Grunwald

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Grunwald

Post autor: Bandit »

Podobno mamy wśród nas rycerzy, więc ta informacja też powinna się tu znaleźć. Chodzi o inscenizację bitwy pod Grunwaldem z 1410 roku. Na tą imprezę zjeżdżają się rycerze z całego świata a w tym roku miało być nawet 100tys. odwiedzających.
Więcej info tutaj:
:vguard: www.grunwald1410.pl
:vguard: www.grunwald.olo.com.pl
:vguard: www.turysta.net.pl
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
Mellitus
Kurszok
Posty: 515
Rejestracja: 24 sierpnia 2003, 20:03
Lokalizacja: Kraków

Re: Grunwald

Post autor: Mellitus »

Nawet mój brat pojechał tam robić zdjęcia; w przebraniu mnicha miał być kronikarzem.

Rycerze wśród złodziei? Koniec świata. :-)
"Lecz jak mam osiągnąć Eden,
Jeśli ona ma lat dwadzieścia dwa,
A ja jutro skończę siedem"
R. Kasprzycki, Bo jestem powietrzem...
Awatar użytkownika
steppenwolf
Akolita
Posty: 151
Rejestracja: 03 kwietnia 2005, 21:00
Lokalizacja: centralna Polska

Re: Grunwald

Post autor: steppenwolf »

Nie wiem jak z rycerzami, ale ja jestem łuczniczką i mam zamiar wstąpić do bractwa, a grim już należy i też ma łuk 8-) . Ale na Grunwald w tym roku mi się nie udało jechać :cry: . W przyszłym obowiązkowo!
It is no easy thing to see a Keeper. Especially one who does not wish to be seen.
Awatar użytkownika
grim_reaper
Egzekutor
Posty: 1871
Rejestracja: 08 marca 2005, 22:31

Re: Grunwald

Post autor: grim_reaper »

Cholerka no i mnie wydałaś steppenwolf :pff6: ::D , ale ja nie latam w blachach ( w żargonie bractwowym - zbroja :P: :-) ), tylko w takich innych mrocznych ciuszkach :P: i trochę czasem strzelam z tego i owego, ostatnio własnie z łuku, hehe. A na Grunwald nie było mi dane jechać w tym roku :( ale pojechałabym w końcu, bo tylko raz byłam i to dawno, ale zabawa jest pierwszorzędna :ok :-D
"And then there's THIS asshole..."
Zobacz, w co jeszcze gram:
•••Mój profil na Steamie!•••
Awatar użytkownika
steppenwolf
Akolita
Posty: 151
Rejestracja: 03 kwietnia 2005, 21:00
Lokalizacja: centralna Polska

Re: Grunwald

Post autor: steppenwolf »

A było uprzedzić, że to tajemnica... :oops: :wink: A do Łęczycy masz mnie zabrać! :P
It is no easy thing to see a Keeper. Especially one who does not wish to be seen.
Awatar użytkownika
Agnar
Szaman
Posty: 1003
Rejestracja: 02 maja 2005, 14:05
Lokalizacja: Piła

Re: Grunwald

Post autor: Agnar »

Hmm... no ja tez strzelam z luku :> co zreszta widac po moich biednych rekach <pojeb*** lotki :P> no ja jeszcze sie pawie Bo i nunchaku ::D takie fajnie kijki do machania ;) moze jeszcze se kiedys katane zobacze :shock: :-) :diab9:
Brudna robota, ale czysty zysk!
Awatar użytkownika
grim_reaper
Egzekutor
Posty: 1871
Rejestracja: 08 marca 2005, 22:31

Re: Grunwald

Post autor: grim_reaper »

Spoko no problemo :) . No i innych też oczywiście zapraszam na Wielki Turniej Rycerski Na Zamku Królewskim w Łęczycy (woj. łódzkie) , odbywa się pod koniec sierpnia (ostatni weekend przed szkołą - za wyjątkiem studentów :P: ), trwa 2 dni więc jest czas żeby dotrzeć nawet rowerem :-)

Zmień lotki braciszku (Agnarku) :wink:
"And then there's THIS asshole..."
Zobacz, w co jeszcze gram:
•••Mój profil na Steamie!•••
Awatar użytkownika
hurr
Mechanista
Posty: 442
Rejestracja: 07 października 2004, 16:19

Re: Grunwald

Post autor: hurr »

hmm... A czy ktoś z Was wie może, czy któreś bractwo z Warszawy ma stronę internetową?
Bardzo chciałabym wstąpć ale nie mam żadnych informacji... Proszę, pomóżcie :placz1:
Awatar użytkownika
grim_reaper
Egzekutor
Posty: 1871
Rejestracja: 08 marca 2005, 22:31

Re: Grunwald

Post autor: grim_reaper »

w Warszawie. podobnie jak i w innych dużych miastach jest bardzo dużo bractw :)

:arrow: Tu jest link do tych, które mają stronki www, ale jest też masa innych bez stronek, za to podają adresy do siebie i telefony, wpisz w wyszukiwarce :wink: . Polecam te stronke, bo jest tu naprawdę masa ciekawych artykułów i linków i czego tam jeszcze dusza zapragnie 8-)
"And then there's THIS asshole..."
Zobacz, w co jeszcze gram:
•••Mój profil na Steamie!•••
Awatar użytkownika
hurr
Mechanista
Posty: 442
Rejestracja: 07 października 2004, 16:19

Re: Grunwald

Post autor: hurr »

wielkie dzięki:] to mi się naprawdę przyda!:D
Awatar użytkownika
.mike
Ożywieniec
Posty: 86
Rejestracja: 18 lipca 2005, 10:35
Lokalizacja: Wrocław

Re: Grunwald

Post autor: .mike »

Dla mnie takie tworzenie bractw rycerskich do dziwactwo(bez obrazy) troche to dziwne dla mnie...
Awatar użytkownika
grim_reaper
Egzekutor
Posty: 1871
Rejestracja: 08 marca 2005, 22:31

Re: Grunwald

Post autor: grim_reaper »

Każdy ma swojego "Arnolda" :-) :twisted: , a co w tym uważasz za dziwne? Bo jeśli chodzi Ci o to, że się przebiera, a ty nie lubisz przebierańców, to jestem to w stanie zrozumieć, ale poza tym, to naprawdę świetny sposób na rozwijanie samego siebie i poznawanie nowych ludzi, a przy okazji inni też mają z tego pożytek, bo mają historię na żywo i w kolorze :wink: ale szanuję Twoje zdanie ...
"And then there's THIS asshole..."
Zobacz, w co jeszcze gram:
•••Mój profil na Steamie!•••
Awatar użytkownika
steppenwolf
Akolita
Posty: 151
Rejestracja: 03 kwietnia 2005, 21:00
Lokalizacja: centralna Polska

Re: Grunwald

Post autor: steppenwolf »

Nie tylko ty uważasz to za dziwactwo .mike. Spotkałam się z wieloma spojrzeniami mówiącymi "Wariatka, może się odsunę" :shock: . Ale byli to ludzie, których rozrywką jest dyskoteka i zaliczenie jak największej ilości lasek/facetów. Ty jak widzę masz jednak ciekawe hobby (thief, łuk), więc nie zaliczam cię do tej grupy :wink: .
A to przebieranie też nie do końca mi się podoba :lol:
It is no easy thing to see a Keeper. Especially one who does not wish to be seen.
Awatar użytkownika
hurr
Mechanista
Posty: 442
Rejestracja: 07 października 2004, 16:19

Re: Grunwald

Post autor: hurr »

steppenwolf pisze:A to przebieranie też nie do końca mi się podoba
a jak walczyć bez przebierania, heh? z mieczem i w koszulce, np. Iron Maiden? :wink: :-)
Awatar użytkownika
.mike
Ożywieniec
Posty: 86
Rejestracja: 18 lipca 2005, 10:35
Lokalizacja: Wrocław

Re: Grunwald

Post autor: .mike »

Wiecie dla niektórych jest to dziwne bo nie jest jazzy i trendy w dzisiejszych czasach...ale dla mnie to jest dziwne bo...poprostu....(kurcze nie wiem jak to powiedziec)...
Awatar użytkownika
hurr
Mechanista
Posty: 442
Rejestracja: 07 października 2004, 16:19

Re: Grunwald

Post autor: hurr »

bo co było, nie wróci i wygląda jak cyrk albo teatrzyk? Trochę tak, szkoda, że to takie sztuczne :(
Awatar użytkownika
.mike
Ożywieniec
Posty: 86
Rejestracja: 18 lipca 2005, 10:35
Lokalizacja: Wrocław

Re: Grunwald

Post autor: .mike »

Nie...wcale nie dlatego...choć coraz bardziej mnie przekonujecie że to jest wręcz pożyteczne..
Awatar użytkownika
grim_reaper
Egzekutor
Posty: 1871
Rejestracja: 08 marca 2005, 22:31

Re: Grunwald

Post autor: grim_reaper »

Wiadomo, że w 100% nie uda się odtworzyć danej epoki, a im ona starsza tym trudniej :| , no bo przecież ludzie nie chodzą ( a jeżeli już to rzadko) i nie mówią na przykład stylizowaną na średniowiecze polszczyzną, bo nikt by ich nie zrozumiał ( vide "Bogurodzica" - niby polski tekst, a trzeba się uczyć jego znaczenia w szkole, bo nie wszystko jest tam jakby "po polsku" ).
Poza tym wielu osobom trudno się rozstać tak do końca ze zdobyczami cywilizacji, na przykład telefonem komórkowym - na porządnym turnieju nikt nie wyciąga komóry i nie lata z nią w stroju, ale i tak jest ona w użyciu... to samo na przykład z uczesaniem, ktoś może mieć ochotę bawić się w rycerstwo, ale może lubi nosić dready - i tu też zaczyna się problem... po prostu jest zobligowany (nie wszędzie oczywiście - cały czas mówie o w miarę porządnych imprezach) do ukrycia swej fryzury, ale jeśli nie może to nikt mu przecież głowy nie ogoli...
Są bractwa, albo po prostu grupy ludzi, których w żargonie bractwowym nazywa się "ultrasami", Ci ludzie nastawieni są na jak najdokładniesze odwzorowanie epoki, często są obiektem podziwu albo śmiechu samych ludzi z innych bractw...żyją i mieszkają tak jak dawniej (albo na podstawie wiedzy o tym jak było dawniej...)
Nigdy nie będzie to żywcem przeniesiony z danej epoki obrazek, to chyba oczywiste, ale i tak warto brać w tym udział :wink:
"And then there's THIS asshole..."
Zobacz, w co jeszcze gram:
•••Mój profil na Steamie!•••
Awatar użytkownika
steppenwolf
Akolita
Posty: 151
Rejestracja: 03 kwietnia 2005, 21:00
Lokalizacja: centralna Polska

Re: Grunwald

Post autor: steppenwolf »

Bo właśnie w przebieraniu nie podoba mi się, że trzeba się z telefonem ukrywać, chusteczki higieniczne są niemile widziane, biżuteria odpada. Dobrze, że chociaż włosy farbowane mogą zostać i nie muszą mieć naturalnego koloru. No i super, że używanie takich zdobyczy nowoczesnego świata jak mydło czy szampon nie jest zabronione. Chociaż słyszałam o pewnych ortodoksach... :wink:
Ale co tam, i tak dołączam...
It is no easy thing to see a Keeper. Especially one who does not wish to be seen.
Awatar użytkownika
hurr
Mechanista
Posty: 442
Rejestracja: 07 października 2004, 16:19

Re: Grunwald

Post autor: hurr »

.mike pisze:coraz bardziej mnie przekonujecie że to jest wręcz pożyteczne
w dzisiejszych czasach to wszystko normalne. Wszystko już było, nie rozwijamy się bardziej, więc musimy się "cofać". W czasie się nie da, więc próbujemy inaczej.
Awatar użytkownika
Katharsis13
Poganin
Posty: 706
Rejestracja: 09 listopada 2003, 15:03
Lokalizacja: Toruń

Re: Grunwald

Post autor: Katharsis13 »

Nie należe do żadnego bractwa, choć przyznam, że kiedyś zamierzałam do jakiegoś się przyłączyć. Jednak nie jako wojownik (za ślepa na łuk, za słaba na miecz :-) ). Myślałam raczej o jakimś rzemiośle: garncarstwo, wikliniarstwo, ale najbardziej pociągało mnie zielarstwo (z racji zawodu :-D ).
Nie wyszło :( ...Ale sentyment do bractw dalej posiadam :)
Do powyższej dyskusji o "normalności" bycia w bractwie dodam jedno: PASJA. PASJA, ludzie rzadko bywa "normalna" i w tym jej siła :ok
PS. W zeszły roku byłam na zjeździe wikingów na wyspie Wolin (jako gość pewnego bractwa), na który zjeżdżają się nie tylko Wikingowie, ale pogańskie bractwa wszelkiej narodowości i maści.
Choć brak tam "blach" i "szlachty" to jednak podstawowe "atrubuty" są takie same: miecze, łuki, bitwy zbiorowe i indywidualne (krew się leje :twisted: ) i przede wszystkim niepowtarzalny klimat wieków minionych. Gorąco polecam :ok
Sowy nie są tym czym się wydają...
Awatar użytkownika
steppenwolf
Akolita
Posty: 151
Rejestracja: 03 kwietnia 2005, 21:00
Lokalizacja: centralna Polska

Re: Grunwald

Post autor: steppenwolf »

Ja zamierzałam się na wikingów, ale z racji odległości odpada. I z tego co czytałąm na ich stronce, to kobiety tylko siedzą i gotują, że tak to określę w skrócie. A mnie to nie pociąga. Myślałam o mieczach, ale też jestem za słaba. I został łuk. Ale nie żałuję. No i wikingowie chyba trochę mniej imprez organizują. Bo słyszałam tylko o tej jednej na Wolinie.
It is no easy thing to see a Keeper. Especially one who does not wish to be seen.
Awatar użytkownika
Katharsis13
Poganin
Posty: 706
Rejestracja: 09 listopada 2003, 15:03
Lokalizacja: Toruń

Re: Grunwald

Post autor: Katharsis13 »

steppenwolf pisze:...I z tego co czytałąm na ich stronce, to kobiety tylko siedzą i gotują, że tak to określę w skrócie. A mnie to nie pociąga. Myślałam o mieczach, ale też jestem za słaba. I został łuk. Ale nie żałuję. No i wikingowie chyba trochę mniej imprez organizują. Bo słyszałam tylko o tej jednej na Wolinie.
To zależy od bractwa. Poza tym...widziałam zarówno walkę rycerzy jak i bractw pogańskich...Ci ostatni biją się naprawdę. Jak już wspomniałam krew się leje...Rzadtko która kobieta ma odwage i siłę aby uczestniczyc w czymś takim.Ale zawsze przecież pozostaje łuk.
Baby tylko gotują??? Gdzie to wyczytałaś...Chyba, że za "gotowanie" uznajesz również rzemiosło, które mnie o wiele bardziej pasjonowało niż "lanie się po mordach"...To właśnie rzemiosło tak naprawdę "przenosi" nas w te odległe czasy...Poza tym widziałam już w bractwach pogańskich kobiety-wojowniczki"
Sowy nie są tym czym się wydają...
Awatar użytkownika
steppenwolf
Akolita
Posty: 151
Rejestracja: 03 kwietnia 2005, 21:00
Lokalizacja: centralna Polska

Re: Grunwald

Post autor: steppenwolf »

No wojowniczki są, ale nie u wikingów. Wyczytałam to na oficjalnej stronie jakiegoś bractwa, ale nie pamiętam adresu. I tak, za gotowanie uważam również rzemiosło. Bo to można robić również w domu. A "lać się" raczej nie... Zresztą, zawsze mnie pociągały bardziej męskie zajęcia niż kobiece :-) Mnie fascynuje broń średniowieczna i sposoby walki.
It is no easy thing to see a Keeper. Especially one who does not wish to be seen.
Awatar użytkownika
grim_reaper
Egzekutor
Posty: 1871
Rejestracja: 08 marca 2005, 22:31

Re: Grunwald

Post autor: grim_reaper »

Zawsze możesz potrenować do melee na drewno :P: steppenwolf :wink:

Z tego co słyszałam, bo nie jeżdżę na Wolin z racji braku epokowego stroju (chyba ,że turystycznie) to tam się faktycznie krew leje, a najgorzej jest jak Ruscy przyjadą (to nie jest żadna dyskryminacja etniczna :wink: ), bo tym to jest wszystko jedno, czy stracą zęby czy nie, więc leją gdzie popadnie i biedni wytrenowani technicznie chłopcy wracają z odciętymi paluchami - bo często nikt nie pilnuje, żeby pozakładali rękawice, albo w najlepszym przypadku krwiakami na ciele... no ale cóż, jak reenactment to na całago! :lol: :-)
"And then there's THIS asshole..."
Zobacz, w co jeszcze gram:
•••Mój profil na Steamie!•••
ODPOWIEDZ