SS2 - spolszczenie

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

pejo
Paser
Posty: 224
Rejestracja: 16 czerwca 2006, 13:17

Re: SS2 - spolszczenie

Post autor: pejo »

Ale co? Ale jak? Ale skąd? Ja tam nic kumam :( Bobik, musisz mnie oświecić. :-D
Awatar użytkownika
bobik
Mechanista
Posty: 465
Rejestracja: 10 czerwca 2005, 20:00

Re: SS2 - spolszczenie

Post autor: bobik »

pejo pisze:Ale co? Ale jak? Ale skąd? Ja tam nic kumam Sad Bobik, musisz mnie oświecić. Very Happy
Czytaj wszystkie posty ;)

No dobra podaje login i Haslo !!!!

LOGIN : systemshock3
HASLO : dupadupa

Tlen oczywiscie tam mozna wysylac pliki do 20 mega :-D
Glory of the MANY
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: SS2 - spolszczenie

Post autor: Dziarsky »

Co to jest ten rebirth bo coś było wspomniane ale nie zakumałem.
Czy te 26 części to wszystko co potrzebujemy by rozpakować polską wersję (w domyśle wiedząc o wrzuceniu też EN)?
Obrazek
Awatar użytkownika
bobik
Mechanista
Posty: 465
Rejestracja: 10 czerwca 2005, 20:00

Re: SS2 - spolszczenie

Post autor: bobik »

To jest ANG z patchem PL tam jest instrukacja jak zapodac !!!!
Najpierw trzeba wypakowac przeniesc wypakowany katalog na partycje z winem --> zainstalowac gre z rozpakowanego katalogu (koniecznie FULL)tez na partycji z winem --> potem Rebritha (mod polepszajacy modele potworow i ludzi w grze , zwlaszcza kobiety cyborgi maja sliczne piersi ;) ) trzeba patcha skopiowac do odpowiedniego katalogu tam jest napisane co i jak --> a potem mozna dokopiowac txttury ale to juz jest trudniejsze ;) wec narazie nie robcie tego. Za kilka dni jak znajde czas opisze co i jak bo zdaje sie ze cosik tam bylo ze niechcialy dzialac. I na koniec odpalacie gre!!!!
Aha przed odpaleniem koniecznie kliknijcie plik PL.bat a jak ktos chce potem zagrac w COOP to klika ANG.bat bo po polsku gra nie dziala w multi.

To tyle w skrucie sory za pisownie i ogolny neilad wypowiedzi ale mam goraczke i ledwo pisze co kolwiek.

Glory of the MANY
Glory of the FLASH
Glory of the MASS
Glory of the MANY
pejo
Paser
Posty: 224
Rejestracja: 16 czerwca 2006, 13:17

Re: SS2 - spolszczenie

Post autor: pejo »

A więc szarpię. 32 KB/s, znaczy u mnie max :) Wielkie dzięki Bobik! Mam nadzieję na szczegółową instrukcję.
Dziarsky pisze:Co to jest ten rebirth
Mi się źle kojarzy. To są chyba ulepszone tekstury (chyba!!!! mogę już nie pamiętać) i po ich zapodaniu, u mnie na przykład znikała broń.
I wracaj do zdrowia. Zapomniałeś się zakonserwować spirytusem na zimę? Niedobrze. Teraz to już tylko okłady z młodych piersi...
Ostatnio zmieniony 31 stycznia 2007, 21:34 przez pejo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bobik
Mechanista
Posty: 465
Rejestracja: 10 czerwca 2005, 20:00

Re: SS2 - spolszczenie

Post autor: bobik »

pejo pisze:Mi się źle kojarzy. To są chyba ulepszone tekstury (chyba!!!! mogę już nie pamiętać) i po ich zapodaniu, u mnie na przykład znikała broń.
Absurd !!!!!!!!!!!! Trzeba uczyc sie anglika !!!! ja niejestem orlem ale cos niecos staram sie kumac !! Jak sie nie umie zainstalowac to potem "znika bron" gram w ta gre od czasu jej powstania i ani Rebrith ani te tekstury co wam dalem nie maja prawa powodowac bledow !!
Glory of the MANY
pejo
Paser
Posty: 224
Rejestracja: 16 czerwca 2006, 13:17

Re: SS2 - spolszczenie

Post autor: pejo »

Dlatego nie napisałem, że na pewno, tylko chyba :) Grałem baaaardzo dawno i gdzieś tam dzwonią, ale nie wiem, w którym kościele. Co do anglika - pełna zgoda, tylko że jak mocno chcę to sobie radzę z jakimiś read me. Problem w tym, że ja radzić sobie na ogół nie chcę. Jeśli instalka nie przebiega zgodnie ze standardowym "next" to ja odpuszczam.
Awatar użytkownika
bobik
Mechanista
Posty: 465
Rejestracja: 10 czerwca 2005, 20:00

Re: SS2 - spolszczenie

Post autor: bobik »

Spoko ja tylko tak chialem rozwiac w moim mniemaniu naciagane fakty ;)
Glory of the MANY
Awatar użytkownika
Szynekz
Bełkotliwiec
Posty: 16
Rejestracja: 21 stycznia 2007, 14:30

Re: SS2 - spolszczenie

Post autor: Szynekz »

U mnie po rebirth nie było widać nie tylko broni ale nawet przeciwników. Ale to było na starym kompie i bez xppatcha, więc myślę, że teraz zadziała poprawnie.
pejo
Paser
Posty: 224
Rejestracja: 16 czerwca 2006, 13:17

Re: SS2 - spolszczenie

Post autor: pejo »

A skoro już jesteśmy przy językach, to pozwolę sobie podzielić się pewnym spostrzeżeniem. Otóż daje się ostatnio zauważyć istny wysyp anglistów, niczym stonki za Gierka. Tylko pytanie na ile ci wszyscy tłumacze gier i seriali są wiarygodni, bo skoro oni tak tłumaczą, jak składają zdania w ojczystym języku... Sypać przykładami? misie nie hce. Broń Panie Boże, żebym miał na myśli kogoś z tego zacnego forum. Gdzie tam...
Awatar użytkownika
bobik
Mechanista
Posty: 465
Rejestracja: 10 czerwca 2005, 20:00

Re: SS2 - spolszczenie

Post autor: bobik »

Na temat prosze bo zacznie sie zaraz Pier..... o bzdetach.

Moze ktos napisze czy da sie to sciagnac i czy sa CRC bledy!!!!
Glory of the MANY
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2564
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: SS2 - spolszczenie

Post autor: Leming »

A czemu nie wysłałeś tego np. na RapidShare w kilku częściach?
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
pejo
Paser
Posty: 224
Rejestracja: 16 czerwca 2006, 13:17

Re: SS2 - spolszczenie

Post autor: pejo »

bobik pisze:Moze ktos napisze czy da sie to sciagnac i czy sa CRC bledy
Ściągnąć jak najbardziej się da, w tej chwili to robię. O crc się wypowiem jak będę wypakowywał, czyli jutro.
Awatar użytkownika
bobik
Mechanista
Posty: 465
Rejestracja: 10 czerwca 2005, 20:00

Re: SS2 - spolszczenie

Post autor: bobik »

Leming pisze:A czemu nie wysłałeś tego np. na RapidShare w kilku częściach?
To oczywiste ze na poczcie bedzie to kilka miesiecy!!!!
Glory of the MANY
Awatar użytkownika
Szynekz
Bełkotliwiec
Posty: 16
Rejestracja: 21 stycznia 2007, 14:30

Re: SS2 - spolszczenie

Post autor: Szynekz »

właśnie ściągam dzisiaj zdążę tylko to 15 części :/
pejo
Paser
Posty: 224
Rejestracja: 16 czerwca 2006, 13:17

Re: SS2 - spolszczenie

Post autor: pejo »

Informuję, że jeśli chodzi o sprawy techniczne - rozpakowywanie, instalacja , wszystko jest ok. Nie paczowałem rebirthem na razie i wątpię żebym to zrobił, bo wg. mnie tej grafie już nic nie pomoże, to jak balsamowanie zwłok. A zreztą ta surowość pasuje tu jak ulał. NIe grałem, bo na razie nie mam czasu, więc nie wypowiadam się na temat spolszczenia
maeglin
Strażnik Glifów
Posty: 743
Rejestracja: 22 stycznia 2006, 15:13

Re: SS2 - spolszczenie

Post autor: maeglin »

Podczas rozpakowywania gry nie zostały wyświetlone żadne błędy CRC, grę uaktualniłem o dwa załączone patche i - wbrew pozorom - pomaga to grafice. Dotyczy to tekstur, broni i potworów. Słowem - wszystko OK.

Wbrew pozorom dodanie ulepszaczy jest trywialną sprawą. Wystarczy tylko lekko zmodyfikować wpis w jednym z plików w grze (wszystko jest w instrukcji do dodatków). Musi to być ostateczna wersja gry, gdyż tutaj już nie znikają drzwi (i całe szczęście). Klimat pozostał po tylu latach nietknięty. Ani trochę. Ta gra to po prostu mocarz klimatu.
Awatar użytkownika
Szynekz
Bełkotliwiec
Posty: 16
Rejestracja: 21 stycznia 2007, 14:30

Re: SS2 - spolszczenie

Post autor: Szynekz »

Ja już zassałem ale mam problem: nie ma Polskich napisów w filmach. ale nie jestem pewien czy to tak nie ma być, może po prostu nie dało się tam ich wstawić i dlatego nie ma. I da sięcoś zrobić, żeby te polskie fonty nie wyświetlały się wielkimi literami?

Niemniej jednak i tak zamierzam zagrać zaraz po ukończeniu ss1

[ Dodano: Pią 02 Lut, 2007 16:28 ]
A rebirth to mi nadal nie działa mimo, że zainstalowałem na full instalke i nie zmienialem folderu docelowego :(
Awatar użytkownika
bobik
Mechanista
Posty: 465
Rejestracja: 10 czerwca 2005, 20:00

Re: SS2 - spolszczenie

Post autor: bobik »

Niema podpisow Xarxesa i Many ale po przejsciu kilka razy gry rozumie sie kazde slowo.
Nadal polecam COOP ale mam przestroge zeby nie zapisywac za czesto stanu gry a tym bardziej po zerwaniu polaczenia bo wtedy macie juz po sejwie. Starajcie sie robic Save bezpieczenstwa co jakis!! Aha trzeba miec zew. IP zeby pograc COOP
Glory of the MANY
Awatar użytkownika
Ozi
Młotodzierżca
Posty: 854
Rejestracja: 25 października 2003, 21:30
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: SS2 - spolszczenie

Post autor: Ozi »

A nie da się zwyczajnie udostępnić tylko archiwów z tekstami? Gra jest na DarkEnginie z tego co pamiętam, więc prawdopodobnie ma takie archiwa jak Thief, jedne z dzwiekami, drugie z tekstami, inne z teksturami, które było łatwo podmieniać i łatwiej udostępniać.
maeglin
Strażnik Glifów
Posty: 743
Rejestracja: 22 stycznia 2006, 15:13

Re: SS2 - spolszczenie

Post autor: maeglin »

Jeżeli masz zainstalowanego System Shocka 2, to wrzuć do głównego katalogu gry oraz katalogu patch załączony plik (wcześnej skopiuj wersję angielską, gdyż wersja polska ją zastąpi).

Aha - zmień jego rozszerzenie na *.crf
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Szynekz
Bełkotliwiec
Posty: 16
Rejestracja: 21 stycznia 2007, 14:30

Re: SS2 - spolszczenie

Post autor: Szynekz »

Udało Mi się zainstalować tego shtup ale zmiany są właściwie niedostrzegalne. Jak dla mnie zawracanie głowy :/

A rebirth to fajnie wygląda na screenach porównujących ( http://mods.moddb.com/3329/system-shock ... e-gallery/ ) ale u Mnie dalej nie działa :(

Samo spolszczenie jest na oko ok. mimo kilku literówek :)
Awatar użytkownika
Ozi
Młotodzierżca
Posty: 854
Rejestracja: 25 października 2003, 21:30
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: SS2 - spolszczenie

Post autor: Ozi »

@maeglin
No właśnie o to archiwum chodzi (być może jeszcze któreś będzie potrzebne, czy w tym są wszytkie zapisane teksty?). Po co ściągać 400MB jeżeli ktoś ma angielską wersję. Narazie zbadałem sobie zawartość tego crfa i widzę, że polskich znaków to raczej w tej wersji spolszczenia nie ma tak? Sprawdzałem tylko pliki w samym archiwum, nie mam zainstalowanej gry...
maeglin
Strażnik Glifów
Posty: 743
Rejestracja: 22 stycznia 2006, 15:13

Re: SS2 - spolszczenie

Post autor: maeglin »

Ozi pisze:@maeglin
No właśnie o to archiwum chodzi (być może jeszcze któreś będzie potrzebne, czy w tym są wszytkie zapisane teksty?). Po co ściągać 400MB jeżeli ktoś ma angielską wersję. Narazie zbadałem sobie zawartość tego crfa i widzę, że polskich znaków to raczej w tej wersji spolszczenia nie ma tak? Sprawdzałem tylko pliki w samym archiwum, nie mam zainstalowanej gry...
Polskich znaków rzeczywiście nie ma, na ich miejscu są duże polskie litery (muszę przyznać, że to pomaga). Po instalacji angielskiej wersji System Shocka 2 wgrałem ten plik i pojawiły się polskie kwestie. Menu nie jest tłumaczone.
Awatar użytkownika
bobik
Mechanista
Posty: 465
Rejestracja: 10 czerwca 2005, 20:00

Re: SS2 - spolszczenie

Post autor: bobik »

Wczoraj skontaktował się zemną Dragon i dał mi wersje z polskimi znakami, rebrithem i teksturami.............
Muszę przyznać ze teraz o wiele lepiej to wygląda i do tego instalka jest zajebista i o wiele łatwiejsza :)......... w przyszłym tygodniu postaram się walnąć ja na tlena i zaczynam się brać za filmiki żeby spolszczenie było kompletne.....
Glory of the MANY
ODPOWIEDZ