FAQ - Problemy Techniczne

Wkradnij się tutaj, jeśli chcesz porozmawiać o świecie Thiefa, rozważyć zawiłości fabuły i dowiedzieć się czegoś o mitologii stworzonej na potrzeby gry lub poruszyć podobne kwestie.

Moderator: Spidey

Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj począte

Post autor: Mixthoor »

Mały problem. Win7 x64 + TV. Odpalam Thief'a Gold z TGFixem. Nie mam dźwięku w menu, jedynie podczas filmu. Początek rozgrywki, okropna grafika i napis "Nie można ustawić rozdzielczości". Wpisuje różne wartości do pliku cam.cfg (linia nr 21) - bez pozytywnego rezultatu.

Na Notebooku Win7 x64 TG z TGFixem działa idelanie, jedynie pod TV mam takie trudności. Jak to naprawić?

Update 29.03.2012:

Rozpieprzylem sobie plik cam.cfg. Po przywroceniu orginalu wszystko wrocilo do normy.
Ostatnio zmieniony 29 marca 2012, 08:33 przez Mixthoor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj począte

Post autor: SPIDIvonMARDER »

[quote="Mixthoor"](...)
3) Zainstaluj On2 VP3 Video For Windows Codec v3.2.5.0 z archiwum T2X Codecs lub sciagnietego z tej strony
(...) Co to jest za plik? Zamiast plików, o których mówisz, są jakieś "Sweetim for facebook", to jakiś trojan?
Obrazek
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj począte

Post autor: Mixthoor »

Free-Codecs.com, link: http://www.free-codecs.com/download/VP3.htm
Wstrzymaj sie z instalacja tego czegos.

Paris wspomnial wczoraj, ze mozna na Win7x64 zainstalowac VP3, ktory zostal dolaczony do orginalnego instalatora T2X. Ten sam plik powinienes instalowac na WinXP i Win7x86. VP3 dolaczony do T2X instaluje pliki do %windir%system32 a nie sysWOW64. Po jego instalacji masz dobra jakosc filmow podczas gry i ogladajac je w lokalnym odtwarzaczu. Nie rozumiem, czemu wersja, ktorej link podalem na gorze, nie lyka prawidlowo tych filmow. Jest ona aktualna i przeznaczona pod architekture 64 bitowa.
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj począte

Post autor: Keeper in Training »

Drobne pytanie: czy którekolwiek z Was używających ikspeka doświadcza/doświadczało problemów z kontrastem oryginalnego T2X? W T2 problemów nie było (w końcu karta graficzna to ATI), sama gra chodzi płynnie, chociaż jeszcze nie naprawiłam filmów. Po prostu jest bardzo ciemno, choć zmieniałam jasność nawet na maksimum. Tam, gdzie jest cień, ja mam czarną dziurę. Dźwięk, ruch, klawisze działają jak trzeba, jedynie ta czarno-biała kolorystyka utrudnia grę (trudno powiedzieć, gdzie idę).

Dodam, że rozdzielczość ustawiona dla T2 to 1280x1024 (najwyższa, jaką mi prezentuje, a najlepiej byłoby ustawić 1900x1600), a komputer współdziała z telewizorem, ale to nie powinno robić problemów, prawda? Z góry dziękuję za podzielenie się wrażeniami w tym zakresie.
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj począte

Post autor: Mixthoor »

TMA i T2X odpalasz na TV?

Czytalem, ze na nowszych kompach, niezaleznie od systemu operacyjnego, musimy instalowac DDFix'a. Udostepnione przez Ravena archiwa oraz przepakowane przeze mnie pliki posiadaja DDFix'a dostosowanego do polskiej wersji TMA z Antologii. Skorzystaj z niej, tzn. skopiuj z tych paczek pliki:
- ddfix.dll
- ddfix.ini
- THIEF2.exe
Nastepnie w plikach ddfix.ini oraz cam.cfg ustaw taka sama rozdzielczosc. Napisz, czy pomoglo.
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj począte

Post autor: Keeper in Training »

DDfixa mam, więc w teorii powinno wyświetlać tak samo T2 i T2X. Przysiądę nad tym przed świętami przy okazji pisania instrukcji do XP 32. Serdecznie dziękuję za odpowiedź, zobaczymy, jak wyjdzie.
Mixthoor pisze:TMA i T2X odpalasz na TV?
Może niezbyt konkretnie się wyraziłam, przepraszam. Nie odpalam przez sam telewizor (jak na konsoli), tylko ten sam monitor (w zależności od wejścia HDMI, które wybierzesz) może funkcjonować jako wyświetlacz komputera bądź też telewizora. To jest dość łatwe do zrobienia, bezpieczne i pozwala zaoszczędzić miejsce przy korzystaniu z komputera stacjonarnego. Podpinasz zarówno komputer, jak i kable z telewizora (antenę, tuner, DVD itd.) do tego samego monitora. W zależności od telewizora postępujesz zgodnie z instrukcją. To tyle. Zobaczę, czy pomogło, bardzo dziękuję.
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj począte

Post autor: Mixthoor »

DDFIX
Gdy bawilem sie ustawieniami ddfix'a, oczywiscie zniszczylem cala strukture pliku i TG/TMA przestaly dzialac. Moze cos podmienilas przez przypadek?
-----------
MONITOR / TV
U siebie mam tak:

1) PC podpiety bezposrednio do TV (HDMI) - wszystko dziala
2) Notebook podpiety do stacji dokujacej z dwoma monitorami - TMA, TG nie dzialaja
3) Notebook bez stacji dokujacej - wszystko dziala
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj począte

Post autor: Keeper in Training »

Mixthoor pisze:DDFIX
Gdy bawilem sie ustawieniami ddfix'a, oczywiscie zniszczylem cala strukture pliku i TG/TMA przestaly dzialac. Moze cos podmienilas przez przypadek?
-----------
MONITOR / TV
U siebie mam tak:

1) PC podpiety bezposrednio do TV (HDMI) - wszystko dziala
Nie, to się pojawiło dopiero po instalacji T2X, kiedy jeszcze nie grzebałam w plikach (po co grzebać, gdy uruchamia się dobrze?). A 1) to dokładnie taki system, jaki jest u mnie. Siądę, zobaczę. Jeśli coś wymyślę, dam Wam znać.
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj począte

Post autor: Mixthoor »

Uwaga! Wielka aktualizacja tematów http://www.thief-forum.pl/viewtopic.php?f=6&t=5792 oraz http://www.thief-forum.pl/viewtopic.php?f=6&t=5791 !!!

Czytać instrukcje (TG, TMA, T2X) i FAQ (Spolszczenie T2X), a w razie problemów, proszę pisać tutaj.
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj począte

Post autor: Mixthoor »

Zaratul pisze:USE MY SETTINGS in the ddfix.ini file!!

[PostProcessing]

;Enable postprocessing. Boolean.
Enable=1

;Include overlay in postprocessing. Boolean.
Overlay=0

;Modulation for the unbloomed frame buffer. 0xrrggbb.
Base=0xffffff

;Saturation of the unbloomed frame buffer. 0-255.
; (255 = full saturation, 0 = pure grayscale.)
BaseSaturation=255

;Bloom intensity. 0-255. (0 = disable all bloom processing.)
Bloom=255

;Gain from bloom level to the next. 0xrrggbb. (0x404040 = zero gain.)
BloomPersistence=0x404040

;Bloom saturation. 0-255. (255 = full saturation, 0 = pure grayscale.)
BloomSaturation=255

;A per-level zoom-in factor. Integer. (0 = no spread.)
;This makes the bloom spread out (positive values) or in (negative values).
BloomSpread=0

;Colors below this will cause no bloom. 0xrrggbb.
BloomThreshold=0xD0D0D0

;Trailing and afterimages. 0xaarrggbb. (0 = no trailing.)
;The rgb components modulate the trail color, while the alpha component governs
;how much of the bloom from the last frame is blended into the current frame.
BloomTrail=0

;Shift left for the bloom source. Integer 0-8.
;The result of applying threshold (which is actually a subtraction), is
;multiplied by 2**BloomShift.
BloomShift=8

;After applying BloomShift, modulate the result with the original frame buffer.
;Boolean.
BloomShiftRemodulate=1
Nie dziala. Probowalem rowniez tych ustawien (film tutaj). I dupa.
Sprawdzal to ktos?
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj począte

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Problem z SystemShockiem 2. Otóż nieaktywne są przedmioty w ekwipunku, a także nie mogę przeglądać PDA. Klikam i nic się nie dzieje. W dodatku jak klikam LPM na jakiś przedmiot w ekwipunku czy chociaż przewijanie tekstu w PDA, to postać nadal strzela/atakuje, pomimo, że to nie jest shooting mode.
Obrazek
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj począte

Post autor: Dziarsky »

SPIDIvonMARDER pisze:Problem z SystemShockiem 2. Otóż nieaktywne są przedmioty w ekwipunku, a także nie mogę przeglądać PDA. Klikam i nic się nie dzieje. W dodatku jak klikam LPM na jakiś przedmiot w ekwipunku czy chociaż przewijanie tekstu w PDA, to postać nadal strzela/atakuje, pomimo, że to nie jest shooting mode.
To wymaga zmiany wpisu w plikach ini i dotyczy zaznaczania obiektów.

Wpisz w google kombinację "system shock 2 frob objects problem" i na bank znajdziesz temat opisujący co gdzie poprawić.

ps. Z tego powodu sam kiedyś olałem grę bo myślałem, że tutorial ma jakiś skopany i nie da się opanować ekwipunku a to był błąd w grze :).
Obrazek
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj począte

Post autor: BodomChild »

Świetnie, Thief gold działa u mnie bez problemu! Z tgfixem nawet ten z Antologii już działa :jez (mam kartę radeona, więc zgodnie z instrukcją zaaplikowałem jeszcze widescreena).

Ale żeby świat nie był zbyt piękny, mam dla odmiany problem z Thiefem 2, tym Thiefem 2, który nigdy wcześniej mi nie sprawiał problemów, konkretnie chodzi o fanmisje (a raczej głównie). Od przestawienia się z GeForce 7600 na Radeona HD5670 nie grałem w Thiefy, z goldem sobie poradziłem, ale mój Thief 2 z Antologii przestał lubić się z... DDFixem! Ale od początku:

Jak pisałem dramat rozgrywa się na Radku HD5670 i Windzie XP. Instaluję Thiefa 2, uruchamia się bez ddfixa i spokojnie można grać (jak się odznaczy 1 rdzeń procka i przeboleje brzydsze kolorki), ale kto by się tam bawił w takie coś?! Aplikuję DDFixa, najpierw próbowałem najnowszego 1.5.12, później starsze (w tym paczkę z exekiem ravena), oryginalne misje działają, ale czasami wywala przy wchodzeniu w opcje a w menu pojawiają się jakieś dziwne krzaczki. No ale nic, najważniejsze, że sama gra działa, tyle, że ja instaluję T2 głównie po to, żeby zagrać w nowe FMki i tu się zaczyna prawdziwy dramat. Żadna FMka mi nie chce działać :smu , tzn. na początku mi się uruchamiały, ale wywalało w trakcie gry a teraz wywala do windowsa z błędem już na starcie (tuż po załadowaniu), ponowne zainstalowanie gry nic nie pomogło. Oryginalna kampania odpalana z darkloadera działa i teraz uwaga... bez ddfixa FMki działają! :ora
DDFix miał pomagać a nie pieprzyć grę :roll: , próbowałem różnych wersji (oprócz tych poniżej 1.5.5) i ciągle to samo. Próbowałem z widescreenem, to najpierw przy próbie włączenie gry pokazało mi, że brak DirectX 7, a później wywalanie błędu przy włączeniu gry, albo fanmisji. Próbowałem też z widescreenem z TGFixa, który pomógł mi z goldem.

Podsumowując, DDFix uniemożliwia mi granie w fanmisje i lekko pieprzy menu gry (wywalania lub krzaczki). Co jest do cholery? Ktoś miał coś podobnego? To przez Radeona czy co (na GeForce nie miałem takich przygód)?! Nic tylko się pociąć z tymi thiefami!

Obrazek
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj począte

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Jak miałem problem z TG z Antologii, tj nie czytał FMek, to użyłem starego pirata. Dociągnąłem do niego skrypty z I postu tego tematu i wszystko działa wyśmienicie.
Obrazek
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj począte

Post autor: BodomChild »

SPIDIvonMARDER pisze:Dociągnąłem do niego skrypty z I postu tego tematu
Chodzi o skrypty UsrScriptT2_1x2BugFix, tnhscript21 i NVscript, czy jeszcze coś trzeba instalować? To na pewno nie jest wina skryptów, bo jak pisałem bez ddfixa wszystko się ładnie uruchamia (grałbym normalnie bez ddfixa ale ja chcę ładne niebo i całą paletę kolorów), problem leży w ddfixie. Nie wiem, może pogrzebać coś w ddfix.ini.

Pirata T2 nie mam, ale jutro spróbuję z moją starą wersją SoldOut, dzisiaj już mi się nie chce grzebać.

EDIT:

Dobra, poszukałem i to na 100% problem z ddfixem i kartą ATI, na nowszych wersjach Catalystów są takie rzeczy. Dziwi mnie tylko, że stary gold działa a T2 nie daje rady.
Po prostu to uwielbiam, zamieniaj teraz sterowniki karty graficznej z powodu jednej starej gry, po prostu kurna słodkie! :suc Te stare gry to jest prawdziwy pain in the ass...

I nowe DDFixy tego nie rozwiązują?! Musi być jakiś sposób, szukam dalej...
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj począte

Post autor: Mixthoor »

Zainstaluj TMA Mixthoor Mod Pack v1.0 i powiedz mi, czy nie będziesz miał pod tym XP-kiem problemów. Oprócz RegIndeo.bat reszta powinna pod Win XP ruszyć.

TMA Mixthoor Mod Pack v1.0
- t2water - Enhanced Water for Thief 2: The Metal Age - dodaje nowy wygląd wody
- t2skies - Enhanced skies for Thief 2: The Metal Age - dodaje nowy wygląd nieba
- The Thief Enhancement Pack - dodaje nowe przedmioty
- NTEX normal texture pack version 1.12 for Thief 2 - dodaje nowe tekstury
- Narrow Sewer Spiders - dodaje nowy wygląd małych pająków
- Huge Sewer Spiders - dodaje nowy wygląd dużych pająków
- GayleSaver's Custom Scripts - skrypty potrzebne do odpalenia niektórych FM
- Telliamed's Custom Scripts - skrypty potrzebne do odpalenia niektórych FM
- Nameless Voice's Scripts - skrypty potrzebne do odpalenia niektórych FM
- DDFix v1.5.11 pre-patched Antologia Thief 2 - patch dostosowany do uruchamiania T2 na nowszych maszynach
- Sound Enhancement Pack T2 - dodaje nowe dźwięki
- Plik RegIndeo.bat, niezbędny przy problemach z rejestracją kodeków w systemie. Olej to
- Plik user.bnd, będący przykładową klawiszologią gry. Można olać.
- Plik create_backup.bat, niezbędny przy tworzeniu kopii zapasowej orginalnych plików. Ważny plik
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj począte

Post autor: Keeper in Training »

No dobra, aby napisać na czysto instrukcję pod T2X, rozsypałam sobie T2 I T2X EN... Kocham to :luk .

System: Windows XP x32, karta graficzna ATI (numeru teraz z głowy nie kojarzę), kilkadziesiąt gigabajtów miejsca na dysku lokalnym. Przed instalacją T2X T2 z Antologii śmigał i żadnych problemów nie miałam. Teraz do ekranu komputera podpięty mam telewizor i dekoder z enki, dlatego musiałam uruchomić T2 w rozdzielczości 1280x800 z przyspieszeniem sprzętowym i prawie na maksymalnej jasności. Gra zainstalowana pod C:Program Files/My documents/Thief 2 - The Metal Age/ (czyli tak, jak powinno być). Gra dobrze, nawet Garrett potrafi patrzeć pod nogi w piwnicy Rumfordów (często była tam czarna plama).

Niestety, instaluję T2X i najpierw Avast mi w połowie przerywa instalację (no tak, straszny plik z Internetu!). Wpisuję instalkę na białą listę Avasta. Instaluję, podając ścieżkę dostępu do gry C:Program Files/My documents/Thief 2 - The Metal Age/. Gra chce tworzyć folder dostępu - o co tu chodzi? Nie jestem pewna, więc pozwalam w domyślnym (C:Program Files/My documents/Thief 2 - The Metal Age/T2X/). Zgadzam się na DDFixa i zgodnie z Waszymi zaleceniami, nie instaluję VP3. Gra uruchomiona jest czarna, szumi, po czym wywala błąd.

Z powrotem odinstalowuję T2X, instaluję tak samo, ale pozwalam zainstalować VP3. Avast pluje na te kodeki i wyłącza w pół instalacji. Gra wylatuje w powietrze. Wpisuję VP3 na białą listę Avasta i puszczam wszystko od początku. Gra uruchomiona jest czarna, szumi, po czym wywala błąd.

To koniec mojej małej spodziedzi nt. T2X na ikspeku. Ani razu nie doszłam do spolszczenia, więc to nie ono bruździ. Kiedy za pierwszym razem instalowałam T2X TAK SAMO (ale przed czyszczeniem w celu napisania przejrzystej instrukcji), działało poprawnie, jedynie obraz był bardzo kontrastujący i nie dało się nic widzieć (to jednak chyba wiem już, jak naprawić - używając ustawień, które wypisałam powyżej dla T2). Dodam, że jestem administratorem. Ktoś ma jakieś pomysły? Ślicznie proszę :aniol: .
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj począte

Post autor: Mixthoor »

Keeper in Training pisze:Gra zainstalowana pod C:Program Files/My documents/Thief 2 - The Metal Age/ (czyli tak, jak powinno być).
Nie bardzo. Aplikacje powinno instalowac sie na osobnym voluminie. Dlatego tez u siebie moj dysk twardy mam podzielony na 3 podstawowe partycje z 2 voluminami:
1) nieokreslony, przeznaczony na pliki np. BitLockera
2) partycja podstawowa nr 1 z voluminem C na OS
3) pratycja podstawowa nr 2 z voluminem D na pozostale aplikacje oraz pliki


Keeper in Training pisze:Niestety, instaluję T2X i najpierw Avast mi w połowie przerywa instalację (no tak, straszny plik z Internetu!).
Wywal to gowno. Proponuje instalacje Comodo Internet Security (Antyvirus + Firewall + Defense). Za darmo dla uzytkownikow domowych.


Keeper in Training pisze:Wpisuję instalkę na białą listę Avasta. Instaluję, podając ścieżkę dostępu do gry C:Program Files/My documents/Thief 2 - The Metal Age/. Gra chce tworzyć folder dostępu - o co tu chodzi?
Ja tez nie wiem, syf kila i mogila. Jesli chcesz, pomoge Ci zdalnie. Polacze sie z Twoim kompem i zainstaluje Ci wszystko tak, jak byc powinno.


Keeper in Training pisze: Ktoś ma jakieś pomysły? Ślicznie proszę
Wiec jak sie zdecydujesz na pomoc zdalna, sciagnij plik EXE z tej strony.
Awatar użytkownika
Abru
Młotodzierżca
Posty: 896
Rejestracja: 22 września 2002, 13:00

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj począte

Post autor: Abru »

Aplikacje powinno instalowac sie na osobnym voluminie.
Dlaczego aplikacje "powinno" instalować się na osobnej partycji? :)
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj począte

Post autor: Mixthoor »

Lad i porzadek, lepsza kontrola, lepsza wydajnosc OSa (mowilmy o Win, w Linuxach nie siedze) Dodatkowo dla aplikacji mozna tworzyc konta serwisowe z odpowiednimi uprawnieniami (niekoniecznie admina), by obslugiwaly takie aplikacje.

EDIT:
Malo tego, u siebie mam nawet Profile lacznie z Tempami poprzerzucane na osobny volumin. Na "C" mam tylko OSa, staly plik stronnicowy pamieci wirtualnej, sterowniki + te pliki aplikacji, ktorych nie udalo mi sie przerzucic gdzies indziej.
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj począte

Post autor: Keeper in Training »

Serdecznie dziękuję. Na razie, żeby Ci nie przeszkadzać, pokombinuję jeszcze. Kurczę, nawet w rejestrach tego nie namierzyłam... Jeżeli nadal będzie łyso, będę grzecznie prosić o helpdesk! :-P
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj począte

Post autor: BodomChild »

Dupa blada, przedwcześnie się ucieszyłem :smu . Po wgraniu tej paczki najpierw odpaliłem grę normalnie, nadal czasem wychrzani się w menu i są krzaczki, ale pierwsza misja się włącza, tak jak poprzednio. Odpalam fanmisję z darkloadera (konwersja Lord Baffords Manor pod T2) i działa, pobiegałem trochę po mapie, żadnych problemów, jest super. Postanowiłem wypróbować inną FMkę, wybrałem sobie tę horrorowatą z chatką w górach, ładuje się, jest sklepik, klikam rozpocznij i dupa, czarny ekran i błąd, próbuję jeszcze raz, to samo. Sprawdzam inną misję, wziąłem stare Inverted Manse, ładuje się, sklepik, pojawia się obraz i za chwilę czarny ekran z błędem. W innych fanmisjach to samo, ale co najlepsze, nagle to samo zaczęło dziać się z oryginalnymi misjami, czarny ekran i błąd! :roz Więc jest jeszcze gorzej niż było, bo poprzednio przynajmniej podstawka działała.

To jest problem z DDFixem i Radeonem HD z Windą XP (z tego co wyczytałem pod Win 7 ten problem nie występuje), na TTLG ludzie mieli podobne rzeczy i chyba nie ma na to rozwiązania. Wczoraj próbowałem ze starszymi DDFixami, nawet się fanmisje zaczęły uruchamiać, ale po jakimś wywalało błąd, może będę próbował coraz starsze DDFixy i któryś zadziała? Jutro jeszcze raz zainstaluję T2 z Antologii z tą paczką i spróbuję jeszcze z wersją SoldOut T2 na dwóch CD.

Jestem wściekły, wygląda na to, że jedynym sposobem będzie zainstalowanie starszych Catalystów (na TTLG proponowali 9.4). Nienawidzę grzebania się ze sterami sprzętowymi, to restartowanie kompa, usuwanie śmieci po starych sterach, zawsze można przy okazji coś spieprzyć i wszystko dla jednej starej gry, żeby sobie pograć w głupie FMki :wsc .
Nic tylko czekać na nowego DDFixa, może przy kolejnej wersji pomyślą o ludziach z kartami ATI... :zdz
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj począte

Post autor: Mixthoor »

@Bodom:
Zastanawiam się... Po przeczytaniu swojego starego postu w Nowe oblicze Thiefa, na WinXP nie potrzebowałem DDFix'a. Po reinstalacji systemu na Win7, Thief Gold oraz Thief Metal Age bez DDFix'a nie uruchamiał się.

Moja propozycja - Umówmy się na 30 minutowy zdalny support. Mam wolny jutrzejszy poranek (6:00 - 11:00). Daj znać, kiedy Ci pasuje. Krok po kroku pokażę Ci jak to wszystko zintegrować.

Ściągnij następujące programy:
- TG Mixthoor Mod Pack v1.0 + Thief Tools - Kompendium v0.3
- Program 7-zip pod Twoją wersję systemu
- Program Notepad++ pod Twoją wersję systemu
- Dark Loader v4.3 lub wyższa
- Program TeamViewerPlayer do połączenia zdalnego

Dodatkowo:
- odinstaluj wszystko co dotyczy Thiefa (obecny TG, TMA, DarkLoader, GarrettLoader
- przygotuj pliki instalacyjne Thiefa Antologii (jeśli masz innego, też damy radę)

-------------
-------------

@Keeper:
W przypadku TG i TMA nie trzeba grzebać w rejestrze OSa. Propozycja dla Ciebie - Umówmy się na 30 minutowy zdalny support. Mam wolny jutrzejszy poranek (6:00 - 11:00). Daj znać, kiedy Ci pasuje. Krok po kroku pokażę Ci jak to wszystko zintegrować.

Ściągnij następujące programy:
- TG Mixthoor Mod Pack v1.0 + Thief Tools - Kompendium v0.3
- Program 7-zip pod Twoją wersję systemu
- Program Notepad++ pod Twoją wersję systemu
- Dark Loader v4.3 lub wyższa
- Program TeamViewerPlayer do połączenia zdalnego

Dodatkowo:
- odinstaluj wszystko co dotyczy Thiefa (obecny TG, TMA, DarkLoader, GarrettLoader
- przygotuj pliki instalacyjne Thiefa Antologii (jeśli masz innego, też damy radę)
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj począte

Post autor: BodomChild »

Zainstalowałem moją starą wersję Sold Out Thiefa 2 do eksperymentów i pojechałem od razu z grubej rury, zaaplikowałem DDFixa 1.1.1 :) ! Ludzie pisali, że pomaga i rzeczywiście! Zero krzaków w menu, zero wywalania, fanmisje działają! :rad Może nie wszystko wygląda tak ładnie, ale ja nie jestem wymagający, popróbuję z nowszymi fixami i zobaczę przy którym zaczynają się krzaczki w menu (jeśli one są, to fanmisje na 100% nie ruszą).
Thief 2 z Antologii może być do misji oryginalnych, tam oprócz krzaczków w menu, gra działa nawet z DDFixem 1.5.11 (sporadycznie się wysypie w menu). Nie wiem Mixthoor co w Twojej paczce powoduje wysypywanie się nawet oryginalnych misji, kiedy instaluję tylko DDFixa 1.5.11 z przerobionym thief2.exe (ale nie tego z paczki), to wszystko działa. Może metodą prób i błędów jakoś do tego dojdę... :)

Trzeba modlić się o to, żeby nowa wersja DDFixa uwzględniła problemy z kartami ATI i Windows XP, bo na razie widać, że fixy robione są głównie pod karty Nvidii :zdg .

Nic, na razie mój problem jest rozwiązany, mogę normalnie grać w fanmisje :wes .
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj począte

Post autor: Mixthoor »

Jak chcesz. DDFix v1.5.11 jest przerobiony przez Ravena i odstosowany do TMA pod Win7 z Thiefa Antologii. Jutro będę na forum od 11:00 do 12:00 ze względów na upicie się. Muszę sie wysoać.

Edit 15.04.2012
Jesli nie chcesz zdalnej pomocy, mam propozycję:
1) Zainstaluj TG z Antologii.
2) Zainstaluj DarkLoadera
3) Włącz grę przez DL. Powiedz mi czy gra działa. Jeśli nie, opisz dokładnie co się dzieje.
ODPOWIEDZ