Windows 2000 - Wasze opnie

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Windows 2000 - Wasze opnie

Post autor: Dziarsky »

Myślałem ostatnio nad strasznym spadkiem wydajności XP na notebooku mojej dziewczyny.
Cóż spadek wydajności to normalna sprawa i dopada każdy komputer,. W końcu ten notebook ma tylko 256mb ramu co go jeszcze bardziej pogrąża.

Zastanawiajac się czy nie dało by się coś z tym zrobić przypomniało mi się, że można by wrócić do Windowsa 2000, który z tego co pamiętam zjadał wyraźnie mniej pamięci.

Czy instalowanie tego systemu na nowym notebooku ma sens? Czy nie będę miał problemów ze wstecznością sterowników (wersje na XP będą kompatybilne z 2000 ?).
Notebook słuzy mojej dziewczynie raczej do buszowania w sieci itp. (uprzedzam tu opinie na temat słabego wsparcia win2000 dla multimediów i gier).
Obrazek
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Windows 2000 - Wasze opnie

Post autor: Bandit »

Może lepiej wypróbuj odchudzonej wersji WinXP. Jeśli posiada się legalną kopię tej samej wersji systemu to można potraktować to jako kopię zapasową. Trzeba tylko po instalacji wpisać do rejestru klucz od legalnej kopi.

Opis z torenciaków:
W pełni funkcjonalna wersja Windows XP Professional, zmniejszona do naprawdę niewielkich rozmiarów, przy czym znacznie szybsza i pozbawiona wszelkiego rodzaju nawtykanych przez Microsoft dupereli, całkowicie zbędnych w normalnym użytkowaniu.
Ta wersja nie potrzebuje żadnego klucza aktywacyjnego, zawiera też w sobie Service Pack 2 i wszystkiego niezbędne uaktualnienia i łatki, zwłaszcza dotyczące kwestii bezpieczeństwa.

Windows Performance Info.
Operating System RAM Memory Usage: 45 MB
WINDOWS Folder: 366.2 MB
Running Processes on First Install: 14
Install Time for Windows: 7 min.

Windows XP Pro Custom Added Features:
eXPerience Spectrum Wallpaper
Integrated Service Pack 2 (WindowsXP-KB835935-SP2-ENU.exe)
Registry Tweaks For Performance/Gaming/Internet
Windows Media Center 2005 Beta Version Theme (Royale)
Integrated Critical and Recommended Post SP2 Hotfixes
(Windows Updates) up to 28th March 2006.
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Windows 2000 - Wasze opnie

Post autor: Dziarsky »

Bandit pisze:Może lepiej wypróbuj odchudzonej wersji WinXP.
Nakieruj mnie na ten torrent :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Pablo
Arcykapłan
Posty: 1398
Rejestracja: 13 sierpnia 2002, 11:06
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Windows 2000 - Wasze opnie

Post autor: Pablo »

Win 2000 na prawdę mile wspominam, jeśli komuś zależy na wydajności, bez chwili wahania go polecam :!: .
Pablo
Awatar użytkownika
gunman-hr2
Ożywieniec
Posty: 80
Rejestracja: 26 kwietnia 2006, 15:46
Lokalizacja: Ja tu zadaje pytania!

Re: Windows 2000 - Wasze opnie

Post autor: gunman-hr2 »

Ja bardzo polecam win2000, nie ma zadnych problemow ze sterownikami, najnowszy sp4 lata wszystkie czasowe dziurki przez co system ten staje sie jak xp tylko z mniejszymi wymaganiami. Jednym slowem, dobry wybor dla laptopow.
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Windows 2000 - Wasze opnie

Post autor: Dziarsky »

Ja bardzo polecam win2000, nie ma zadnych problemow ze sterownikami, najnowszy sp4 lata wszystkie czasowe dziurki przez co system ten staje sie jak xp tylko z mniejszymi wymaganiami. Jednym slowem, dobry wybor dla laptopow.
Dzięki za opinie :)
Bandit w sumie wynalazł mi jakiś winXpfast (który będe testował na dniach) ale będe miał na uwadze tego 2000 :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Bańan
Skryba
Posty: 285
Rejestracja: 27 maja 2003, 15:33
Lokalizacja: Sanok

Re: Windows 2000 - Wasze opnie

Post autor: Bańan »

Bardzo dobry system, używałem go ok 2 latka. Ale obiektywnie patrząc do zastosowań "mulitmedialnych" bardziej nada się XP, ma lepszą obsługę apraratów cyfrowych, skanerów, kamerek internetowych. Podczas buszowania w internecie raczej nie powinno być różnic w wydajności. W grach różnie, XP zajmuje więcej zasbów, co jest szczególnie niebezpieczne gdy masz 256 MB ram.

W moim przypadku o zmianie zdecydował brak obsługi adresowania 48 bitowego -> nie obsługuje dysków większych niż 137 GB. Dopiero service pack 3 zmienia to, ale ja potrzbaowałem nowej instalacji.
IMO najlpeszym rozwiązniem będzie zainstlownie XP albo z jakiejś light instalki albo ręczne odchudznie
:arrow: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=56399
Bańan
śruba + okręt = śrubokręt
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Windows 2000 - Wasze opnie

Post autor: Bandit »

Jest jeszcze coś takiego jak »PowerXP 2.0« To tak na wypadek gdybyś miał problemy z netem lub czymś innym, bo ta wersja, którą Ci wcześniej podałem jest odchudzona ekstremalnie, więc nie jest powiedziane, że wszystko będzie w niej działało.
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
gunman-hr2
Ożywieniec
Posty: 80
Rejestracja: 26 kwietnia 2006, 15:46
Lokalizacja: Ja tu zadaje pytania!

Re: Windows 2000 - Wasze opnie

Post autor: gunman-hr2 »

Bandit pisze:Jest jeszcze coś takiego jak »PowerXP 2.0«
Ale co to jest patch, program, system??
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Windows 2000 - Wasze opnie

Post autor: Bandit »

Gra... :pff6: Jasne, że system! Każda modyfikacja składa się z jakiejś tam nazwy np. "mini" lub "light" oraz przyrostka "XP".
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Windows 2000 - Wasze opnie

Post autor: Dziarsky »

Jemu chodziło co dokładnie robi ten PowerXp :)
Sam nie wiem ale sciągnąłem :)
Obrazek
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Windows 2000 - Wasze opnie

Post autor: peter_spy »

Zabawne bo moja dziweczyna miała taka sam problem ze swoim lapkiem, tez 256 ramu :) tyle ze tam zainstalowany był XP home edition, wszystko chodziło fatalnie. Zabrałem jej tego laptopa na jedno popołudnie, zrobiłem format, zainstalowałem XP Pro z SP2, odchudziłem Xp Antispy i wszystko smiga jak należy ;)
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Windows 2000 - Wasze opnie

Post autor: Dziarsky »

Judith pisze:Zabrałem jej tego laptopa na jedno popołudnie, zrobiłem format, zainstalowałem XP Pro z SP2, odchudziłem Xp Antispy i wszystko smiga jak należy
Antispy ma za zadanie wywalić spyware i trojany? Hym... Laptopek mojej dzioszki ma Firewalla i Antivira, Mozzile itp. więc raczej nic nieproszonego nie spowalnia kompa.
Obrazek
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Windows 2000 - Wasze opnie

Post autor: peter_spy »

Tak, ale siedzi w nim upierdliwy msn, przepustowosc sieci jest ograniczona , cukierkowy wyglad zabiera ram i spowalnia kompa, a przegladarka domyslnie wysyła wszystkie najwazniejsze informacje na twój temat a przecież masz regułę pod firewallem żeby mogła się łaczyc z netem. Po to uzywam xp antispy, co proawda mozna to wszystko zrobic recznie ale tak jest po prostu szybciej. Poza tym miło mieć na starcie 18 procesów zamiast 25 :) A c odo firewalla to zamontowałem jej kerio, chyba na razie wystarczy.
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Windows 2000 - Wasze opnie

Post autor: Bandit »

Pierwsza wersja minimalistycznego Windows 2000 SP4. System pozbawiony jest IE, WMP oraz kilkunastu usług. Pozostało pełne wsparcie sieci także DHCP.
»Power2k 1.1«

Hasło do archiwów: www.shareosiol.com
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
gunman-hr2
Ożywieniec
Posty: 80
Rejestracja: 26 kwietnia 2006, 15:46
Lokalizacja: Ja tu zadaje pytania!

Re: Windows 2000 - Wasze opnie

Post autor: gunman-hr2 »

Nie ma to jak siedziec w forum Osla nie bandit hehe :p
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Windows 2000 - Wasze opnie

Post autor: Dziarsky »

Kto ma Win2000 sp4 w domu z drugiej ręki nazwijmy to i mógł by mi to podesłać na adres domowy?
(Z wersją WinXPfast mam problemy :/)
edit: Ok. już wiem o co chodzi z tym powerxp :). Spróbuje z tym.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tagadi
Akolita
Posty: 139
Rejestracja: 02 maja 2006, 21:34
Lokalizacja: Wołosate

Re: Windows 2000 - Wasze opnie

Post autor: Tagadi »

Czy nie lepiej zainstalować jednej z dystrybucji Linuxa nakierowanej na multimedia ? Jeśli to notebook dziewczyny, to powinno tam być czysto i bezpiecznie. Każdy Linux z natury już jest ukierunkowany na znakomite działanie w sieci, dodatkowo można za friko mieć całe biuro. Zamiast przeglądarki z Linuxa można spokojnie zainstalować najnowszego Firefoxa ze znakomitymi wtyczkami i jest jak w Windows. Windowsy praktycznie nadają się wyłącznie do gier (ze względu na DirectX), a Windows 2000 nawet i do tego nie :idea:
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Windows 2000 - Wasze opnie

Post autor: Dziarsky »

Wystarczy, że jeden doktorem na uczelni wymaga od Ciebie Office'a i już po linuksie.

Po za tym nie miałem okazji trafić na linuksa, który uwolniony jest od tego jakiegoś kompilowania i innego motania się z programami. Osobiście to mogę się pobawić z czymś takim ale moja dziewczyna już się do tego nie uśmiecha.

Obecnie mam tego Windowsa 2000 Power i przyznam, że chodzi w miare szybko. Ale nie da się ukryć, że też ten laptop jest po prostu cieńki.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tagadi
Akolita
Posty: 139
Rejestracja: 02 maja 2006, 21:34
Lokalizacja: Wołosate

Re: Windows 2000 - Wasze opnie

Post autor: Tagadi »

Cóż, trudna rada, powodzenia zatem z W2000. Co do kompilacji, też tego nie lubię, ale obecne linuxy bardzo się różnią od tych sprzed jeszcze dwóch lat. Teraz wystarczy zainstalować dany pakiet, np. RPM i mamy już upragniony program. W dodatku można to wszystko zrobić jeszcze podczas instalacji - po prostu wybierając co się nam podoba. Namawiam jednak do ponownej próby w chwili następnej frustracji i reinstalacji windows - mniejsze dystrybucje chodzą jak żyleta :).
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Windows 2000 - Wasze opnie

Post autor: Dziarsky »

swierszcz pisze:Namawiam jednak do ponownej próby w chwili następnej frustracji i reinstalacji windows
Teraz mamy już ghosta, co mądrzejszy uzytkownik korzysta z tego programu :)
Na linuksa nie skuszę się do czasu aż większość gier i programów bedzie bezproblemowo się na tej platformie odpalać.
Obrazek
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Windows 2000 - Wasze opnie

Post autor: timon »

Dziarsky pisze:Wystarczy, że jeden doktorem na uczelni wymaga od Ciebie Office'a i już po linuksie.
Openoffice i nikt nie pozna, że pracujesz w czymś innym. Jeszcze nie spotkałem kogoś, ktoby potrzebował choć połowę opcji z MS offica a już pare osób nauczyłem podsumowywać i dokonywać obliczeń w tabelach we writerze ( OOffice) co dość kiepsko jest zrobione w MS Office.
Dziarsky pisze:Na linuksa nie skuszę się do czasu aż większość gier i programów bedzie bezproblemowo się na tej platformie odpalać.
Czyli nigdy :-D Tak mi się wydaje a szkoda.
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Windows 2000 - Wasze opnie

Post autor: Dziarsky »

timon pisze:Openoffice i nikt nie pozna, że pracujesz w czymś innym. Jeszcze nie spotkałem kogoś, ktoby potrzebował choć połowę opcji z MS offica a już pare osób nauczyłem podsumowywać i dokonywać obliczeń w tabelach we writerze ( OOffice) co dość kiepsko jest zrobione w MS Office.
Edytor równań jest ubogi, lub przynajmniej nie ma kilku znaków, które były mi na studiach potrzebne. Także wykresy dobrze jest konfrontować z propotorem gdy są zrobione w tej samej aplikacji.
Mówiąc krótko, doktorkom oprogramowanie załatwia uczelnia a my musimy kraść.
Miałem tylko jednego doktorka na uczelni, który sam na zajęciach nam zaproponował OOffice a mimo to musieliśmy pracować na Exelu bo OO nie dopasowywał jakiś danych w komórkach.
Czyli nigdy. Tak mi się wydaje a szkoda.
Myślę, że masz rację.
Obrazek
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Windows 2000 - Wasze opnie

Post autor: marek »

Dziarsky pisze:Cytat:
Czyli nigdy. Tak mi się wydaje a szkoda.

Myślę, że masz rację.
przesadzacie - spójrzcie na Operę i Firefoxa - przewyższyły M$IE - więc pewnie z pakietem biurowym też tak niedługo będzie
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Windows 2000 - Wasze opnie

Post autor: timon »

Marek : nie lubie grać w arkusze kalkulacyjne lub pliki tekstowe :))
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
ODPOWIEDZ