T2 FM: Precarious Business

Wpadnij tutaj, jeśli chcesz zapoznać się z istotnymi wiadomościami, podyskutować o najnowszych doniesieniach ze świata Thiefa oraz opatrzyć zjadliwym lub miłym komentarzem poszczególne informacje.
ODPOWIEDZ

Jak oceniasz misję?

6/6 Przełomowa misja, kamień milowy pod każdym względem.
0
Brak głosów
5/6 Czołówka swojej kategorii. Bardzo dobra!
1
33%
4/6 Misja dosyć dobra, posiadająca ciekawe elementy ale również znaczące wady.
2
67%
3/6 Misja przyzwoita, spełniająca minimalne wymogi. Przeciętniak.
0
Brak głosów
2/6 Słaba misja, posiadająca poważne wady i powielony pomysł.
0
Brak głosów
1/6 Szkoda czasu na ściąganie takich śmieci. Trzymajcie się od tej misji z daleka!
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 3

Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

T2 FM: Precarious Business

Post autor: peter_spy »

SPIDI: dodaję stopkę i ankietę

Tytuł: Precarious Business
Typ: TMA
Autor: ObservingEye
Data wydania: 06.12.2017
Język: angielski

Opis: Miasto wraca do normalności po starciu z Szachrajem. A Garrett? Garrett wraca do rabowania miasta i posiadłości...

Do pobrania z:
http://darkfate.org/view/details/files/ ... _business/

Wątek na forum TTLG
Strona misji na Thief Guild


Debiut ObservingEye, myślę że bardzo przyzwoity. Najpierw błądzenie po miejskim labiryncie, później skrupulatne "czyszczenie" niewielkiej posiadłości. Tekstury i modele z OMek, ale całość ładnie sklecona. Żadnego backtrackingu, napuszonej ekspozycji, cutscenek ani czytadeł, na pierwszym miejscu gracz i sensowna rozgrywka. Z moim casualowym stylem całość zajęła mi nieco ponad godzinę i to był dobrze spędzony czas.

Wątek na TTLG
Awatar użytkownika
Kurhhan
Kurszok
Posty: 541
Rejestracja: 20 czerwca 2012, 12:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: T2 FM: Precarious Business

Post autor: Kurhhan »

Nuda, nuda i jeszcze raz nuda.
Najgorszy według mnie typ misji, kopiować to co było 19 lat temu tylko znacznie bardziej pokracznie. Zero oryginalności, pomysłów, kreatywności.
Forgotten Tomb
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: T2 FM: Precarious Business

Post autor: peter_spy »

To jego pierwsza misja, stąd traktowałbym to jako "odrobienie pracy domowej". IMO lepiej, żeby szedł w taką stronę, niż w to co zazwyczaj wydaje fandom, a co z Thiefem nie ma za wiele wspólnego.
Awatar użytkownika
Kurhhan
Kurszok
Posty: 541
Rejestracja: 20 czerwca 2012, 12:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: T2 FM: Precarious Business

Post autor: Kurhhan »

To jeszcze gorzej skoro pierwsza misja. Znaczy, że już na wstępie nie ma pomysłów. No ale wymuszony T1 style, 3 metrowe budyneczki, łuki z 2-4 boków, kafelki i strażnicy. Można ściągać majtki przez głowę.
Nigdy nie pojmę tego celowego, sztucznego, wymuszonego powrotu do korzeni gdzie użycie 26 boków w łuku czy oryginalniejszego skryptu to świętokradztwo.

Na szczęście - co kto lubi i każdy w fan misjach znajdzie coś dla siebie. Osobiście stoję po stronie bardziej nowoczesnych rozwiązań w Thiefie.
Ostatnio zmieniony 11 grudnia 2017, 14:22 przez Kurhhan, łącznie zmieniany 1 raz.
Forgotten Tomb
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: T2 FM: Precarious Business

Post autor: peter_spy »

IMO to jednak lepiej, że nie wypstrykuje się od razu z pomysłów, nie znając dobrze warsztatu narzędzi. To właśnie próba stworzenia "opus magnum" za pierwszym podejściem jest amatorszczyzną w myśleniu, bo jak wiadomo bardzo łątwo się na czymś takim wyłożyć. Nie zapędzałbym się tak bardzo mówiąc, że kanciastość designu jest ze wszech miar celowa, równie dobrze może oznaczać niewiedzę i brak wyrobienia, co powinno przyjść z czasem. Zobaczymy w którą stronę pójdzie przy swojej następnej misji.
Awatar użytkownika
Kurhhan
Kurszok
Posty: 541
Rejestracja: 20 czerwca 2012, 12:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: T2 FM: Precarious Business

Post autor: Kurhhan »

Ja tutaj widzę celową manierę. Skoro wie jak poustawiać postaci w specyficznych pozycjach, wie też jak zmienić ilość boków. W końcu to drugie to absolutne podstawy.
Nie mówię o "opus magnum" a o bardziej kreatywnym podejściu, nawet w malutkiej misji. Tutaj kompletnie brak pomysłów, czegoś oryginalniejszego, od siebie. Jestem pewien, że autor pozostanie w tym hipsterskim dwubocznym stylu. Na ttlg będą zadowoleni. W końcu ten konkurs "T1 Style" przybiera coraz bardziej żałosne, kuriozalne rozmiary, obostrzenia i wszyscy są zadowoleni. Np. nie wolno używać kustomowych meshy, tekstur ale już miksować na różnorakie sposoby te orginalne, tak. Czego to nie wymyślą by się poczuć naprawdę "true" :))
Forgotten Tomb
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: T2 FM: Precarious Business

Post autor: peter_spy »

Wydaje mi się, że jednak takie prorokowanie, zarówno w kwestii "co autor chciał powiedzieć", jak i misji, których jeszcze nie wydał, jest dość naiwne. Sam wiesz, że robienie czegokolwiek związanego z poziomami jest procesem uczenia się, wszystko zależy od tego kto i co z tego wynosi. Natomiast o własnym stylu to może pogadajmy przy okazji jego 3 misji, o ile wytrwa tak długo ;)

Swoją drogą myślę, że ten powrót do klasyki (nie z okazji rocznicy, tylko tak ogólnie i w innych miejscach również) jest może i potrzebną reakcją na to co było wydawane do tej pory i cieszyło się sporą popularnością. Ogólnie nie przepadam za FMkami i to z bardzo konkretnych powodów. Otóż sporo autorów zrobiło sobie z nich tubę do opowiadania własnych, niezbyt wybitnych historii, a to dla mnie nigdy nie było cechą wyróżniającą Thiefa. Jeżeli jest szansa, że wyrośnie nam autor, który pójdzie w inną stronę, to bardzo dobrze.
Awatar użytkownika
Kurhhan
Kurszok
Posty: 541
Rejestracja: 20 czerwca 2012, 12:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: T2 FM: Precarious Business

Post autor: Kurhhan »

Naiwne? To może podaj autora który zaczynał za czasów NewDarka w celowo przesadzonym, archaicznym stylu i w nim nie pozostał. Ja nie kojarzę.
Forgotten Tomb
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: T2 FM: Precarious Business

Post autor: peter_spy »

Mogę Ci podać autora który w czasach TDM i teroretycznie nowoczesnej grafiki siedzi w klimatach lo-fi spod znaku T1 i jest nim Kingsal :) IMO prosty styl graficzny nie jest jakąś większą przeszkodą, i tak rozgrywkę często projektuje się na boksach, zarówno w grach AAA, jak i bardziej "świadomych" amatorskich produkcjach. Też lubię nowoczesną grafikę i sam w nią celuję przy swojej dłubaninie, ale nie jest to dla mnie jakiś ostateczny wyznacznik. Bardziej mnie cieszy, gdy widzę że autor kuma podstawy projektowania rozgrywki i tutaj póki co jest nieźle. Nie jest wybitnie, ale nie czuję żebym zmarnował swój wolny czas, może tak :)
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2774
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: T2 FM: Precarious Business

Post autor: Juliusz »

Kurde, gorąca dyskusja! Chyba będę musiał zagrać w tą misję! ;) :)
Awatar użytkownika
Kurhhan
Kurszok
Posty: 541
Rejestracja: 20 czerwca 2012, 12:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: T2 FM: Precarious Business

Post autor: Kurhhan »

Misja przyjemna jeśli ktoś lubi to co 19 lat temu, tylko gorzej. Bądź co bądź do OM-ów miejskich daleko, a autor nie zaprezentował jakiegoś ciekawego pomysłu, patentu by się czymś na tle OM-ów chociaż trochę wyróżnić.
Ostatnio zmieniony 11 grudnia 2017, 23:50 przez Kurhhan, łącznie zmieniany 1 raz.
Forgotten Tomb
Awatar użytkownika
Zaratul
Młotodzierżca
Posty: 892
Rejestracja: 13 stycznia 2008, 21:42
Lokalizacja: Poznań

Re: T2 FM: Precarious Business

Post autor: Zaratul »

Ja jestem po stronie zwolenników tej FMki.Tak jak Judith napisal:zacząć trzeba od czegoś małego a potem małymi kroczkami zwiększać swoje umiejętności.

Co do misji to po prostu klasyczny gameplay Thiefa pierwszego czyli miasto+posiadłość.Bardzo dobrze się grało,autor niewątpliwie ma talent.Z chęcią zagram w jego następne fanmisje.
Look at you, hacker. A pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine?
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

T2 FM: Precarious Business

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Tytuł: Precarious Business
Typ: TMA
Autor: ObservingEye
Data wydania: 06.12.2017
Język: angielski

Opis: Miasto wraca do normalności po starciu z Szachrajem. A Garrett? Garrett wraca do rabowania miasta i posiadłości...

Do pobrania z:
http://darkfate.org/view/details/files/ ... _business/

Wątek na forum TTLG
Strona misji na Thief Guild
Obrazek
Awatar użytkownika
candlestick
Bełkotliwiec
Posty: 27
Rejestracja: 25 maja 2011, 16:17
Lokalizacja: Jaktorów
Kontakt:

Re: Nowa T2 FM: Precarious Business

Post autor: candlestick »

Tytuł podany w poście do poprawy..

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Marzec
Arcykapłan
Posty: 1494
Rejestracja: 22 listopada 2006, 11:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nowa T2 FM: Precarious Business

Post autor: Marzec »

Po pierwsze, chciałbym podziękować za podlinkowanie do Thief Guild :)

Po drugie, myślę, że wkradły się tu jakieś błędy. Otóż to raczej nie możliwe że fanmisja została wydana 6 grudnia 2018 - wystarczy popatrzeć na kalendarz :) Literówka: rok powinien być 2017.

Z tego też względu, następny błąd to, jak wskazuje tytuł, że fanmisja jest nowa. Nie jest nowa, toteż poszukałbym czy przypadkiem nie była już zamieszczana na łamach PL forum.
Awatar użytkownika
Kurhhan
Kurszok
Posty: 541
Rejestracja: 20 czerwca 2012, 12:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowa T2 FM: Precarious Business

Post autor: Kurhhan »

Można połączyć z postami z tego tematu: http://www.thief-forum.pl/viewtopic.php?f=6&t=6430
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Nowa T2 FM: Precarious Business

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Kurczę, naprawdę szukałem tego wątku! :P Coś mnie zamroczyło. Już to naprawiam i dzięki!
Obrazek
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: T2 FM: Precarious Business

Post autor: peter_spy »

SPIDI: dodaję stopkę i ankietę
Luz, dzięki :)

Btw.
Misja dosyć dobra, posiadająca ciekawe elementy ale również znaczące wady.
Wydaje mi się, że rozmawialiśmy na ten temat, że to nie brzmi jak 4/6 ;) Nie wiem jak inni, ale zmieniłbym "znaczące" na "pewne" i powinno to brzmieć lepiej :)
ODPOWIEDZ