Była muzyka teraz czas na film

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Jakie gatunki filmów preferujesz?

Komedie
25
21%
Wojenne
13
11%
Trillery
6
5%
Horrory
38
31%
Przygodowe
6
5%
Dramaty
12
10%
Obyczaje
0
Brak głosów
Romansy :P
1
1%
Opery mydlane :]
1
1%
Inne
19
16%
 
Liczba głosów: 121

Awatar użytkownika
Makao
Paser
Posty: 244
Rejestracja: 13 grudnia 2008, 17:49

Re: Była muzyka teraz czas na film

Post autor: Makao »

Mam pytanie czemu nie ma filmów sensacyjnych przecież to ważny gatunek Filmowy.
Awatar użytkownika
Kurak
Mechanista
Posty: 359
Rejestracja: 10 marca 2007, 22:14
Lokalizacja: z Przyszłości
Kontakt:

Re: Była muzyka teraz czas na film

Post autor: Kurak »

eLPeeS pisze:Zwłaszcza jak się czyta przed obejrzeniem wszystkie spoilery w internecie na temat filmu. Nie wmówisz mi że [...]
nie, nie mam zamiaru ci tego wmawiać, ale gdy film zbliżał się do końca, pomyślałem: "pewnie będzie tak i tak" i nie pomyliłem się ani trochę :/
Wymyśliłem sobie na to sposób: będę udawał głuchoniemego.
J. D. Salinger, "Buszujący w zbożu"
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Była muzyka teraz czas na film

Post autor: marek »

Wzięło mnie na obejrzenie jakichś filmów na bazie twórczości Dicka, pierwszy był:
-Screamers ("Tajemnica Syriusza" - niech żyje geniusz tłumaczy tytułów) - film o ile się czytało opowiadanie jest potwornie przewidywalny, IMO wszelkie zmiany były na gorsze. Aczkolwiek ciekawie rozwiązano jedną z odmian (żołnierza). Mimo to warto obejrzeć film, bo jest niezły, a o ile ktoś nie czytał opowiadania "Druga odmiana" to film wyda mu sie nieco zaskakujący. Jeśli ktoś czytał już gorzej.

-Blade Runner ("Łowca androidów" - kolejny popis tłumaczy) - świetny film, moim zdaniem głęboki, o bardzo fajnym klimacie - i mimo iż nie ma żadnych eksplozji, wybuchow itp. akcja jest bardzo wartka i trzyma w napięciu do końca. Sam się zdziwiłem, że te prawie 2 godziny tak szybko minęły. Nie wiem jak wypada porównanie z opowiadaniem, ale sam film jest świetny. Polecam. Pod chyba każdym względem przebija nowe produkcje filmowe SF (R.Scott nie przewidzial jedynie, że monitory będą kiedyś płaskie, nie CRT ;) ).

W sumie żaluję, że Impostor (film) oglądalem tylko samą końcówkę, bo opowiadanie jest świetne. Sam film rownież jest świetny.
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Była muzyka teraz czas na film

Post autor: BodomChild »

marek pisze:W sumie żaluję, że Impostor (film) oglądalem tylko samą końcówkę, bo opowiadanie jest świetne. Sam film rownież jest świetny.
Dobry film :ok , książki niestety nie czytałem.

"Raport Mniejszości" też mi się podobał, może i był dosyć efekciarski, ale i tak niezły.
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Była muzyka teraz czas na film

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Ostatnimi czasy zachwycił mnie "Biegnij Lola Biegnij!" ("Lola Rennt"). Bardzo interesująca konstrukcja, fabuła, koncepcja 3 filmów w jednym, pokazujących tę samą historię, różniącą się jedynie podejmowanymi przez główną bohaterkę decyzjami i ich skutkami. Brak cukierkowatości, animowane wstawki, odpowiednia muzyka, ciekawe dialogi i rozwiązania. Złudzenie deja vu.

Jak dla mnie najlepszy film niemiecki, po "Das Boot" i "Stalingrad"
Obrazek
Awatar użytkownika
Kurak
Mechanista
Posty: 359
Rejestracja: 10 marca 2007, 22:14
Lokalizacja: z Przyszłości
Kontakt:

Re: Była muzyka teraz czas na film

Post autor: Kurak »

a mi się "Biegnij, Lola, biegnij!" nie podobał wcale. takie popłuczyny po "Efekcie motyla", w dodatku gorzej wykonane :/
za to polecam "Blade runnera" - wyjątkowo klimatyczny i dający sporo do myślenia. nielubiany przez wielu "Raport mniejszości" też jest niezły i ma dość zaskakujące zakończenie.
Wymyśliłem sobie na to sposób: będę udawał głuchoniemego.
J. D. Salinger, "Buszujący w zbożu"
Awatar użytkownika
Makao
Paser
Posty: 244
Rejestracja: 13 grudnia 2008, 17:49

Re: Była muzyka teraz czas na film

Post autor: Makao »

Mi się podoba Trylogia Ojca Chrzestnego(Nie oglądałem tylko 3 część)i inne filmy gangsterskie typu Dawno Temu w Ameryce itp;
mystics
Paser
Posty: 234
Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:38
Lokalizacja: Czeluści piekła

Re: Była muzyka teraz czas na film

Post autor: mystics »

Kurak pisze:(...) nielubiany przez wielu "Raport mniejszości" też jest niezły i ma dość zaskakujące zakończenie.
Nielubiany przez wielu?
1 słyszę.
Film znam, bardzo dobry.
Powstał na podstawie książki P.Dicka, chyba ją w końcu kupię i przeczytam.
Życie ciągle uświadamia nas, jak mało o nim wiemy..
Awatar użytkownika
Kurak
Mechanista
Posty: 359
Rejestracja: 10 marca 2007, 22:14
Lokalizacja: z Przyszłości
Kontakt:

Re: Była muzyka teraz czas na film

Post autor: Kurak »

mystics pisze:Nielubiany przez wielu?
1 słyszę.
z kim na jego temat nie gadałem, to mówił, że słaby. a imo wciągający, z dobrą grą aktorską i nawet ma jakieś przesłanie :)
Wymyśliłem sobie na to sposób: będę udawał głuchoniemego.
J. D. Salinger, "Buszujący w zbożu"
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Była muzyka teraz czas na film

Post autor: marek »

mystics pisze:Powstał na podstawie książki P.Dicka, chyba ją w końcu kupię i przeczytam.
raczej na opowiadaniu, chociaż dużych różnic czasami nie ma (niektóre mają >150 stron).
Kurak pisze:z kim na jego temat nie gadałem, to mówił, że słaby. a imo wciągający, z dobrą grą aktorską i nawet ma jakieś przesłanie
ja bym raczej powiedział, że pozostawiający pewien niedosyt i dodatkowo trochę niespójny.
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
Katharsis13
Poganin
Posty: 706
Rejestracja: 09 listopada 2003, 15:03
Lokalizacja: Toruń

Re: Była muzyka teraz czas na film

Post autor: Katharsis13 »

"Blade Runner" widziałam tylko raz i to dość dawno, ale pamiętam, że zrobił na mnie duże wrażenie :ok Do dziś pamiętam cytat, który brzmiał mniej więcej tak:"Wszytskie te chwile przeminą jak łzy w deszczu...Pora umierać"...
"Raport mniejszości" tez uważam za dobry, zwłaszcza ze względu na przesłanie, które jest mi dość bliskie. Książek nie czytałam, więc nie umiem porównać.
Co do filmów niemieckich to "Biegnij Lola Biegnij" jest cały czas przede mną (ale niewątpliwie obejrzę, ponieważ zbyt wielu ludzi mi go polecało), widziałam natomiast "Niebo nad Berlinem". Podobał mi się. Jednak nie polecałabym tego filmu ludziom lubiącym dynamiczne tempo i wartką akcję :-D Poza tym niemiecko-francuski "Nosferatu wampir" W.Herzoga był, według mnie, fenomenalny! :ok Należy on do tych filmów, które stanowią niepodważalny dowód na to, że komputerowe efekty specjalne nie są potrzebne, aby stworzyć dobry horror, niesamowity klimat, nastrój grozy i napięcia. Polecam :ok
Sowy nie są tym czym się wydają...
Awatar użytkownika
taffer
Młotodzierżca
Posty: 876
Rejestracja: 09 kwietnia 2007, 13:43

Re: Była muzyka teraz czas na film

Post autor: taffer »



NIE WYTRZYMAM DO MAJA czemu ta Polska musi być taka zacofana :evil: :evil: :evil: :evil:

Tym razem musi powstać klasyczny slasher z dawną atmosferą jak w pierwszych czterech częściach, na trailerze to wszystko wygląda genialnie
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Była muzyka teraz czas na film

Post autor: marek »

Obejrzałem ostatnio w sumei 3 filmy:

Eagle Eye:
film sensacyjny, który się bardzo przyjemnie ogląda, trzyma w napięciu i ma bardzo widowiskowe sceny akcji. Co prawda w trakcie filmu wkradło się kilka niekonsekwencji i idiotyzmów, ale ogólnie one nie przeszkadzały. Gdyby nie ostatnie 5 minut oceniłbym go na 7/10, tak tylko 6.5 - zakończenie było typowo "amerykańskie"

The Escapist:
film o ucieczce z więzienia pewnego gościa w średnim wieku. Jest ciekawie opowiedziany, ciekawie skonstruowany, przedstawia jak straszne dla osób słabych psychicznie jest uwięzienie. Sama ucieczka jest jedynie pretekstem do pokazania jak żyją więźniowie, jak układają się ich stosunki społeczne. Zakończenie jest zaskakujące. Mogę szczerze polecić. Moja ocena: 8.5/10

Vantage Point:
film opowiadający historię zamachu na (wymyślonego) prezydenta USA, podczas przemówienia przed wiecem o terroryźmie. Ta historia jest opowiedziana po kolei z punktów widzenia 8 różnych osób, każdorazowo dochodzą nowe, często zaskakujące fakty, dowiadujemy sie coraz więcej. Trzyma w napięciu od początku do końca, niemal cały czas sie cos dzieje. Przy okazji pokazano jak "wolne" są media. Niestety zakończenie jest typowo amerykańskie, tak bym ocenił ten film na 9.5/10, tak tylko 9/10. Naprawdę dobry film.
Przy okazji: tłumacze tytułów znowu się "popisali" - zamiast zajrzeć do słownika i przetłumaczyć jako "Punkt widzenia" (bardzo trafny tytuł), przetłumaczyli na "8 części prawdy" :roll:
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Była muzyka teraz czas na film

Post autor: Maveral »

Zwycięzca tegorocznego Oscara w kategorii na najlepszy animowany film krótkometrażowy - "La Maison en Petits Cubes" w dwóch partach - KLIK I, KLIK II. Moim zdaniem, film naprawdę gościowi się udał :ok ;)
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Była muzyka teraz czas na film

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Kilka refleksji w związku z "Popiełuszką", bijącym rekordy popularności w naszych kin.

Idąc do kina się trochę bałem. Nie dość, że słyszałem różnorodne (często przeciwstawne) opinie, to jeszcze mam lekkie uprzedzenie przed filmami biograficznymi, zwłaszcza o duchownych.

Ale muszę powiedzieć:
FILM ZDECYDOWANIE UDANY

Trzymał w napięciu, inteligentne dialogi, dobre aktorstwo i trafione oddanie klimatu tamtych trudnych dni. W dodatku, widzowie mogli w nim wychwytywać różne smaczki, cechujące wojnę z okupantem. W dodatku brak cenzury na słownictwo i scen czyni film bardziej realistycznym.

Jednak jest i rysa, a jest nią niestety główny bohater. Jakoś Polacy nie potrafią się oprzeć pokusie totalnej gloryfikacji main hero. Popiełuszko jest tu przedstawiony niemalże jak Chrystus -> bez wad, zawsze pełen serca dla wszystkich. Nie przeczę, że był postacią wybitną (nie znam jego losów na tyle dobrze, by się wypowiadać), jednak jednego jestem pewien:
-był człowiekiem, a ludzie nigdy nie są doskonali.
Przez to tej postaci trochę brakuje głębi.

Na szczęście, nie jest to tak bolesne jak w obu "Karolach Papieżach" i film ogląda się z prawdziwą przyjemnością i satysfakcją.
Obrazek
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Była muzyka teraz czas na film

Post autor: marek »

Z racji nie posiadania chwilowo internetu w domu (ehh, tpsa jest do... pupy) obejrzałem sobie kilka filmów.

Sierociniec - film trzymający w napięciu, specyficzny, aczkolwiek nie nazwałbym go wyjątkowo dobrym. Za to jako lekki dreszczowiec się nadaje. Byłby lepszy gdyby skończył się odrobinę wcześniej: w momencie, kiedy Laura sobie uświadamia, że wkłądając metalowe słupki do skrytki, uwięziła syna i przyczyniła sie do jego śmierci

Cube Zero - prequel Cube'a - po obejrzeniu zastanawiałem się o czym właściwie był ten film. Ani nie mial jakiejś ciekawej fabuły, anie nie trzymał w napięciu. Strata czasu.

Cube - w tym filmie fabuła dalej kulała, ale same sześciany były wykonane o niebo lepiej, bardziej realistycznie. Do tego trzymał w napięciu. Jest lepszy niż Cube zero, ale IMO gorszy niż Cube2.
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: Była muzyka teraz czas na film

Post autor: Nivellen »

Widzę sporo entuzjastów kina SF i ogólnie rozumianego pogranicza tego gatunku. Fajnie :-D
Chcę więc polecić dwa filmy tym wszystkim, którzy z napięciem śledzili losy komisarza R.Deckard'a i szefa J.Andertona.

1. Dziennik Edenu - francuski film z pogranicza. Jest trudny w odbiorze, wieloznaczny i bardzo nowatorski. Intymne zbliżenie w windzie jest według mnie jedną z najgłębszych i najciekawiej zrealizowanych scen miłosnych, jakie dane mi było oglądać w filmach.

2. Również francuski Dante01 - tak jak pierwszy z listy nie reprezentuje nurtu z "fabryki snów", nic nie jest nam podane "na tacy" i dosłowne. Każdy odczyta go trochę inaczej, zależnie od doświadczeń, poglądów, nawet wiary.
Jeśli lubisz mroczne tajemnice i zamki...
Zapraszam do obejrzenia zrzutów z powstającej Fanmisji
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2565
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Była muzyka teraz czas na film

Post autor: Leming »

marek pisze:Cube - w tym filmie fabuła dalej kulała, ale same sześciany były wykonane o niebo lepiej, bardziej realistycznie. Do tego trzymał w napięciu. Jest lepszy niż Cube zero, ale IMO gorszy niż Cube2.
Pozwolę się nie zgodzić. Wg mnie Cube był pewnego rodzaju innowacją czyli jak zrobić dobry film przy minimalnych środkach, czytałem nawet gdzieś, że nakręcili ten film używając tylko jednego pomieszczenia.
Co do Cube 2, to jakaś taka amerykańska chała, tajna organizacja budująca wielowymiarowy sześcian do celów militarnych(?) i testująca go na ludziach? Może i film jest fajny do połowy, bo nutka tajemniczości zawsze jest ciekawa, ale dalej jest wg mnie źle, a końcówka najgorsza. Wyglądało to tak, jakby twórcom w połowie filmu skończył się budżet i pomysły i musieli go szybko zakończyć.
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
Katharsis13
Poganin
Posty: 706
Rejestracja: 09 listopada 2003, 15:03
Lokalizacja: Toruń

Re: Była muzyka teraz czas na film

Post autor: Katharsis13 »

Leming pisze:Pozwolę się nie zgodzić. Wg mnie Cube był pewnego rodzaju innowacją czyli jak zrobić dobry film przy minimalnych środkach, czytałem nawet gdzieś, że nakręcili ten film używając tylko jednego pomieszczenia.
Co do Cube 2, to jakaś taka amerykańska chała...
Mam podobne odczucia. Na początku film Cube 2 bardzo mi się podobał i w zasadzie spodziewałam się, że będzie lepszy niż 1. Niestety końcowe "wyjaśnienia" bardzo mnie rozczarowały :?
Nivellen pisze:1. Dziennik Edenu - francuski film z pogranicza. Jest trudny w odbiorze, wieloznaczny i bardzo nowatorski. Intymne zbliżenie w windzie jest według mnie jedną z najgłębszych i najciekawiej zrealizowanych scen miłosnych, jakie dane mi było oglądać w filmach.

2. Również francuski Dante01 - tak jak pierwszy z listy nie reprezentuje nurtu z "fabryki snów", nic nie jest nam podane "na tacy" i dosłowne. Każdy odczyta go trochę inaczej, zależnie od doświadczeń, poglądów, nawet wiary.
Opisy wielce interesujące :ok Chyba się rozejrzę za tymi filmami :)
Sowy nie są tym czym się wydają...
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Była muzyka teraz czas na film

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Trochę się zniesmaczyłem "Da Vinci Code". Słyszałem na jego temat wszelkie skrajne opinie, jednak nareszcie mogę dać własną:
-oprócz urody głównej aktorki w tym nie ma co oglądać.

Zagadki nawet ciekawe, ale przysłania je banał i brak logiki na każdym kroku, zarówno w nich samych jak i zachowaniu bohaterów. Poza tym... gra aktorów jest kiepska, muzyka ograna... wprost na każdym kroku wyłazi fakt, że to film robiony tylko i wyłącznie by podbić sprzedać książki.
cash only, no magic.
Obrazek
mystics
Paser
Posty: 234
Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:38
Lokalizacja: Czeluści piekła

Re: Była muzyka teraz czas na film

Post autor: mystics »

Oglądałam ostatnio The Numer 23. Żadna rewelacja, ale ciekawie się go oglądało.
O ile nie jest zbyt poruszający z początku, to pod koniec zaskakuje, a samo zakończenie nieco dziwne. W filmie jest mowa o numeromanii, na którą trzeba uważać po zakończeniu filmu, gdyż znam osoby, które przez film widzą wszędzie 23. :))

Z ciekawostek filmowych, które od razu sprawdziłam, bo nie mogłam uwierzyć.. Szekspir naprawdę umarł i urodził się 23 kwietnia. Dziwny zbieg okoliczności.

EDIT

Maveral pisze:Dziś obejrzałem sobie "Efekt motyla"... film jest świetny i naprawdę polecam go obejrzeć. Fabuła gdzieś do połowy filmu może być dośc niezrozumiała, ale właśnie na tym polega urok tego filmu że dopiero później wyjaśnia się o co tak naprawdę chodzi. Jak na dłoni widać w nim łańcuch przyczynowo-skutkowy - "nawet trzepotanie skrzydeł motyla w Ameryce może spowodować falę powodziową w Japonii" (no tu bym polemizował :wink: ). Słowem jest to teoria chaosu :wink:
Film ciekawi do samego końca więc myślę, że moge polecić go każdemu :wink:
Też bardzo spodobał mi się ten film i mogę go polecić innym.
Motyw filowy zaniki pamieci i powroty w czasie wykorzystali też w 2 kolejnych odsłonach Butterfly Effect..
Też je widziałam.. Ale już nie dorównały 1 według mnie.
Mowa o tych z 2008 i 2009. Nie ukazały się nawet w polskich kinach.
(Dwójka trwa zaledwie godzinę.. Trójka niewiele więcej.. zabrakło pomysłów czy funduszy? hah. )
Nie miały tego czegoś..

Widziałam też w ostatnim czasie 'Pokój 1408' chwalony i promowany.
Ale nic w nim wielkiego według mnie. Jakoś duchy mnie nie ruszają. :))
Życie ciągle uświadamia nas, jak mało o nim wiemy..
Awatar użytkownika
Carnage
Kurszok
Posty: 560
Rejestracja: 11 kwietnia 2009, 15:49
Lokalizacja: Bytom

Re: Była muzyka teraz czas na film

Post autor: Carnage »

Najlepsze są filmy przygodowe. :D

Film Harry Potter jest fajny. :o
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Była muzyka teraz czas na film

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Pierwsze dwie części... naprawdę inspirujące. Ale od 3 da się zauważyć dramatyczną równię pochyłą w dół pod względem jakości :p Część V wręcz była niesmaczna, jakby zrobiona nie na podstawie książki, a zaledwie spisu treści :/ I to z takiej dobrej powieści zrobiono takie dno... aż żal mówić.
Obrazek
Awatar użytkownika
Carnage
Kurszok
Posty: 560
Rejestracja: 11 kwietnia 2009, 15:49
Lokalizacja: Bytom

Re: Była muzyka teraz czas na film

Post autor: Carnage »

Najlepsza część to Czara Ognia :!!:
:hyh
Awatar użytkownika
Ivvan
Poganin
Posty: 747
Rejestracja: 27 września 2003, 08:36

Re: Była muzyka teraz czas na film

Post autor: Ivvan »

Ogladalem ostatnio Dragon Ball Evolution, fajny film, troche trudno jest pokazac w filmie to co bylo w serialu anime, ale i tak ich podziwiam za odwage na produkcje tego filmu. Ten kto byl / jest fanem DB to musi go obejrzec. Slaby, bo pierwsza czesc, zapewne kolejne czesci beda o wiele lepsze :)
ODPOWIEDZ