SS2 - spolszczenie

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
bobik
Mechanista
Posty: 465
Rejestracja: 10 czerwca 2005, 20:00

Re: SS2 - spolszczenie

Post autor: bobik »

Judith pisze:Dostałem pliki od b3s3, za co bardzo dziekuję, niestety podstawową sprawą jest teraz wyedytowanie plików *.fon, żeby wymusic w nich polska czcionkę - niestety bezskutecznie poszukuje programu do takiej zabawy, wszystkie aplikacja stwierdzają, że czcionka jest uszkodzona..

Hej mogl bys mi przeslac na maila polska czcionke do ss2 ??
Pilne z gory dzieki
Glory of the MANY
Awatar użytkownika
bobik
Mechanista
Posty: 465
Rejestracja: 10 czerwca 2005, 20:00

Re: SS2 - spolszczenie

Post autor: bobik »

Hej gracie w ta polska wersje ?? ss2
Mozecie mi powiedziec czy po zabiciu jakiegos gada pojawiaja sie nowi goscie ??
Tzn. czy spotykacie nowych pacanow ?? bo ja na poziomie 2 tym co sie zaczyna jakos nikogo niema :| buuu a myslalem ze se nanites natrzepie na nich :D:D
Na imposible jest dopiero zabawa ;)
Glory of the MANY
Monsieur
Mechanista
Posty: 351
Rejestracja: 05 stycznia 2006, 18:57

Re: SS2 - spolszczenie

Post autor: Monsieur »

Grałem jak dotąd niewiele , na poziomie Easy , ale gra mi się podoba .
bobik pisze:Mozecie mi powiedziec czy po zabiciu jakiegos gada pojawiaja sie nowi goscie ??
Respawn występuje gdy np wracam do poprzednio odwiedzonej już lokacji (po loadingu).

Teraz wykonuję zadanie polegające na oczyszczeniu jakichś korytarzy z radiacji , w tym celu musze znaleźć jakąś facetkę (napewno znajdę ją jako denatkę ;) ) która ma kod do jakichś drzwi za którymi znajduje się urządzenie mające oczyścić te korytarze.

Parę razy spotkałem jakieś duchy , mówiły coś ale nierozumiem co :? Może coś podpowiedz bobik, ?
Awatar użytkownika
bobik
Mechanista
Posty: 465
Rejestracja: 10 czerwca 2005, 20:00

Re: SS2 - spolszczenie

Post autor: bobik »

To nic takiego ten w sterowni w cargo bay to chyba kazdy rozumie , popelnia samobojstwo z powodow wiadomych. Hmmm na cargo bay jest przejebane :] ta muza i od poczatku jak zobaczylem te paczki z robotami to wiedzialem co bedzie ;)
Najlepsze przed toba :>
ogolnie te duchy to nie duchy czytaj logi i opisy wszystkie to bedziesz wiedzial co to jest.
To sa ich ostatnie specyficzne przezycia przed smiercia.

Aha mam nadzieje ze nie wyciszyles muzyki !!!! Wszystko ma byc oryginalnie zeby doznac SZOKU w pelni :twisted: inaczej to lamerstwo :P :P


Fajne sa kwestie wymawiane przez xerxes :> zwracaj uwage co on mowi ;) czasem do NAS :]
Glory of the MANY

[ Dodano: Wto 24 Sty, 2006 ]
Monsieur pisze:Może coś podpowiedz bobik, ?
Maly knif to we wszystkich silnikach tych czyli Thiefy 1 i 2 i ss2 :D:D
Ale w system shocku mozna szybciej chodzic po skosie naciskasz strzalke w gore i w bok i skosem biegniesz tak jakby ;) jak chcesz czmychnac przed wieza albo cos ;)
W thiefie jest inny sposob :]
Glory of the MANY
Awatar użytkownika
bobik
Mechanista
Posty: 465
Rejestracja: 10 czerwca 2005, 20:00

Re: SS2 - spolszczenie

Post autor: bobik »

Moglby ktos biegly w angliku , przesluchac kilka razy to co mowi przy polito na DEC 4 SHODAN
dokladnie spisac txt , albo od razu na polski przerobic. ?? bo niestety to nie zosatlo spolszczone bo nie pojawia sie jako log :(
Glory of the MANY
Awatar użytkownika
bobik
Mechanista
Posty: 465
Rejestracja: 10 czerwca 2005, 20:00

Re: SS2 - spolszczenie

Post autor: bobik »

Macie tu najlepszy MIX ss2 :] az czasem milo sobie zapodac i posluchac streszczenia ss2 ;)
http://s39.yousendit.com/d.aspx?id=0DW3 ... 1Y78D2TZF5
Glory of the MANY
maciejas
Bełkotliwiec
Posty: 1
Rejestracja: 26 września 2006, 11:11

Re: SS2 - spolszczenie

Post autor: maciejas »

Mógłby kotś wrzucić spolszczenie na jakiś serwer, bo te pliki na yousendit są już wykasowane, a spolszczenia system shock 2 szukam od paru dni i dopiero tutaj znalazłem coś sensownego. Z góry dzięki.
Awatar użytkownika
Szynekz
Bełkotliwiec
Posty: 16
Rejestracja: 21 stycznia 2007, 14:30

Re: SS2 - spolszczenie

Post autor: Szynekz »

No właśnie zamieśccie jeszcze raz plis!!

BTW: może niektórym się wydaje, że odkopywanie tematów sprzed kilku miesięcy jest bez sensu ale ja tam uważam, że gierka warta tego
Awatar użytkownika
bobik
Mechanista
Posty: 465
Rejestracja: 10 czerwca 2005, 20:00

Re: SS2 - spolszczenie

Post autor: bobik »

Jasne że ma sens :-D
Postaram się jeszcze dziś jeśli są jeszcze chętni. :)
Glory of the MANY
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: SS2 - spolszczenie

Post autor: Dziarsky »

Także ściągnę z przyjemnością. Gra czeka na swoją kolej więc spolszczenie się przyda :)
Obrazek
pejo
Paser
Posty: 224
Rejestracja: 16 czerwca 2006, 13:17

Re: SS2 - spolszczenie

Post autor: pejo »

Dziarsko podbijam! Przyda się spolszczenie! Nawet nie wiedziałem, że istnieje.
Awatar użytkownika
Szynekz
Bełkotliwiec
Posty: 16
Rejestracja: 21 stycznia 2007, 14:30

Re: SS2 - spolszczenie

Post autor: Szynekz »

Ja też nie wiedziałem, że istnieje... aż do dzisiaj :D

Jest co prawda jakieś na www.maciek.kom.pl ale tam podobno są spolszczone tylko nazwy broni i inne niepotrzebne raczej pierdy więc takie coś mnie nie satysfakcjonuje :/

BTW: Jeśli to spolszczenie jest rzeczywiście dobre to może byś zaproponował jego zamieszczenie na jakiejś stronce (np. ww. maciek.pl) ale nie wiem czy nie jest na to za duże :/ Niemniej jednak uważam, że warto próbować, bo wielu ludzi nawet nie wie o istnieniu takowego spolszczenia i nie rozumiem czemu autor (kimkolwiek jest) udostępnił je tylko dla garstki wybrańców, którzy odpowiednio szybko ściągnęli pliki przed wygaśnięciem
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: SS2 - spolszczenie

Post autor: Dziarsky »

Mam dostęp do dosyć pojemnego serwera. Nie jest za szybki ale przynajmniej by był.
Obrazek
Awatar użytkownika
bobik
Mechanista
Posty: 465
Rejestracja: 10 czerwca 2005, 20:00

Re: SS2 - spolszczenie

Post autor: bobik »

Autor DRAGON udostępnił je wszystkim kiedyś na emule ale i tak mało kogo to obeszło i nikt nie chciał mu pomagać w zrobieniu polskiej czcionki.
Facet sam odwalił super robotę bo spolszczenie jest genialne. I do tego nie liczył na rozgłos.
Jest zawarte w grze i tak właśnie muszę je udostępnić plus instrukcja jak je odpalić :)
Już sam z miesiąc temu przeszedłem z kumplem coop SS2 i muszę przyznać ze we dwoje jest raźniej ;)

Wiem co zrobię walne calość na meila i podam login i hasło.
Wtedy szybciej bedzie sie sciagac i do tego nikt tego nie wywali.
Glory of the MANY
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: SS2 - spolszczenie

Post autor: Dziarsky »

bobik pisze:Wiem co zrobię walne calość na meila i podam login i hasło.
Wtedy szybciej bedzie sie sciagac i do tego nikt tego nie wywali.
Też może być. Poczta chyba ogranicza wiadomości do 10Mb ale to pewnie zależy od poczty.

ps. w SS2 tryb coop jest możliwy z gry czy za pomocą jakiegoś dodatku? Jeśli tak to można to też załączyć ?
Obrazek
Awatar użytkownika
bobik
Mechanista
Posty: 465
Rejestracja: 10 czerwca 2005, 20:00

Re: SS2 - spolszczenie

Post autor: bobik »

Dziarsky pisze:ps. w SS2 tryb coop jest możliwy z gry czy za pomocą jakiegoś dodatku? Jeśli tak to można to też załączyć ?
Coop jest możliwy normalnie tylko że trzeba włączyć ponownie ang wersje (jest tam odpowiedni plik) bo na polskiej wersji nie działa poprawnie.
Gra jest spatchowana na MAX wiec wystarczy odpalic gre odpowiednio i można czadzic z kumplem. Modułu nie sa dzielone na dwoje wiec zabawa jest świetna.

Sory mialem mało czasu na niedziele powinno z rana być gotowe do ściągniecia
Glory of the MANY
Awatar użytkownika
Szynekz
Bełkotliwiec
Posty: 16
Rejestracja: 21 stycznia 2007, 14:30

Re: SS2 - spolszczenie

Post autor: Szynekz »

Jak dla mnie to nie musisz się spieszyć, bo Mi ta #$%#%# nEOSTRADA transfer obniżyła :(
pejo
Paser
Posty: 224
Rejestracja: 16 czerwca 2006, 13:17

Re: SS2 - spolszczenie

Post autor: pejo »

bobik pisze:Sory mialem mało czasu na niedziele powinno z rana być gotowe do ściągniecia
A ile to w ogóle waży? Jeszcze coś. Ja mam wersję bez filmów. Czy to ma znaczenie?
Monsieur
Mechanista
Posty: 351
Rejestracja: 05 stycznia 2006, 18:57

Re: SS2 - spolszczenie

Post autor: Monsieur »

pejo pisze:A ile to w ogóle waży? Jeszcze coś. Ja mam wersję bez filmów. Czy to ma znaczenie?
Pejo, to waży jakieś 400 MB , to jest pełna wersja, cała spolszczona gra a nie patch spolszczający.
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: SS2 - spolszczenie

Post autor: Dziarsky »

Monsieur pisze:Pejo, to waży jakieś 400 MB , to jest pełna wersja, cała spolszczona gra a nie patch spolszczający.
Troszkę to dziwne ale niech będzie. Czekam więc już tylko na link.
Obrazek
pejo
Paser
Posty: 224
Rejestracja: 16 czerwca 2006, 13:17

Re: SS2 - spolszczenie

Post autor: pejo »

Monsieur pisze:Pejo, to waży jakieś 400 MB , to jest pełna wersja, cała spolszczona gra a nie patch spolszczający.
To świetnie. :) Jakiekolwiek patchowanie, tudzież modyfikacje (nowe tekstury) nie wychodziły grze na dobre (u mnie przynajmniej). I tak szczęście wielkie, że chce jej się działać na XP.
A propos modyfikacji, ale z innej beczki. Szczególnie do Dziarskiego ta informacja. Na ukończeniu jest mod do HL 2, czyli HL 1 na silniku source. Projekt nazywa się Black Mesa, albo coś pomieszałem i grupa za to odpowiedzialna tak się nazywa. Nieważne. Ważne, że będzie.
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: SS2 - spolszczenie

Post autor: Dziarsky »

pejo pisze:A propos modyfikacji, ale z innej beczki. Szczególnie do Dziarskiego ta informacja. Na ukończeniu jest mod do HL 2, czyli HL 1 na silniku source. Projekt nazywa się Black Mesa, albo coś pomieszałem i grupa za to odpowiedzialna tak się nazywa. Nieważne. Ważne, że będzie.
Zgadza się :) www.blackmesasource.com
Nie jest to w sumie czysta konwersja tylko starannie wykonany projekt, który odwzorowuje większość najpopularniejszych scenerii i postaci z Hl1. Lepsze to niż HL1:Source czyli wypuszczona przez Valve stara gra przefiltrowana przez nowy silnik. Efekt: wszystko po staremu, w kilku miejscach trochę więcej błyszczy i tyle (swoją drogą chyba jedyne potknięcie tej firmy co do całego produktu).
Mod będzie wymagać oryginalnej zarejestrowanej kopii HL2 (jak w każdym przypadku zresztą).

Wracając do tematu. Czy owe Spolszczenie-Gra będzie się instalować czy tylko się to rozpakowuje? I czy zawiera to filmy czy trzeba mieć pełną wersję by filmy dołożyć?
Obrazek
Awatar użytkownika
bobik
Mechanista
Posty: 465
Rejestracja: 10 czerwca 2005, 20:00

Re: SS2 - spolszczenie

Post autor: bobik »

Dziarsky pisze:Wracając do tematu. Czy owe Spolszczenie-Gra będzie się instalować czy tylko się to rozpakowuje? I czy zawiera to filmy czy trzeba mieć pełną wersję by filmy dołożyć?
Trzeba rozpakować to i umieścić w tam gdzie Winda i potem zainstalować z tego Fulla tam gdzie winda i odpalić spolszczenie instrukcja jest na miejscu i gotowe :)
W każdej chwili można włączyć ANG jak ktoś chce pograć COOP :]
I powiem wam ze dzięki temu spolszczeniu można się dowiedzieć wielu ważnych spraw.
Bo ang wersja jest piekielnie trudna do zrozumienia nawet jak się zna co nieco język :/
Glory of the MANY
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: SS2 - spolszczenie

Post autor: Dziarsky »

Czekamy więc, czekamy :)
Obrazek
Awatar użytkownika
bobik
Mechanista
Posty: 465
Rejestracja: 10 czerwca 2005, 20:00

Re: SS2 - spolszczenie

Post autor: bobik »

Sorki wysylam :( chory jestem - wczoraj tlen mial cos z serwem i niemoglem tego zapodac.
Za godzine bedzie gotowe tylko prosze nie wszyscy naraz musicie po kolei wchodzic i sciagac SS2 + rebrith + Tekstury ulepszone. Te 2 dodatki sa pewne i bezpieczne i co najlepsze swietnie wykonane.


Gotowe kto pierwszy ?? Tylko mi nie pobierac tego programem pocztowym bo zabije i drugi raz niebede tego kopiowal :P
Glory of the MANY
ODPOWIEDZ