Dzieje Dromeda rekoma wdzięcznych fanów spisane....

Zaglądnij tutaj, jeśli masz pytania lub uwagi dotyczące różnorodnych aspektów tworzenia misji w edytorach DromEd i T3Ed, jak też związanego z nimi oprogramowania i sprzętu.

Moderator: peter_spy

Awatar użytkownika
brzeszczot
Młotodzierżca
Posty: 817
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 11:09
Lokalizacja: Wrocław

Dzieje Dromeda rekoma wdzięcznych fanów spisane....

Post autor: brzeszczot »

Rzadko postuje w tym miejscu, bo nie znam Dromeda i pewnie nie poznam...
Jednakowoz czytam regularnie wasze wpisy - o z taka mina jak na zalaczonej ikonie emocji :arrow: :shock: - z rozdziawiona geba znaczy sie...
Dlatego nie bedzie o tym jak poskramiac edytor, jak tworzyc alternatywne, wirtualne swiaty, ale o tym jak to z Dromedem bylo...
Wiedziony jestem ciekawoscia badz co badz historyka ( :lol: ) ale przede wszystkim fana gry.....

Mialbym zatem prosbe do wszystkich aktywnych dromedzistow, starszych stazem aktywnosci fanowskiej, oczytanych na forach, szczesliwych powiernikow tajemnic poliszynela.... - powiedzcie jak to bylo z Dromedem ???

1. W jakich okolicznosciach zostal udostepniony ? Czy to bylo od poczatku zamiarem LG ?

2. Dlaczego jest jaki jest - o wielkich mozliwosciach (co potwierdza wspaniala gra, takiez, czasami nawet lepsze od oryginalnych FM), ale o malo ergonomicznym interfejsie, co tu mowic trudny w obsludze i jak mowicie dosc nieprzewidywalny....

3. Czy na bazie niego powstala gra, czy raczej Dromed jest uklonem od tworcow, ktorzy sami dysponowali innym narzedziem....
Hmm...moge domyslac sie odpowiedzi.
Zadam pytanie inaczej : czy Dromed na waszych dyskach jest takim samym narzedziem, ktory posluzyl (pewnie nie pod ta nazwa -a wlasnie sama nazwa... :? ) tworcom w czasie prac nad THIEFami

4. Kto zrobil pierwsza FM (jak sie nazywala ?), kto polozyl najwieksze, kluczowe zaslugi dla spopularyzowania (hmm..... :? ) Dromeda......

Dzieki za uwage....
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Dzieje Dromeda rekoma wdzięcznych fanów spisane....

Post autor: timon »

5/ komu zawdzięczamy Dromeda ( przyjmuję założene,że LGS nie opublikowało go razem z T1)
6/ kto wymyślił tę nazwę i dlaczego taką ?
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
Vk
Skryba
Posty: 345
Rejestracja: 16 sierpnia 2002, 19:33
Lokalizacja: Kołobrzeg
Kontakt:

Re: Dzieje Dromeda rekoma wdzięcznych fanów spisane....

Post autor: Vk »

Brzeczot moge odpowiedziec na punkt 3:
Otóz tak to w Dromedzie została wykonana cała gra. Widzialem na filmie nawet jak chyba jakas milusia pani robiła którąś z misji do T2.

Ad.4. Czlowiek jest zawsze ciekawski wiec predzej czy pozniej ktos Dromeda otwiera bez niczyjej zachęty. Ja osobiscie tak wlasnie zapoznalem sie z tym programem, chociaz na zapoznaniu sie skonczylo, bo nic z tego programu nie umiem i nie potrafie w nim nic zrobic :shock:
Najlepsze jest to ze udalo mi sie ukonczyc FM - badziewna bo badziewna, ale wlasna :P
Ale wydaje mi sie ze stronkami ktore tak podzialaly na ludkow była strona Komaga oraz TTLG. Ludzie patrzyli na FM, potem na czesc dromedowa na TTLG i tez chcieli cos zrobic.

Moze bym sobie sie zapoznal znow z dromedkiem?
Nieglupi pomysl :wink:
.netsports.pl
Awatar użytkownika
jericho
Akolita
Posty: 157
Rejestracja: 24 stycznia 2003, 13:43
Kontakt:

Re: Dzieje Dromeda rekoma wdzięcznych fanów spisane....

Post autor: jericho »

Historyjka jest, nie powiem, ciekawa.

Otoz, tak, T1 zostal zrobiony w Dromedzie, pamietam, ze dawno temu, czytalem o tym artykul, jak to programiscie dniami i nocami pracowali w Dromedzie, zeby zdarzyc na planowany termion wydania gry. Jak doszlo do powstanie Dromeda, nie wiem... Podejzewam, ze byla to przerobka edytora do gier SS oraz DeuxEx. Thief byl z tymi grami zawsze mocno zwiazany, ze wzgledu na producenta.

Pierwotnie LGS mialo na celu jedynie wydanie gry Thief: the Dark Project. Nikt wtedy nie myslal o edytorze. Jednak po sukcesie Thiefa 1, pewien gosc z Finlandii, niejaki Tomi Holming wpadl na pomysl, aby wydac edytor dla fanow. Tomi pracowal przy tworzeniu Thiefa, byl zwiazany z LGS. Przekonal LGS, aby to zrobic. Tomi jest tez autorem pierwszej, "nieoficjalnej" misji zrobionej w Dromedzie: "Gathering at the Bar", dzisiaj misja wrecz legenda! Pomysl zostal podlapany przez fanow. Wtedy sie jeszcze mocno interesowalem Thiefem i pamietam cale rozgoraczkowanie. To bylo w 1999, wtedy juz bylo dzialajace forum TTLG.

Dropmed zostal wydany, ale na zasadzie "jak jest". Czyli LGS zastrzegla, ze nie daje zadnych gwarancji, ze narzedzie bedzie dzialac. Do edytora zostal dolaczony plik Word'owy z opisem edytora, jednak nieco nieprecyzyjny. Kilka rzeczy (chociazby ukryte 'objectives') jak sie okazalo da sie zrobic, w przeciwienstwie do tego co mowil plik tekstowy.

No, a dalej to juz polecialo... Pamietam te pierwsze misje, Torben the Traitor, Skull of Lysander, Monastery of St. Fera i inne... Pierwsze misje wrecz mialy niesnapujace sie brusze, ale faniu juz ruszyli do przodu! :-) Potem powstaly takie cuda jak Calendra's Cistern.

Obecnie pracujemy glownie w Dromedzie do T2, natomiast ten pierwszy Dromed do T1, z tego co wiem, to bylo dokladnie to samo narzedzie, ktorym poslugiwali sie programiscie, ktorzy stworzyli Thiefa.

Jesli chodzi o nazwe, to... hmm... jest UnrealEd, koncowka to zapewne od "Editor", ale dlaczego Drom, to nie wiem. Moze ma to cos wspolnego z CD Rom? Pojecia nie mam.
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Dzieje Dromeda rekoma wdzięcznych fanów spisane....

Post autor: timon »

Vk pisze:................. Widzialem na filmie nawet jak chyba jakas milusia pani robiła którąś z misji do T2..............
Mógłbyś podać gdze ten film można znaleść ?
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: Dzieje Dromeda rekoma wdzięcznych fanów spisane....

Post autor: Bukary »

timon pisze:
Vk pisze:................. Widzialem na filmie nawet jak chyba jakas milusia pani robiła którąś z misji do T2..............
Mógłbyś podać gdze ten film można znaleść ?
Taki film jest na płytkach THIEFA GOLD.
Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Dzieje Dromeda rekoma wdzięcznych fanów spisane....

Post autor: timon »

przyznam się, dopiero teraz przejrzałem te płyty w poszukiwaniu dodatkowych plików. :oops:
Co do dromeda w filmie, to wydaję się mi, że twórcy używają jakiegoś innego programu. Brakuje mi dolnego panelu z przyciskami i polem do woisywania komend.
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Ciekawe wyjaśnienie nazwy Dromed

Post autor: timon »

Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: Dzieje Dromeda rekoma wdzięcznych fanów spisane....

Post autor: Nivellen »

camelot -> camel -> dromedary -> dromed
Czy to prawda? Jedno jest pewne, ktoś zajmujący się tym edytorem prędzej czy później odczuje go na karku (garbie?) :wink:
Awatar użytkownika
Paweuek
Gniew-Amon
Posty: 1879
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 12:25
Lokalizacja: Cytadela

Re: Dzieje Dromeda rekoma wdzięcznych fanów spisane....

Post autor: Paweuek »

Jeśłi nie wiecie, to na TFCD's są ikonki do DromEda właśnie z wielbłądami.
Obrazek
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: Dzieje Dromeda rekoma wdzięcznych fanów spisane....

Post autor: Nivellen »

Nie jestem oryginalny, używam (tak jak kiedyś w Worldcraft-cie) młota.
Przynajmniej wiadomo czego się spodziewać po kliknięciu :wink:
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Dzieje Dromeda rekoma wdzięcznych fanów spisane....

Post autor: SPIDIvonMARDER »


pomyślałem, że po latach dobrych uzupełnieniem tego tematu będzie filmik przytoczony przez Hadriana. Co więcej, sam temat też jest warty przypomnienia.
Obrazek
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Dzieje Dromeda rekoma wdzięcznych fanów spisane....

Post autor: peter_spy »

Osz ty w mordę, Liczmistrz-nekromanta :))
ODPOWIEDZ