Miejsce dla polskich FMs...

Wkradnij się tutaj, jeśli chcesz porozmawiać o świecie Thiefa, rozważyć zawiłości fabuły i dowiedzieć się czegoś o mitologii stworzonej na potrzeby gry lub poruszyć podobne kwestie.

Moderator: Spidey

Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: Miejsce dla polskich FMs...

Post autor: Bukary »

Judith pisze:Bukary, jakbyś mógł zgrabnie i klimatycznie przełożyć briefing do "Old comrades, old debts...", to byłbym ci wdzięczny, bo ja na ten moment nie mam na to czasu
W polskim pliku tekstowym powinny się znaleźć nastepujące informacje po polsku (oprócz tych po angielsku):


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Wprowadzenie do misji:

Garret nie miał bynajmniej złych przeczuć, gdy - jak co tydzień - udawał się na miejsce spotkania z wysłannikiem Wiktorii. Cała dzielnica pogrążała się leniwie w ciemnościach: przechodnie znikali z uprzednio ruchliwych ulic, a padający śnieg przykrywał Miasto płaszczem białego puchu.

Złodziej podążał ulicami w mroku, pod osłoną cienia, choć nie było nikogo w pobliżu. Zastanawiał się, jakie nowe zadanie przydzieli mu niegdysiejszy wróg. Kiedy to się wreszcie skończy? Był już tym wszystkim zmęczony...

Wiele myśli wirowało mu w głowie, gdy w cieniu ulicznej latarni dostrzegł poganina. Dotarł więc na miejsce spotkania, ale zanim zdążył zamienić choćby słowo z wysłannikiem - zakapturzone postaci wyłoniły się nagle z pobliskiej alejki.

Było ich zbyt wielu. Garret próbował walczyć. Kątem oka dostrzegł jeszcze, jak pogański wysłannik upada na ziemię. Wkrótce spotkał go ten sam los...

===================================================================

Znalezione błędy i ważne informacje:

OSTRZEŻENIE: nie zapisujcie staniu gry podczas filmiku wprowadzającego, który oparty jest na silniku gry (w pierwszym pomieszczeniu)!

Obszar gry jest BARDZO mały, więc:
a) strażnicy mogą was łatwo usłyszeć (starajcie się ukryć w cieniu i czekać),
b) wspinaczka może być utrudniona w pewnych miejscach, ale jest MOŻLIWA.

Ze względu na błąd związany z funkcjonowaniem techniki CamVator, warto czasem na początku rozgrywki podskoczyć (gdy zakończy się filmik opart na silniku gry).

To raczej trudna misja (poziom Expert). Przykro mi. Nie miałem po prostu czasu na wprowadzenie różnych pozomów trudności.

===================================================================

W kwestii praw autorskich:

Ten poziom nie został stworzony przez Looking Glass Studios lub Eidos, nie jest też objęty pomocą techniczną tych instytucji.

Udzielam pozwolenia na rozpowszechnianie tej misji pod następującymi warunkami:
a) podmiot rozpowszechniający nie będzie sobie rościł prawa do jej autorstwa,
b) podmiot rozpowszechniający nie będzie czerpał z tego żadnych materialnych korzyści,
c) zawartość pliku misji nie może zostać zmieniona w jakikolwiek sposób.

Zabraniam rozpowszechniania tej misji bez mojego pozwolenia na nośnikach, za które pobiera się opłaty, i w ramach płatnych usług.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Jeśli trzeba, to mogę przełożyć cały plik tekstowy misji. Ale to chyba nie jest konieczne...

I powiedz mi, Judith: jaką masz wersję tej misji?
Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Miejsce dla polskich FMs...

Post autor: peter_spy »

Dzięki Bukary, dokładnie o tyle mi chodziło! Po prostu chcę, żeby wprowadzenie do misji można było przeczytać jeszcze przed pobraniem pliku (i obejrzeć zrzuty, rzecz jasna). Aha, zapomniałbym, OCOD mam w wersji 1.1
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Miejsce dla polskich FMs...

Post autor: peter_spy »

Tak w ogóle to dziwna rzecz się dzieje z moim Thiefem 2 - ściągnąłem z sieci convist.osm, tak jak zawsze i żadna z fanmisji nie chciała mi chodzić, za to jak skopiowałem w to miejsce ten stary z płyty to wszystko zaczęło śmigać, :))) I powiedzcie, jak tu zrozumieć to głupie stworzenie robione przez głupich ludzi - komputer, :wink:
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: Miejsce dla polskich FMs...

Post autor: Bukary »

Judith pisze:Tak w ogóle to dziwna rzecz się dzieje z moim Thiefem 2 - ściągnąłem z sieci convist.osm, tak jak zawsze i żadna z fanmisji nie chciała mi chodzić, za to jak skopiowałem w to miejsce ten stary z płyty to wszystko zaczęło śmigać, :))) I powiedzcie, jak tu zrozumieć to głupie stworzenie robione przez głupich ludzi - komputer, :wink:
Do grania w FMs do T2 nie jest potrzebny plik convict.osm! Pewnie ściągnąłeś ten plik do T1... :?
Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: Miejsce dla polskich FMs...

Post autor: Bukary »

I co? Jest już ta stronka, Judith?
Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Miejsce dla polskich FMs...

Post autor: peter_spy »

Jeszcze nie, na razie robię moje komentarze do misji i dodatkowe informacje (typu jak odbługiwać Darkloadera itp.) Poza tym zastanawiam się czy jest sens robić tą stronę w języku angielskim, czy zamiast tego nie dać działu Thievery, zwłaszcza, że widziałęm co robi w UnrealEdzie PiotrS, ja sam podłubałem w tym co nie co, :). A tak poza tym to sama gra w Thievery wciągnęła mnie jak tornado - nawet jak się gra jako newbie to ludzie są dla ciebie bardzo mili, :) Ale nie martw się, projekt strony nie upadł - po prostu nie odzywam się dopóki nie będę miał z czym wyjśc do ludzi, a nie lubię pokazywać półproduktów, :)
Awatar użytkownika
PiotrS
Złodziej
Posty: 2069
Rejestracja: 11 sierpnia 2002, 22:57
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Re: Miejsce dla polskich FMs...

Post autor: PiotrS »

Raczej nie zawracaj sobie tym głowy, to tylko dwa dema, a Thievery to mpl i nie nadaje się do tworzenia fanmisji w takim rozumieniu jak Thief, z mojej strony to była bardziej prowokacja :wink: , chciałem wszystkich dromedowców pobudzić do pracy :P , ale się nie udało :cry: , od tego czasu jedynie Timon pokazał nam nowe zrzuty.
Zaplanuj sobie działy poświęcone T3, mam nadzieje, że edytor udostępnią.
Pozdrawiam
PiotrS
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: Miejsce dla polskich FMs...

Post autor: Bukary »

PiotrS pisze:chciałem wszystkich dromedowców pobudzić do pracy :P , ale się nie udało :cry: , od tego czasu jedynie Timon pokazał nam nowe zrzuty.
Tak, Timon to nasza ostatnia nadzieja! :twisted: Wszyscy zawiedliśmy: ja, Vk, Ernie, Mabrus. Nikt z nas nie wydał obiecanych misji... :( Eeech... Potrzebujemy jakiegoś ożywczego impulsu! Timon, kiedy zobaczymy GAJOWEGO?! 8-)
Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Miejsce dla polskich FMs...

Post autor: timon »

Mam ok 60 %. Kiedy termin ? Może listopad ?
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Miejsce dla polskich FMs...

Post autor: timon »

Bukary pisze:Tak, Timon to nasza ostatnia nadzieja! :twisted:
Zapominasz o Paweuku Bukary. On chyba szykuje coś dużego.
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: Miejsce dla polskich FMs...

Post autor: Bukary »

timon pisze:
Bukary pisze:Tak, Timon to nasza ostatnia nadzieja! :twisted:
Zapominasz o Paweuku Bukary. On chyba szykuje coś dużego.
Wiem, wiem... Ale nie lubię misji ze zbyt wieleoma elemntami fantasy (orki, trolle etc.)... :roll:
Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Miejsce dla polskich FMs...

Post autor: timon »

A haunty, zombie w podziemiach cię ruszają ?
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: Miejsce dla polskich FMs...

Post autor: Bukary »

timon pisze:A haunty, zombie w podziemiach cię ruszają ?
Tak... Tymczasem troll czy goblin nie pasuje do świata Thiefa, ale raczej do świata Śródziemia...
Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
Awatar użytkownika
brzeszczot
Młotodzierżca
Posty: 817
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 11:09
Lokalizacja: Wrocław

Re: Miejsce dla polskich FMs...

Post autor: brzeszczot »

Ale przyznasz, ze to dosc watla granica - zarowno zombi jak i troll z facjaty wygladaja nieciekawie.... :shock:
ODPOWIEDZ