Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

vikose
Miastolud
Posty: 73
Rejestracja: 23 maja 2011, 19:59

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: vikose »

Gram w Dooma na GZDoom'ie. Obrzydliwie satysfakcjonująca gierka - jeden z najlepszych FPS'ów w jakie grałem :D
Awatar użytkownika
brzeszczot
Młotodzierżca
Posty: 817
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 11:09
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: brzeszczot »

A ja gram najwięcej w Football Manager 2006.
Miło mi, na drugie mi perwers.
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: peter_spy »

Borderlands 2 od dobrych kilku tygodni. Cudowna sieczka i tona prostej ale kapitalnej zabawy, nie trzeba zaraz wracać do kłejków i innych takich.
Awatar użytkownika
McLusky
Skryba
Posty: 320
Rejestracja: 12 maja 2006, 20:31
Lokalizacja: North Ashfield
Kontakt:

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: McLusky »

Mortal Kombat 9: Komplete Edition na Steam :)

Naprawdę świetna giera. Zero problemów na moim nieco już leciwym sprzęcie (Intel i5 3,2 GHz, GeForce 560 Ti), gra chodzi na full detalach w 1920x1080 przy stałych 60 fps. Games for Windows nie ma, są acziwy.

Ostatniego Mortala w jaki grałem to był MK4 z 1998 roku, masakrycznie dużo czasu się przy niej spędziło obczajając co i jak. Do dziś nie zapomnę budyniowatej krwi (co zresztą było minusem w recenzji CDA ). :D

Gram na padzie od Xbox'a, faktycznie troszkę jest czuły ale idzie się przyzwyczaić - polecam trening walki oraz fatality.

Muszę przyznać, że trochę mnie łoją - trzeba odświeżyć skilla, bo dawno nie grałem w bijatykę na PC. Jak się podszkolę to pogram on-line. ^^
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3835
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: Bruce »

McLusky pisze:Mortal Kombat 9: Komplete Edition na Steam :)
Oj tak. Mam to :-D Póki co łoję Story i już jestem przy 10 rozdziale, czyli "końcówka" MK 2. Może pogramy razem jako "nooby"? :-D Mój nick na Steam to Hithaeglir_666.
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3835
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: Bruce »

Judith pisze:Borderlands 2 od dobrych kilku tygodni. Cudowna sieczka i tona prostej ale kapitalnej zabawy, nie trzeba zaraz wracać do kłejków i innych takich.
A niedługo wyjdzie wersja GOTY z ważniejszymi DLC. Już jest wpis w rejestrze Steam :))
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: peter_spy »

Z tego co czytałem DLC są mocno nierówne, poza Tiny Tiną która jest absolutnie rewelacyjna, ale to widać nawet po filmikach.
Awatar użytkownika
McLusky
Skryba
Posty: 320
Rejestracja: 12 maja 2006, 20:31
Lokalizacja: North Ashfield
Kontakt:

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: McLusky »

Bruce - poszedł inv na Steam. Zachęcam innych łacherów do wymiany namiarów na Parę, oto mój profil:
http://steamcommunity.com/id/mephrite

MK9 jest prześwietny, od razu poczułem się 15 lat młodszy grając w to. ^^ I co lepsze - jest to obecnie jedna z niewielu gier, które wymagają jeszcze skilla od gracza!

Sreeny jeszcze na zachętę:
http://steamcommunity.com/id/mephrite/s ... =imagewall

I wciąż na czasie rap Jace Halla:
http://www.youtube.com/watch?v=m9uR3YLK0kA&hd=1
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: peter_spy »

Szczerze mówiąc, SF IV jest bardziej wymagający i różnorodny jeśli chodzi o styl, w MK liczy się po prostu dobra umiejętność jugglingu.
Awatar użytkownika
Marcin.B.Black
Paser
Posty: 188
Rejestracja: 01 sierpnia 2010, 16:41

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: Marcin.B.Black »

Wciągnął mnie Skyrim. Szkoda, że laptop ledwo wyrabia i sie przegrzewa, dlatego muszę go dawkować w małych porcjach przynajmniej do czasu kupienia podkładki chłodzącej...

A może i dobrze, bo odciąga od nauki Unity ;D.

P.S Judith. Przez Ciebie zacząłem ćwiczyć modelowanie sklepienia krzyżowo -żebrowego w Blenderze :D.
"Some people in the City are just too rich for their own good... lucky they have me to give them a hand".

https://www.deviantart.com/marcinbblack
https://www.youtube.com/channel/UCnL6k1 ... XeCGfP7UWA
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: Nivellen »

Marcin, skleć sobie z grubej tektury i 120 mm wiatraka odsysacz ciepłego powietrza. Jest kilkukrotnie wydajniejszy i bezwzględnie tańszy niż większość najlepszych podkładek, wymaga jedynie kilku godzin pracy i trochę cierpliwości w dopasowywaniu tektury do krzywizn obudowy laptopa. Cała tajemnica polega na podejściu do problemu - ciepłe powietrze trzeba z lapka wyciągnąć, a chłodne samo wleci przez otwory u dołu.

Obrazek Uploaded with ImageShack.us

U mnie temperatura Samsunga R580 po 45 min grania powodowała krytyczne zatrzymanie systemu (temperatura zapewne ok 85 stopni lub wyższa, lewa górna powierzchnia klawiatury bardzo gorąca)
Po zamontowaniu wyciągu, po kilku godzinach gry temperatura lapka jest niższa niż po 30 minutach pracy w MS Wordzie bez niego.
Jeśli lubisz mroczne tajemnice i zamki...
Zapraszam do obejrzenia zrzutów z powstającej Fanmisji
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2565
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: Leming »

Marcin.B.Black pisze:Wciągnął mnie Skyrim. Szkoda, że laptop ledwo wyrabia i sie przegrzewa, dlatego muszę go dawkować w małych porcjach przynajmniej do czasu kupienia podkładki chłodzącej...
Nivellen pisze:U mnie temperatura Samsunga R580 po 45 min grania powodowała krytyczne zatrzymanie systemu (temperatura zapewne ok 85 stopni lub wyższa, lewa górna powierzchnia klawiatury bardzo gorąca)
Koledzy, a czy próbowaliście najprostszego z rozwiązań, czyli zdjęcia obudowy i przedmuchania radiatora sprężonym powietrzem z butli? W większości laptopów jakie znam da się zdjąć górną część obudowy, tam gdzie wloty powietrza. Spróbujcie przyświecić latarką w te wloty od góry, a potem spójrzcie z boku na wyloty powietrza ile światła wychodzi. Jeśli mało, to znaczy, że radiator jest tak zatkany kurzem, że nawet światło przez niego nie może się przedostać. Ludzie nawet nie zdają sobie sprawy ile kurzu może się zmieścić w takim miejscu. A nagromadzony kurz w konsystencji "waty" bardziej sprawdza się w roli ocieplacza niźli chłodziwa. Nawet najlepsza podkładka słabo się nada, jeśli winą będzie zatkany układ chłodzący. A jak wiemy chorobę (zatkany radiator) należy leczyć a nie tylko łagodzić jej objawy (zwiększony przepływ powietrza chłodzącego). ;)
Powietrze powinno być z butli (w każdym sklepie komputerowym za 10 zł). Nie używać kompresora! Bo strumień za silny oraz w powietrzu kompresorowym występują drobinki pary wodnej, a woda jak wiadomo może uszkodzić elektronikę.
Osobiście często naprawiam znajomym komputery i laptopy metodą "przedmuchową". Sądzę, że to powinno pomóc także w waszym przypadku.
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: Hadrian »

Tak, też miałem taką sytuację na moim lapku. I tak, też przedmuchałem. I oczywiście pomogło ;)

Wiem, że na forum jest przynajmniej jeden fan Cywilizacji. Czy ktoś już grał w najnowszy dodatek do Civ 5 - Brave New World i testował Polską cywilizację? :P

EDIT:
Chodziło o CIV 5, sorka ;)
Ostatnio zmieniony 14 lipca 2013, 14:56 przez Hadrian, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2565
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: Leming »

adriannn pisze:Wiem, że na forum jest przynajmniej jeden fan Cywilizacji. Czy ktoś już grał w najnowszy dodatek do Civ 4 - Brave New World i testował Polską cywilizację? :P
Zamilcz bluźnierco! ;)
Jak możesz obrażać Civ 4 takimi słabymi dodatkami jak Brave New World. :P
A tak na poważnie widziałem pozytywne recenzje tego dodatku do Civ 5, Polacy dają radę ze swoim atrybutem "Solidarność" (darmowa polityka socjalna przy wejściu w nową epokę) - co jak co, ale z tym trafili idealnie. Podobno (recenzje) BNW jest dla Civ 5 tym, czym BTS był dla Civ 4.
Jedyne co szkoda, to to, że oryginalny Civ 5 był wycięty z mnóstwa opcji (religia, handel, szpiegostwo, itp.), czyli tego co stanowiło mocną stronę "normalnej" Cywilizacji, dopiero dodatki dodają te opcje. Także 2 lata po premierze gry, gra zaczyna być kompletna w opcje. Jak dla mnie Civ 5 będzie do kupienia może za 2 lata w wersji ze wszystkimi dodatkami, gdzie gra rzeczywiście będzie Cywilizacją a nie tylko "wyrobem Cywilizacjopodobnym".

My tu o Civ 5, a właśnie wyszła najnowsza wersja moda Caveman2Cosmos (v31) do Civ 4. Dodatek moim zdaniem najlepszy, bo zawartość jednej tylko epoki i jej opcji jest większa niż całego Civ 5 z dodatkami.
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: Hadrian »

Jak wyszedł poprzedni dodatek, Bogowie i Królowie, to się wkurzyłem. Dodali Austrię, a jej symbolem był zmodyfikowany... biały orzeł na czerwonym tle. A teraz, gdy dali Polskę, to mamy symbol: brązowy orzeł na czerwonym tle... Czemu nie poprawili tego w tym dodatku? Nie tylko Polacy byliby zadowoleni

Dziś posłuchałem soundtracku lecącego w tle w czasie dyplomacji. Rozbawiło mnie to, jaki utwór wykorzystali do Polski. "Bóg się rodzi" :))



Ale moim zdaniem, brzmi fantastycznie :) Podobnie jak muzyka Brazylii i Portugalii.
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: Nivellen »

Leming pisze: Koledzy, a czy próbowaliście najprostszego z rozwiązań (...)
Nie raz :) Po 20 - tym, ten kożuch z kurzu już nie chciał się odrywać od radiatora grafiki, więc musiałem rozkręcić lapka. Ale zgadzam się z Tobą całkowicie, systematyczne czyszczenie z kurzu bardzo przedłuża żywotność sprzętu i oszczędza kłopotów z jego działaniem.
Uprzedzam przy okazji, co bardziej prędkich kolegów łacherów - rozmontowywanie laptopa nie jest wskazane dla osób bez przygotowania technicznego lub/i nie mających doświadczenia z podobnym sprzętem elektronicznym. Dużo zależy też od producenta i modelu, jedne można rozłożyć i złożyć w kilkadziesiąt minut, inne wymagają wymiany praktycznie całej obudowy, bo przy otwieraniu pękają zatrzaski przy klawiaturze i matrycy (np. piękny model SF510)
Sorki za mały offtop :)

PS Bruce-> Gdybyś mógł przenieść tych kilka postów do tego wątku, będą we właściwym miejscu. Dzięki :)
Jeśli lubisz mroczne tajemnice i zamki...
Zapraszam do obejrzenia zrzutów z powstającej Fanmisji
Awatar użytkownika
Marcin.B.Black
Paser
Posty: 188
Rejestracja: 01 sierpnia 2010, 16:41

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: Marcin.B.Black »

Dzięki za rady!

Z tym odsysaczem to nie wiem czy bym umiał to zrobić poprawnie. Nie mam jakoś smykałki do majsterkowania, ale może spróbuję.

Rozważałem kupno sprzężonego powietrza i chyba tak zrobię.
Próbowałem też rozkręcić laptopa, ale 2 śrubek w ogóle nie mogę ruszyć. Nie chcą się obracać za żadne skarby. Kiedyś lapek spadł mi i część obudowy pękła (niewiele). Może to ma jakiś związek?

Wracając do tematu, Skyrim wciąga okrutnie ;). W stosunku do ukochanego Morrowinda, jest mocno causualowy, ale i tak nie przeszkadza to i sprawa ogromną frajdę. Klimat jest krainy jest niesamowity.

Patrząc z Thiefowego punktu widzenia, fajny jest system otwierania zamków, trochę przypomina ten z T:DS, ale nawet chyba bardziej mi się podoba.
Skradanie w sumie dość sensownie zrobione, ale byłoby lepsze gdyby wrogowie nie byli tak ślepi ;D.
"Some people in the City are just too rich for their own good... lucky they have me to give them a hand".

https://www.deviantart.com/marcinbblack
https://www.youtube.com/channel/UCnL6k1 ... XeCGfP7UWA
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3880
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: eLPeeS »

Kupiłem w promocji na Steam Chivalry Medieval Warfare i jestem bardzo zaskoczony miodnością tej produkcji. Spodziewałem się czegoś średniego natomiast rozgrywka okazał się nad wyraz satysfakcjonująca. Fantastyczny klimat (latające kamienie z trebuszy, wrzący olej, okrzyki bitewne. latające członki), niesamowicie prosty, i co najważniejsze skuteczny system walki, (nawet mając opanowane jedynie podstawowe tricki można się nieźle bawić) oraz niesamowity fun to jest to czego się oczekuje w zamian za wydane pieniądze. Generalnie się wciągnąłem i szaleje z pianą na ustach po polach bitew najczęściej jako Masoński Vanguard. Generalnie jak ktoś będzie miał jeszcze okazje nabycia tego tytułu pod koniec promocji na Steam to gorąco polecam i do zobaczenia na ubitej ziemi :twisted:
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1012
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: raven4444 »

Ma to jakaś fabułę czy tylko trzepanie się na multi?
Patrzyłem trochę na to i jednak wybrałem Endless Space ale jeszcze będą replaye.
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: Hadrian »

Tylko "trzepanie się na multi". Fabuła jest tylko do mapek. W sumie nie wiadomo o co chodzi w tym konflikcie :jez
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3880
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: eLPeeS »

Potwierdzam: "tylko trzepanie"... jakkolwiek by to nie brzmiało ;) Zresztą na co komu fabuła skoro sama walka jest super. Jako motywatory pozostają objectivy w ramach mapy np. splądruj wioskę, czyli pozabijaj wieśniaków animowanych przez AI i podpal kilka chałup rzucając do środka podpalone pochodnie, ew. zabij króla (którym staje się jeden z graczy przeciwnej drużyny) lub też zabij członków rodziny królewskiej (kobiety i dzieci - a jak!) :twisted:
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
demonax
Paser
Posty: 256
Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 10:53
Lokalizacja: Knw

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: demonax »

Ja również gram w Chivalry od jakiegoś czasu i zgodzę się w 100% z tym co napisał eLPeeS. Gra wciaga niesamowicie, a walka daje ogromną satysfakcję. Często o wyniku potyczki (np1vs1) decyduje jeden błąd, a umiejętne wykorzystanie go kończy się odcięciem głowy/ręki/nogi itd.
Cieszy również fakt, ze gra cały czas jest rozwijana (na dniach ma pojawić się patch, który doda customizację wyglądu naszej postaci). Jeśli ktoś chce pograć razem to pisać :), mój nick na steam to demonaxes.
Awatar użytkownika
Hareton
Ożywieniec
Posty: 81
Rejestracja: 03 listopada 2012, 12:22

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: Hareton »

Przeszedłem dodatek do Hexena właściwie bez solucji. Warto tak wydłużyć czas gry, zamiast potem żałować spoilerowania. Choć tego stwierdzenia nie rozciągałbym na przygodówki, bez przesady...
Awatar użytkownika
Spidey
Poganin
Posty: 727
Rejestracja: 18 marca 2009, 14:17

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: Spidey »

Słyszeliście o Of Guards and Thieves?
Moim zdaniem świetne - zagrywam się od paru dni! Gra jest w trakcie budowy i próbuje dostać się na Steama. Można się umówić na mini Thievery kiedyś. :)
Człowiek, który uczy się tylko tego, co inni już wiedzą, podobny jest w ignorancji do osoby, która nie uczy się w ogóle.        ~Kronika Pierwszego Wieku
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Nasze ulubione gry + w co aktualnie gramy

Post autor: Hadrian »

Całkiem niedawno w to grałem i też miałem napisać o tym tutaj ;) Gra jest przesympatyczna - sterujemy członkiem drużyny złodziei lub strażników na całkiem dużej planszy. Świat gry jest przedstawiony w grafice 2d, z widokiem z góry podążającym za naszą wielkogłową postacią :P

Celem złodziei jest wykradnięcie jednego z nich, losowo wybieranego przez grę w tajemnicy przez strażnikami. ;) Złodzieje mogą się chować w cieniu tworzonym za pomocą wyłączników światła i używają noktowizorów, dzięki którym widzą wszystko co się dzieje w ich otoczeniu. Strażnicy mają przewagę w postaci światła i nieco lepszych broni, zwykle także dysponują przewaga liczebną, a złodzieje mogą przechodzić np. przez okna, dziury w ścianach i wejścia do wentylacji :)

Co do graczy, to najwięcej gra tu Polaków i Włochów. Nie widziałem żadnych noobów i cheaterów. Na raz może się bawić bodajże 16 osób, w różnych składach. Serwery można z łatwością samemu stawiać. Na razie są trzy mapki: jedna fajna (office), druga nieco gorsza (mansion), a ostatnia dla mnie jest okropna (military camp), oraz trzy bronie: nóż dla złodziei, machine gun dla strażników i rifle dla wszystkich. Polecam :P
ODPOWIEDZ