Ashen Age part 1

Wejdź tutaj, jeśli utknąłeś w którejś fanmisji, potrzebujesz pomocy, chcesz wyrazić swoją opinię, podzielić się przemyśleniami na temat własnych lub cudzych FMs.

Moderator: Mixthoor

Awatar użytkownika
crusty
Akolita
Posty: 162
Rejestracja: 10 maja 2003, 16:26
Lokalizacja: kraków

problem

Post autor: crusty »

misja faktycznie bardzo ładnie zrobiona, ale chciałbym ją skończyc:
Mam kilka pytań:

O co chodzi z tymi kanałami?
► Pokaż Spoiler
Odblokowalem kanaly, czy
► Pokaż Spoiler
Gdzie znajdę
► Pokaż Spoiler
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2776
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: Ashen Age part 1

Post autor: Juliusz »

Pytanie do osób, które skończyły - gdzie znaleźliście cztery obrazy? Ja mam następujące: w pokoju hotelowym, w skarbcu i w kanałach (gość z kitką).

Poza tym misja bardzo ładna plastycznie, tak jak na screenach - myślę, że garść kolejnych można by napstrykać. To znaczy te screeny zapodane w pierwszym poście pochodzą z jego pierwszej misji, którą porzucił chyba ze względu na stopień skomplikowania - ale jak widać stylistykę pozostawił tą samą.
Tekstury i oświetlenie są na pewno najciekawsze, architektura też niczego sobie, aczkolwiek dla mnie zbyt klaustrofobiczna - jak na miasto za dużo korytarzy z sufitami. Przydałby się jakiś plac rozświetlony tym niesamowitym światłem, bo te przebłyski, choć piękne, pozostawiają niedosyt.

Tymniemniej misja jest ciekawa do eksploracji - kanały, liny, okna itp...

Poza tym jest trochę za czysto i pusto - jak Niv zauważył, brakuje obiektów wypełniających przestrzeń życiem.

Grało się spoko, choć stosunkowo krótko (HARD - ghostowanie mnie nie kręci i za dużo czasu zjada). Szkoda, że fabuła grafice nie dorasta. No, ale tak to bywa, jak misje są tworzone przez pojedynczych ludzi - nikt nie jest idealny we wszystkim.

Waham się, czy dać najwyższą notę - czegoś mi zabrakło - może zbyt duże oczekiwania miałem... ?

[ Dodano: 23 Listopad 06, 23:58 ]
Crusty - wydaje mi się (też jeszcze nie skończyłem), że za zawalonymi kanałami jest koniec misji - na pewno masz resztę celów wypełnionych?

A kod do Vault 3 znajdziesz w małym mieszkanku, niedaleko miejsca startu, wokół którego chodzi strażnik niedający się spałować (dłuższy hełm). . Dalsza podpowiedź: szukaj na parterze, przy ladzie. A jak Ci się nie chce szukać to tu masz odpowiedź: eeee, radzę jednak poszukać ;)

[ Dodano: 24 Listopad 06, 00:13 ]
Dobra, z małą pomocą TTLG znalazłem brakujący obraz.

Fabularnie misja w napięciu mnie nie trzymała, ale za dokonania plastyczne najwyższa ocena się jednak należy! :)
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: Ashen Age part 1

Post autor: Nivellen »

Juliusz pisze:(...)To znaczy te screeny zapodane w pierwszym poście pochodzą z jego pierwszej misji, którą porzucił chyba ze względu na stopień skomplikowania - ale jak widać stylistykę pozostawił tą samą.
A mnie się zdaje (wnioskuję trochę z tego co pisał na TTLG), że ze względu na skomplikowanie misji, musiał tę część widoczną na pierwszych zrzutach wyciąć i zrobi z tego drugą część. W mapie jest kilka miejsc, które są wykończone (dodane kolumny, arkady, dopasowane tekstury), a teraz są niedostępne dla gracza.
Jeśli lubisz mroczne tajemnice i zamki...
Zapraszam do obejrzenia zrzutów z powstającej Fanmisji
Awatar użytkownika
crusty
Akolita
Posty: 162
Rejestracja: 10 maja 2003, 16:26
Lokalizacja: kraków

Re: Ashen Age part 1

Post autor: crusty »

Dzięki za podpowiedzi. Skończylem misje, ale nie znalazłem całego lootu. Ale przynajmniej oba sekrety znalazłem. Przemyślnie ukryty, zwłaszcza ten w
► Pokaż Spoiler
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: Ashen Age part 1

Post autor: Bukary »

Jak toto skończyć?

Otworzyłem wszystkie dostępne drzwi. Znam dwa kody (wyłączający machiny i otwierający kratę, za którą są skrzynie z nową bronią). Byłem chyba wszędzie. Co mam robić? Jak otworzyć kratę, za którą jest Strażnik w oddali?
Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
Awatar użytkownika
crusty
Akolita
Posty: 162
Rejestracja: 10 maja 2003, 16:26
Lokalizacja: kraków

Re: Ashen Age part 1

Post autor: crusty »

Hmmm...
Nie pamiętam żadnego strażnika w oddali. Ale żeby skończyc nalezy odnalezc 4 obrazy. Dwa najlepiej schowane są w:
► Pokaż Spoiler
Awatar użytkownika
Tagadi
Akolita
Posty: 139
Rejestracja: 02 maja 2006, 21:34
Lokalizacja: Wołosate

Re: Ashen Age part 1

Post autor: Tagadi »

Strażnik w oddali ... być może chodzi o gościa widocznego w kanałach za kratą (gość z kitką). Nie da się jej otworzyć z tej strony. Aby się do niego dostać należy
udać się do małej kanciapki w kanałach za barem Corrado i spojrzeć w zagłębienie ściany na wprost drzwi
czyli
w górny prawy róg pod łukiem.
Jedno jest niebo gwiaździste nade mną i prawo moralne we mnie.
Awatar użytkownika
Paweuek
Gniew-Amon
Posty: 1879
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 12:25
Lokalizacja: Cytadela

Re: Ashen Age part 1

Post autor: Paweuek »

W hotelu w recepcji masz list, na którym napisany jest kod do kraty ze strażnikiem
Obrazek
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: Ashen Age part 1

Post autor: Bukary »

Dzięki. A gdzie jest kod do 3 kraty. Wszystko już mam i załatwiłem - poza otwarciem 3 kraty i 1 sekretem (ten w domu znalazłem).
Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2776
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: Ashen Age part 1

Post autor: Juliusz »

Bukary pisze:A gdzie jest kod do 3 kraty. Wszystko już mam i załatwiłem - poza otwarciem 3 kraty i 1 sekretem (ten w domu znalazłem).
Patrz mój spojler kilka postów wyżej. (od słowa A ... )
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: Ashen Age part 1

Post autor: Jacek »

Gdzie są sekrety? Mam jeden ale nie wiem który.
Awatar użytkownika
Edversion
Arcykapłan
Posty: 1405
Rejestracja: 21 sierpnia 2006, 10:19
Lokalizacja: Zabrze

Re: Ashen Age part 1

Post autor: Edversion »

crusty pisze:
► Pokaż Spoiler
Jak narazie posiadam dwa obrazy. Ten z hotelu oraz z bazy Colladora (w kanałach).
Wiem gdzie jest trzeci obraz. W Vaults za katą 1. Wiecie jaki jest kod, aby się tam dostać, lub, czy wiecie, gdzie mogę odnaleźć informacje o tym kodzie..?
Czwarty obraz jest podobno na piętrze w budce od straży.. Czy o to chodzi?
Obrazek
Jak otworzyć tę skrytkę? Walenie mieczem nic nie wskóra.. :(
Jacek pisze:Gdzie są sekrety? Mam jeden ale nie wiem który
Jeden jest do schowka nr. 3 w Vaults.. Kod znajdziesz w małym domku, niedaleko budki od straży.. O ten chodzi?
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2776
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: Ashen Age part 1

Post autor: Juliusz »

Edversion pisze:Jak otworzyć tę skrytkę? Walenie mieczem nic nie wskóra..
Jesteś blisko przełącznika - poszukaj jeszcze trochę...
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2565
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Ashen Age part 1

Post autor: Leming »

Właśnie gram w tą misję.
W jaki sposób mam odblokować wejście do kanałów? Czy sejf nr 2 da się otworzyć? Gdzie jest do niego kod?
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
Edversion
Arcykapłan
Posty: 1405
Rejestracja: 21 sierpnia 2006, 10:19
Lokalizacja: Zabrze

Re: Ashen Age part 1

Post autor: Edversion »

Leming pisze:Czy sejf nr 2 da się otworzyć? Gdzie jest do niego kod?
Nie pamiętam dokładnie, czy to ten, ale..
Zobacz w takim jakby sklepiku, w pobliżu posterunku policji. Na parterze są pułki ze sprzętem, a także taki drewniany stół, między kupującym a tobą. Od strony sprzedawającego jest w tym stole półka. Zajrzyj pod nią, a znajdziesz odpowiedź.

Jeśli to numer kodu nie do tego sejfu, o który ci chodzi, to sprawdź w hotelu.
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2565
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Ashen Age part 1

Post autor: Leming »

W hotelu jest kod do sejfu nr 1.
W sklepiku jest kod do sejfu nr 3.
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
Edversion
Arcykapłan
Posty: 1405
Rejestracja: 21 sierpnia 2006, 10:19
Lokalizacja: Zabrze

Re: Ashen Age part 1

Post autor: Edversion »

Podpowiedz może jeszcze co jest w tym sejfie. Trzy małe, niebieskei skrzynki, czy jedna, ogromna, ale drewniana??

Nie pamiętam dokładnie już tej misji. Dawno w nią nie grałem.


EDIT. Przeszłem misję jeszcze raz. I jest tak jak mówiłem Kod do skrytki nr. 2 znajdziesz w hotelu. Sprawdź dokładnie wszystkie pomieszczenia, czytaj wszystkie zwoje a odnajdziesz poszukiwany przez siebie kod.
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2565
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Ashen Age part 1

Post autor: Leming »

Edversion pisze:Przeszłem misję jeszcze raz
No to powiedz mi proszę o co chodzi w zadaniu "odblokowania przejścia w kanałach".
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
Edversion
Arcykapłan
Posty: 1405
Rejestracja: 21 sierpnia 2006, 10:19
Lokalizacja: Zabrze

Re: Ashen Age part 1

Post autor: Edversion »

Musisz je poprostu zniszczyć. W tym celu użyj ładunku wybuchowego, który znalazłeś w skrytce nr. 2.
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2565
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Ashen Age part 1

Post autor: Leming »

No ale w tym problem, że nie wlazłem jeszcze do skrytki nr 2. Nic, przeszukuję jeszcze raz dokładnie cały hotel, może tym razem znajdę jednak coś.
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
Edversion
Arcykapłan
Posty: 1405
Rejestracja: 21 sierpnia 2006, 10:19
Lokalizacja: Zabrze

Re: Ashen Age part 1

Post autor: Edversion »

A masz klucz do Pokoju 2??
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2565
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Ashen Age part 1

Post autor: Leming »

Edversion pisze:A masz klucz do Pokoju 2??
Nie mam tego, ale użyłem zamiennika czyli antygrawitacyjnego despekulatora służącego do zrefiksowywowania zamków w drzwiach czyli inaczej mówiąc miecza. :-D

EDIT:
W końcu przeszedłem. Ukończenie misji na najwyższym poziomie trudności to prawdziwy wyczyn. Ledwo znalazłem ten kod do sejfu nr 2. Podczas ucieczki przed strażnikiem wskoczyłem na łóżko i przypadkiem zobaczyłem skrawek papieru rzucony za skrzynią. Misja rozgrywająca się w dzień to naprawdę ciekawostka, której jeszcze nie spotkałem (jest takich misji więcej?). Jednak uważam, że możliwość całkowitego ukrycia się w cieniu przy świetle dziennym to lekka przesada (przekradanie się za plecami strażników wystarczyłoby). Bardzo podobały mi się nowe tekstury w wysokiej rozdzielczości. Szkoda, że nie ma jakiegoś "projektu" który by pozwalał zaimportować ładniejsze tekstury do oryginalnego Thiefa. A może coś takiego jest, tylko nic nie wiem o tym?
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
ODPOWIEDZ