Strona o Thiefie

Wkradnij się tutaj, jeśli chcesz porozmawiać o świecie Thiefa, rozważyć zawiłości fabuły i dowiedzieć się czegoś o mitologii stworzonej na potrzeby gry lub poruszyć podobne kwestie.

Moderator: Spidey

Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Strona o Thiefie

Post autor: Maveral »

1. Usuń te reklamy google. Tylko denerwują.
2. Usuń ten napis Thief latający za kursorem. Takie pierdoły nie są nikomu potrzebne.
3. Usuń pierwszą stronę - nie wiadomo czemu ona ma właściwie służyć. "index2.html" przerób na "index.html".
4. W menu rzuć większymi, bardziej widocznymi linkami. Póki co mało widać.
5. Rzućdivami zamiast pływających ramek. Te drugie wychodzą z użycia.
6. Zdecyduj się czy stronę zrobisz na całą szerokość okna czy nie. Nie może być tak, że menu wystaje poza logo. Jakoś źle/brzydko/nieciekawie to wygląda.
7. Nie rób sond w ramce, na jakiejś kiepskiej podstronie! Najlepiej wstaw nią np. pod licznikiem odwiedzin. Od razu ją widać i nawet ślepy zauważy.
8. Po co marnujesz siły na osobny projekt, skoro możesz wesprzeć serwis Dziarkyego? napisz mu PW i na pewno się dogadacie.

To był "Wójek Dobra Rada" ;)


EDIT by Jacek; Mav, nie pisz tak więcej proszę :evil: , mimo całej sympatii do ciebie nie możemy tego akceptować, poza tym święta idą
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Strona o Thiefie

Post autor: marek »

poza słowami, które powinno się wykropkować, to się całkowicie zgadzam z Maveralem
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
moser
Bełkotliwiec
Posty: 34
Rejestracja: 02 kwietnia 2007, 18:43
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: Strona o Thiefie

Post autor: moser »

Maveral pisze:8. Po co marnujesz siły na osobny projekt, skoro możesz wesprzeć serwis Dziarkyego? napisz mu PW i na pewno się dogadacie.
Jak to??
T1>T2>T3>T4
Awatar użytkownika
Edversion
Arcykapłan
Posty: 1405
Rejestracja: 21 sierpnia 2006, 10:19
Lokalizacja: Zabrze

Re: Strona o Thiefie

Post autor: Edversion »

moser pisze:Jak to??
Dziarsky jest autorem najbardziej znanej i największej polskiej strony o Thiefie.. Jak będziesz chciał to wyślij mu PW (Prywatną Wiadomość) czy możesz mu jakoś pomóc, czy zrobić jakiś osobny dział na jego stronie. ;)
Awatar użytkownika
Kurak
Mechanista
Posty: 359
Rejestracja: 10 marca 2007, 22:14
Lokalizacja: z Przyszłości
Kontakt:

Re: Strona o Thiefie

Post autor: Kurak »

moser - odnośnie Dziarskyego, to nie musisz się fatygować z wysyłaniem do niego pw. sam postanowiłem dziś do niego zagadać. powiedział, że chętnie przyjmie "współpracę", jeśli ktoś coś ciekawego wymyśli, bo tak to jego strona jest już właściwie ukończona.
Wymyśliłem sobie na to sposób: będę udawał głuchoniemego.
J. D. Salinger, "Buszujący w zbożu"
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Strona o Thiefie

Post autor: Dziarsky »

Kolejny temat, kolejny raz ktoś robi serwis :/ Ech.

Już wiem z jakiego powodu jegomość do mnie zagadał na maila :).
Obrazek
Awatar użytkownika
Kurak
Mechanista
Posty: 359
Rejestracja: 10 marca 2007, 22:14
Lokalizacja: z Przyszłości
Kontakt:

Re: Strona o Thiefie

Post autor: Kurak »

Dziarsky - po prostu byłby to już drugi serwis, w którym miałbym swój niewielki, ale jednak, wkład :)
Wymyśliłem sobie na to sposób: będę udawał głuchoniemego.
J. D. Salinger, "Buszujący w zbożu"
moser
Bełkotliwiec
Posty: 34
Rejestracja: 02 kwietnia 2007, 18:43
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: Strona o Thiefie

Post autor: moser »

no ok to od kiedy zaczynamy nasza znajomosc?? :-D
T1>T2>T3>T4
pejo
Paser
Posty: 224
Rejestracja: 16 czerwca 2006, 13:17

Re: Strona o Thiefie

Post autor: pejo »

moser pisze:Ruszyła moja własna strona o Thiefie
i wita nas tak:
Witam na stronie poświęconej serii gry Thief
Na stronie poświęconej grom z serii Thief.
Na stronie można znaleść wiele potrzebnych informacji
Znaleźć!
Jeśli masz ochotę opublikować recencję
Recenzję!

Ghrrrr..!!!! I to wszystko na stronie głównej, w czołówce, która ma nas zachęcić. Co jest dalej?

Marzy mi się połączenie wszystkich dotychczasowych przedsięwzięć w jedno. Jako baza - strona Dziarskiego.
moser
Bełkotliwiec
Posty: 34
Rejestracja: 02 kwietnia 2007, 18:43
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

A no

Post autor: moser »

A no właśnie. Chociażby spójrzcie na moją solucje Thiefa 1. Czyż niejest lepsza od tej na stronie Dziarskiego? Solucja do Thiefa 2 - jestem w trakcie edytowania. Bedzie w podobnym stylu (w pierwszej osobie) ale pewnie nie tak rozwinięta jak w przypadku 1.

PS. Jedni mówią żeby coś po naprawiać, drudzy aby połączyć serwis moj i Dziarskiego.
W sumie to niewiem jak w koncu. Sprawa pare tygodni temu ucichla.
A może wziasc sie za to porzadnie i z igly zrobić widly?? Odpowiadajcie!
T1>T2>T3>T4
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Strona o Thiefie

Post autor: marek »

moser pisze:A no właśnie. Chociażby spójrzcie na moją solucje Thiefa 1. Czyż niejest lepsza od tej na stronie Dziarskiego?
nie liczy się tylko treść, ale również wygodna forma - dalej górna ramka jest za wysoka i przesłania połowe widoku. Poza tym czcionka mogła by być o 1 większa.
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Strona o Thiefie

Post autor: Dziarsky »

marek pisze:nie liczy się tylko treść, ale również wygodna forma
Dokładnie. Strona jest bardzo amatorsko przygotowana.
Może prowadzony przeze mnie Serwis nie jest wiele lepszy ale wg mnie wszystko trzyma się kupy i jest czytelne.
Dobrze jest zawsze przemyśleć wszystko zanim się to opublikuje jak choćby hosting. Ja wybrałem taki bez reklam i dodatkowych skryptów - efekt, brak zbędnego balastu i rozpraszaczy.

Na marginesie poruszę jeszcze raz wątek powielania już istniejącego dobrego Serwisu. Co do treści czepiać się nie będę bo w sumie treść (choć jest podpisana) i fotki nie mają praw autorskich ale ciekaw jestem pochodzenia zawartości plików html w podstronach?
Strona jest ukryta za Frameset i osobiście tego nie sprawdzę ale choćby część linków z download jest skopiowanych z mojego Serwisu i mam nieodparte wrażenie, że także inne działy mają wizualnie podobny kod. Proszę o jakieś sprostowanie.

Co do łączenia sił to sprawa wcale nie ucichła tylko istnieje propozycja byś dostał prawa do modyfikacji mojego Serwisu jeśli jesteś w stanie wnieść coś nowego lub trafnie zmodyfikować istniejącą zawartość.
Obrazek
moser
Bełkotliwiec
Posty: 34
Rejestracja: 02 kwietnia 2007, 18:43
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: Strona o Thiefie

Post autor: moser »

Wprawdzie ja juz mam przygotowany nowy szablon php cos podobnego tak jak jest na www.thief.yoyo.pl (to ze amatorsko to wiem - wtedy zaczynalem uczyc sie robic strony) Wiec wizualnie na pewno sie poprawi.
T1>T2>T3>T4
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Strona o Thiefie

Post autor: BodomChild »

Chciał sobie zrobić stronę to ZROBIŁ. Wolność ponad wszystko, a wy to byście się tylko czepiali ;) .
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
moser
Bełkotliwiec
Posty: 34
Rejestracja: 02 kwietnia 2007, 18:43
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: Strona o Thiefie

Post autor: moser »

ta wlasnie :cry: zamiast pomoc...
T1>T2>T3>T4
ODPOWIEDZ