Thief: DS "Collective Texture Pack"

Wkradnij się tutaj, jeśli chcesz porozmawiać o świecie Thiefa, rozważyć zawiłości fabuły i dowiedzieć się czegoś o mitologii stworzonej na potrzeby gry lub poruszyć podobne kwestie.

Moderator: Spidey

Awatar użytkownika
Abru
Młotodzierżca
Posty: 896
Rejestracja: 22 września 2002, 13:00

Thief: DS "Collective Texture Pack"

Post autor: Abru »

Mimo premiery która odbyła się 2 maja nie znalazłem na Forum żadnej informacji na ten temat, dlatego pomyślałem, że warto założyć nowy wątek.

Collective Texture Pack to zestaw wszystkich tekstur Johna P. do Thief III.

Odnośnik do oficjalnej strony:
http://www.john-p.com/textures/Thief-DS/index.shtml

Bezpośredni link:
Pobierz

Wątek na TTLG:
http://www.ttlg.com/forums/showthread.php?t=106117

Szczegółowa lista zmian:
• Replaced the original Garrett face textures with high resolution versions, either with a large scar, medium scar, no scar, or masked.

• Replace all the original Loading screens with versions based on what Garrett face textures you chose to install. In other words; if you chose the Masked Garrett face textures, the Loading screens will automatically reflect this choice. The exception is if you choose to install the Large Scar version, as the Loading screens would then be identical to the originals.

• Replaced the original Garrett equipment textures with high resolution versions (bow, arrow, blackjack, lock picks).

• Replace the original Garrett outfit textures with high resolution versions, either with bare arms (game’s default look), clothed arms, or a Thief TDP inspired version. Most of these textures are in uncompressed quality.

• Replaced the original female NPC face textures with high resolution versions.

• Replaced many of the original female NPC hair textures with high resolution versions.

• Replaced many of the original male NPC face textures with high resolution versions.

• Replaced many of the original male NPC hair textures with high resolution versions.

• Replaced the original outfit textures for some of the various people in the City and its vicinity, with high resolution versions.

• Replaced the original outfit textures for City guards with high resolution versions (their faces will be affected by the ‘male faces’ option).

• Replaced the original outfit textures for Hammer guards with high resolution versions (their faces will be affected by the ‘male faces’ option).

• Replaced the original outfit textures for Hammer workers with high resolution versions (their faces will be affected by the ‘male faces’ option).

• Replaced the original outfit textures for some of the Keepers with high resolution versions.

• Replaced the original textures for many of the statues with high resolution versions.

• Replaced the original textures for the Tree beasts with high resolution versions.

• Replaced the original textures for the Cradle ‘puppets’ with high resolution versions.

• Replaced the original textures for the ‘Kurshok’ with high resolution versions.

• Replaced the original textures for the Rat beasts with high resolution versions.

• Replace many of the original animal textures (cat, deer skull, rat etc.) with higher resolution versions.

• Replace the original Menu Background .bik file with a higher resolution, custom made version. There are three versions, and the version installed will automatically reflect your choice in Garrett Outfit textures. In other words; if you choose the Clothed Arms Garrett Outfit, the Menu Background will be one of a ‘clothed arms Garrett’. If no Garrett outfit is chosen, a ‘Bare Arms’ Menu Background will be installed (if you choose to install a Menu Background), since that is the game’s default look for Garrett.

• Replace the original menu “Thief Deadly Shadows” header texture and its ‘glow’ texture with higher resolution versions, the metal texture used on the ‘THIEF’ 3D header and some other menu and HUD items.

• Replace the original bright blue ’frob highlight’ with a new, more subtle and brownish version, which isn’t fluctuating like the original and my previous version, while still accentuating the normal map for the texture.

• Replaced the original bright white ’loot glint’ texture with a more subtle, copper coloured and sharper version.

• Replaced the original bright blue ’arrow trail’ texture with a more subtle, greyish version.

• Replaced over 140 of the original walls, floors, ceilings, wood/metal trim, barrels/crates, and furniture textures with higher resolution versions.

• Replaced many of the original door textures with higher resolution versions.

• Replaced many of the original window textures with higher resolution versions.

• Replaced all of the original paintings with higher resolution versions.

• Replaced many of the original ‘puddle’ textures (water, holy water, oil, moss patch) with higher resolution versions.

• Replaced many of the original book textures with higher resolution versions.

• Replaced the original candle texture with a higher resolution version, and its glow texture with a slightly more subtle version.

• Replaced the original textures for stars with higher resolution versions.

Pozdrawiam,
Habit
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: Thief: DS "Collective Texture Pack"

Post autor: Bukary »

Miałem o tym napisać jakiś czas temu, ale kiedy zobaczyłem zrzuty porównawcze, to zrezygnowałem... Tekstury JohnaP. sa przeważnie świetne, ale to co zrobił z niektórymi (zwłaszcza z tymi najbardziej popularnymi) woła o pomstę do nieba. Zepsujecie sobie częsciowo rozgrywkę...

Zobaczcie np. to:
http://www.john-p.com/textures/Thief-DS ... ml#Auldale
Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
Awatar użytkownika
gunman-hr2
Ożywieniec
Posty: 80
Rejestracja: 26 kwietnia 2006, 15:46
Lokalizacja: Ja tu zadaje pytania!

Re: Thief: DS "Collective Texture Pack"

Post autor: gunman-hr2 »

No co ty gadasz, sa fajowe :P . Jedyna textura, ktora mi sie nie podoba to Garreta, a wszystkie inne sa spoko.

Edit 5 min pozniej:

Eee, textury scian, sufitow itd wygladaja kiepsko :?
Ostatnio zmieniony 20 maja 2006, 20:05 przez gunman-hr2, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sutriw
Mechanista
Posty: 386
Rejestracja: 03 sierpnia 2005, 08:48
Lokalizacja: Piła

Re: Thief: DS "Collective Texture Pack"

Post autor: Sutriw »

Szkoda tylko, że w pakiecie, jak widzę nie ma Garretta wzorowanego na dwóch pierwszych częściach.
Poprzednie tekstury (Johnego) podbały mi się, szkoda tylko, że długo się je instalwoało (tyle tych isntalek, każda po kolei itp.). Dobry pomysł zebranie do kompy i zrobienie takiego pakietu. Chociaż muszę przyznac, że nie wszystkei w pakiecie przypadły mi do gustu (np. Garrett).
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Thief: DS "Collective Texture Pack"

Post autor: peter_spy »

Miau! Co prawda może ze dwie czy trzy tekstury cegieł wyglądają jakby nieco sztucznie, ale cała reszta robi wrażenie, świetna robota :!:
Awatar użytkownika
Abru
Młotodzierżca
Posty: 896
Rejestracja: 22 września 2002, 13:00

Re: Thief: DS "Collective Texture Pack"

Post autor: Abru »

Zepsujecie sobie częsciowo rozgrywkę...
Mylisz się Bukary. Ta wersja posiada bardzo dobry instalator, można odinstalować praktycznie każdy element (nowe poprawione menu oraz tło, stonowane froobowanie a nawet poszczególne tekstury lub ich grupy). Część tekstur rzeczywiście wygląda dość dziwnie, ale przeważająca większość prezentuje się naprawdę znakomicie. Jeśli ktoś już używa starych tekstur Johna P. nie widzę powodów dla których nie miałby używać Collective Texture Pack w końcu mamy dostęp do dosłownie wszystkich tekstur a większość starych również została poprawiona...

I co znaczy, że "częściowo" zepsujemy sobie rozrywkę? W jakiej części? W 5%, 6% a może 40%. Twoja sugestia Bukary jest musze przyznać dość dziwna. ;)

[ Dodano: Sob 20 Maj, 2006 20:41 ]
Sutriw pisze:Szkoda tylko, że w pakiecie, jak widzę nie ma Garretta wzorowanego na dwóch pierwszych częściach.
Ależ jest! :) A przynajmniej tak informował opis podczas instalacji.
Ostatnio zmieniony 20 maja 2006, 21:32 przez Abru, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Thief: DS "Collective Texture Pack"

Post autor: marek »

Miałem o tym napisać jakiś czas temu, ale kiedy zobaczyłem zrzuty porównawcze, to zrezygnowałem... Tekstury JohnaP. sa przeważnie świetne, ale to co zrobił z niektórymi (zwłaszcza z tymi najbardziej popularnymi) woła o pomstę do nieba. Zepsujecie sobie częsciowo rozgrywkę...
tekstury kamiennych ścian są beznadziejne - ale głównie przez zły koloryt, za to dla tekstur przedmiotów warto instalować pakiet tekstur - są o niebo lepsze - zresztą na stronce johnaP przy każdym linku jest obrazek porównawczy - i wystarczy instalwoac tylko to co się chce
Judith pisze:Miau! Co prawda może ze dwie czy trzy tekstury cegieł wyglądają jakby nieco sztucznie, ale cała reszta robi wrażenie, świetna robota
też właśnie na to zwróciłem uwagę
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: Thief: DS "Collective Texture Pack"

Post autor: Bukary »

Habit pisze:Ta wersja posiada bardzo dobry instalator, można odinstalować praktycznie każdy element (nowe poprawione menu oraz tło, stonowane froobowanie a nawet poszczególne tekstury lub ich grupy). Część tekstur rzeczywiście wygląda dość dziwnie, ale przewarzająca większość prezentuje się naprawdę znakomicie. Jeśli ktoś już używa starych tekstur Johna P. nie widzę powodów dla których nie miałby używać Collective Texture Pack w końcu mamy dostęp do dosłownie wszystkich tekstur a większość starych również została poprawiona...
A... to świetnie. Nie wiedziałem, że można KAŻDĄ teksturę odinstalować osobno. Można?

(BTW, piszemy nie "przewarzająca", ale "przeważająca". Wspominam o tym, bo dzisiaj pojechałem z dziećmi na konkurs ortograficzny (i niech ktoś powie, że nauczyciele mają wolne soboty) i to słowo było chyba akurat w dyktandzie dla klasy III.) ;)
I co znaczy, że "częściowo" zepsujemy sobie rozrywkę? W jakiej części? W 5%, 6% a może 40%. Twoja sugestia Bukary jest musze przyznać dość dziwna. ;)
Twoja uwaga jest znacznie dziwniejsza. Przysłówek "częściowo" ma to do siebie, że nie zawiera PRECYZYJNEGO określenia ilości. Taka jest jego istota i po to się go używa. O co ci więc chodzi? Bo mnie chodzi najzwyczajniej o to, że rozgrywka będzie mniej przyjemna, kiedy zainstaluje się WSZYSTKIE tekstury, albowiem część z nich jest do bani...
Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Thief: DS "Collective Texture Pack"

Post autor: peter_spy »

Każdemu się może zdarzyć drobna pomyłka, a szkółka niedzielna chyba się już na dziś skończyła, choć mam wrazenie tu i ówdzie że nie dla wszystkich ;)

Skończyło się ściągać, czas się brać za granie :)
Awatar użytkownika
Abru
Młotodzierżca
Posty: 896
Rejestracja: 22 września 2002, 13:00

Re: Thief: DS "Collective Texture Pack"

Post autor: Abru »

Bukary pisze:A... to świetnie. Nie wiedziałem, że można KAŻDĄ teksturę odinstalować osobno. Można?
Polecam uważne czytanie dołączonego pliku Readme...

Bukary o takich rzeczach informuje się PW. Czasem gdy brakuje Ci argumentów "częściowo" posuwasz się za daleko... ;)

Pozdrawiam, :)
Habit
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Thief: DS "Collective Texture Pack"

Post autor: Dziarsky »

Textury powierzchni odpadają. Nie było sensu ich przerabiać, wystarczyło lekko wyostrzyć.
Mało nie zemdlałem gdy zobaczyłem tę profanację.

Co do textur obiektów i efektów to JohnP kiedyś zrobił świetny zestaw i warto go nadal instalować.

Myśle sobie, że zainstalowanie tego starego pakietu zwalniało mi grę o ok. 20% więc jakbym teraz wszystko wrzucił to chyba gra by się nie dźwigła 8-).
Obrazek
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2776
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: Thief: DS "Collective Texture Pack"

Post autor: Juliusz »

Tekstury Johna P. są lepsze technicznie, ostrzejsze (co często sprawia wrażenie, że są lepsze), ale są takie bez polotu. John je robi bardziej oczywistymi, czystszymi, sztuczniejszymi przez to. Osobiście wolę bardziej rozmyte, ale ciekawsze tekstury oryginalne...
Awatar użytkownika
3dfx
Skryba
Posty: 286
Rejestracja: 06 marca 2005, 21:31
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Thief: DS "Collective Texture Pack"

Post autor: 3dfx »

ta strona mi nie dziala :( podajcie prosze link do tych obrazkow porownawczych
ZDEPTAJMY BEZECNE!
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: Thief: DS "Collective Texture Pack"

Post autor: Bukary »

Mnie dzisiaj również nie działa. Poczekaj do jutra...
Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
Awatar użytkownika
3dfx
Skryba
Posty: 286
Rejestracja: 06 marca 2005, 21:31
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Thief: DS "Collective Texture Pack"

Post autor: 3dfx »

Bukary pisze:woła o pomstę do nieba
Zobaczylem i nic... Ktora tekstura jest zła?

[ Dodano: Pią 09 Cze, 2006 ]
mozna instalowac pack jak mam patcha 1.1? :roll:
ZDEPTAJMY BEZECNE!
Awatar użytkownika
bodek
Bełkotliwiec
Posty: 38
Rejestracja: 11 stycznia 2006, 13:48
Lokalizacja: Słupsk

Re: Thief: DS "Collective Texture Pack"

Post autor: bodek »

adrian3dfx pisze: mozna instalowac pack jak mam patcha 1.1? :roll:
ja mam takiego pacza i zainstalowało mi się bez problemu. mi się całość podoba bardzo, a najlepsze jest to, że szybciej się instaluje. bo wcześniej to trwało i trwało.
Awatar użytkownika
3dfx
Skryba
Posty: 286
Rejestracja: 06 marca 2005, 21:31
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Thief: DS "Collective Texture Pack"

Post autor: 3dfx »

Ale super jest ten patch! Tylko do Garetta mam zastrzezenia, ale i tak gram w FPP wiec nie bede go musial ogladac :) Podczas instalacji zaznaczylem zeby ekwpiunek (czy co to tam bylo) byl "inspirowany T1", ale wyglada tak samo. W ogole nie zauwazylem nigdzie podobienstwa do T1i2. Nie zauwazylem tez zeby HUD sie zmniejszyl :) Ale ogolnie jestem bardzo mile zaskoczony. Szkoda tylko, ze teraz gra ssie jeszcze bardziej :( Jak przeczytalem zalecenia sprzetowe to az mi kopara opadla :) Nie mam najmocniejszego sprzetu wiec do tej pory gra i tak mi sie ciela :P Brązowe podswietlenie jest genialne! Niedojze nie kuje w oczy jak to wsiowe niebieskie, to w dodatku jest takie leciutkie, ze niekiedy wcale go nie widac. Rece Garretta podczas otwierania drzwi, tez sa super, w koncu widac ubranie, a nie jakas ciemną plame we wzorki. Co do tekstur scian, podlog itp. to nie wiem czego sie czepiacie i o co chodzi z ta sztucznoscią. Są duzo ostrzejsze bo w wiekszej rodzielczosci, a to raczej dodaje realizmu. Odnosi sie wrazenie, ze kazdy kamien jest osobno. Ale to juz kwestia gustu, jak dla mnie prezentuja sie duzo lepiej.
ZDEPTAJMY BEZECNE!
Awatar użytkownika
Abru
Młotodzierżca
Posty: 896
Rejestracja: 22 września 2002, 13:00

Re: Thief: DS "Collective Texture Pack"

Post autor: Abru »

I o to właśnie chodzi! :ok

1. Instaluje się "piorunująco".
2. Ponad 500 nowych tekstur, plików.
3. Wszystkie znajdują się w katalogu Thief 3\Content\T3\PCTextures\DynamicallyLoaded.
4. Każdą teksturę można wyłączyć indywidualnie (ibt_patcher).


Po prostu pełna swoboda... :)

PS.: Programy do podglądu tekstur w formacie .dds znajdują się tutaj. Jeśli nie bawicie się w tworzenie fanmisji zainstalujcie tylkoDDS Thumbnail Viewer oraz WTV - DDS file viewer.

Pozdrawiam,
Habit
Ostatnio zmieniony 14 czerwca 2006, 13:17 przez Abru, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bobik
Mechanista
Posty: 465
Rejestracja: 10 czerwca 2005, 20:00

Re: Thief: DS "Collective Texture Pack"

Post autor: bobik »

GLORU OF THE MANY :-D

Przechodze 5 raz thiefa :D


Hej wiecie czemu po zainstalowaniu teksturek neima ich w grze ??
Nic ani jednej.
Podczas instalacji wychodzi blad ze brak jakiego pliku ale instaluje sie do konca.
Moze niedziala na polskiej wersji ?? Oco chodzi ??


Niedziala mi nadal buuuuu


Bede wdzieczny jak ktos mi powie czy w wersji PL dzialaja te teksturki.

Jak chce odpalic plik ibt_patcher.exe albo w czasie instalacji to wyskakuje blad "Run-time error 76" cos tam. Pewnie przez to niemam teksturek. Tyle ze niewiem czemu niemoge odpalic tego pliku :(
Glory of the MANY
Awatar użytkownika
Abru
Młotodzierżca
Posty: 896
Rejestracja: 22 września 2002, 13:00

Re: Thief: DS "Collective Texture Pack"

Post autor: Abru »

John P. pisze:NOTE:
Do not use Thief3Launcher.exe by ‘dracflamloc’ to switch between playing the game and using the Editor if you also want to use my Texture Pack.

The reason is that Thief3Launcher.exe as it is now, adds an extra \ to the game’s registry path whenever you use it to launch the game.

As an example: If your game install path is F:\Thief3, and you use Thief3Launcher.exe to launch the game, it will add an extra \ to the registry path, so that in the registry it then reads F:\Thief3\ .

This causes ibt_patcher.exe to malfunction with the error message: Runtime error ‘76’: Path not found during installation of the Texture Pack, and the result is that my textures aren’t enabled, and so they won’t turn up in-game (see also ‘Known issues’ below).
Miałem identyczny problem. Wystarczy zmienić w rejestrze folder docelowy usuwając \. Jeśli zainstalowałeś T3 na dysku C:\, wpis w rejestrze powinien wyglądać następująco: C:\Thief3

PS.: bobik używasz T3Ed?

Awatar użytkownika
bobik
Mechanista
Posty: 465
Rejestracja: 10 czerwca 2005, 20:00

Re: Thief: DS "Collective Texture Pack"

Post autor: bobik »

Habit pisze:Miałem identyczny problem. Wystarczy zmienić w rejestrze folder docelowy usuwając \. Jeśli zainstalowałeś T3 na dysku C:\, wpis w rejestrze powinien wyglądać następująco: C:\Thief3

PS.: bobik używasz T3Ed?

Nie teraz niemam nic poza Thiefem i patchem z teksturkami i mecze sie juz 2 dni i nic niemoge wymyslic.
Mam Thiefa zainstalowanego na E: partycji.
Zaraz lookne wpisy i zobacze bo juz napalony jestem strasznie a tu klops :evil:


Dziala :-D dzieki wielkie :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D
Glory of the MANY
Awatar użytkownika
3dfx
Skryba
Posty: 286
Rejestracja: 06 marca 2005, 21:31
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Thief: DS "Collective Texture Pack"

Post autor: 3dfx »

Mam problem. Zrobilem sobie format partycji systemowej. Zainstalowalem nowy system odpalam TDS i kurcze sie nie wlacza. Wywalilem go, zainstalowalem na nowo, zainstalowalem patcha, instaluje packa i wyskakuje mi cos takiego "You have already instaled the CTP using this 'wrapper'. If you are looking to re-open TCPinstaller to re-configure your install, go to: Start/...". Packa wywalilem razem z grą wiec nie wiem dlaczego mi sie to wyswietla. Na wszelki wypadek wywalilem z glownego katalogu folder z teksturami (nie wiem po co jak gra i tak byla swieza) ale dalej wywala to samo :P
ZDEPTAJMY BEZECNE!
Awatar użytkownika
bobik
Mechanista
Posty: 465
Rejestracja: 10 czerwca 2005, 20:00

Re: Thief: DS "Collective Texture Pack"

Post autor: bobik »

Prawdopodobnie skasowales packa albo jakis jego plik na chamca :P
Tak sie sklada ze moze facet jest genialny co do grafiki ale nijak nie potrafia jego programiki wykrywac ze tak naprawde zostaly one skasowane recznie ;)
Wywal wszystkie wpisy w rejestrach o packu i zapodaj od nowa a bedzie dobrze :)
Glory of the MANY
Awatar użytkownika
Paweuek
Gniew-Amon
Posty: 1879
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 12:25
Lokalizacja: Cytadela

Re: Thief: DS "Collective Texture Pack"

Post autor: Paweuek »

Zacząłem znów graćw TDS i zainteresowałem się tematem. Spojrzałem jednak na przykładowe zrzuty... i mnie chęć odeszła. Może się nie znam, ale dla mnie te nowe tekstury wyglądają zbyt sztucznie ;) Wolę oridżinal tekszczers.
Obrazek
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Thief: DS "Collective Texture Pack"

Post autor: marek »

Paweuek pisze:ale dla mnie te nowe tekstury wyglądają zbyt sztucznie Wink Wolę oridżinal tekszczers.
tylko niektóre - nowe tekstury zwykłych obiektów ortaz postaci warto instalować (może poza robalami) bo mocno wyostrzaja obraz i gra sie lepiej, tekstur murów lepiej nie instaluj
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
ODPOWIEDZ