Te stare gry które chcesz mieć

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Pigov
Paser
Posty: 207
Rejestracja: 24 października 2006, 22:37

Te stare gry które chcesz mieć

Post autor: Pigov »

Każdy takie ma, więc może sobie pomożemy jakoś nawzajem?

Ja szukam gry "Sanitarium", wydana w roku 1998 przez ASC games, szukam również Diablo: Hellfire expansion (diablo 1, nie 2).

Jeśli ktoś wie gdzie mogę kupić te gry, to piszcie tutaj, piszcie również które wy szukacie.
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Te stare gry które chcesz mieć

Post autor: marek »

ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
Kapitan Smith
Poganin
Posty: 750
Rejestracja: 21 października 2006, 12:31
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Te stare gry które chcesz mieć

Post autor: Kapitan Smith »

Ja ciągle rozglądam się za Oddworld Abe's Oddysee. To typowy przykład "Stare, ale jare"
pejo
Paser
Posty: 224
Rejestracja: 16 czerwca 2006, 13:17

Re: Te stare gry które chcesz mieć

Post autor: pejo »

Dobry temat!
Ja szukam Planescape: Torment (nie grałem, a podobno warto) i Resident Evil 2 (grałem, ale sentyment... :) ) Jak ktoś zauważy na aukcji Metal Gear Solid 2 na pc, to też poproszę o link. Może nie stare, ale na pewno jare i trudno dostać.
Awatar użytkownika
Marzec
Arcykapłan
Posty: 1494
Rejestracja: 22 listopada 2006, 11:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Te stare gry które chcesz mieć

Post autor: Marzec »

A jeśli szukacie BAARDZO starych gier to polecam tą stronkę:
> http://www.planetemu.net/ <
www.thiefguild.com - Gildia Złodzieja
Awatar użytkownika
Michal
Poganin
Posty: 729
Rejestracja: 02 listopada 2006, 13:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Te stare gry które chcesz mieć

Post autor: Michal »

Ja zaopatruję się na www.oldiesgames.net w stare gierki z Commodore 64. Pamięta ktoś jakies kultowe tytuły jeszcze na ten sprzęt? Ja bym polecał Purple Heart, Rick Dangerous, Giana Sisters, Last Ninja, OEL Pompowacze, Sensible Soccer, Operation Wolf, Golden Axe, Indiana Jones
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2564
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Te stare gry które chcesz mieć

Post autor: Leming »

Ja jestem byłym użytkownikiem komputera klasy ZX Spectrum (emulator oczywiście obowiązkowy). Z łezką w oku wspominam tamtejsze hiciory (np. Knight Lore) czy też gry, w których sterowało się jednym(!) klawiszem (np. Most).
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Henry
Arcykapłan
Posty: 1420
Rejestracja: 10 października 2003, 22:15
Lokalizacja: Piła

Re: Te stare gry które chcesz mieć

Post autor: Henry »

Michal pisze:Indiana Jones
To już jest stara gra a ja myślałem, że mam same nowości, np: T1, T2, T3, Poważny Sam :?
maeglin
Strażnik Glifów
Posty: 743
Rejestracja: 22 stycznia 2006, 15:13

Re: Te stare gry które chcesz mieć

Post autor: maeglin »

Pigov pisze:Każdy takie ma, więc może sobie pomożemy jakoś nawzajem?

Ja szukam gry "Sanitarium", wydana w roku 1998 przez ASC games
Jeżeli chcesz ją kupić, to zerkaj na Allegro, dość często się tam pojawia. Mankamentem jest wysoka cena, tak w okolicy 100-150 PLN.

Jeżeli niekoniecznie musi to być wersja sklepowa, to wpisz w google "sanitarium rapidshare".
Awatar użytkownika
marecki
Kurszok
Posty: 635
Rejestracja: 13 września 2005, 15:59
Lokalizacja: Wólka Kozodawska

Re: Te stare gry które chcesz mieć

Post autor: marecki »

Pigov pisze:Ja szukam gry "Sanitarium", wydana w roku 1998 przez ASC games
Stąd będzie najszybciej: http://www.the-underdogs.info/game.php?id=939 (w ogóle to świetna gierka...)
Nothing is exactly as it seems, nor is it otherwise
Pigov
Paser
Posty: 207
Rejestracja: 24 października 2006, 22:37

Re: Te stare gry które chcesz mieć

Post autor: Pigov »

Kapitan Smith pisze:Ja ciągle rozglądam się za Oddworld Abe's Oddysee. To typowy przykład "Stare, ale jare"
O ile pamiętam jeden z "Oddworlds" jest już freeware, może to jednak nie Abe's Oddysee, a ta druga (a jak się nazywa, nie pamiętam)

Sanitarium wolałbym oryginał, bo to znakomita gra, a D1 Hellfire już do mnie leci :)
Awatar użytkownika
Marzec
Arcykapłan
Posty: 1494
Rejestracja: 22 listopada 2006, 11:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Te stare gry które chcesz mieć

Post autor: Marzec »

Uwielbiam Abe'a :)
► Pokaż Spoiler
Btw. jest trzecia część
Intro:


Trailer:


Pozostałe filmy:
http://video.google.pl/videosearch?q=mu ... =0&start=0

A tak przy okazji jestem byłym użytkownikiem Amigi :)
Pierwszą grą w jaką grałem była "Super Frog"
Pamiętam też takie tytuły jak: Kid Chaos, UGH!, Turrican1,2,3, Ween, Sensible Soccer, Soccer Kid, Road Rush, Alfabet Śmerci xD, Cool Spot, Wizkid, Whizz, SM: Pirates! ;), Sim City, Sim Life, Sim Ant :P
www.thiefguild.com - Gildia Złodzieja
Awatar użytkownika
Kapitan Smith
Poganin
Posty: 750
Rejestracja: 21 października 2006, 12:31
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Te stare gry które chcesz mieć

Post autor: Kapitan Smith »

Tritus

Z tego co wiem, nie jest to trzecia część tylko inny produkt "Oddworld Inhabitans". ;)
Awatar użytkownika
Dreen
Kurszok
Posty: 550
Rejestracja: 12 sierpnia 2006, 15:23
Lokalizacja: Żywiec/Kraków/Londyn

Re: Te stare gry które chcesz mieć

Post autor: Dreen »

loool tez gralem w Super Froga lata temu, znalazlem nawet na PC gdzies ale nie szlo. UGH natomiast mi poszedl :-D

Przez pewien czas mialem tez Amige na CD-ki. Jakkolwiek dziwnie to brzmi, bylo to czarne pudlo podlaczane do kompa, nazywalo sie AmigaCDTV zy jakos tak. Niestety ukradli...
Awatar użytkownika
Marzec
Arcykapłan
Posty: 1494
Rejestracja: 22 listopada 2006, 11:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Te stare gry które chcesz mieć

Post autor: Marzec »

Sciagnij sobie emulator to będziesz miał wszystkie gry na amigę :-D
http://www.planetemu.net/

Ja miałem Amigę 600, potem Amigę 1200 z twardym dyskiem :), miło wspominam jego brzękot. Tak :) to były czasy, kiedy twarde dyski grały melodie :)
www.thiefguild.com - Gildia Złodzieja
Awatar użytkownika
Hunter
Miastolud
Posty: 56
Rejestracja: 28 grudnia 2006, 19:26

Re: Te stare gry które chcesz mieć

Post autor: Hunter »

Pierwszą grą w jaką grałem była "Super Frog"
To był Hicior :!: Pamiętam jak kiedyś jako dzieciak bawiłem się wpisując kody dla jaj i wiecie co?? Odkryłem kod do mapy w kosmosie(na jakimś statku czy co)Sam bez kodów doszedłem do takiego miejsca gdzie latało się w takim kombinezonie... Ech..to były czasy kiedy jako dzieciak całymi dniami się siedziało i grało :twisted: Pamiętam też taką gierkę na amigę gdzie grało się 3 wikingami, niestety nazwy nie pamiętam. Jak by ktoś miał namiary na Super Frog'a na kompa to będe wdzięczny :) Z gier na Amige pamiętam jeszcze nieśmiertelne "Canon Fodder" no i oczywiście Mortal Kombat 2(dochodziłem do Kintaro czy jak się tam nazywał)
"Gdy nie dajesz rady, a walczysz dalej... Wtedy zaczyna się kyokushin"
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2564
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Te stare gry które chcesz mieć

Post autor: Leming »

Hunter pisze:Pamiętam też taką gierkę na amigę gdzie grało się 3 wikingami, niestety nazwy nie pamiętam.
Zapewne chodzi o grę The Lost Vikings. Do sciągnięcia w wielu miejscach ze starymi grami.
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
marecki
Kurszok
Posty: 635
Rejestracja: 13 września 2005, 15:59
Lokalizacja: Wólka Kozodawska

Re: Te stare gry które chcesz mieć

Post autor: marecki »

A nie wie ktoś, gdzie można dostać (czytaj: ściągnąć) takie coś jak Warhammer 40.000: Chaos Gate?
Nothing is exactly as it seems, nor is it otherwise
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Te stare gry które chcesz mieć

Post autor: Dziarsky »

Kapitan Smith pisze:Ja ciągle rozglądam się za Oddworld Abe's Oddysee. To typowy przykład "Stare, ale jare"
Mam obydwie części z internetu [iso]. Odezwij się na maila jeśli chcesz płytki.

Przyznam, że na PC gra wypada dosyć bidnie choćby ze względu na uciążliwe menu i system load'ów. Ale klimat jest klimatem. Mam to od kilku dni pykam sobie od czasu do czasu.
Obrazek
spamer
Paser
Posty: 252
Rejestracja: 26 października 2005, 18:57

Re: Te stare gry które chcesz mieć

Post autor: spamer »

"Sanitarium" to przereklamowana cienizna. Nie pojmuję tych powszechnych zachwytów. Fabuła jest do bólu przewidywalna (i do tego dawka żenującej pseudo-psychologii), a gość podkładający głos pod głównego bohatera powinien dostać jakąś nagrodę w kategorii NAJWIĘKSZY HISTERYK W GRACH KOMPUTEROWYCH.

Jeśli chcesz ukraść grę:
http://www.osloskop.net/r/2173.html
Awatar użytkownika
Edversion
Arcykapłan
Posty: 1405
Rejestracja: 21 sierpnia 2006, 10:19
Lokalizacja: Zabrze

Re: Te stare gry które chcesz mieć

Post autor: Edversion »

Ja poszukuję pełnej wersji gry Total Aninhilation. Nie jest to aż taka stara gra, ale nie jest też najnowsza. :) 9 lat ma spokojnie. ;)

Osobiście polecam swoją najstarszą grę - Wolfenstein 3D (1992r.!!!). Ma ona 15 lat!! Jak na tamte czasy ta gra to cud, na dzisiejsze to.. sprawdzie sami!
Awatar użytkownika
Marzec
Arcykapłan
Posty: 1494
Rejestracja: 22 listopada 2006, 11:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Te stare gry które chcesz mieć

Post autor: Marzec »

Hunter pisze:Pamiętam też taką gierkę na amigę gdzie grało się 3 wikingami, niestety nazwy nie pamiętam. Jak by ktoś miał namiary na Super Frog'a na kompa to będe wdzięczny Smile Z gier na Amige pamiętam jeszcze nieśmiertelne "Canon Fodder" no i oczywiście Mortal Kombat 2(dochodziłem do Kintaro czy jak się tam nazywał)
No kurczęcie blade ile razy mam pisać :))
http://www.planetemu.net/

No tak chodziło ci o The Lost Vikings

Wiele osób poszukuje tez tej gry:
Obrazek
Pamiętają ją z przeszłości jednak nie pamiętają tytułu. Jest to Faery Tale Adventure. Tak przy okazji polecam zagrac ;) ogromny świat i nawet ciekawy :) rpg :)
www.thiefguild.com - Gildia Złodzieja
Awatar użytkownika
Kapitan Smith
Poganin
Posty: 750
Rejestracja: 21 października 2006, 12:31
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Te stare gry które chcesz mieć

Post autor: Kapitan Smith »

Wygląda jak Tibia :))
(z resztą znienawidzona przeze mnie, ubóstwiana przez tłumy- podobno) ;)
Pigov
Paser
Posty: 207
Rejestracja: 24 października 2006, 22:37

Re: Te stare gry które chcesz mieć

Post autor: Pigov »

Edversion pisze:Ja poszukuję pełnej wersji gry Total Aninhilation. Nie jest to aż taka stara gra, ale nie jest też najnowsza. :) 9 lat ma spokojnie. ;)

Osobiście polecam swoją najstarszą grę - Wolfenstein 3D (1992r.!!!). Ma ona 15 lat!! Jak na tamte czasy ta gra to cud, na dzisiejsze to.. sprawdzie sami!
TA był kiedyś w CD-Action jako dodatek, spróbuje jutro poszukać z którego numeru, bo teraz za późno :)

Masz też parę linków do allegro

http://www.allegro.pl/item159258633_tot ... oclaw.html
http://www.allegro.pl/item161184752_tot ... owki_.html



Poszukałem również Sanitarium na allegro, i wyszło to;

http://www.allegro.pl/item162130058_sanitarium.html

149 złotych bez ceny minimalnej... Czy ktoś tu może mi powiedzieć o co chodzi? Wysłałem maila do sprzedawcy, na razie nie odpowiedział jednak
maeglin
Strażnik Glifów
Posty: 743
Rejestracja: 22 stycznia 2006, 15:13

Re: Te stare gry które chcesz mieć

Post autor: maeglin »

Pigov pisze:Poszukałem również Sanitarium na allegro, i wyszło to;

http://www.allegro.pl/item162130058_sanitarium.html

149 złotych bez ceny minimalnej... Czy ktoś tu może mi powiedzieć o co chodzi? Wysłałem maila do sprzedawcy, na razie nie odpowiedział jednak
A po co cena minimalna? Gość ustawił bardzo wysoką cenę wyjściową (wystarczy zerknąć na historię w Allegro, aby zobaczyć, że ostatnio Sanitarium szło w cenie ok. 100 zł) i nawet jeśli sprzeda tę grę za 149 zł, to będzie mu się to niewątpliwie opłacało. Radzę uważać z tą licytacją, bo jeżeli to jedyny egzemplarz obecnie wystawiony, to cena może dojść i do 200 złotych. Są tacy, co licytują bez liczenia się z pieniędzmi.

Jeszcze słowem wytłumaczenia. Cenę minimalną to ustawia się wtedy, gdy licytacja jakiegoś przedmiotu zaczyna się od ceny nieadekwatnej do wartości przedmiotu. Wtedy sprzedawca zabezpiecza się przez sprzedażą po niekorzystnej cenie, gdyż aukcja będzie wiążąca tylko w przypadku osiągnięcia tej ceny minimalnej.
ODPOWIEDZ