New Dark 10 Year Anniversary Conest

Wpadnij tutaj, jeśli chcesz zapoznać się z istotnymi wiadomościami, podyskutować o najnowszych doniesieniach ze świata Thiefa oraz opatrzyć zjadliwym lub miłym komentarzem poszczególne informacje.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

New Dark 10 Year Anniversary Conest

Post autor: SPIDIvonMARDER »

https://www.ttlg.com/forums/showthread.php?t=151620

W styczniu ogłoszono nowy konkurs z okazji 10 lecia New Darka. Tematem jest FMK mocno zainspirowana oryginalnymi OM. To na pewno celna prowokacja, aby dromedowcy z wykorzystaniem nowoczesnych możliwości odpicowali stare, dobre tematy. Z drugiej, można uznać pomysł za ograniczający. Byłbym jednak dobrej myśli. Oba konkursy rocznicowe Thiefa udowodniły, że można z wielkim splendorem wykorzystać ograniczoną pule klocków. Wtedy były to zasoby, teraz jest to temat.

Do końca terminu jeszcze trochę, ten bowiem upływa w nocy z 24 na 25 września.

EDIT: TU MOŻNA GŁOSOWAĆ
https://www.ttlg.com/polls/NewDark10thAnniversary
Obrazek
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: New Dark 10 Year Anniversary Conest

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Na misję zostały przesłane tylko dwie misje:
House of the Architect
Intertheft

Niedużo, ale za to to podobno debiuty i to dobre. Jestem szczególnie ciekaw tego pierwszego.
Obrazek
darkonia
Mechanista
Posty: 406
Rejestracja: 04 lipca 2011, 20:57

Re: New Dark 10 Year Anniversary Conest

Post autor: darkonia »

Jak dotąd ukończyłam Intertheft. Poziom irytacji na podobnym poziomie, co przy oryginalnej misji, którą zainspirował się autor. Przydatna mapa na plus. Dość klaustrofobiczne przejścia w połączeniu z ogłuszonymi ciałami uniemożliwiającymi przejście (tak, wiem, sama je w większości tak rzuciłam) znacznie utrudniają ucieczkę w przypadku zauważenia przez strażników. Nie zauważyłam zbyt pustych pomieszczeń, ale sporo było takich zapełnianych na siłę, identycznych, być może był to zamysł autora, aby stworzyć labirynt w niektórych miejscach.
Dla mnie takie mocne 4/6 (7/10), ze względu na to, że inspirowana najbardziej nielubianą przeze mnie misją z TG. Wykonanie jak najbardziej bardzo dobre, chociaż nie było tego "czegoś" żeby dać wyższą ocenę, taka misja, do której raczej nie zamierzam już wracać.
darkonia
Mechanista
Posty: 406
Rejestracja: 04 lipca 2011, 20:57

Re: New Dark 10 Year Anniversary Conest

Post autor: darkonia »

W moim odczuciu pojedynek wygrywa House of the Architect. Daję 5/6 (8/10) (pomimo braku mapy). Odniosłam wrażenie, że autor chciał dodać więcej miejsc do okradania, zwłaszcza na niemal pustym dachu, gdzie spacerowało dużo strażników (a może to ja nie znalazłam tu nic ciekawego). Odwrotnie niż w drugiej misji konkursowej, tutaj pomieszczenia są bardzo obszerne, często wypełnione masą powietrza, albo puste, jak kto woli. Łupy nie są złośliwie poukrywane, ale droga do jednego z celów jest zbyt liniowa w porównaniu do reszty misji. Ciężko uwierzyć, że jest do debiut.
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: New Dark 10 Year Anniversary Conest

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Pojawiła się ankieta do głosowania:

https://www.ttlg.com/polls/NewDark10thAnniversary
Obrazek
Awatar użytkownika
Edversion
Arcykapłan
Posty: 1405
Rejestracja: 21 sierpnia 2006, 10:19
Lokalizacja: Zabrze

Re: New Dark 10 Year Anniversary Conest

Post autor: Edversion »

Są już wyniki głosowania.

Intertheft wygrało, mając średnią punktów 8.22.
House of the Architect - 7.73.
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: New Dark 10 Year Anniversary Conest

Post autor: SPIDIvonMARDER »

A to spora niespodzianka. Co by nie mówić, rozmach większy miał architekt i ogólnie nawet uznałbym go za bardziej dopracowaną misję. Może jednak powtarzalność brył ludzi zniechęciła... i te płytki na podłodze xD
Obrazek
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: New Dark 10 Year Anniversary Conest

Post autor: peter_spy »

Przedziwny ten konkurs, czy też raczej same misje. Żadna nie wygląda jakby prezentowała nowe możliwości NewDarka.
ODPOWIEDZ