SS2 - spolszczenie

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
Katharsis13
Poganin
Posty: 706
Rejestracja: 09 listopada 2003, 15:03
Lokalizacja: Toruń

SS2 - spolszczenie

Post autor: Katharsis13 »

freak_outXP pisze:...Jak kogoś interesuje, to...

http://www.freak-outxp.prv.pl/systemsho ... hockPL.rar

Pozdro...
Sciagnelam to i...eeee...nie wiem co z tym zrobic :roll: . Niestety jestem ignorantka :oops:. Czy ktos moglby mi wytlumaczyc co to jest, jak dziala , z "czym to sie je" ? Bede wdzieczna...
PS. Cholera, nie moge pisac polskich liter...wrrrr. :zlosc3: Cos sie zchrzanilo :zlosc3:
Sowy nie są tym czym się wydają...
b3s3
Ożywieniec
Posty: 81
Rejestracja: 10 maja 2005, 21:51

Re: SS2 - spolszczenie

Post autor: b3s3 »

...nie wiem co z tym zrobic
Musisz rozpakować plik SystemShockPL rar-em a potem jeszcze raz rozpakować rar-em pliki od Sspl1.ddi do Sspl9.ddi (wszystkie naraz).
Pojawi się folder: Data zawierający spolszczone pliki które musisz podmienić w odpowiednim folderze z grą.
U mnie przy rozpakowywaniu plików .ddi wystąpiło kilka błędów więc chyba archiwum jest skopane...
Awatar użytkownika
bobik
Mechanista
Posty: 465
Rejestracja: 10 czerwca 2005, 20:00

Re: SS2 - spolszczenie

Post autor: bobik »

Katharsis13 pisze:Niestety jestem ignorantka Embarassed
Oj nie badz dla siebie taka sroga :wink:
Glory of the MANY
Awatar użytkownika
Katharsis13
Poganin
Posty: 706
Rejestracja: 09 listopada 2003, 15:03
Lokalizacja: Toruń

Re: SS2 - spolszczenie

Post autor: Katharsis13 »

bobik pisze:
Katharsis13 pisze:Niestety jestem ignorantka Embarassed
Oj nie badz dla siebie taka sroga :wink:
Jestem po prostu realistką :-D
Dzięki b3s3
Sowy nie są tym czym się wydają...
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: SS2 - spolszczenie

Post autor: Nivellen »

Jestem zagorzałym fanem SS2, właśnie ściągam Twoje tłumaczenie b3s3. To jak do tej pory pierwsza taka próba, podjęta u nas. BRAWO!

Mellitus-> kibicuję też dalszemu przekładowi tekstów, który podobno zamierzasz pociągnąć. Gdyby były jakieś problemy z żargonem technicznym, pisz w tym wątku.
Jeśli lubisz mroczne tajemnice i zamki...
Zapraszam do obejrzenia zrzutów z powstającej Fanmisji
b3s3
Ożywieniec
Posty: 81
Rejestracja: 10 maja 2005, 21:51

Re: SS2 - spolszczenie

Post autor: b3s3 »

Nie wiem co ściągasz i od kogo Nivellen ale jeżeli z powyższego linku to jest to spolszczenie System Shock (1). Jeżeli chcesz to co ja zrobiłem do ssh2 to pw do mnie i jedziemy z tematem. I jeszcze pytanie: gdzie postujemy? czy tu czy
http://www.thief-forum.pl/viewtop ... highlight=
bo mnie jest wszystko jedno.
Rozgryzłem już jak wyciągnąć tekstury z gry aby je spolszcyć, więc jak ktoś chciałby podjąć się ich spolszczenia to... pw (chyba najpierw spolszczmy txt).
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: SS2 - spolszczenie

Post autor: Nivellen »

b3s3 pisze:(...) I jeszcze pytanie: gdzie postujemy? czy tu czy
http://www.thief-forum.pl/viewtop ... highlight=
bo mnie jest wszystko jedno.
Tytuł jest odpowiedniejszy, zostawmy kwestie tłumaczenia tu.
A co do linka, to mam SS1 i dlatego ściągałem. Twoją pracę do SS2 też chcę :)
Jeśli lubisz mroczne tajemnice i zamki...
Zapraszam do obejrzenia zrzutów z powstającej Fanmisji
b3s3
Ożywieniec
Posty: 81
Rejestracja: 10 maja 2005, 21:51

Re: SS2 - spolszczenie

Post autor: b3s3 »

W takim razie powtórzę się:

Do wszystkich sympatyków, miłośników tudzież maniaków SSH2:

Spolszczenie (tylko txt żeby zachować klimat) tej gry JEST MOŻLIWE!

Osobiście zrobiłem już około połowy txt ale utknąłem...
Mam zbyt mało czasu więc szukam pomocników lub ludzi którzy przejęliby po mnie cały projekt SSH2 pl. całość spolszczonych plików da się wysłać mailem więc proszę zainteresowanych o kontakt (pw), w miarę możliwości (czasu) będę wysyłał.
Grę ze swoimi plikami odpaliłem i wszystko jest oka!
Teraz to co najważniejsze dla mnie:
Gra ma bardzo dużo kruczków technicznych (sami wiecie o co chodzi) więc nie dziwcie się że mogłem coś przekręcić lub całkiem zmienić, po prostu dajcie znać czy się podoba, co trzeba zmienić (krytyka mile widziana) tak aby całość jak najbardziej przypominała oryginał.
W pliku textowym znajdują się wszystkie moje uwagi i wskazówki co do tłumaczonych txt (mogło się już coś zmienić, prace trwają...).
Pozdrawiam i czekam na odpowiedź zainteresowanych,

b3s3
Awatar użytkownika
bobik
Mechanista
Posty: 465
Rejestracja: 10 czerwca 2005, 20:00

Re: SS2 - spolszczenie

Post autor: bobik »

Hejka czy jest nadzieja na te spolszczenie , niechcial bym marudzic tak tylko pytam bo czekam juz napalony ze zagram :]

pozdrawiam
Glory of the MANY
Awatar użytkownika
Mellitus
Kurszok
Posty: 515
Rejestracja: 24 sierpnia 2003, 20:03
Lokalizacja: Kraków

Re: SS2 - spolszczenie

Post autor: Mellitus »

Akurat jestem na wakacjach, więc prace chwilowo były wstrzymane. Do końca tygodnia przedstawię część przekładu.
"Lecz jak mam osiągnąć Eden,
Jeśli ona ma lat dwadzieścia dwa,
A ja jutro skończę siedem"
R. Kasprzycki, Bo jestem powietrzem...
Awatar użytkownika
bobik
Mechanista
Posty: 465
Rejestracja: 10 czerwca 2005, 20:00

Re: SS2 - spolszczenie

Post autor: bobik »

Czekamy z niecierpliwoscia :)
Glory of the MANY
Awatar użytkownika
bobik
Mechanista
Posty: 465
Rejestracja: 10 czerwca 2005, 20:00

Re: SS2 - spolszczenie

Post autor: bobik »

CO bedzie z ss2 pl jest jeszcze nadzieja :) bo to jest dlamnie cos wielkiego wiec prosze o odpowiedz czy mam sie napalac czy nie :twisted:

POZDRAWIAM
Glory of the MANY
Albatros
Bełkotliwiec
Posty: 6
Rejestracja: 20 sierpnia 2005, 02:13

Re: SS2 - spolszczenie

Post autor: Albatros »

Znowu namieszam... :roll:

Ściągnąlem System Shocka. Spokojnie odpaliłem, ale po chwili grania wyrzucało mnie do wina. No nic... ściągnąłem spolszczenie i próbuję coś z tym zrobić. Jak klikałem w dd1 i dd2 to nic się nie działo. Rozpakowałem parę plików rarem ( niektóre się nie chciały, bo albo brak archiwum albo coś, lub otwierało mi notatnik :shock: ) i podmieniłem. Później się okazało, że gra już się nie chciała odpalić... :(
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: SS2 - spolszczenie

Post autor: Dziarsky »

Podajcie link do spolszczenia SS2 8-)
Obrazek
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: SS2 - spolszczenie

Post autor: Nivellen »

Ludzie spokojnie, Mellitus pracuje nad dokończeniem pracy rozpoczętej przez b3s3, kiedy spolszczenie ukaże się w całości nie wiadomo...
Jeśli lubisz mroczne tajemnice i zamki...
Zapraszam do obejrzenia zrzutów z powstającej Fanmisji
Awatar użytkownika
bobik
Mechanista
Posty: 465
Rejestracja: 10 czerwca 2005, 20:00

Re: SS2 - spolszczenie

Post autor: bobik »

hehe od razu wiedzialem ze albatros jest nie w temacje :-)
Tu sie kroi dobry projekt a nie te dziwne "spolszczenia" z neta :wink:
Glory of the MANY
Awatar użytkownika
bobik
Mechanista
Posty: 465
Rejestracja: 10 czerwca 2005, 20:00

Re: SS2 - spolszczenie

Post autor: bobik »

???????????????
Glory of the MANY
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: SS2 - spolszczenie

Post autor: Bukary »

No... no... Przekładacie SS2? Mam tylko jedno pytanie. Macie w grze polskie czcionki?
Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: SS2 - spolszczenie

Post autor: peter_spy »

Mellitus, wysłałem Ci PW, jakby co pomogę w wolnych chwilach.
Awatar użytkownika
bobik
Mechanista
Posty: 465
Rejestracja: 10 czerwca 2005, 20:00

Re: SS2 - spolszczenie

Post autor: bobik »

Hejka co bedzie ze spolszczeniem ?? umarl czy zyje ?? ;)
czy bedzie w tym roku ?? Mam nadzieje ze nie zrezygnowaliscie z tego bo w was nadzieja :D:D:D
Glory of the MANY
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: SS2 - spolszczenie

Post autor: peter_spy »

Na razie czekam na materiały od Mellitusa, jak tylko dostanę to na pewno coś sie ruszy.

Tak swoja drogą Mellitus, jakbym coś dostał na weekend to byłoby super, bo od soboty mam wolne pomiędzy jedną partią z pracy a drugą.
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: SS2 - spolszczenie

Post autor: peter_spy »

Hej, hej, jest tam to? Znowu bedę miał chwlę wolną, a tekstów do tej pory na oczy nie widziałem...
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: SS2 - spolszczenie

Post autor: peter_spy »

Dostałem pliki od b3s3, za co bardzo dziekuję, niestety podstawową sprawą jest teraz wyedytowanie plików *.fon, żeby wymusic w nich polska czcionkę - niestety bezskutecznie poszukuje programu do takiej zabawy, wszystkie aplikacja stwierdzają, że czcionka jest uszkodzona..
freak_outXP
Bełkotliwiec
Posty: 8
Rejestracja: 20 czerwca 2005, 00:22

Re: SS2 - spolszczenie

Post autor: freak_outXP »

Witam...
Trafiłem na ten temat przypadkiem :). Plik, który udostępniam (link w pierwszym poście) to nie jest spolszczenie do SS2 czy SS1, tylko -> System Shock 1 PL <-, czyli pełna wersja jedynki w języku polskim. Te pliki, które są tam w środku to obrazy dyskietek, trzeba mieć jakiś program który się nimi posługuje - miałem taki, nagrałem to na dyskietki (są takie, które od razu rozpakowują zawartość na dysk twardy - poszukajcie) i zainstalowałem. Działa bez problemu na XP, poza tym gdzieś na sieci jest dostępna wersja CD Shocka jedynki, ktora nie została nigdy spolszczona - różni się tym od FDD, że wszystkie speeche są mówione, a grę można odpalić w 640x400 i 640x480, poza tym outro i intro oraz inne filmiki są w SVGA. Problem jest w tym, że ten shock - jak pisałem - nie jest po polsku, a poza tym nie można ustawiać czułości myszy w grze, i w wyższych rozdziałkach trzeba się namachać.

Coś jeszcze o spolszczeniu i tym pliku .rar z góry - nie ja robiłem obrazy dyskietek, zostały one zrobione z oryginalnej gry, ja dostałem tylko archiwum. Sprawdzałem i wszystko działa. Samo spolszczenie zostało zrobione przez KayTecka (czy jakoś tak) i jeszcze jakiegoś innego redaktora "Secret Service" (nie pamiętam xywki) przed premierą SS, więc jest to oficjalna i profesjonalnie zlokalizowana gra, razem z teksturami, podpisami i menu w języku polskim. Jedyny zgrzyt to ściąga z interfejsu, która pojawia się na samym początku - jest ona po niemiecku. Poza tym na niektórych komputerach domyślnie odpala się wersja angielska i trzeba własnoręcznie zmieniać język w menu gry :). To wszystko... Pozdro all.

EDIT: Rzeczywiście pod XP mogą zdarzyć się problemy (to normalne - gra jest pod DOSem); jak znajdę czas, to opiszę tu wszystko ze szczegółami jak zrobić tak, żeby grę odpalić - razem z konfiguracją gry przez setup.exe, emulacją starszej karty muzycznej (jest taki fajny program :), ustawieniem pamięci konwencjonalnej, extended, expanded itepe, walne linki do modów (jest taki jeden, który umożliwia grę z OpenGL-em, ale chyba tylko do wersji CD) oraz skany opisu przejścia - oczywiście jak będzie zainteresowanie, a ja znajdę czas (studiuje na dwóch fakultetach, to ciężko będzie, ale może sie wyrobie).
Jak już się ktoś przyzwyczai do dziwnego interfejsu i archaicznej grafiki, to zobaczy, że jedynka jest dużo straszniejsza od dwójki, poza tym, aby z sequela czerpać maksimum przyjemności trzeba znać oryginalnego Shocka (vide zakończenie SS2, ale nie tylko). Pozdrawiam...
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: SS2 - spolszczenie

Post autor: Bukary »

Dzięki, freak! SS1 to w istocie świetna gra. Posiadam oryginał CD, ale - wstyd się przyznać - przeszedłem chyba tylko jeden poziom statku ze względu na problemy techniczne. Gdybyś znalazł czas na napisanie przewodnika, który pomógłby posiadaczom dzisiejszych komputerów przezwyciężyć wszelkie trudności z uruchamianiem gry, byłoby świetnie...
Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
ODPOWIEDZ