www.thiefpl.prv.pl - powróciliśmy na dobre!

Wkradnij się tutaj, jeśli chcesz porozmawiać o świecie Thiefa, rozważyć zawiłości fabuły i dowiedzieć się czegoś o mitologii stworzonej na potrzeby gry lub poruszyć podobne kwestie.

Moderator: Spidey

freak_outXP
Bełkotliwiec
Posty: 8
Rejestracja: 20 czerwca 2005, 00:22

www.thiefpl.prv.pl i Firefox

Post autor: freak_outXP »

WEŹCIE COŚ ZRÓBCIE ZE STRONĄ...

http://www.thiefpl.prv.pl

..., BO NIE OTWIERA SIĘ W FIREFOKSIE - zamiast niej widzę kod źródłowy, z podstronami jest to samo.


Możecie przepuścić ją przez jakiegoś Validatora ?!? Pozdro all...
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: www.thiefpl.prv.pl - powróciliśmy na dobre!

Post autor: Bandit »

In my opinion to wina tego ze strona jest w ramkach. 8-)
:chase: :shoot: :guard:
freak_outXP
Bełkotliwiec
Posty: 8
Rejestracja: 20 czerwca 2005, 00:22

Re: www.thiefpl.prv.pl - powróciliśmy na dobre!

Post autor: freak_outXP »

Nie szkodzi - jak strona została napisana zgodnie z HTML'em 4.01 (który jeszcze obsługuje ramki...), to do niego także istnieje Validator. Silnik Gecko (Mozilla/Firefox) nie interpretuje sobie kodu jak chce, tylko robi to zgodnie ze standardami W3C, czego niestety nie można powiedzieć o IE. I nie gra tu roli ilość ramek, tabel, jak bardzo są one zagnieżdżone itp.

Powinniście także pomyśleć o tych, co mają monitory 14 calowe (albo o tych z laptopami), bo rozdzielczość 1024x768 nie jest niczym usprawiedliwiona - na pewno zaś nie pojemnością tekstu. Jest dużo miejsca - np. kilka cali pomiędzy menu a ramką wyświetlającą zawartość, a ikonki linków można przesunąć na pasek na dole albo w ogóle wywalić. Dobrym pomysłem jest w ogóle zrobienie wersji strony dla 800x600 - sam tymczasowo pracuję na 14'' (stan przejściowy między 17'' CRT ---> 17'' LCD, tamten sprzedałem - poluję na Samsunga 173P+) i trochę mnie to denerwuje :roll: :wink:. Pozdro all...
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: www.thiefpl.prv.pl - powróciliśmy na dobre!

Post autor: Dziarsky »

freak_outXP pisze:WEŹCIE COŚ ZRÓBCIE ZE STRONĄ...
To wina twojego systemu. Było o tym już na forum odnośnie Serwisu. Może nawet w temacie odnośnie strony. Poszukaj.
freak_outXP pisze:BO NIE OTWIERA SIĘ W FIREFOKSIE - zamiast niej widzę kod źródłowy, z podstronami jest to samo.
Raz już byś otworzył tego IE, dajcie już spokój.
Bandit pisze:In my opinion to wina tego ze strona jest w ramkach. Cool
freak_outXP pisze:Powinniście także pomyśleć o tych, co mają monitory 14 calowe (albo o tych z laptopami), bo rozdzielczość 1024x768 nie jest niczym usprawiedliwiona - na pewno zaś nie pojemnością tekstu. Jest dużo miejsca - np. kilka cali pomiędzy menu a ramką wyświetlającą zawartość, a ikonki linków można przesunąć na pasek na dole albo w ogóle wywalić. Dobrym pomysłem jest w ogóle zrobienie wersji strony dla 800x600 - sam tymczasowo pracuję na 14'' (stan przejściowy między 17'' CRT ---> 17'' LCD, tamten sprzedałem - poluję na Samsunga 173P+) i trochę mnie to denerwuje Rolling Eyes Wink. Pozdro all...
Strona ma wiele błędów i ma sztywną szerokość 1000px -to fakt ale ja już na to nic nie poradze. I tak sięwiele napociłem by serwis zrobić i skończyć. Zresztą o znaczeniu poprawności kodu dowiedziałem się niedawno bo wcześniej nie miałem nic wspólnego z FF i Operą. Teraz zaczynam być na bierząco i jeśli za jakiś czas pomyślę o przebudowie serwisu to napewno napiszę to z zasadami validatora dla xhtml i css.
Na dzień dzisiejszy NIC ze stroną w sensie techniczncym nie zrobię.

Proszę Moderatora o przeniesienie tego tematu do posta freak_outXP do "www.thiefpl.prv.pl - powróciliśmy na dobre!"
Obrazek
freak_outXP
Bełkotliwiec
Posty: 8
Rejestracja: 20 czerwca 2005, 00:22

Re: www.thiefpl.prv.pl - powróciliśmy na dobre!

Post autor: freak_outXP »

Witam ponownie...

<SOLUTION>

Problem ( ?połowicznie? ) rozwiązany - jeżeli ktoś korzysta z proxy w3cache.icm.edu.pl:8080, to tam jest nieprawidłowa kopia strony z prawdopodobnie walniętym MIME. Co zrobić:

---===poradnik dla inwalidów komputerowych :-D===---

1.wyłącz zakładkę/okno, w której jest strona;

2.zmień typ połączenia na Bezpośrednie... jak ?
-> FIREFOX
Narzędzia->Opcje->Ogólne->Ustawienia połączenia->Bezpośrednie połączenie z Internetem;

Polecam też SwitchProxy.

3.wyczyść cache przeglądarki... jak ?
-> FIREFOX
Narzędzia->Opcje->Prywatność->Pamięć podręczna (po prawej) WYCZYŚĆ!

Polecam też X.

4.otwórz jeszcze raz stronę, np tu.

</SOLUTION>

...i szafa gra :-D 8-) :lol: :wink: :shock:
Pozdro all...
Awatar użytkownika
.mike
Ożywieniec
Posty: 86
Rejestracja: 18 lipca 2005, 10:35
Lokalizacja: Wrocław

Re: www.thiefpl.prv.pl - powróciliśmy na dobre!

Post autor: .mike »

Witajcie dość dawno nie zaglądałem na serwis ani na forum ponieważ byłem na wakacjach jak widać Dziarsky zrealizował kilka pomysłów. Mam ochote napisać jakiś artykuł ale nie wiem dokładnie jaki dajcie pomysły.

P.S. Gdy na stronie wchodzi się na stronę główną to poraz drugi otwiera się player do odtwarzania muzyki.
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: www.thiefpl.prv.pl - powróciliśmy na dobre!

Post autor: Bandit »

...a za siódmym razem znika cała strona i zostaje 7 playerów. :-)
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: www.thiefpl.prv.pl - powróciliśmy na dobre!

Post autor: Maveral »

No tak, przyjrzałem się serwisowi i rzeczywiście ma niedoróbki. Jeżeli chodzi o problem z wyświetlanien kodu źródłowego to nie wiem do końca jaka jest przyczyna, że wywala kod źródłowy w FF, ale zauważyłem w kodzie znaczniki "<?" i "?>". Spróbuj to zmienić, bo to przecież otwiera php, a kodu między tym nie masz żadnego. Chociaż z drugiej strony tych naczników nie powinna wogóle widzieć moja przegladarka :wink: Serwis jest oparty na php czy nie? Jeżeli tak to problem z playerem jest prosty do rozwiązania. Wystarczy kod playera zrzucić do jakiegoś pliku .txt (można też zapisać w html) i umieścić go na stronie przez <?include='player.txt'> Powinno zadziałać...
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
.mike
Ożywieniec
Posty: 86
Rejestracja: 18 lipca 2005, 10:35
Lokalizacja: Wrocław

Re: www.thiefpl.prv.pl - powróciliśmy na dobre!

Post autor: .mike »

Strona to czysty html.
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: www.thiefpl.prv.pl - powróciliśmy na dobre!

Post autor: Dziarsky »

Znaczniki <? ?> służą do podpowiedzi dla osób edytujących stronę. Nie znałem wcześniej podstawowego kodu dla takich elementów i wykorzystałem elementy php by sobie pomóc 8-) . Tak czy inaczej przeglądarka powinna to olewać a błąd wyświetlania strony może być przyczyną braków w kodzie lub ustawieniami przeglądarki (u mnie po formacie i przed formatem zawsze wszedzie strona była od razu widoczna).

Mam dodatkową wiadomość:
Jako iż wcześniej nie korzystałem z innych przeglądarek niż IE i nie zastanawiałem się nad kodem moich stron spowodowało to wśród forumowiczów burzliwą dyskusję. Zaczalem w końcu myśleć o alternatywnych przeglądarkach i o ich wymogach. Postanowiłem zostać "na ty" z tym tematem.
Ostatni miesiąc poświęciłem walidacji moich umiejętności z trzech powodów:
1. Dostałem zlecenia na www, w których tym razem kod musiał być prawidłowy.
2. Przy okazji pierwszego poprosiłem o pomoc Timona w celu rozgryzienia jego strony z racji ciekawego elementu, który wykorzystał. Dziękuję Timon :).
3. Dla własnej satysfakcji i samooceny.

Rezultaty:
Przygotowałem wzór nowego serwisu thiefpl w pełni zgodny z xhtml1.0 i bez żadnych błędów (jako test do pkt. 1). Dodatkowo wykorzystujący prawidłowe javascript i jedną składnię php (znane include). Nie obeszło się z dosyć kontrowersyjnego zagospodarowania miejsca na nowej stronie ale o tym innym razem . 8-)
Niestety nie mam absolutnie czasu (pkt. 1) by przenieść serwis na nowe źródło.
Może wygospodaruje czas w październiku, może wcześniej, może później. Ale mam nadzieję, że jak to się stanie to już nikogo nie zawiodę i wszystkie problemy się rozwiążą. Co do wystroju serwisu to będzie jeszcze bardziej reprezentacyjny.

Tym czasem razem z Mike'iem będziemy prowadzić aktualny serwis. Trochę w nim brakuje, trochę do poprawy ale ważne, że jest i będzie jeszcze lepiej.
Obrazek
ODPOWIEDZ