Doom de novo

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
Mellitus
Kurszok
Posty: 515
Rejestracja: 24 sierpnia 2003, 20:03
Lokalizacja: Kraków

Doom de novo

Post autor: Mellitus »

Jakiś czas temu wielkim powodzeniem cieszyły się dwuwymiarowe wersje popularnych gier - Halflife, Doom, za granicą powoli powstaje nawet Thief 2d.

FPSy są jednak gatunkiem bardziej wdzięcznym jak się okazuje. Oto pewien Polak pozwolił grać w Dooma użytkownikom nawet najstarszych komputerów. Powstała wersja tekstowa popularnej strzelanki.

Cóż, być może kiedyś doczekamy się i złodzieja w trybie ASCII.

Zainteresowanych odsyłam do:
http://chaos.magma-net.pl/doom/
"Lecz jak mam osiągnąć Eden,
Jeśli ona ma lat dwadzieścia dwa,
A ja jutro skończę siedem"
R. Kasprzycki, Bo jestem powietrzem...
Awatar użytkownika
Lord_N
Mechanista
Posty: 380
Rejestracja: 06 maja 2004, 11:21
Lokalizacja: Chorzów

Re: Doom de novo

Post autor: Lord_N »

Świetna sprawa, komuś się chciało. Ale ze strzelaniem jest problem (tzn. z celowaniem)-za wolno się wrogów namierza, człowiek 3 razy zdąży zginąć, nim sam kogoś ubije. Ale ogólnie-świetne. Thief w tych klimatach-czemu nie? :-D
Awatar użytkownika
Gregorius
Egzekutor
Posty: 1716
Rejestracja: 28 maja 2003, 08:47
Lokalizacja: Civitas Kielcensis
Kontakt:

Re: Doom de novo

Post autor: Gregorius »

Może nie złodziej, ale steampunk:

http://angband.oook.cz/steamband/steamband.html

Odmiana Angbanda w swojskich klimatach. Angband dla wyjaśnienia to gierka roguelike (RPG).
What is Steamband

Steamband is an pulp/Victorian/Steampunk variant. If you've ever wanted to fight your way out of the center of the earth, facing such terrible opponents as Captain Nemo, Jack the Ripper, or the Invisible man, or play an automata, or even a Steam-Mecha, or use strange technological devices and wonders, than Steamband is the variant for you.
Brothers in arms & beer...
ODPOWIEDZ