BioShock

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
bobik
Mechanista
Posty: 465
Rejestracja: 10 czerwca 2005, 20:00

BioShock

Post autor: bobik »

Wlasnie o Ta gierke mi chodzi czy ktos znalazl cosik na jej temat konkretnego :) , zdaje mi sie ze to bedzie nastepna czesc System Shocka tylko pod inna nazwa 8-) , oficjalnej stronki niema nawet niewiedomo kto dokladnie go robi ;) , tak pozatym mozna by bylo pogadac z chlopcami i przygotowac za wczasu polskie napisy :D:D gra by wyszla od razu ANG i PL 8-) 8-) to by bylo cos :wink: :wink:
Glory of the MANY
Awatar użytkownika
bobik
Mechanista
Posty: 465
Rejestracja: 10 czerwca 2005, 20:00

Re: BioShock

Post autor: bobik »

Ps. wlasnie znalazlem cosik http://www.sshock2.com/bioshock/ :D:D:D:D:D
http://www.bioshock.co.uk/
Zdaje sie ze mozna sie zalapac do pracy nad nim :]
Glory of the MANY
Awatar użytkownika
Pablo
Arcykapłan
Posty: 1398
Rejestracja: 13 sierpnia 2002, 11:06
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: BioShock

Post autor: Pablo »

Niestety jestem sceptykiem, jeśli nawet wyjdzie ta gra, to poczekamy na nią baaaardzo długo. W sumie to wydaje mi się, że wokół tego projektu mało się dzieje.
Pablo
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: BioShock

Post autor: Bukary »

bobik pisze:Zdaje sie ze mozna sie zalapac do pracy nad nim :]
A najlepsze jest to, że chcieliby, żeby ktoś wysoko wykwalifikowany pracował ZA DARMO... No comments.
Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
Awatar użytkownika
Bańan
Skryba
Posty: 285
Rejestracja: 27 maja 2003, 15:33
Lokalizacja: Sanok

Re: BioShock

Post autor: Bańan »

Bukary pisze:
bobik pisze:Zdaje sie ze mozna sie zalapac do pracy nad nim :]
A najlepsze jest to, że chcieliby, żeby ktoś wysoko wykwalifikowany pracował ZA DARMO... No comments.
Co w tym dziwnego ? Wielu uzdonionych programistów pracowało bez wynagrodzenia na rzecz komercyjnych produktów, patrz lindows, red hat, susse itp. Przeciez Counter Strike w pierwotnej formie stworzyła grupa zapaleńców. Nadeszły czasy, że gracze sami sobie pisza gry :wink:
Bańan
śruba + okręt = śrubokręt
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: BioShock

Post autor: Bukary »

Jaaasne... I harowałbyś przez rok na pełnym etacie za darmo? A pamiętaj, że osoby, które pracują przy sąsiednim biurku, dostają kasę za swoją pracę (i przy okazji twoją) i będą z niej ciągnąć profity (w przeciwieństwie do ciebie)...
Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
Awatar użytkownika
bobik
Mechanista
Posty: 465
Rejestracja: 10 czerwca 2005, 20:00

Re: BioShock

Post autor: bobik »

Bukary pisze:Jaaasne... I harowałbyś przez rok na pełnym etacie za darmo? A pamiętaj, że osoby, które pracują przy sąsiednim biurku, dostają kasę za swoją pracę (i przy okazji twoją) i będą z niej ciągnąć profity (w przeciwieństwie do ciebie)...

Watpie !!! jesli ga by osiagnela sukcess to dostaniesz kase !! Poza tym gry zrodzone z komercji i wielkiej kasy to gnioty udowadnia to EA robiac bzdetne, efekciarskie z paskudna grafa i chodzace jakby mialo boska grafike GRY i nieda sie tego ukryc !!!
I tak mam nadzieje ze to bedzie super gierka :)
TAK apropo gdyby thiefa czy ss2 robila EA, EIDOS-- to niebylo by tego forum i nie cieszyli bysmy sie teraz na swieta POLSKA WERSJA THIEFA 3 :D :D
bo jakosci gry nieda sie kupic !!!!
Glory of the MANY
Awatar użytkownika
Ozi
Młotodzierżca
Posty: 854
Rejestracja: 25 października 2003, 21:30
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: BioShock

Post autor: Ozi »

Ehhh gdzie te czasy, gdy królowały 8-bitowce :) a najwspanialsze gry tworzyli w garażach prawdziwi zapaleńcy, hołdujący zasadzie "By gamers for gamers"... i większość nawet nie pomyślała o czerpaniu korzyści materialnych... :)
Awatar użytkownika
bobik
Mechanista
Posty: 465
Rejestracja: 10 czerwca 2005, 20:00

Re: BioShock

Post autor: bobik »

AMEN :):):)
Glory of the MANY
Awatar użytkownika
Bańan
Skryba
Posty: 285
Rejestracja: 27 maja 2003, 15:33
Lokalizacja: Sanok

Re: BioShock

Post autor: Bańan »

Bukary pisze:Jaaasne... I harowałbyś przez rok na pełnym etacie za darmo? A pamiętaj, że osoby, które pracują przy sąsiednim biurku, dostają kasę za swoją pracę (i przy okazji twoją) i będą z niej ciągnąć profity (w przeciwieństwie do ciebie)...
W sumie to, Bukary jestyeś troche bliżej środowiska programistów scritperów , ale i tak sądze że sa tacy którzy chceiliby poświęcic odrobinę swojego czasu i wiedzy od tak żeby miec miejsce w creditsach. Nie mówię o jakiś dużych pracach przy kodzie gry, tylko np wymodelownie jakiegoś gówienka napisanie treści dialogów, może zaprojektowanie jakiejś lokacji dla przyjemności uczestniczenia w większy projekcie.

Zobacz np ile modeli dziennie powstaje na cgtalk.com albo max3d.pl, tylko po to zeby sie pochwalić i podyskutować. Imo na pewno znajda sie tacy którzy sie do tego zgłoszą. BTW cgtalk i max3d tez zarabiiają na tych pracach (reklamy) ale nikty nie ma nic przeciwko.
Bańan
śruba + okręt = śrubokręt
Awatar użytkownika
Pablo
Arcykapłan
Posty: 1398
Rejestracja: 13 sierpnia 2002, 11:06
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: BioShock

Post autor: Pablo »

Za darmo można tylko zwerbować ludzi, którzy się uczą lub zaczynają się obracać w tym fachu. Każdy początkujący musi zapłacić frycowe, żeby czegoś się nauczyć. Niestety praca przy takich rzeczach jest straszliwie żmudna i powolna. Chyba tylko nowicjusz zniesie wszystko nie myśląc o tym przez pryzmat zarabiania pieniędzy. Tylko, że on nie spędzi co najmniej osiem godzin dziennie przez roku, lub dwa nad projektem, tak jak to robią profesjonaliści. Oczywiście wyjątki się zdarzają, ale one tylko potwierdzają regułę :wink: .
Pablo
Awatar użytkownika
bobik
Mechanista
Posty: 465
Rejestracja: 10 czerwca 2005, 20:00

Re: BioShock

Post autor: bobik »

Zobaczcie to http://gry.wp.pl/core.html?filtr=0,0&x=nowinki,10,24392
niewiem ale znowu Cenega zajmie sie moja ulubiona gra , cos niemamy szczescia i tyle , mam tylko nadzieje ze Cenego sie opamieta i nie wyda tej gry po angielsku bo to bedzie kleska totalna :|. I teraz gdy BS ma wydawce i kase to juz zapewne nikt nie bedzie pracowac za darmo :wink: I mam nadzieje ze jak bedzie oficjalna zapowiedz gierki to Bukary szepniesz
slowko Cenedze co by sie postarala o polska kinowa wersje tej ze gierki :-D :-D :-D :-D
I moge wtedy zagwarantowac ze kupie od reki :)
Glory of the MANY
Ryslaw
Miastolud
Posty: 58
Rejestracja: 16 września 2002, 17:34
Lokalizacja: Brzeg, Poland

Re: BioShock

Post autor: Ryslaw »

bobik pisze:Zobaczcie to http://gry.wp.pl/core.html?filtr=0,0&x=nowinki,10,24392
niewiem ale znowu Cenega zajmie sie moja ulubiona gra , cos niemamy szczescia i tyle , mam tylko nadzieje ze Cenego sie opamieta i nie wyda tej gry po angielsku bo to bedzie kleska totalna :|. I teraz gdy BS ma wydawce i kase to juz zapewne nikt nie bedzie pracowac za darmo :wink: I mam nadzieje ze jak bedzie oficjalna zapowiedz gierki to Bukary szepniesz
slowko Cenedze co by sie postarala o polska kinowa wersje tej ze gierki :-D :-D :-D :-D
I moge wtedy zagwarantowac ze kupie od reki :)
To, czy dana gra zostanie wydana po polsku nie zależy od Cenegi, ale od Take Two. Jeśli Take Two się nie zgodzi, to nic nie da się poradzić. W tej chwili z tego co wiem trwają intensywne rozmowy o lokalizacji Obliviona. Jak uda się ją zrobić dobrze, to może Take Two się przekona co do sensowności lokalizacji i BioShock też wyjdzie po polsku.
Awatar użytkownika
brzeszczot
Młotodzierżca
Posty: 817
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 11:09
Lokalizacja: Wrocław

Re: BioShock

Post autor: brzeszczot »

Ryslaw pisze:W tej chwili z tego co wiem trwają intensywne rozmowy o lokalizacji Obliviona. Jak uda się ją zrobić dobrze, to może Take Two się przekona co do sensowności lokalizacji i BioShock też wyjdzie po polsku.

To tak brzmi, jakby sprawy szly w dobra strone - jak procentowo mozna okrelic szanse na lokalizacje Obliviona?
Awatar użytkownika
bobik
Mechanista
Posty: 465
Rejestracja: 10 czerwca 2005, 20:00

Re: BioShock

Post autor: bobik »

Jestem ciekaw czy cenega taka cienka jest ze Take2 niechce zgodzic sie na polonizacje czy moze Take2 lubi zwiekszac ilosc piratow sprzedanych bo ja napewno nie kupie tej gry po ang jak cala europa bedzie miec zlokalizowanego Obliviona to samo z bioshock.
Nie dziwcie sie ze mam takie nerwy bo to juz 2ga gra ktorej los jest bardzo niepewny :(
Glory of the MANY
Ryslaw
Miastolud
Posty: 58
Rejestracja: 16 września 2002, 17:34
Lokalizacja: Brzeg, Poland

Re: BioShock

Post autor: Ryslaw »

brzeszczot pisze:To tak brzmi, jakby sprawy szly w dobra strone - jak procentowo mozna okrelic szanse na lokalizacje Obliviona?
Podejrzewam (ale są to tylko moje podejrzenia), że jakaś lokalizacja prędzej czy później się pojawi (chociażby w formie pacza lub późniejszej polskiej reedycji).
Ryslaw
Miastolud
Posty: 58
Rejestracja: 16 września 2002, 17:34
Lokalizacja: Brzeg, Poland

Re: BioShock

Post autor: Ryslaw »

bobik pisze:Jestem ciekaw czy cenega taka cienka jest ze Take2 niechce zgodzic sie na polonizacje czy moze Take2 lubi zwiekszac ilosc piratow sprzedanych bo ja napewno nie kupie tej gry po ang jak cala europa bedzie miec zlokalizowanego Obliviona to samo z bioshock.
Nie dziwcie sie ze mam takie nerwy bo to juz 2ga gra ktorej los jest bardzo niepewny :(
Take2 nie zgadziłoby się na lokalizację niezależnie od polskiego wydawcy. Zresztą to nie jedyna taka firma, że przypomnę przeboje CDP z Atari, które nie pozwalało na wydawanie polskich wersji mimo że te były gotowe.

Dla Take2 polski rynek jest mało ważny, że powiem oględnie. Więcej egzemplarzy danej gry sprzeda im się pewnie w średniej wielkości angielskim mieście niż w całej Polsce. Mają pieniędzy jak lodu (dzięki serii GTA chociażby) i wkraczanie na nieznane terytorium, jakim dla nich jest lokalizacja na języki takie jak polski, może im się po prostu nie opłacać.

Zresztą pisanie, że Oblivion w całej Europie będzie zlokalizowany, jest mocną przesadą. Wydaje mi się, że oprócz angielskiej będą 3-4 dodatkowe wersje - francuska, niemiecka, hiszpańska i ewentualnie włoska.

Nie uświadczysz lokalizacji szwedzkiej, holenderskiej, fińskiej, portugalskiej czy też greckiej, nie wspominając o "nowych" członkach UE.
Awatar użytkownika
brzeszczot
Młotodzierżca
Posty: 817
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 11:09
Lokalizacja: Wrocław

Re: BioShock

Post autor: brzeszczot »

Ryslaw pisze:Mają pieniędzy jak lodu (dzięki serii GTA chociażby) i wkraczanie na nieznane terytorium, jakim dla nich jest lokalizacja na języki takie jak polski, może im się po prostu nie opłacać.

Moze jestem niepoprawnym romantykiem, chcialbym aby wkroczenie na rynek polski potraktowali jako swego rodzaju przygode :-)
Awatar użytkownika
3dfx
Skryba
Posty: 286
Rejestracja: 06 marca 2005, 21:31
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: BioShock

Post autor: 3dfx »

na www.gamespot.com jest 14 minutowy filmik gameplay, chyba z E3 bo wszystko jest komentowane na biezaco
ZDEPTAJMY BEZECNE!
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: BioShock

Post autor: Bukary »

Jest już oficjalna strona:
http://www.2kgames.com/bioshock/enter.html

Bardzo ładna. A tutaj całkiem nowy trailer:
http://www.spiketv.com/#events/vga2006/index.jhtml
Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: BioShock

Post autor: Dziarsky »

Bukary pisze:Jest już oficjalna strona:
http://www.2kgames.com/bioshock/enter.html
Strona konkretna :)
Pobieram trailery.
Ciekawie wygląda dział Rapture. Taka ciekawa ala prasowa prezentacja świata gry.
Najciekawsze są screeny. W końcu te z właściwej gry. Cieszy mnie to, że wyglądają .. gorzej niż początkowo. Cieszy bo engine jest porównywalny z doom3 co pozwoli pograć w tę grę mniej wypasionych maszynach. Cieszy mnie też panoramiczna rozdzielczość. Widać, że gra będzie obsługiwać 16:10 i 16:9. Smacznie :).

Bukary pisze:Bardzo ładna. A tutaj całkiem nowy trailer:
http://www.spiketv.com/#events/vga2006/index.jhtml
Trailer pokazuje, że gra będzie dynamiczna niczym klasyczny fpp (przypomina mi kilmatem doom3?). Kolt w ręku wygląda dosyć nienaturalnie. Reszta całkiem, całkiem.
Obrazek
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2776
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: BioShock

Post autor: Juliusz »

Horry choror.

(choć wykonany ładnie...)
Awatar użytkownika
yooguruto
Skryba
Posty: 336
Rejestracja: 27 lipca 2003, 20:59
Lokalizacja: gliwice

Re: BioShock

Post autor: yooguruto »

150MB trailer mnie rozlozyl na lopatki :]. Kurde a mialem juz zapomniec o jakimkolwiek modernizowaniu kompa w strone grania w gry :X. Dziarsky moge do Ciebie wbic kiedys na obcene? :D
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: BioShock

Post autor: Dziarsky »

yooguruto pisze:Dziarsky moge do Ciebie wbic kiedys na obcene? :D
Jak tylko wychodzi jakieś demko i chcesz to zobaczyć to nie ma sprawy :).
Obrazek
Awatar użytkownika
Tabal
Akolita
Posty: 171
Rejestracja: 14 grudnia 2006, 14:24

Re: BioShock

Post autor: Tabal »

Wejdz na ign.com tam jest mnóstwo screenów i 2 trailery(a giera bedzie lux)

Lubiliscie poziom medyczno-naukowy z SS2 no to Look this page :twisted:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 07 stycznia 2007, 13:01 przez Tabal, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ