Solidny bank dla solidnego człowieka/studenta

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3880
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Solidny bank dla solidnego człowieka/studenta

Post autor: eLPeeS »

Poszukuje aktualnie nowego banku dla moich pieniazkow. Przegladam oferty w necie i real-lifie ale jednak mimo wszytsko wole posluchac co maj do powiedzenia ludzie ktorzy juz z jakiegos rachunku korzystaja. Moze ktos moglby mi polecic jakis rachunek oszczednosciowo rozliczeniowy. Najlepiej jakby spelnial oba ponizsze kryteria:
1. Brak oplat za obsluge konta (a przynajmnije jak najnizsze coby nie zjadaly moich zasobow w wolnym ale zawsze tempie)
2. Duza siec bankomatow ew. brak prowizji za wyplaty z bankomatu innego banku
Reszta spraw na tym etapie poszukiwan mnie nie interesuje. Choc jesli ktos bedzie mial jakies ciekawe opinie i informacje chcetnie wyslucham. Dodam tylko ze aktualnie korzystam z rachunku SUPERKONTO STUDENT w PKO BP i wcale sie jakos super z tego powodu nie czuje bo wolalbym pieniadze zarabiac ;)
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Bańan
Skryba
Posty: 285
Rejestracja: 27 maja 2003, 15:33
Lokalizacja: Sanok

Re: Solidny bank dla solidnego człowieka/studenta

Post autor: Bańan »

Hmm wybrałes świetne miajsce na zadanie tego pytnia .... "THIEF froum" :wink:

A tak co do tematu to niestety nie orientuję się dobrze w aktualnych ofertach... :oops:
Bańan
śruba + okręt = śrubokręt
Awatar użytkownika
grim_reaper
Egzekutor
Posty: 1871
Rejestracja: 08 marca 2005, 22:31

Re: Solidny bank dla solidnego człowieka/studenta

Post autor: grim_reaper »

mBank

*praktycznie brak opłat

*wygodny dostęp przez neta, linie telefoniczne, WAP, sms

*jak do tej pory chyba najbezpieczniejszy bank internetowy

* wypłaty z bankomatów bez prowizji w sieci bankomatów Euronet - jest lista na stronie mBanku :arrow: http://www.mbank.com.pl/oferta/karty/ba ... index.html

* oprocentowanie może nie jest gigantyczne, ale jest i masz możliwość blokady funduszy na wyższy procent ( na minimum rok )

Jak do tej pory nie mam z tym bankiem problemu, na stronce są wszelkie informacje, nie trzeba się fatygować do okienek itp. :wink:

PS. Nie jestem przedstawicielką tego banku :-D
"And then there's THIS asshole..."
Zobacz, w co jeszcze gram:
•••Mój profil na Steamie!•••
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2776
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: Solidny bank dla solidnego człowieka/studenta

Post autor: Juliusz »

ja proponuję First City Bank And Trust... ;)
Awatar użytkownika
grim_reaper
Egzekutor
Posty: 1871
Rejestracja: 08 marca 2005, 22:31

Re: Solidny bank dla solidnego człowieka/studenta

Post autor: grim_reaper »

PinkDot pisze:ja proponuję First City Bank And Trust...
...gorzej jak się w pobliżu znajdzie Garrett :-)
"And then there's THIS asshole..."
Zobacz, w co jeszcze gram:
•••Mój profil na Steamie!•••
Awatar użytkownika
pastooh
Skryba
Posty: 311
Rejestracja: 04 stycznia 2003, 22:24
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Solidny bank dla solidnego człowieka/studenta

Post autor: pastooh »

grim_reaper pisze:mBank

*praktycznie brak opłat

*wygodny dostęp przez neta, linie telefoniczne, WAP, sms

*jak do tej pory chyba najbezpieczniejszy bank internetowy

* wypłaty z bankomatów bez prowizji w sieci bankomatów Euronet - jest lista na stronie mBanku :arrow: http://www.mbank.com.pl/oferta/karty/ba ... index.html

* oprocentowanie może nie jest gigantyczne, ale jest i masz możliwość blokady funduszy na wyższy procent ( na minimum rok )

Jak do tej pory nie mam z tym bankiem problemu, na stronce są wszelkie informacje, nie trzeba się fatygować do okienek itp. :wink:

PS. Nie jestem przedstawicielką tego banku :-D
potwierdzam
sam mam konto w mBanku od roku 2002 (odkad zaczałem prace)
bardzo wygodne korzystanie - praktycznie brak oplat za konto a do niedawna byly przelewy za darmo-wszystkie (sic!) teraz wprowadzili 0,5pln za przelew na zwenatrz mBank; wewnatrz mBank dalej za darmo
niech cie nie zniecheci dosyc dluga droga lub czas oczekiwania z załozeniem konta (wysylaja dokumenty poczta) - ale mozna to zrobic u agenta z reguly w jakims centrum handlowym maja wystawki
wziąlbym nawet u nich kredyt ale poniewaz moja siostra pracuje w kredytach w innym baku to wiecie :wink: - remont w trakcie :]
bardzo podobny jest multibank i tam mam wlasnie kredyt i drugie konto - obsluga przez net jak mBank (w koncy i mbank i multibank to ta sama grupa BRE Bank)
roznica jest taka ze do multi banku mozesz pojsc i spotkac pracownika a w mBanku tylko zadzwonic....
szczerze mowiac nie korzystam z konta multi banku choc je mam - pieniadze z kredytu wydane LOL wiec tylko w mbanku ustawilem automatyczna splate... :]
aa i mbnak ma chyba nawieksze oprecentowanie na ROR
Don't argue with stupid people, because they drag you down to thier level and beat you with experience!
just vanish in the shadows...
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3880
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Solidny bank dla solidnego człowieka/studenta

Post autor: eLPeeS »

Wszystko byloby slicznie tylko mBank ma jedna dosc powazna wade: mala siec bankomatow a w zasadzie ich brak. O ile sie orientuje maja oni umowe z BZ WBK i euronetem i to wlasnie tylko z tych bankomatow mazna podejmowac gotowke. Problemem jest to ze i w Slupsku i w Szczecinie jest ich bardzo malo (w kazdym razie tam gdzie ja sie krece widzialem ich raptem kilka sztuk). Dodatkowo slyszalem ze nie mozna korzystac ze wszytkich bankomatow wyzej wymienionych bankow a jedynie wyznaczonych przez nie.

EDIT
Przejrzalem przed chwila jeszcze te strone mBanku z lista bankomatow i to potwierdzilo moje obawy.
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
ODPOWIEDZ