Te stare gry które chcesz mieć

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
marecki
Kurszok
Posty: 635
Rejestracja: 13 września 2005, 15:59
Lokalizacja: Wólka Kozodawska

Re: Te stare gry które chcesz mieć

Post autor: marecki »

marek pisze:tragizm postaci głównego złego - naprawdę mnie przekonał, że dobrze robi
Dokładnie. Richard Grey jest jednym z ciekawszych antagonistów jakich można spotkać w grze komputerowej (razem z Shodanem i Istotą Wiekuistą :-D ).
marek pisze:*woof woof* *gryzzz* *gryz* (Dogmeat)
A oto i nowy Dogmeat, od strony tylnej co prawda, który najwyraźniej będzie się nazywał Dog Meat i który będzie jednym z dwóch (!) dostępnych towarzyszy. Swoją drogą ładny obrazek. Ikoniczny:
http://bp3.blogger.com/_QrVFjkRtZLg/R9G ... llOut3.jpg
marek pisze:wszystkie powody dla których Fallout jest fajny
Zapomniałeś o Haroldzie. ;) Znalazłeś jakieś easter eggs?
Nothing is exactly as it seems, nor is it otherwise
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Te stare gry które chcesz mieć

Post autor: marek »

marecki pisze:Znalazłeś jakieś easter eggs?
Dosłownie jajek nie znalazłem - miałem zbyt małego luck

Harold też jest fajny ("Jak udało Ci się przeżyć? - Nie udało! khy khy, mój ulubiony żarcik" :) ). Rozbawił mnie troszkę Harry ("Ależ ja _jestem_ ghulem" czy jak to było), podobnie Tycho (opis jego wyglądu jest słodki), kilka nazw było zapożyczonych (jak np siedziba Deckera).

Trochę więcej było w F2 - mnóstwo tekstów (cytat z Odysei kosmicznej, kilka nazwisk i imion (głupio, że w polonizacji zmienili nazwiska 2 hubologów), drobne motywy z Monty Pythona), opis GECKa (coś z dolaniem wody jakby to była zupka instant), kilka sytuacji - penie sporo zauważyłem, ale uznałem za całkowicie normalne.
marecki pisze:Dokładnie. Richard Grey jest jednym z ciekawszych antagonistów jakich można spotkać w grze komputerowej (razem z Shodanem i Istotą Wiekuistą :-D ).
Wykupiłeś u Marcusa "masaż" np w Cat's Paw? Potem można z nim zagadać i się dowiedzieć, że mutanci nie są wcale bezpłodni - a tym samym Grey miał rację i w przypadku śmierci przez przekonanie go zginął bezcelowo, a my we własnej niewiedzy go oszukaliśmy :-D
Naprawdę było mi go żal - biedaczek nie dość, że przypadkiem wpadł do zielonego kisielu to jeszcze go jakaś zakuta (w power armor) pała wykiwała i zniszczyła jego wielkie plany.
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
marecki
Kurszok
Posty: 635
Rejestracja: 13 września 2005, 15:59
Lokalizacja: Wólka Kozodawska

Re: Te stare gry które chcesz mieć

Post autor: marecki »

marek pisze:Wykupiłeś u Marcusa "masaż" np w Cat's Paw?
To mnie zażyłeś...nie kojarzę takiej konwersacji z Marcusem. To dowodzi że F2 kryje naprawdę sporo niespodzianek.

Raz zacząłem grę postacią ze szczęściem 7 ale mimo to odkryłem raptem kilka "jaj". Pamiętam raczej te niezależne od szczęścia. Raz wywołałem bójkę w Hubie i "niechcący" sprzątnąłem oficera Kenny'ego. Wywaliło mi tekst z South Park: "Oh my god, they killed Kenny! You bastards!"
Z kolei w dwójce co rusz napotykałem jakieś odniesienia, jak na przykład: Evan Holyfield, Skynet, gra karciana Tragic: The Garnering, Mentats (Dune) i sto innych. No i Cafe of Broken Dreams (raz tylko trafiłem!), gdzie można pogadać z ludżmi o Fallout1 i nakarmić Dogmeata :-D. Acha, w menu głównym kliknij Credits trzymając wciśnięty Shift (albo Ctrl?) - zwariowane i często niecenzuralne teksty autorów (nie jestem pewien czy działa w wersji polskiej).
Nothing is exactly as it seems, nor is it otherwise
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3880
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Te stare gry które chcesz mieć

Post autor: eLPeeS »

Mi zawsze podobały sie random encountery na pustkowiach nawiązujące do Monty Pythona (Bridgkeeper, Arthur Knights) i "Autostopem przez Galaktyke" Douglasa Adamsa (Crashed Whale) :)
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
taffer
Młotodzierżca
Posty: 876
Rejestracja: 09 kwietnia 2007, 13:43

Re: Te stare gry które chcesz mieć

Post autor: taffer »

Requiem Avenging Angel - to niszczyło - pamiętam pierwszą mapę w piekle, koszmary można było mieć

No i przegenialny SIN jeden z najlepszych shooterów w jakie grałem.

Może to nie starocie, ale technologicznie do Crysisa im daleko ;)
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Te stare gry które chcesz mieć

Post autor: Dziarsky »

taffer pisze:Requiem Avenging Angel
Zgadza się. Przeszedłem to jesienią zeszłego roku jeszcze raz (dużo problemów jest z uruchomieniem) :).
taffer pisze:No i przegenialny SIN
Hehe a w to grałem raptem w lutym :), jedna z moich pierwszych gier po kupnie pierwszego PCta, to były czasy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2565
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Te stare gry które chcesz mieć

Post autor: Leming »

Dziarsky pisze:jedna z moich pierwszych gier po kupnie pierwszego PCta, to były czasy.
Ja pierwszą grę na pierwszym PC jaką uruchomiłem to demo Diablo 1. Przeszedłem je wielokrotnie. Na tamte czasy Diablo to była prawdziwa Rewolucja w grach. To były czasy. :)
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
taffer
Młotodzierżca
Posty: 876
Rejestracja: 09 kwietnia 2007, 13:43

Re: Te stare gry które chcesz mieć

Post autor: taffer »

Dziarsky pisze: jedna z moich pierwszych gier po kupnie pierwszego PCta, to były czasy.
To samo - pierwsza gra którą poważnie przeszedłem 8-) nie zapomnę ile to sie wczytywało na 16mb ramu :))
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Te stare gry które chcesz mieć

Post autor: Dziarsky »

Leming pisze:Ja pierwszą grę na pierwszym PC jaką uruchomiłem to demo Diablo 1.
Ja zaczynałem u kumpla w Dooma i Quakea więc to zadecydowało w jakie gry grywałem na początku i mi zostało do dzisiaj :).
Obrazek
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3880
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Te stare gry które chcesz mieć

Post autor: eLPeeS »

Ja u kumpla dawno temu szarpałem sporo w Interstate '76 i Drivera, ale aktualnie moje zamiłowanie do ścigałek w skali od 1 do 10 określiłbym jako 3 ;)

Wraz z moim pierwszym PCtem kupowanym w pewnym sklepie, którego nazwy z litości teraz nie wymienię, dostałem pirackie instalki 3 gier (ot taki "chłyt martentingowy") - Eropean Air War, Settlers III i Tomb Raider III :) I o ile w te dwie ostatnie chwile pograłem i olałem o tyle w EAW szarpałem nieprzerwanie przez dłuugi czas. Najlepszy symulator (choć to może za poważne określenie) latania w przestworzach w okresie IIWW w jaki przyszło mi grać. Nawet ostatnio, nie bez komplikacji, udało mi się znaleźć go gdzieś w necie. Z odpaleniem było gorzej bo wymaga jakichś archaicznych sterowników, ale jak w tym roku kupie nowego PCta to na starym zrobię downgrade sterów i polatam jak za starych dobrych czasów :)
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Dreen
Kurszok
Posty: 550
Rejestracja: 12 sierpnia 2006, 15:23
Lokalizacja: Żywiec/Kraków/Londyn

Re: Te stare gry które chcesz mieć

Post autor: Dreen »

Pierwsza gra ktora ja mialem na PC byl waz. Na DOSie. :/ Potem dostalem Amige :D

Btw, gry stare maja tez czasem dzialajacy multi =] jacys chetni?
Awatar użytkownika
marecki
Kurszok
Posty: 635
Rejestracja: 13 września 2005, 15:59
Lokalizacja: Wólka Kozodawska

Re: Te stare gry które chcesz mieć

Post autor: marecki »

Moja pierwsza gra na PC to był Budokan z 1989 (na czarno-białej karcie Hercules). Wciągała niezmiernie, ale dziś już jej raczej nie uruchomię (chyba że pod dobrze skonfigurowanym DosBoxem).
Nothing is exactly as it seems, nor is it otherwise
Awatar użytkownika
Artass
Egzekutor
Posty: 1539
Rejestracja: 07 października 2006, 11:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Te stare gry które chcesz mieć

Post autor: Artass »

Hmm ... Jestem miłośnikiem klasyki. Wszyscy się tak podniecają tym Falloutem , a ja (wstyd się przyznać) jeszcze go nie zaliczyłem. Muszę to zmienić. :P
P.S Ale przed tym muszę jeszcze załatwić coś innego ...
*w tym miejscu biegnie dumnie po HL2* ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
marecki
Kurszok
Posty: 635
Rejestracja: 13 września 2005, 15:59
Lokalizacja: Wólka Kozodawska

Re: Te stare gry które chcesz mieć

Post autor: marecki »

Artass pisze:(wstyd się przyznać) jeszcze go nie zaliczyłem
To tak, jakbyś się wstydził, że nigdy nie jadłeś sushi.
Artass pisze:Wszyscy się tak podniecają tym Falloutem
Kiedy pojawił się w 1997, F1 był raczej produktem niszowym. Dopiero od niedawna, po wykupieniu licencji przez Bethsoft (co dla wielu oznacza powstanie wspaniałego, epickiego dzieła) nagle okazuje się, że wszyscy są wieloletnimi fanami, kończyli Fallouty wielokrotnie, ekscytują się potencjałem, surowym klimatem, itp.
Nothing is exactly as it seems, nor is it otherwise
Awatar użytkownika
taffer
Młotodzierżca
Posty: 876
Rejestracja: 09 kwietnia 2007, 13:43

Re: Te stare gry które chcesz mieć

Post autor: taffer »

Bo każdy chce z siebie eksperta potem robić i mądrzyć jak to Bethesda spieprzyła sprawę... :?
Awatar użytkownika
Artass
Egzekutor
Posty: 1539
Rejestracja: 07 października 2006, 11:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Te stare gry które chcesz mieć

Post autor: Artass »

marecki pisze:To tak, jakbyś się wstydził, że nigdy nie jadłeś sushi.
Bo ja wiem ... jak szanujący się gracz może nie grać w F1 lub F2 ? Osobiście do Fallouta nic nie mam bo co skoro w niego nie grałem.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ivvan
Poganin
Posty: 747
Rejestracja: 27 września 2003, 08:36

Re: Te stare gry które chcesz mieć

Post autor: Ivvan »

Wezcie z tym falloutem, gralem w jedynke chyba przez 10 minut i probowalem zrozumiec czemu ta gra jest taka glupia.
Potem jakis hit byl to zainstalowalem sobie fallouta2. nie przypadl mi do gustu. Nie wiem wlasciwie czym wy sie tak zachwycacie. :-)
Awatar użytkownika
Artass
Egzekutor
Posty: 1539
Rejestracja: 07 października 2006, 11:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Te stare gry które chcesz mieć

Post autor: Artass »

Ivvan pisze:Nie wiem wlasciwie czym wy sie tak zachwycacie.
No jak się gra w takie "hity" jak tibia to się innych gier za bardzo nie docenia ... "Jesteś kwadratem , walisz w prostokąty ? Witamy w tibii !" :))
Ostatnio zmieniony 19 kwietnia 2008, 10:23 przez Artass, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Te stare gry które chcesz mieć

Post autor: Maveral »

Zacinam ostatnio w Pirates ver. 1.0, czyli rok 1987 i totalny oldshool ;) Najdziwniejsze jest to, że nadal ta gra wciąga hehe :ok
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Łucznik
Arcykapłan
Posty: 1305
Rejestracja: 21 października 2006, 19:15

Re: Te stare gry które chcesz mieć

Post autor: Łucznik »

ja ostatnio notorycznie heros III AB
Awatar użytkownika
Artass
Egzekutor
Posty: 1539
Rejestracja: 07 października 2006, 11:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Te stare gry które chcesz mieć

Post autor: Artass »

Maveral pisze:czyli rok 1987
Wow !
Łucznik pisze:ja ostatnio notorycznie heros III AB
Stary , dobry Heroes III ... ileż to czasu przesiedziałem nad tą grą. Jak na czasy dzisiejsze grafika nadal prezentuje się b. dobrze. A teraz najważniejsze : KLIMAAAAT ! Od tej gry trudno jest się oderwać. Dużo ras (bardzo się różnią offcourse) które prędko się nie znudzą (jak i cała gra) , ponad 100 jednostek , pełno map (można tworzyć własne) ... te wszystkie Starcrafty 2 , C&C-y , World in Conflicty (nie znam liczby mnogiej :)) ) nie dorastają jej do pięt. 8-)

[ Dodano: Czw 17 Kwi, 2008 14:19 ]
Właściwie po co ja to piszę ? Przecież i tak wszyscy użytkownicy tego forum już od dawna ...
Obrazek
Łucznik
Arcykapłan
Posty: 1305
Rejestracja: 21 października 2006, 19:15

Re: Te stare gry które chcesz mieć

Post autor: Łucznik »

Artass pisze:(można tworzyć własne)
oh yeah! świtny edytor
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3880
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Te stare gry które chcesz mieć

Post autor: eLPeeS »

Artass pisze:te wszystkie Starcrafty 2 , C&C-y , World in Conflicty (nie znam liczby mnogiej :)) ) nie dorastają jej do pięt. 8-)
Porównywanie strategii turowej, zwłaszcza tak specyficznej jak seria HoMM, do strategii czasu rzeczywistego jest trochę bez sensu bo to zupełnie inny gatunek. To dwa różne rodzaje gier, do kogo innego są skierowane i czego innego od gracza wymagają. Niemniej HoMM III rozgniata wszystkie Age of Wonders czy Disciples, czyli gry w swojej dziwnej, niejako skundlonej, klasie (bo to ani RTS ani stricte strategia ;)). Co do Etherlords to już tak pewny nie jestem ;)
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Te stare gry które chcesz mieć

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Ostatnio sobie odpaliłem Quake 2. Gierka jest mocno niedowartościowana, bo oczekiwano czegoś na miarę Q1, a po Q2 wyszło równie genialne Q3. Przy takim rodzeństwie Q2 wypada słabiej... ale to nadal świetna gierca! Te zróżnicowanie poziomów, broni i przeciwników, te labirynty korytarzy... ale przede wszystkim ta MIODNOŚĆ ROZGRYWKI! Tak wysokiej grywalności może pozazdrościć większość znanych shooterów.
Ponadto, jak na 1997 rok (to wtedy chyba wyszło Q2... albo 1998) gra oszałamiała grafiką i efektami. Dla przykładu: postrzelony przeciwnik ma na sobie rany itd. Takie rozwiazanie jest rzadkie nawet dzisiaj. :ok
Obrazek
Łucznik
Arcykapłan
Posty: 1305
Rejestracja: 21 października 2006, 19:15

Re: Te stare gry które chcesz mieć

Post autor: Łucznik »

To porównajmy Far Gate :-D gra dobra, strategia czasu rzeczywistego, ciekawa fabuła
ODPOWIEDZ