Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Dziarsky »

Aby nie zaśmiecać forum zacznę tutaj.

Temat będzie dotyczył kamerki wmontowanej w mojego lapka firmy Samsung, model kamerki: WebCam SCB-0370N.

Czy da się z tej kamerki coś wycisnąć, głównie w kwestii szybkości odświeżania?
Zainstalowałem program, który pozwala nagrywać filmiki z kamerki i mam domyślne 7fps a obraz strasznie smuży. Nie mam żadnych ustawień sprzętowych, które by zmieniały ten parametr. Nie chce się wierzyć, że pakują do lapków taki szajs? jakość może byś słaba ale chociaż by obraz nadążał za dźwiękiem.

Da się coś z tym zrobić?
Obrazek
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: marek »

Jakim programem nagrywasz? Polecam Amcap. Zakładam, że pamiętałeś, aby nagrywać obraz nieskompresowany.
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Dziarsky »

Nagrywam jakimś Debut Video Capture. Nie odpowiem na twoje pytanie bo nie wiem :). Wypróbuje wskazany program, dzięki :).
Obrazek
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Bandit »

Acer daje swoje oprogramowanie do nagrywania, więc może Samsung też?
http://www.acer.pl/ac/pl/PL/content/drivers
Jakby co to szukaj w zakładce Application po wyborze 32bit systemu.
Jeśli model kamerki będzie się zgadzał (inaczej nie zainstalujesz) to da się tym nagrać film o 15 fps.
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Dziarsky »

Faktycznie Samsung udostępnia sterowniki, które zastępuje te domyślne.
(Mam preinstalowany Windows ustawiony przez Samsung ale już sterowniki np. kamerki kontroluje Microsoft - co za bzdura).

Po zainstalowaniu mam więcej trybów ustawień urządzenia przez co wyciągam nawet do 17fps w 320x240 więc na akceptowalnym poziomie ;). Obraz już tak nie ślimaczy.

Dzięki za wskazówki.
Obrazek
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: marek »

Sprawdź obciążenie procesora podczas zapisywania - jeśli jest wysokie (>90%) to znaczy, że kompresujesz. Nagrywając nieskompresowany możesz zapisywać z przepustowością dysku :) Potem możesz taki film już samemu skompresować (np. VirtualDub).
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Dziarsky »

marek pisze:Sprawdź obciążenie procesora podczas zapisywania - jeśli jest wysokie (>90%) to znaczy, że kompresujesz. Nagrywając nieskompresowany możesz zapisywać z przepustowością dysku :) Potem możesz taki film już samemu skompresować (np. VirtualDub).
Kompresja to wynik zapisywania a mi chodziło o sam "przekaz" z kamerki. Zmiana, bądź wyłączenie kompresji niczego nie zmieniało.
Obrazek
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Bandit »

Miałem dzisiaj podobny problem do rozwiązania jak u matilona.
W ogóle nie było obrazu na monitorze ani sygnału z karty graficznej - monitor od razu po włączeniu przechodził w tryb oszczędny. Pewien "informatyk" przede mną powiedział, że karta graficzna jest uwalona (nie ma to jak dobry informatyk), a ja tylko wcisnąłem [Insert], nacisnąłem przycisk power na obudowie i obraz się pojawił. :) Chodzi w tym o to żeby komputer wystartował z fabrycznymi ustawieniami BIOSu bez wprowadzania zmian w BIOSie. Jeśli wciśnięcie klawisza Insert nic nie daje, a nie każda płyta to obsługuje albo może trzeba nacisnąć inny klawisz i nie wiemy jaki, to trzeba oczywiście wyczyścić pamięć BIOSu zworką na płycie głównej.
:chase: :shoot: :guard:
matilon
Młotodzierżca
Posty: 851
Rejestracja: 23 grudnia 2009, 13:41
Lokalizacja: Lublin

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: matilon »

Witam!
Mam pewnie problem, co nie jest nowością :-D . Po włączeniu komputera nie mogę ustawić odpowiedniej rozdzielczości (1360x768). Po prostu nie ma jej do wyboru. Szukałem w "liście wszystkich trybów". Ni ma jej. Zainstalowałem najnowsze sterowniki i nic.
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Bandit »

Podaj producenta i model monitora. Czy jesteś pewien, że (1360x768) to jego natywna rozdzielczość? Do czego zainstalowałeś ten najnowsze sterowniki?
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2565
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Leming »

To teraz ja. :)

Dziwny problem. Od czasu do czasu (czasem raz na 3 dni, czasem 3 razy dziennie) komputer stacjonarny po prostu się wyłącza. Nie resetuje, tylko wyłącza. Co ciekawe nie da się go włączyć ponownie przyciskiem POWER, bo nie reaguje. Jedyną możliwością naprawienia tego jest... wyciągnięcie i ponowne wpięcie kabla zasilającego, dopiero wtedy przycisk POWER działa. Na bank coś z zasilaczem (OCZ 600W), ale może ktoś miał podobny problem kiedyś i może coś zasugerować?
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Bandit »

Miałem podobnie z Corsarzem. Z tym, że u mnie włączał się, ale tylko na kilka sekund i znowu power off. Pewnie to jakieś zabezpieczenie w zasilaczu powoduje odłączenie zasilania albo to "zaplanowana nieprzydatność", bo PC na Taganie dalej śmiga.
:chase: :shoot: :guard:
matilon
Młotodzierżca
Posty: 851
Rejestracja: 23 grudnia 2009, 13:41
Lokalizacja: Lublin

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: matilon »

Monitor to LG Flatron E1940.
Tak, 1360x768 to natywna rozdzielczość.
Instalowałem najnowsze stery do karty Radeon HD4300/4500. Próbowałem czy jest możliwość zmiany rozdziałki w Catalyst Control Center.
Awatar użytkownika
dario
Arcykapłan
Posty: 1412
Rejestracja: 08 lutego 2007, 09:15
Lokalizacja: Tychy

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: dario »

Witam :)

Otóż chciałem sobie zakupić kartę graficzną do swojego komputera tylko problem polega w moim zasilaczu - przynajmniej tak mi powiedział koleś w komputerowym. Posiadam zasilacz o mocy 450W a gość powiedział, że jak chce sobie kupić dobrą kartę która obsłuży większość dzisiejszych gier to moc zasilacza minimum 550W. Nie chce wydawać dodatkowej kasy na zasilaczu - wolałbym kupić najlepszą możliwą kartę graficzną, która będzie pasować do tego zasilacza. I teraz pytanie - jak dobra będzie ta karta i czy taki interes opłaci się na 2-3 lata (tyle z reguły trzymają się u mnie karty :-D )? Co doradzacie :)?

Reszta sprzętu to: procesor: AMD Athlon II X2 255 Processor 3.10 GHz, pamięć 4 GB HyperX Kingstone.
Alla Juventus vincere non è importante. E’ l’unica cosa che conta
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1012
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: raven4444 »

A jaki ten zasilacz ?
Awatar użytkownika
dario
Arcykapłan
Posty: 1412
Rejestracja: 08 lutego 2007, 09:15
Lokalizacja: Tychy

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: dario »

Cooler Master 450W.
Alla Juventus vincere non è importante. E’ l’unica cosa che conta
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Bandit »

A co jest podpięte do tego zasilacza? :hyh
Najlepiej podaj całą konfigurację komputera.
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
dario
Arcykapłan
Posty: 1412
Rejestracja: 08 lutego 2007, 09:15
Lokalizacja: Tychy

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: dario »

Co jest podpięte do zasilacza? Kurde.. nie wiem :oops: nie jestem w te klocki aż taki dobry. Jak to sprawdzić ;D? Tzn. mi chodzi o tą grafikę tylko czy ten mój zasilacz da radę uciągnąć taką a nie inną karte.
Alla Juventus vincere non è importante. E’ l’unica cosa che conta
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1012
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: raven4444 »

A jaki dokładnie model tego zasilacza ? Bo ten świecący na niebiesko nie ma za fajniej linii 12V.
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Jacek »

A jaką kartę chciałeś kupić i rzekomo miała być za mocna?
Awatar użytkownika
dario
Arcykapłan
Posty: 1412
Rejestracja: 08 lutego 2007, 09:15
Lokalizacja: Tychy

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: dario »

Myślałem o GeForce GTX 460 :)

A jeżeli chodzi o to co mam jeszcze w kompie to np. nagrywarka HL-DT-ST DVD ROM GH22NP20 (ATA Device), dysk twardy 160 GB WDC WD 1600JD-00HBB0 (ATA Device) i jeden dodatkowy wiatrak + AMD Athlon II X2 255 Processor 3.10 GHz, pamięć 4 GB HyperX Kingstone. Płyta główna Asus na której jest zintegrowany Radeon HD4200.
Alla Juventus vincere non è importante. E’ l’unica cosa che conta
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1012
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: raven4444 »

Zapomnij o całej rodzinie GF 4xx i 5xx na 2 jajcach proca, sterownik karty go zabije.
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Jacek »

raven4444 pisze:Zapomnij o całej rodzinie GF 4xx i 5xx na 2 jajcach proca, sterownik karty go zabije.
??? Czy możesz to wyjaśnić? Co sterownik karty ma wspólnego z procesorem?
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1012
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: raven4444 »

Sterownik to pomost pomiędzy systemem a sprzętem i działa on nie na GPU tylko na CPU, i nvka coś zwaliła z narzutem na procesor sterownika Fermi no i jest taka klapa że procek nie wyrabia przez sterownik i karta czeka na dane i czeka i czeka.... Na XPku to nawet nawet działa ale już na Win7 procek jest ostro zajeżdżany i karta wyciąga w zależności od wydajności procka tak z max 70% mocy. Problem znany i podobno jest trochę z każdą nową wersją sterów naprawiany po troszku. Wiem tyle że jak pół roku temu kolega wymienił 9600 na 460GTX a miał AMDka 2 jajcowego chyba po 2,6 ja jajo, to wydajność była gorsza niż na 9600.
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Jacek »

Składałem w zeszłym roku kompa na AMD i GTX460, zawsze robię testy i żadnych takich rewelacji nie uświadczyłem. Nigdzie też nie wyczytałem o takim problemie a sporo artykułów o tych kartach przejrzałem bo swego czasu były najlepszą propozycją na rynku, mogłem coś przeoczyć.
Problem dotyczy tylko 460tki czy całej serii 4xx i kolejnych? Może kolega ma po prostu za słaby procek do kart tej mocy i każda będzie mu zwalniać?
ODPOWIEDZ