THIEF DS - BARDZO DZIWNY PROBLEM

Wkradnij się tutaj, jeśli chcesz porozmawiać o świecie Thiefa, rozważyć zawiłości fabuły i dowiedzieć się czegoś o mitologii stworzonej na potrzeby gry lub poruszyć podobne kwestie.

Moderator: Spidey

patrik
Bełkotliwiec
Posty: 28
Rejestracja: 26 sierpnia 2011, 17:28
Lokalizacja: Jarocin

THIEF DS - BARDZO DZIWNY PROBLEM

Post autor: patrik »

Posiadam oryginalnego Thiefa DS (wersja 1.1), który był dołączony swego czasu do CD-ACTION. Mój problem polega na tym, iż po przejściu misji w przytulisku dla obłąkanych nie mogę przedostać się do dzielnicy Starodale, aby kontynuować grę. Niby dzielnica wczytuje się, ale po załadowaniu się wywala mnie natychmiast do pulpitu z komunikatem, że program przestał poprawnie działać. Do innych dzielnic mogę się swobodnie dostać, ale do Starodale już nie. Co ciekawe, wcześniej (tzn. przed misją w przytulisku) mogłem się spokojnie tam przemieszczać. W ogóle gra nie stwarzała żadnych problemów. Próbowałem już reinstalacji oraz jak sugerują na forum CD-ACTION różnych trybów zgodności. Niestety, ani jedno, ani drugie nie pomogło. Gra nadal za każdym razem w momencie przejścia do dzielnicy Starodale wyłącza się. Proszę o pomoc. Być może ktoś już spotkał się z takim problemem.
Mój komputer to:
- system Vista,
- procesor Intel Core 2 Quad 2,4 GHz,
- karta graficzna GF 8800
- pamięć RAM 3 GB
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3835
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: THIEF DS - BARDZO DZIWNY PROBLEM

Post autor: Bruce »

Zdecydowanie problem gry. Spróbuj przejść od nowa misję. Jak nie, to poproś kogoś kto ci przeskoczy ten fragment gry.
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
patrik
Bełkotliwiec
Posty: 28
Rejestracja: 26 sierpnia 2011, 17:28
Lokalizacja: Jarocin

Re: THIEF DS - BARDZO DZIWNY PROBLEM

Post autor: patrik »

Uprzejmie proszę o rozszerzenie odpowiedzi. Przyznam szczerze, że nie bardzo wiem na czym ma polegać owe "przeskoczenie fragmentu gry". W każdym razie spróbuję jeszcze raz przejść misję w domu dla obłąkanych, chociaż nie bardzo mi się to uśmiecha. Jak w nią grałem, to miałem duszę na ramieniu. :)
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: THIEF DS - BARDZO DZIWNY PROBLEM

Post autor: Hadrian »

patrik pisze: Przyznam szczerze, że nie bardzo wiem na czym ma polegać owe "przeskoczenie fragmentu gry".
Chodzi o to, że ktoś może ma zapis zaraz po tej misji i mógłby ci wysłać na pocztę czy dać jako załącznik do posta. Ja niestety nie dam, bo nie mam zainstalowanego Thiefa 3 ;)
patrik
Bełkotliwiec
Posty: 28
Rejestracja: 26 sierpnia 2011, 17:28
Lokalizacja: Jarocin

Re: THIEF DS - BARDZO DZIWNY PROBLEM

Post autor: patrik »

Dzięki za pomoc. Będę próbował.
patrik
Bełkotliwiec
Posty: 28
Rejestracja: 26 sierpnia 2011, 17:28
Lokalizacja: Jarocin

Re: THIEF DS - BARDZO DZIWNY PROBLEM

Post autor: patrik »

Problem rozwiązany. Dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
Mjodek
Poganin
Posty: 707
Rejestracja: 12 kwietnia 2008, 16:25
Lokalizacja: Zadupie

Re: THIEF DS - BARDZO DZIWNY PROBLEM

Post autor: Mjodek »

Można wiedzieć jak rozwiązałeś problem? Miałem podobny, lecz w innej grze; ale moża akurat to rozwiązanie się sprawdzi
patrik
Bełkotliwiec
Posty: 28
Rejestracja: 26 sierpnia 2011, 17:28
Lokalizacja: Jarocin

Re: THIEF DS - BARDZO DZIWNY PROBLEM

Post autor: patrik »

Posłuchałem rady jednego z forumowiczów i "przeskoczyłem" ten felerny fragment gry. Wrzuciłem zapis gry, którego akcja dzieje się kawałek dalej. Save`y znalazłem tu na forum. No i zadziałało. Była to prawdopodobnie wada samej gry, gdyż teraz wszystko funkcjonuje tak, jak należy.
Awatar użytkownika
Mjodek
Poganin
Posty: 707
Rejestracja: 12 kwietnia 2008, 16:25
Lokalizacja: Zadupie

Re: THIEF DS - BARDZO DZIWNY PROBLEM

Post autor: Mjodek »

patrik pisze:Posłuchałem rady jednego z forumowiczów i "przeskoczyłem" ten felerny fragment gry. Wrzuciłem zapis gry, którego akcja dzieje się kawałek dalej. Save`y znalazłem tu na forum. No i zadziałało. Była to prawdopodobnie wada samej gry, gdyż teraz wszystko funkcjonuje tak, jak należy.
dzięki. Chyba po prostu tak samo zrobię z moim Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth...
ODPOWIEDZ