SS2 - spolszczenie

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
Szynekz
Bełkotliwiec
Posty: 16
Rejestracja: 21 stycznia 2007, 14:30

Re: SS2 - spolszczenie

Post autor: Szynekz »

bobik pisze:Wczoraj skontaktował się zemną Dragon i dał mi wersje z polskimi znakami, rebrithem i teksturami.............
Muszę przyznać ze teraz o wiele lepiej to wygląda i do tego instalka jest zajebista i o wiele łatwiejsza :)......... w przyszłym tygodniu postaram się walnąć ja na tlena i zaczynam się brać za filmiki żeby spolszczenie było kompletne.....
:-D :-D :-D

[ Dodano: Pią 16 Lut, 2007 16:36 ]
Możesz jeszcze w sumie spolszczyć menu główne i program instalacyjny ale ja osobiście nie widzę takiej potrzeby

[ Dodano: Pią 16 Lut, 2007 17:11 ]
A właśnie może ktoś Mi pomoże, bo się zaciąłem :/

Muszę użyć Toxin-A w 4 maszynach. Mam wszystkie 4 pojemniki, odnalazłem 2 maszyny ale trzeciej i czwartej nie odszukałem :(. Po prostu nie wiem gdzie one są mimo, że obszedłem cały poziom kilka razy :(. nie mam też kart dostępu do dwóch sektorów
Awatar użytkownika
bobik
Mechanista
Posty: 465
Rejestracja: 10 czerwca 2005, 20:00

Re: SS2 - spolszczenie

Post autor: bobik »

Glory of the MANY
Awatar użytkownika
Szynekz
Bełkotliwiec
Posty: 16
Rejestracja: 21 stycznia 2007, 14:30

Re: SS2 - spolszczenie

Post autor: Szynekz »

Ej z tego megaupload'a można za darmo ściągać?? I jak to się tam robi? Bo żadnego "download" nie ma. A tak wogle to po co zamieszczasz całość?? Nie mógłbyś (o ile to nie problem) zamieścić samych pików spolszczających?
maeglin
Strażnik Glifów
Posty: 743
Rejestracja: 22 stycznia 2006, 15:13

Re: SS2 - spolszczenie

Post autor: maeglin »

Zły pomysł z tym Megauploadem, gdyż na chwilę obecną całe pasmo przeznaczone jest dla tych, co posiadają konto płatne.

Trick na megaupload w Firefoxie:

1. W pasku adresu wpisujemy about:config
2. Klikamy prawym klawiszem myszki na jakimś wpisie, wybieramy "Dodaj ustawienie typu>>Łańcuch (string)"
3. W oknie, które się pojawia wpisujemy: general.useragent.override
4. W kolejnym okienku wpisujemy:
MEGAUPLOAD 1.0
5. Restartujemy przeglądarkę.

Zaznaczam, że ten wpis sypie javę, tak więc po ściągnięciu tego, czego się chce, zalecam zresetowanie wpisu. Za szkody spowodowane przez newbie nie odpowiadam.

------------------
Do szynekza:

Maszyny znajdują się:

- w pomieszczeniu z midwife i kontenerami
- w kanale okutym lodem
- w korytarzu z pająkami
- w pomieszczeniu z suszarniami liści

Do dwóch ostatnich dostaniesz się tylko wtedy, gdy odnajdziesz odpowiednie karty dostępu do pomieszczeń. A pojemników z toksynami jest pięć - jedna na pamiątkę ;)

Jeszcze jedno - obecnie szukasz jednej karty (powinna być tam, gdzie był lód, chyba), drugą znajdziesz w pomieszczeniu otwieranym przez kartę pierwszą.
Awatar użytkownika
Kerte
Paser
Posty: 193
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:16

Re: SS2 - spolszczenie

Post autor: Kerte »

Lepszym rozwiązaniem byłoby wrzucić wszystko na rapida.
"Omnis Homo Mendax"
Awatar użytkownika
bobik
Mechanista
Posty: 465
Rejestracja: 10 czerwca 2005, 20:00

Re: SS2 - spolszczenie

Post autor: bobik »

To bylo najszybsze i tymczasowe rozwiazanie.......... nie mam czasu teraz tego na tlena walnac wiec ........ na megauploadzie przynajmniej sie wysyla plik a na innych tego typu zawieszaja sie i tak w kolo ........
Glory of the MANY
Awatar użytkownika
Szynekz
Bełkotliwiec
Posty: 16
Rejestracja: 21 stycznia 2007, 14:30

Re: SS2 - spolszczenie

Post autor: Szynekz »

thx Magelin. Już znalazłem. Zapomniałem jednego trupa wcześniej przeszukać :/


Ja tam włączyłem explorera (w firefoxie nic się nie działo) kliknąłem na download i ściągam przez BitComet. Nie kumam o co Wam chodzi

[ Dodano: Sob 17 Lut, 2007 14:58 ]
Właśnie zassałem, jest ok są Polskie fonty :) Do pełni szczęścia brakuje mi już tylko spolszczonych filmików. Chyba że są spolszczone tylko u Mnie coś nie działa

[ Dodano: Sob 17 Lut, 2007 20:14 ]
O w tej wersji zadziałał mi rebirth :-D :-D :-D
maeglin
Strażnik Glifów
Posty: 743
Rejestracja: 22 stycznia 2006, 15:13

Re: SS2 - spolszczenie

Post autor: maeglin »

Muszę zgłosić pewien rzucający się w oczy błąd. Nie dotyczy on tłumaczenia, lecz błędnej daty w wiadomościach od Janice Polito. Data ta jest cofnięta o miesiąc w stosunku do właściwej akcji (miast 14.07.2114 jest 14.06.2114). W zasadzie jest to błąd do poprawienia i przeze mnie, ale nie chciałbym wchodzić w kompetencje tłumacza.

Poza tym - ok :)
Awatar użytkownika
Szynekz
Bełkotliwiec
Posty: 16
Rejestracja: 21 stycznia 2007, 14:30

Re: SS2 - spolszczenie

Post autor: Szynekz »

mógłby ktoś przetłumaczyć (ze słuchu, bo napisów nie ma :/) co mówi SHODAN na 2- Med/Sci i na 4lvl- Operations??

Co do samego spolszczenia to też zauważyłem pewien błąd: czasami na konsoli nie wyświetlają się polskie fonty (np. w "Otrzymano wiadomość elektroniczną" zamiast ogonka w "ą" wyświetla się jakaś falowana kreseczka nad "a")
Ratha
Bełkotliwiec
Posty: 2
Rejestracja: 02 września 2005, 17:32

Re: SS2 - spolszczenie

Post autor: Ratha »

Szukam SS1 w wersji SVGA, PL i dzialajacy pod XP. Wie ktos skad moznaby ja sciagnac? To doslownie growy bialy kruk. Szukalem na stronach ze starymi grami, torrentach, dc, emule - ani widu ani slychu ;)
Awatar użytkownika
Szynekz
Bełkotliwiec
Posty: 16
Rejestracja: 21 stycznia 2007, 14:30

Re: SS2 - spolszczenie

Post autor: Szynekz »

Ratha pisze:Szukam SS1 w wersji SVGA, PL i dzialajacy pod XP. Wie ktos skad moznaby ja sciagnac? To doslownie growy bialy kruk. Szukalem na stronach ze starymi grami, torrentach, dc, emule - ani widu ani slychu ;)
Ja mam (działa pod xp, jest po Polsku)

Dziś lub jutro postaram się wrzucić na jakiś upload.
Awatar użytkownika
Vrael
Mechanista
Posty: 351
Rejestracja: 31 stycznia 2006, 15:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: SS2 - spolszczenie

Post autor: Vrael »

Wie ktoś, gdzie dostać SS2?
Szukałem i nie mogłem znaleźć. Czy jakieś wydawnictwo myśli o wydaniu tego w jakiejś Kolekcji Klasyki, czy cuś?
Co do SS1 to jest na Allegro, ale nie wiem, czy PL.
- And...
- Remember to pickpocket the party guests?
Awatar użytkownika
Szynekz
Bełkotliwiec
Posty: 16
Rejestracja: 21 stycznia 2007, 14:30

Re: SS2 - spolszczenie

Post autor: Szynekz »

Vrael pisze:Wie ktoś, gdzie dostać SS2?
Szukałem i nie mogłem znaleźć. Czy jakieś wydawnictwo myśli o wydaniu tego w jakiejś Kolekcji Klasyki, czy cuś?
Może nie zauważyłeś ale cały temat jest o tym (no chyba, że chodzi Ci o legalny zakup)

[ Dodano: Czw 10 Maj, 2007 20:47 ]
http://files-upload.com/pl/218523/Syste ... P.rar.html

tu możecie pobrać ss1 PL pod WINXP
Awatar użytkownika
Vrael
Mechanista
Posty: 351
Rejestracja: 31 stycznia 2006, 15:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: SS2 - spolszczenie

Post autor: Vrael »

Szynekz pisze:legalny zakup
Właśnie o to mi chodzi. Jest to gdzieś w sklepach, czy muszę się tułać po sklepach internetowych(jeśli jeszcze w ogóle sprzedają)?
- And...
- Remember to pickpocket the party guests?
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2565
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: SS2 - spolszczenie

Post autor: Leming »

Vrael pisze:Wie ktoś, gdzie dostać SS2?
Z tego co mi wiadomo, to SS2 otrzymało status Abandon. To znaczy, że tego już raczej nikt nie wznowi do sprzedaży. Oznacza to również, że sciąganie tej gry jest jak najbardziej legalne. Możesz ją znaleźć min. na stronach z "porzuconymi" grami.
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: SS2 - spolszczenie

Post autor: timon »

Czy ktoś może udostępnić spolszczenie ? Gra mnie wciągnęła na maksa i tylko polonizacji brakuje mi do szczęścia.
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
Szynekz
Bełkotliwiec
Posty: 16
Rejestracja: 21 stycznia 2007, 14:30

Re: SS2 - spolszczenie

Post autor: Szynekz »

timon pisze:Czy ktoś może udostępnić spolszczenie ? Gra mnie wciągnęła na maksa i tylko polonizacji brakuje mi do szczęścia.
spolszczenie do ss1 czy ss2?
maeglin
Strażnik Glifów
Posty: 743
Rejestracja: 22 stycznia 2006, 15:13

Re: SS2 - spolszczenie

Post autor: maeglin »

timon pisze:Czy ktoś może udostępnić spolszczenie ? Gra mnie wciągnęła na maksa i tylko polonizacji brakuje mi do szczęścia.
Proszę bardzo - http://rapidshare.com/files/35021094/strings.crf.html

Po zainstalowaniu SS2 należy zastąpić tym plikiem plik w katalogu z grą (chyba w dwóch miejscach).

Życzę miłej gry!

PS Jest to wersja z polskimi literami, gdyż ta wcześniejsza, którą udostępniłem w tym temacie, ich nie posiada.
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: SS2 - spolszczenie

Post autor: timon »

maeglin - możesz sprawdzić u siebie ten plik, u mnie brak polskich czcionek. Zamiast nic są krzaczki.
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
maeglin
Strażnik Glifów
Posty: 743
Rejestracja: 22 stycznia 2006, 15:13

Re: SS2 - spolszczenie

Post autor: maeglin »

timon pisze:maeglin - możesz sprawdzić u siebie ten plik, u mnie brak polskich czcionek. Zamiast nic są krzaczki.
To wynik braku polskich czcionek w Twojej wersji SS2. To jest najprawdopodobniej lekarstwo (w środku tych utajnionych archiwów *.zip znalazłem czcionki), do wgrania tak, jak wcześniej pisałem:

http://rapidshare.com/files/35044332/FONTS.CRF.html
http://rapidshare.com/files/35045017/IFACE.CRF.html

Jeżeli nie wypali, to pozostaje rozwiązanie bez polskich liter - http://thief-forum.pl/viewtopic.php?p=72221#72221
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: SS2 - spolszczenie

Post autor: timon »

Dzięki, pomogło. W międzyczasie poprawiłem teksturki i modele. Wracam na statek :-)
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
maeglin
Strażnik Glifów
Posty: 743
Rejestracja: 22 stycznia 2006, 15:13

Re: SS2 - spolszczenie

Post autor: maeglin »

timon pisze:Wracam na statek :-)
Życzę zatem nerwów ze stali na pokładach Von Brauna i Rickenbackera :)
fakk3
Bełkotliwiec
Posty: 6
Rejestracja: 18 września 2007, 15:07

spolszczenie ss1 i ewentualnie ss2

Post autor: fakk3 »

Jeśli ktoś posiada spolszczenie do system shocka 1 to, które robili ludzie secret service prosiłbym o przesłanie go na adres umb001@wp.pl.

Podobno ktoś pisał, że do ss2 też jest spolszczenie zrobione przez nie istniejący secret service.

Proszę o odpowiedź
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: SS2 - spolszczenie

Post autor: Nivellen »

W poszukiwaniu najnowszej wersji Rebirth, znalazłem bardzo fajną stronkę z wszelkimi modyfikacjami, programami i patchami do SS2.

Może znajdzie się tam coś ciekawego dla zaawansowanych moderów.
Ostatnio zmieniony 20 września 2007, 20:23 przez Nivellen, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeśli lubisz mroczne tajemnice i zamki...
Zapraszam do obejrzenia zrzutów z powstającej Fanmisji
b3s3
Ożywieniec
Posty: 81
Rejestracja: 10 maja 2005, 21:51

Re: SS2 - spolszczenie

Post autor: b3s3 »

Niv, bardzo dobra stronka, dużo mod' ów aczkolwiek nie wszystkie można zassać. Dodatkowo sugeruję poczytać co zmieniają w grze gdyż może dojść do zawieszenia. Jest tam cały dział zawierający opisy modów, wraz z programem do instalki/deinstalacji, coś jak darkloader. WARTO zajrzeć na tą stronę, polecam!

b3s3
ODPOWIEDZ