Bardzo dziwny problem w nowym komputerze

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
Maklo
Paser
Posty: 195
Rejestracja: 19 lipca 2012, 00:07
Lokalizacja: "Piła Bojowa"

Bardzo dziwny problem w nowym komputerze

Post autor: Maklo »

Pierwszy raz spotykam się z takim problemem i każdy, kogo znam, również.

Kiedy piszę np. coś w Wordzie, adres strony, komentarz na tym forum, wiadomość na FB itp. to w pewnym momencie dezaktywuje mi się okno, w którym pisałem. Tak jakbym nacisnął gdzieś na tło strony.
Kiedy gram w jakąś grę, to chowa mi się do paska.

Przytoczę przykłady:
1. Mam włączonego menadżera zadań. Po jakimś czasie okno się dezaktywuje, jakbym nacisnął na pulpit lub pasek zadań.
2. Jak jest ta kreseczka pionowa, migająca(nie pamiętam nazwy), kiedy klikniecie na okienko, gdzie można coś wpisać, to po pewnym czasie kreseczka znika i nie mogę pisać w tym okienku.(Ten przykład brzmi bardzo łopatologicznie, ale chcę, żeby każdy zrozumiał o co chodzi)
3. Gram w nieważne jaką grę. Co jakiś czas chowa się do paska. Nie jest to zależne od momentów w grze, bo to się dzieje wszędzie.


Teraz najdziwniejsze. Wczoraj podłączyłem komputer do telewizora, żeby spróbować coś w moim tatą zaradzić. Cały sprzęt, oprócz monitora, był ten sam. Nic się nie działo i wszystko w pełni działało. Później podłączyłem z powrotem do mojego monitora i też wszystko było w porządku.
Dzisiaj włączyłem komputer i problem pojawił się znowu.
Wcześniej, dwa razy mi się zdarzyło, że po pół godzinie problem przechodził.

Nie ściągałem żadnych niepewnych plików, komputer wirusów nie wykrywa.

Nie wiem jakie technikalia podać.
Przemoc jest wizytówką amatorów... i Mechanistów.

Fáilte, Sláinte, Póg mo thóin!
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: Bardzo dziwny problem w nowym komputerze

Post autor: Hattori »

Problem z dezaktywacją okienka pojawił mi się kiedyś przy instalowaniu jakiejś gry, kiedy w wizardzie chciałem wpisać własną ścieżkę docelową. Litera - zaznaczenie myszą - litera - zaznaczenie myszą i jakoś się udało...
Ktoś o mojej wiedzy informatycznej może Ci doradzić co najwyżej reinstalkę systemu, ale pewnie istnieją lepsze sposoby :roll:
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2565
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Bardzo dziwny problem w nowym komputerze

Post autor: Leming »

:))
Sprawdź czy Ci się nie zaciął jakiś klawisz (np. lewy Alt) lub przycisk myszy.
Mi też kiedyś komputer się dziwnie zachowywał np. okienko komunikatora się deaktywowało po wpisaniu kilku liter. Aż odkryłem, że miałem popsuty prawy przycisk na myszce, który miał tendencję do samoklikania, jak tylko myszką ruszyłem.
Jeśli mam rację co do istoty problemu, to podczas przepinania komputera musiałeś wstrząsnąć podejrzanym klawiszem. Spróbuj poklikać trochę po klawiszach specjalnych (Shift, Alt, Ctrl, przyciski myszy), a nóż uda Ci się je odblokować. Ewentualnie metoda na sprawdzenie tego, to próba podpięcia innej klawiatury lub myszy.
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Bardzo dziwny problem w nowym komputerze

Post autor: Mixthoor »

Hattori pisze:Ktoś o mojej wiedzy informatycznej może Ci doradzić co najwyżej reinstalkę systemu, ale pewnie istnieją lepsze sposoby :roll:
A jak boli ręka, to ją obcinamy ;)
Zerknij na Panel sterowania\Ułatwienia dostępu\Centrum ułatwień dostępu\Ułatw korzystanie z klawiatury
Awatar użytkownika
Maklo
Paser
Posty: 195
Rejestracja: 19 lipca 2012, 00:07
Lokalizacja: "Piła Bojowa"

Re: Bardzo dziwny problem w nowym komputerze

Post autor: Maklo »

Leming pisze::))
Sprawdź czy Ci się nie zaciął jakiś klawisz (np. lewy Alt) lub przycisk myszy.
Mi też kiedyś komputer się dziwnie zachowywał np. okienko komunikatora się deaktywowało po wpisaniu kilku liter. Aż odkryłem, że miałem popsuty prawy przycisk na myszce, który miał tendencję do samoklikania, jak tylko myszką ruszyłem.
Jeśli mam rację co do istoty problemu, to podczas przepinania komputera musiałeś wstrząsnąć podejrzanym klawiszem. Spróbuj poklikać trochę po klawiszach specjalnych (Shift, Alt, Ctrl, przyciski myszy), a nóż uda Ci się je odblokować. Ewentualnie metoda na sprawdzenie tego, to próba podpięcia innej klawiatury lub myszy.
Aktualnie mu[komputerowi] przeszło, więc wolę na wszelki wypadek zostawić :P Jak problem się powtórzy, sprawdzę inną klawiaturę.
Zerknij na Panel sterowania\Ułatwienia dostępu\Centrum ułatwień dostępu\Ułatw korzystanie z klawiatury
Nic nie ma. Ale za to dowiedziałem się o klawiaturze Dvoraka, więc się opłacało! :D


@EDIT
Zrobiłem tak:
odłączyłem klawiaturę, zostawiłem na trochę i okienka nadal się dezaktywują.
Nie mam pojęcia co robić. Chyba tylko reinstalka. Na szczęście dużo tutaj rzeczy ni mam.
Przemoc jest wizytówką amatorów... i Mechanistów.

Fáilte, Sláinte, Póg mo thóin!
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: Bardzo dziwny problem w nowym komputerze

Post autor: Jacek »

Też obstawiam klawiaturę, miałem to samo u rodziców, wymiana klawiatury pomogła.
Awatar użytkownika
Maklo
Paser
Posty: 195
Rejestracja: 19 lipca 2012, 00:07
Lokalizacja: "Piła Bojowa"

Re: Bardzo dziwny problem w nowym komputerze

Post autor: Maklo »

Jacek pisze:Też obstawiam klawiaturę, miałem to samo u rodziców, wymiana klawiatury pomogła.
Jak już pisałem, dzieje się tak nawet z odłączoną klawą.

Przeskanowałem kompa w poszukiwaniu błędów i nic nie znalazł. Później ściągnąłem dostępne aktualizacje i po resecie przestał. Jeżeli dzisiaj znowu będzie mnie robić w konia, to reinstaluję sterowniki klawiatury.


@EDIT
Nie pomogło. Jeżeli będę musiał reinstalować system, to dopiero w weekend.

@EDIT2
Zaktualizowałem kompa przy pomocy płytki z Win7 i chyba już jest spoko. Jeszcze będę miał go na obserwacji do końca tygodnia. Jak nic nie będzie, to oznajmię, że wątek do zamknięcia.
Przemoc jest wizytówką amatorów... i Mechanistów.

Fáilte, Sláinte, Póg mo thóin!
Awatar użytkownika
Maklo
Paser
Posty: 195
Rejestracja: 19 lipca 2012, 00:07
Lokalizacja: "Piła Bojowa"

Re: Bardzo dziwny problem w nowym komputerze

Post autor: Maklo »

Problem nagle wrócił. Raczej nie ściągałem/niepewnego nic niepewnego. Jedyne co, to aktualizacje Windowsa, Dev C++ i gry na Steamie.
Robię teraz skan kompa w razie wirusa, potem zobaczę jakieś opcjonalne aktualizacje Win.

Macie jakiś pomysł?
Przemoc jest wizytówką amatorów... i Mechanistów.

Fáilte, Sláinte, Póg mo thóin!
Awatar użytkownika
willy_poodle
Kurszok
Posty: 530
Rejestracja: 08 marca 2005, 19:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Bardzo dziwny problem w nowym komputerze

Post autor: willy_poodle »

To jeszcze mysz odłącz i zobacz z jakąś inną.
Awatar użytkownika
Maklo
Paser
Posty: 195
Rejestracja: 19 lipca 2012, 00:07
Lokalizacja: "Piła Bojowa"

Re: Bardzo dziwny problem w nowym komputerze

Post autor: Maklo »

willy_poodle pisze:To jeszcze mysz odłącz i zobacz z jakąś inną.
To też nie pomogło.

W wolnym czasie znowu zaktualizuję komputer, ale nie widzi mi się tego robić co tydzień ;/

EDITO:
Czy to możliwe, że problem może mieć związek z DirectX? Mój ojciec wysnuł taki wniosek, że sterowniki instalowane przez gry mogą kolidować ze sprzętem.
Przemoc jest wizytówką amatorów... i Mechanistów.

Fáilte, Sláinte, Póg mo thóin!
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Bardzo dziwny problem w nowym komputerze

Post autor: Mixthoor »

A niby jakie to sterowniki instaluja te gry?
Jedyne co, to aktualizacje Windowsa, Dev C++ i gry na Steamie.
Jedynie to widzisz, w tle Twoj komp zasysa mase innych plikow. Googlowales problem?
Awatar użytkownika
Maklo
Paser
Posty: 195
Rejestracja: 19 lipca 2012, 00:07
Lokalizacja: "Piła Bojowa"

Re: Bardzo dziwny problem w nowym komputerze

Post autor: Maklo »

Mixthoor pisze:Googlowales problem?
Nawet nie wiem, jak to opisać, żeby cokolwiek znalazło. Próbowałem, ale nikt chyba nie miał takiego problemu do tej pory...
Przemoc jest wizytówką amatorów... i Mechanistów.

Fáilte, Sláinte, Póg mo thóin!
Awatar użytkownika
Flack
Szaman
Posty: 1023
Rejestracja: 19 lutego 2003, 13:44
Lokalizacja: Zyc zostalo: 2

Re: Bardzo dziwny problem w nowym komputerze

Post autor: Flack »

Cześć Maklo,

Masz szczęście, ponieważ właśnie robie coroczny przegląd for(uff!) z którymi byłem zwiazany. Pomogę Ci, gdyż znam się na Internecie jak mało kto (sprawdź moje CV, biegła znajomość pakietu Office oraz Internet Explorer). Powodzenia!

http://lmgtfy.com/?q=computer+looses+focus+on+window

xoxo
Flack.
There are people who reshape the world by force or argument,
but the cat just lies there, dozing; and the world quietly reshapes
itself to suit his comfort and convenience.
- Allen and Ivy Dodd
Awatar użytkownika
Maklo
Paser
Posty: 195
Rejestracja: 19 lipca 2012, 00:07
Lokalizacja: "Piła Bojowa"

Re: Bardzo dziwny problem w nowym komputerze

Post autor: Maklo »

Flack pisze:Cześć Maklo,

Masz szczęście, ponieważ właśnie robie coroczny przegląd for(uff!) z którymi byłem zwiazany. Pomogę Ci, gdyż znam się na Internecie jak mało kto (sprawdź moje CV, biegła znajomość pakietu Office oraz Internet Explorer). Powodzenia!

http://lmgtfy.com/?q=computer+looses+focus+on+window

xoxo
Flack.
Dzięki, właśnie nie wiedziałem jak to nazwać :)
Póki co jest ok, teraz czas na obserwacje!
Przemoc jest wizytówką amatorów... i Mechanistów.

Fáilte, Sláinte, Póg mo thóin!
Awatar użytkownika
Spidey
Poganin
Posty: 727
Rejestracja: 18 marca 2009, 14:17

Re: Bardzo dziwny problem w nowym komputerze

Post autor: Spidey »

Kupiłem ostatnio netbooka, ale mój touchpad jest rozpoznawany jako mysz, dlatego niedostępne są opcje związane z multitouchem... Może ktoś miał podobny problem i jest w stanie mi pomóc. :) Przeszukałem już cały internet i znalazłem coś jedynie na stronach linuksowych... Używam Win7HP 64-bit.

:(
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Człowiek, który uczy się tylko tego, co inni już wiedzą, podobny jest w ignorancji do osoby, która nie uczy się w ogóle.        ~Kronika Pierwszego Wieku
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2565
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Bardzo dziwny problem w nowym komputerze

Post autor: Leming »

Może to głupie, ale czy na płycie dołączonej do urządzenia nie było żadnych plików do instalacji typu drivers/utility do tego netbooka?
Ja do swojego starego laptopa musiałem instalować TouchPad drivery z dołączonej płytki, bo inaczej urządzenie działało jak typowa mysz (wskaźnik i dwa przyciski) oraz nie działały mi dodatkowe funkcje, np. scroll poziomy/pionowy po przesuwaniu palca po krawędziach czujnika.
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
Spidey
Poganin
Posty: 727
Rejestracja: 18 marca 2009, 14:17

Re: Bardzo dziwny problem w nowym komputerze

Post autor: Spidey »

Zaglądałem na płytkę wcześniej i okazało się, że wszystkie stery mam już wrzucone. Niemniej, odinstalowałem Synaptics i wrzuciłem po raz kolejny Elantecha - jakimś cudem nagle działa. ^^ Dzięki.
Człowiek, który uczy się tylko tego, co inni już wiedzą, podobny jest w ignorancji do osoby, która nie uczy się w ogóle.        ~Kronika Pierwszego Wieku
ODPOWIEDZ