Przyklejanie tematów oraz opinie o 'popularnych wątkach'

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

maeglin
Strażnik Glifów
Posty: 743
Rejestracja: 22 stycznia 2006, 15:13

Przyklejanie tematów oraz opinie o 'popularnych wątkach'

Post autor: maeglin »

Pozwoliłem sobie dziś przykleić dwa bardzo popularne tematy w jednym prostym celu - aby nie trzeba było ich szukać za jakiś czas. Zastanawiam się nad wyciągnięciem z mroków przeszłości jeszcze dwóch tematów - dotyczących książek i filmów. Pozostaje tylko pytanie - czy ma to sens?
Ostatnio zmieniony 15 marca 2007, 21:27 przez maeglin, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Przyklejanie tematów oraz opinie o 'popularnych wątkach'

Post autor: timon »

Jest 15 wątków na stronę a ty chcesz mieć 8 watków przyklejonych ? To troche za dużo , dla mnie
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
Kapitan Smith
Poganin
Posty: 750
Rejestracja: 21 października 2006, 12:31
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Przyklejanie tematów oraz opinie o 'popularnych wątkach'

Post autor: Kapitan Smith »

timon pisze:Jest 15 wątków na stronę
To w każdej chwili można zmienić :) W każdym razie, im więcej przyklejonych tematów tym szybszy dostęp do nich, więc... czemu nie?
maeglin
Strażnik Glifów
Posty: 743
Rejestracja: 22 stycznia 2006, 15:13

Re: Przyklejanie tematów oraz opinie o 'popularnych wątkach'

Post autor: maeglin »

timon pisze:Jest 15 wątków na stronę a ty chcesz mieć 8 watków przyklejonych ? To troche za dużo , dla mnie
Fakt, właśnie dlatego pytam. Dzięki za uwagę. Po weekendzie mam zamiar wcielić inne i praktyczniejsze rozwiązanie - założę przyklejone FAQ, w którym na początku znajdą się odnośniki do najpopularniejszych i najbardziej uniwersalnych tematów wraz z krótkim omówieniem.

Można rzec, że jest wyszukiwarka. Tylko jakoś mało komu chce się z niej korzystać, czego dowodem pytania w stylu "która z części Thiefa jest lepsza?" :?
Kapitan Smith pisze: To w każdej chwili można zmienić :) W każdym razie, im więcej przyklejonych tematów tym szybszy dostęp do nich, więc... czemu nie?
Owszem, ja mam obecnie - dla lepszego wejrzenia - 50 tematów, niemniej zbyt duża ilość tematów przyklejonych to jednak nienajlepszy pomysł, dlatego wprowadzę w życie sposób wspomniany powyżej.
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3834
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: Przyklejanie tematów oraz opinie o 'popularnych wątkach'

Post autor: Bruce »

maeglin pisze: Można rzec, że jest wyszukiwarka. Tylko jakoś mało komu chce się z niej korzystać, czego dowodem pytania w stylu "która z części Thiefa jest lepsza?"
No wiesz, niektórzy chcą sobie w ten sposób nabić posty. Po namyśle, jak jakiś temat się powtórzy, to go po prostu wykasuję. A jak ktoś będzie uparty i będzie dalej kontynuował zakładanie takich tematów dostanie warna. Takich gości jak mocno nie przywalisz w mordę to nie przestaną.
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
Bogdantes
Skryba
Posty: 275
Rejestracja: 26 listopada 2003, 14:59
Lokalizacja: Leżajsk

Re: Przyklejanie tematów oraz opinie o 'popularnych wątkach'

Post autor: Bogdantes »

przyklejanie tematu typu "zbiórka pieniędzy" który jest aktualny raz w roku to trochę nadgorliwość. Zresztą to urok forum, że jedne temary sie dezaktualizują a inne pozostają na topie. Te naprawde ciekawe co jakiś czas i tak wypływają. A powtarzanie się wątków dotyczy raczej tematu "thief 1 2 3"
Ale wcale nie krytykuję, wręcz przeciwnie bardzo mi się podoba, że tak energicznie wziąłeś się do roboty. Od razu widać świeżą krew.
maeglin
Strażnik Glifów
Posty: 743
Rejestracja: 22 stycznia 2006, 15:13

Re: Przyklejanie tematów oraz opinie o 'popularnych wątkach'

Post autor: maeglin »

Bogdantes pisze:przyklejanie tematu typu "zbiórka pieniędzy" który jest aktualny raz w roku to trochę nadgorliwość. Zresztą to urok forum, że jedne temary sie dezaktualizują a inne pozostają na topie. Te naprawde ciekawe co jakiś czas i tak wypływają. A powtarzanie się wątków dotyczy raczej tematu "thief 1 2 3"
Ale wcale nie krytykuję, wręcz przeciwnie bardzo mi się podoba, że tak energicznie wziąłeś się do roboty. Od razu widać świeżą krew.
Pozwoliłem sobie uwzględnić powyższe kwestie. Nie będzie narzucania tematów poprzez przyklejanie (za wyjątkiem humoru, bo ten topik bije rekordy popularności), lecz propozycja subiektywnego wyboru tematów, które swego czasu miały dużą ilość odwiedzających.

Proponuję na chwilę obecną wersję roboczą, rozbudowaniem działu FAQ zajmę się po weekendzie.

PS Dziękuję za życzliwość :)
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3834
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: Przyklejanie tematów oraz opinie o 'popularnych wątkach'

Post autor: Bruce »

Ja proponuję do FAQ dodać kilka popularnych tematów z innych działów. Ale i tak ludzie nie będą tego czytać, zamiast tego będą zakładać tematy, które już istnieją :?
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
Awatar użytkownika
grim_reaper
Egzekutor
Posty: 1871
Rejestracja: 08 marca 2005, 22:31

Re: Przyklejanie tematów oraz opinie o 'popularnych wątkach'

Post autor: grim_reaper »

Nie obraź się maeglin, ale dla mnie takie tematy jak na przykład: Twój Pulpit czy Ulubiona książka są mało popularne ( przynajmniej na chwilę obecną ) i wygląda to tak jakbyś je wykopał z jakiegoś wykopaliska :P: - trochę tak na siłę za bardzo - nie jest to może całkiem chybiony pomysł, ale tematy powinny być z tych naprawdę z dużą ilością postów, gdzie wiadomo, że stale coś się będzie działo - no ale to moje subiektywne odczucie ;).
"And then there's THIS asshole..."
Zobacz, w co jeszcze gram:
•••Mój profil na Steamie!•••
Awatar użytkownika
Edversion
Arcykapłan
Posty: 1405
Rejestracja: 21 sierpnia 2006, 10:19
Lokalizacja: Zabrze

Re: Przyklejanie tematów oraz opinie o 'popularnych wątkach'

Post autor: Edversion »

Meaglin ostro wziął się do roboty... A jednak powiedzenie, że trochę władzy źle wpływa na człowieka jest prawdą.... Meaglin, przemęczysz się!
Bogdantes pisze:Ale wcale nie krytykuję, wręcz przeciwnie bardzo mi się podoba, że tak energicznie wziąłeś się do roboty. Od razu widać świeżą krew.
Zapewne gdy ładuje się Thief-Forum myślisz "co nowego za sprawą meaglina pojawi się na forum". Fakt, chłopak ma wiele pomysłów..

A wpadł na coś takiego, jak zdjęcie czapeczek emotikonom? Może wpłyniesz trochę na Piotra? ;)
Awatar użytkownika
PiotrS
Złodziej
Posty: 2069
Rejestracja: 11 sierpnia 2002, 22:57
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Re: Przyklejanie tematów oraz opinie o 'popularnych wątkach'

Post autor: PiotrS »

Nowa władza - nowe porządki :))
I tak trzymaj, :oki nie przejmuj się uszczypliwymi uwagami, masz swoją koncepcje - wprowadzaj ją, zmiany są jak najbardziej wskazane.
My postaramy się przekazać swoje uwagi.

To co napisał timon jest trafne, nie ma niż gorszego jak polowa strony z tematami przyklejonymi, natomiast pomysł z faq jest rozsądnym kompromisem. Kwestia, jakie tematy tam umieścisz. I nazwa FAQ jest w tym przypadku jest zła.

Edversion pisze:A wpadł na coś takiego, jak zdjęcie czapeczek emotikonom?
Już wiosna :?: , ja miałem rano szron na szybach 8-)
Jutro :!:
Pozdrawiam
PiotrS
maeglin
Strażnik Glifów
Posty: 743
Rejestracja: 22 stycznia 2006, 15:13

Re: Przyklejanie tematów oraz opinie o 'popularnych wątkach'

Post autor: maeglin »

Zmieniłem nazwę założonego dziś wątku na zdecydowanie odpowiedniejszą i przy tym poprawną.

W moim zamyśle nowy temat ma zawierać nie tylko aktualnie popularne wątki, ale także i te minione, w których zawarta jest duża ilość ciekawych spostrzeżeń.

Jeżeli idzie o Thiefa, to coś analogicznego do mojego zamysłu istnieje tutaj i nie chciałbym tworzyć w dziale ogólnym odniesień do niego.

Jakby to ująć, po prostu nie wymyślam niczego nowego a korzystam jedynie ze sprawdzonych wzorców. Jeżeli przyda się to chociażby jednej osobie, to już będzie dobrze :-D

Miłego weekendu!
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: Przyklejanie tematów oraz opinie o 'popularnych wątkach'

Post autor: Jacek »

Maeglin, tak trzymaj, próbuj, jedno wyjdzie, drugie nie, nie spróbujesz to się nie dowiesz. A to że ludzie będą zakładać tematy które już były ... no coś ci moderatorzy muszą od czasu do czasu robić.
ODPOWIEDZ