Windows Vista

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2565
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Windows Vista

Post autor: Leming »

Jako, że Windows Vista miał wczoraj oficjalną premierę chciałem zapytać, czy ktoś już pofatygował się do sklepu celem zakupu takowego (ewentualnie czy ktoś zdobył go w inny sposób, oczywiście wyłącznie w celach edukacyjnych ;) ). Osobiście póki sam go nie zobaczę i nie przetestuję, nie będę miał zdania w kwestii na ile to jest "technologiczny przełom w dziedzinie oprogramowania". Panom marketingowcom na słowo raczej nie uwierzę.
Jednakże moją uwagę przyciągają kwestie:
Microsoft ogłosił, że większość posiadanych komputerów biurowych należy wymienić, gdyż nie są przystosowane do obsługi tego systemu (wymienia tu się głównie mało pamięci RAM oraz ... kartę graficzną, która musi być dość silna (w przeciwieństwie do poprzednich Windowsów, których karta graficzna raczej nie obchodziła)). Czy to znaczy zmianę polityki Intela w dziedzinie kart graficznych? Przestanie produkować słabe, zintegrowane grafiki, gdyż rozwijający się rynek Visty wymusi obecność mocnych kart? Czy nagły popyt na mocne karty graficzne (nawet w środowiskach biurowych) spowoduje znaczące obniżki ich cen? Czy w związku z tym szykuje się nam jakaś (sprzętowa) rewolucja w dziedzinie kart graficznych? No i oczywiście zastanawia mnie zastosowanie w praktyce technologii DX10.

Na koniec ciekawostka. Microsoft kiedyś prosił o listę programów z każdego kraju, które miał przetestować pod kątem zgodności z Vistą. Wiecie co było w Polsce najczęściej zgłaszane do testowania? Oczywiście eMule ;) (dałbym linka do tego rankingu programów, ale zapomniałem).
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
_OskaR
Poganin
Posty: 736
Rejestracja: 26 stycznia 2005, 16:07

Re: Windows Vista

Post autor: _OskaR »

Co do DX10- niektórzy mówią, że GF8 w "10" będzie takim niewypałem jak GF5 w "9". Pożyjemy, zobaczymy. Szkoda tylko, że Vista jest w wersji 32 i 64-bitowej. Mogli dać tylko 64 (przynajmniej aplikacje byłyby pod tym kątem optymalizowane).
Jak wygląda- jeszcze nie sprawdzałem. Na MSDNAA jest wersja Business, nawet już mi klucz przysłali, ale na razie nie mam czasu (i miejsca na HDD :-D), żeby bawićsię w instalację.
Awatar użytkownika
Dreen
Kurszok
Posty: 550
Rejestracja: 12 sierpnia 2006, 15:23
Lokalizacja: Żywiec/Kraków/Londyn

Re: Windows Vista

Post autor: Dreen »

Ciekawe co sie stanie jak puszcze to na VMware :))

a tak serio, po sesji sciagne i zobacze chetnie, ale pewnie dlugo nie potrzymam (nie przez uprzedzenia ale z braku potrzeby... szczerze watpie ze pojawi sie kiedys jakas aplikacja tylko na viste ktora zegnie mnie do korzystania z niej :roll: )

a tak przy okazji :-D
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Windows Vista

Post autor: marek »

_OskaR pisze:Na MSDNAA jest wersja Business, nawet już mi klucz przysłali, ale na razie nie mam czasu (i miejsca na HDD Very Happy), żeby bawićsię w instalację.
no jest - od chyba 2 tygodni (tak jak na stadionie X lecia ;) ). Chciało ci się ściagać 2.4 GB?
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3880
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Windows Vista

Post autor: eLPeeS »

marek pisze:od chyba 2 tygodni
Hehe. Ponoć od tygodnia ;) --> http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... 89157.html
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
_OskaR
Poganin
Posty: 736
Rejestracja: 26 stycznia 2005, 16:07

Re: Windows Vista

Post autor: _OskaR »

marek pisze:
_OskaR pisze:Na MSDNAA jest wersja Business, nawet już mi klucz przysłali, ale na razie nie mam czasu (i miejsca na HDD Very Happy), żeby bawićsię w instalację.
no jest - od chyba 2 tygodni (tak jak na stadionie X lecia ;) ). Chciało ci się ściagać 2.4 GB?
Wystarczyło pójść do biblioteki i wypożyczyć nośnik.
pejo
Paser
Posty: 224
Rejestracja: 16 czerwca 2006, 13:17

Re: Windows Vista

Post autor: pejo »

Vistę oem można kupić za 350 zł. Czy wiecie, że system zostaje przypisany do płyty głównej i nie można jej wymieniać? Inne podzespoły można, ale po wymianie mobo, systemu nie można już zainstalować. Pewnie powstanie jakiś "patch". ;) Pod tym linkiem ekspert z Microsoftu się tłumaczy.
Awatar użytkownika
Kerte
Paser
Posty: 193
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:16

Re: Windows Vista

Post autor: Kerte »

Ja mam podobnie z XP, przez to nie mogłem zainstalować Win 98.
"Omnis Homo Mendax"
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: Windows Vista

Post autor: Jacek »

pejo pisze:Czy wiecie, że system zostaje przypisany do płyty głównej i nie można jej wymieniać?
Bzdury, to tylko teoria i nieegzekwowalne przepisy - kto mi udowodni że moja płyta główna nie była uszkodzona? "coś się spaliło, wyrzuciłem na śmietnik i kupiłem nową" :-D
Awatar użytkownika
Anty
Akolita
Posty: 154
Rejestracja: 28 lutego 2007, 11:58
Lokalizacja: Gdynia

Re: Windows Vista

Post autor: Anty »

Vista mało różni się od Xp głównie wyglądem, bo funkcjonalnością to raczej mało. Widziałem Viste na komputerze w firmie i raczej nas zniechęcił z powodu sporego zwolnienia sprzętu. Aczkolwiek z Vistę bedzie jak z Xp programy teraz będą wychodzić pod viste, a xp potraktuje się jak 98 - przestarzałe i niemodne.
no more peace at uniwers
Awatar użytkownika
bobik
Mechanista
Posty: 465
Rejestracja: 10 czerwca 2005, 20:00

Re: Windows Vista

Post autor: bobik »

Vista to nic innego jak plagiat systemu MAC-a nawet szachy zrobili identyczne to jest śmieszne ze jak masz kasę to możesz okradać innych bezkarnie.
Glory of the MANY
Awatar użytkownika
Anty
Akolita
Posty: 154
Rejestracja: 28 lutego 2007, 11:58
Lokalizacja: Gdynia

Re: Windows Vista

Post autor: Anty »

Tak już jest z tymi "wielkimi" tego świata...
no more peace at uniwers
Awatar użytkownika
Bootlicker
Ożywieniec
Posty: 108
Rejestracja: 17 lutego 2006, 18:29
Lokalizacja: Kraków

Re: Windows Vista

Post autor: Bootlicker »

Ma ktoś Windows Vista? Jaką wersję? Jeśli tak, to czy odpalaliście na tym systemie Thiefy? Jak działają?
Awatar użytkownika
Sir Gareth
Mechanista
Posty: 488
Rejestracja: 19 maja 2003, 09:40
Lokalizacja: wszechświat równoległy 3-go poziomu
Kontakt:

Re: Windows Vista

Post autor: Sir Gareth »

Bawiłem sie tą Vista i cóż... trochę wybajerowany graficznie (jak ktoś siedział trochę na linuksie w różnych środowiskach graficznych to znajdzie niejedno podobieństwo). Wcale nie ma tak kosmicznych wymagań, wystarczy 512RAMu aby działał. Trochę lepiej rozwiązana kwestia serowników i bardzo dobrze radzi sobie z zasobami - znacznie lepsze wykorzystanie pamięci niż w Windowsie XP. Dzięki temu nieraz gry potrafią działać lepiej niż na XP:)
Ale ogólnie jeszcze bardzo mało sterowników i znaczna część programów nie uruchamia się.
Tak więc jeżeli ktoś lubi jak wszystko mieni się cukierkowymi kolorami, błyska, miga itd. to Vista się do tego nadaje... włączony monitor z pulpitem Visty przyciąga wzrok... ale nic poza tym...

Ja wole jednak swojego Win 2k3 Server no i SuSE :)

P.S. To dowcip z tą płytą główną co pejo napisał :D uśmiałem się... podziwiam wyobraźnie :))
..::Don't be afraid of the dark, be afraid of what it hides::..
My photopage
pejo
Paser
Posty: 224
Rejestracja: 16 czerwca 2006, 13:17

Re: Windows Vista

Post autor: pejo »

Jeśli dowcip, to nie mój. Najgorsze jest to, że nieważne czy V jest plagiatem Maca oraz czy jest progresem w stosunku do xp, bo najważniejsze jest to, że nie mamy wyboru - i tak trzeba będzie mieć ten system w komputerze. Jak ktoś powie, że jest Linux, to ja mu powiem: taaaaaa..... peeeewnie..... Są mercedesy z 50 - tych, które są lepsze od Cienkusa i co z tego? Idź powiedz swojej dziewczynie, która chce jechać autem po piwo, że może, bo auto stoi w garażu - 300 koni i w ogóle - ale najpierw trzeba pod nim rok poleżeć żeby odpaliło i trzeba się na tym znać.
Zatem witamy Wiśte. Xp to był w końcu fajniutki, milutki OS....
Awatar użytkownika
Sir Gareth
Mechanista
Posty: 488
Rejestracja: 19 maja 2003, 09:40
Lokalizacja: wszechświat równoległy 3-go poziomu
Kontakt:

Re: Windows Vista

Post autor: Sir Gareth »

Ale ja nikogo nie namawiam na Linuksa, każdy bawi się tym czym chce...
Ale wcale nie jest tak jak mówisz, że trzeba nie wiadomo ile się namęczyć...
Teraz te najnowsze dystrybucje są tak proste do instalacji i konfiguracji jak windows, a może i nawet łatwiejsze...
Natomiast wracając do Visty to nie wiem czy tak szybko zdominuje bo jak na razie większe firmy nie bardzo są chętne do przesiadki i ciągle męczą XP. Chociażby dowodem jest na to dzisiejszy news z WP
I właśnie na takim sprzęcie powstaje Half-Life 2: Episode Two, jak i inne gry Valve. Robi wrażenie prawda? Co ciekawe Valve ciągle pracuje na Windowsach XP. Widocznie nie dali się omamić Microsoftowi i ich wielkiej kampanii reklamowej, która wmawia że Vista jest idealnym systemem operacyjny.
..::Don't be afraid of the dark, be afraid of what it hides::..
My photopage
3run
Bełkotliwiec
Posty: 20
Rejestracja: 18 grudnia 2006, 19:06

Re: Windows Vista

Post autor: 3run »

A znacie to ? (mam to z innego forum)

VISTA (ukr. kura) – najstarsza dostępna w sprzedaży wersja Windowsa, opracowana z myślą o starszych, kiepawych i wolnych komputerach. Obecnie ten OS da się uruchomić nawet na kalkulatorze, a niektórym udało się go odpalić na długopisie. W Internecie można znaleźć Instrukcję instalacji Windowsa VISTY na niszczarce do papieru

Jednak dopiero niedawno Microsoft pokusił się o ujawnienie prawdziwego rozwinięcia skrótu VISTA:

Virusy
Intruzi
Spyware
Trojany
Adware

Należy, rzecz jasna, przyznać szacuneczek Billowi Gatesowi, jak zwykle będącemu w stanie jednym, krótkim i prostym słowem określić lata ciężkiej pracy.

Sukcesy sprzedaży

Windows VISTA jest sprzedawany na 9524 Dyskietkach 5,25 cala w dwóch wersjach:
- PbIiG (Piracka bez Instrukcji i Gwarancji) - cena już od 0,95 PLN
- OdBiD (Oryginalna dla Bogaczy i Desperatów) - cena już od 0,98#### USD[Piiip... wartość za duża by przetworzyć informacje]

W ciągu dwóch pierwszych tygodni (od 19 stycznia do 2 lutego) udało się w Chinach sprzedać aż 244 legalne zestawy dyskietek z systemem Windows Vista. Przyczyniła się do tego gigantyczna reklama o wysokości 421 metrów, wyświetlona na wieży Jin Mao w Szanghaju. Skoro Vistę można kupić na ulicy za mniej więcej 1 worek ziemniaków, wybór staje się ciekawy. Ciekawe czy Microsoftowi uda się w Państwie Środka odzyskać chociaż kwotę wydaną na dyskietki, ryż i keczup. Ciekawe jest też to że w ciągu pierwszego miesiąca sprzedaży klienci kupili tam dwa razy więcej licencji na Vistę niż w analogicznym okresie na Windows XP (aż 122 zestawy dyskietek).

Opłacalność zakupu drugiej wersji jest znikoma; instrukcja nic nie wyjaśnia, zaś serwis gwarancyjny jest na telefon, w dodatku jedynie w językach staro-cerkiewno-słowiańskim i fenickim. Dołączony kod źródłowy to ukłon w stronę środowiska Open Source, zgodny z nową zasadą marketingu pana BG: jeżeli ci się nie podoba, to sobie zmień, a gotowy Service Pack przyślij nam.

Zarzuty i kontrowersje zgodności z stacją dyskietek

VISTA jest w pełni zoptymalizowany pod kątem sprzętu, dzięki czemu jest w stanie generować krytyczne błędy o wiele wydajniej, niż inne systemy operacyjne. Najważniejszy komunikat błędu nosi numer 54, a brzmi następująco: Windows VISTA został zainstalowany pomyślnie. Naciśnij dowolny klawisz, by wygenerować kolejny błąd, lub naciśnij dowolny inny klawisz, by kontynuować.

Jeszcze nikomu nie udało się odnaleźć owego „dowolnego innego klawisza”.

Nie tak dawno M$ poinformował o odkryciu supersposobu na to, aby Windows działał bezbłędnie: w pokoju, w którym jest komputer z już zainstalowanym Windowsem, nie może być nikogo! Wtedy w Windowsie nic się nie dzieje.

M$ nie potwierdza informacji o irytującym użytkowników komunikaci: Nie wystąpił błąd. Naciśnij dowolny klawisz aby wygenerować błąd lub usunąć wszystkie pliki z dysku C:. Po tym komunikacie system zamiera nie reagując nawet na naciśnięcie dowolnego klawisza. Pomaga dopiero reinstalacja systemu, po przeprowadzeniu której mogą zacząć pojawiać się prawidłowe komunikaty systemowe. Drugi zarzut dotyczy rzekomej nowoczesności systemu, który nie powienien wymagać użytkownika do wygenerowania błędu.

M$ poinformował także o nowym wirusie, który nazywa się Proces Bezczynności. Wystarczy go usunąć, a procesor po 5 minutach się spali i będziemy mogli wyjąć z komputera kartę graficzną w celu jej konsumpcji. Smacznego!
Awatar użytkownika
Silvan
Akolita
Posty: 177
Rejestracja: 29 stycznia 2007, 22:27
Lokalizacja: Otwock k/ Wawy
Kontakt:

Re: Windows Vista

Post autor: Silvan »

Vista nie ukradła pomysłów z Mac OS Xa - sprawdźcie sami:

XD

A tak swoją drogą Saper w Viście jest genialny. Po trafieniu na minę wyświetlana jest animacja wybuchu (świetna skądinąnd), a potem wybuchają wszystkie pozostałe - koncentrycznie. Całkiem niezły sprzęt powiesił się przy trzecim okręgu. Saper myli się tylko raz...
Don't be afraid of darkness. Be afraid of what it hides...
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2565
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Windows Vista

Post autor: Leming »

Bardzo ciekawa (długa) praca poruszająca kilka aspektów systemu Vista. Skupiająca się zwłaszcza na rzeczach, które powinny działać bardzo dobrze (zgodnie z zapewnieniami reklamowymi) a działają błędnie lub nie działają wcale:

http://byte.livenet.pl/?page_id=819
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Grimm
Bełkotliwiec
Posty: 7
Rejestracja: 31 marca 2007, 08:04
Lokalizacja: Lublin

Re: Windows Vista

Post autor: Grimm »

Bootlicker pisze:Ma ktoś Windows Vista? Jaką wersję? Jeśli tak, to czy odpalaliście na tym systemie Thiefy? Jak działają?
Ja mam VISTE i probowalem odpalic THIEFy
Oto wyniki

T1- nie testowany
T2- dziala, dziala i sie zawiesza (obraz staje a muzyka jest normalnie). nie wiem jaka jest tego przyczyna i nie wiem jak to usunac.. wie ktos?
T3- Dziala plynnie i bez problemow ;)
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2565
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Windows Vista

Post autor: Leming »

Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2565
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Windows XP SP3 Speed 2

Post autor: Leming »

Chciałbym zapytać Was o opinie, może ktoś spotkał się, bądź aktualnie używa tej wersji systemu Windows XP SP3 Speed 2. Czy rzeczywiście jest wydajniejszy i ogólnie lepszy od standardowych wersji XP? Czy ma on w sobie coś, co sprawia, że aplikacje chodzą wydajniej?
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Windows Vista

Post autor: Bandit »

Jak znam życie to pewnie ta wersja ma powyłączane pewne usługi i ustawienia skonfigurowane tak żeby system sam siebie nie zmulał. Z doświadczenia mogę powiedzieć, że prędzej czy później na takich systemach mogą pojawić się jakieś problemy np. coś nie będzie działać albo będą wyskakiwały błędy itd. Dlatego nie zawracam już sobie głowy takimi systemami. Najlepiej jest ustawić sobie system samemu, wtedy się wie, co się ma i można dostosować go do własnych preferencji. Jeśli chcesz poczuć, że system działa szybciej to zainwestuj w nowy komputer.

Taki system można polecić komuś, kto używa jakiegoś starszego systemu i ma już na tyle stary PC, że nie ma sensu go ulepszać, bo niewiele to da a chce spróbować czegoś lepszego, co będzie odpowiadało na polecenie z rozsądna prędkością.
:chase: :shoot: :guard:
bercik555
Bełkotliwiec
Posty: 6
Rejestracja: 30 czerwca 2009, 21:15

Re: Windows Vista

Post autor: bercik555 »

Grimm pisze:
Bootlicker pisze:Ma ktoś Windows Vista? Jaką wersję? Jeśli tak, to czy odpalaliście na tym systemie Thiefy? Jak działają?
Ja mam VISTE i probowalem odpalic THIEFy
Oto wyniki

T1- nie testowany
T2- dziala, dziala i sie zawiesza (obraz staje a muzyka jest normalnie). nie wiem jaka jest tego przyczyna i nie wiem jak to usunac.. wie ktos?
T3- Dziala plynnie i bez problemow ;)
Mam taki sam problem z T2. Kupiłem niedawno laptopa z vistą. T2 odpala się normalnie a następnie się zawiesza. Nie mogę nawet z gry wyjść normalnie tylko przez menadżera.
Pomoże ktoś co z tym mogę zrobić?
Awatar użytkownika
Artass
Egzekutor
Posty: 1539
Rejestracja: 07 października 2006, 11:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Windows Vista

Post autor: Artass »

Ja tyż mam Vistę. U mnie jest tak:
T1- Po wyłączeniu jednego rdzenia w ustawieniach koligacji, jak złoto.
T2- Działa znakomicie, bez żadnych problemów.
T3- j.w
:P
Obrazek
ODPOWIEDZ