FAQ - Problemy Techniczne

Wkradnij się tutaj, jeśli chcesz porozmawiać o świecie Thiefa, rozważyć zawiłości fabuły i dowiedzieć się czegoś o mitologii stworzonej na potrzeby gry lub poruszyć podobne kwestie.

Moderator: Spidey

Awatar użytkownika
racaz
Paser
Posty: 221
Rejestracja: 02 maja 2009, 20:08

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj początek!

Post autor: racaz »

Nie da się.Wyskakuję takie coś:
System Windows nie może uzyskać dostępu do określonego urządzenia, ścieżki lub pliku.Możesz nie mieć odpowiednich uprawnień, aby uzyskać dostęp po elementu.Uprawnienia mam, i nawet otwieram jako administrator.
Jeśli ktoś chętny do gry w T2 multi pisać!
Moje GG:25888157
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1011
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj początek!

Post autor: raven4444 »

Skopiuj zawartość płyty na dysk i uruchom z dysku.
Przejmij na własność folder z skopiowanymi plikami. LINK
Uruchom instalator z tego folderu.
Awatar użytkownika
racaz
Paser
Posty: 221
Rejestracja: 02 maja 2009, 20:08

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj początek!

Post autor: racaz »

Ok, problem rozwiązany :)
Jeśli ktoś chętny do gry w T2 multi pisać!
Moje GG:25888157
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj początek!

Post autor: Hadrian »

Moja kuzynka ma taki sam problem jak Istarion, który napisał o nim na stronie 51.
Istarion pisze:Obrazek

Tak wygląda u mnie Thief 2 - świeża instalka gry + ddfixa. jak widać napisy są ale nie ma tekstur, poza tym wszystko działa idealnie. Rozjaśnienie klawiszem + nie pomaga.
O co tu chodzi?
vikose
Miastolud
Posty: 73
Rejestracja: 23 maja 2011, 19:59

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj począte

Post autor: vikose »

Mam pytanie czy w TDS u Was napisy w cutscenkach gdy są za długie "nachodzą" na siebie ? Czy jest to wina zastosowania Widescreen patcha ?

EDIT: A jednak to wina mojej natywnej rozdzielczości w grze.
patrik
Bełkotliwiec
Posty: 28
Rejestracja: 26 sierpnia 2011, 17:28
Lokalizacja: Jarocin

Thief Gold - filmiki nie wyświetlają się w grze

Post autor: patrik »

Na samym początku zaznaczę, że posiadam zainstalowane kodeki Indeo oraz - jak radzą w dziale pomocy technicznej w takich przypadkach - utworzyłem w katalogu z grą plik RegIndeo z rozszerzeniem bat. Już taki plik posiadałem po instalacji, brakowało w nim tylko wpisu "pause", więc podmieniłem na ten, który utworzyłem. Niestety, ale nie poskutkowało i filmy w grze nadal się nie wyświetlają. Co ciekawe, jeżeli odpalę filmiki osobno to mogę je oglądać.
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Thief Gold - filmiki nie wyświetlają się w grze

Post autor: Hadrian »

Kolejny spam. Do takich pytań jest temat.
patrik
Bełkotliwiec
Posty: 28
Rejestracja: 26 sierpnia 2011, 17:28
Lokalizacja: Jarocin

Re: Thief Gold - filmiki nie wyświetlają się w grze

Post autor: patrik »

Wydaje mi się, że jednak nie jest to spam, gdyż napisałem wcześniej, iż zastosowałem się do wszystkich zaleceń z działu pomocy technicznej w takich przypadkach i filmiki nadal się nie wyświetlają, chociaż autor tejże pomocy gwarantuje stuprocentową skuteczność.

Mój komputer to:
- system Vista,
- procesor Intel Core 2 Quad 2,4 GHz,
- karta graficzna GF 8800
- pamięć RAM 3 GB
Awatar użytkownika
Dordien
Ożywieniec
Posty: 91
Rejestracja: 16 listopada 2010, 12:33
Kontakt:

Re: Thief Gold - filmiki nie wyświetlają się w grze

Post autor: Dordien »

Dalej Spam bo takie pytania nadal należy umieszczać w tamtym temacie.
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3834
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: Thief Gold - filmiki nie wyświetlają się w grze

Post autor: Bruce »

patrik pisze:Na samym początku zaznaczę, że posiadam zainstalowane kodeki Indeo oraz - jak radzą w dziale pomocy technicznej w takich przypadkach - utworzyłem w katalogu z grą plik RegIndeo z rozszerzeniem bat. Już taki plik posiadałem po instalacji, brakowało w nim tylko wpisu "pause", więc podmieniłem na ten, który utworzyłem. Niestety, ale nie poskutkowało i filmy w grze nadal się nie wyświetlają. Co ciekawe, jeżeli odpalę filmiki osobno to mogę je oglądać.
Uruchom grę jako administrator. Tyle.
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
Shadow
Paser
Posty: 204
Rejestracja: 19 grudnia 2003, 21:30

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj począte

Post autor: Shadow »

A czy można odpalić grę w rozdziałce 1650x1080 ? Jeśli tak to jak to zrobić ?
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj począte

Post autor: Nivellen »

Zamiast podać rękę koledze, to psioczycie Obrazek a link do najważniejszej rzeczy leży i kwiczy.
Shadow -> rozumiem, że chcesz odpalić Thiefa 2, więc po świeżej instalce (najlepiej z Antologii) jako pierwszą rzecz musisz zainstalować sobie tzw. DDfix'a, dobrze przeczytaj instrukcję, bo w obecnej wersji jest zintegrowany z drugim patchem - Dark Engin Resolution Patch, dostosowującym wyświetlanie do szerokich ekranów.
Jeśli lubisz mroczne tajemnice i zamki...
Zapraszam do obejrzenia zrzutów z powstającej Fanmisji
Shadow
Paser
Posty: 204
Rejestracja: 19 grudnia 2003, 21:30

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj począte

Post autor: Shadow »

Ja ściągnąłem ddfix, który tu zapodał raven na samym dole tego wątku http://thief-forum.pl/viewtopic.p ... 11#p125111 i tam był już gotowy plik Thief2.exe2 to go podmieniłem i gra działa ale w ustawieniach max. rozdziałka to tylko 1280x1024 i powiem szczerze, że przy 22 calowym monitorze nie wygląda to za dobrze. Zmieniłem też ten cam.cfg wpisując nową rozdzielczość ale wtedy mam czarny ekran i tyle.
Awatar użytkownika
Regis
Skryba
Posty: 262
Rejestracja: 22 maja 2004, 19:17
Lokalizacja: Białystok / Warszawa

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj począte

Post autor: Regis »

Nivellen pisze:Zamiast podać rękę koledze, to psioczycie Obrazek a link do najważniejszej rzeczy leży i kwiczy.
Psioczą, bo były już założone dwa osobne wątki, gdzie wspomniany link był dokładnie podany.
Shadow pisze:Ja ściągnąłem ddfix, który tu zapodał raven na samym dole tego wątku http://thief-forum.pl/viewtopic.p ... 11#p125111 i tam był już gotowy plik Thief2.exe2 to go podmieniłem i gra działa ale w ustawieniach max. rozdziałka to tylko 1280x1024 i powiem szczerze, że przy 22 calowym monitorze nie wygląda to za dobrze. Zmieniłem też ten cam.cfg wpisując nową rozdzielczość ale wtedy mam czarny ekran i tyle.
Chciałbym się upewnić:
na świeżej instalacji (bez uruchomienia)
1. kopiujesz do głównego katalogu gry zawartość archiwum ddfix_1.5.11.zip
2. nadpisujesz plik exe gry
3. w pliku cam.cfg wpisujesz co trzeba
4. i dopiero pierwszy raz uruchamiasz grę jako administrator
i dalej masz problemy? Bo ddfix nie siedzi w pliku exe który "zapodał" raven tam jest tylko plik exe który dodatkowo trzeba nadpisać. Może spróbuj zamiast nadpisywać ten plik (punkt 2.), spróbuj samemu edytować własnego exeka, którego masz po czystej instalacji wg instrukcji http://thief-forum.pl/viewtopic.p ... 11#p125111 ?
"The essence of balance is detachment."
-- Mayar
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1011
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj począte

Post autor: raven4444 »

Spróbuj użyć ddfixa w wersji 1.4.5 i dodatkowo DarkWideScreena. U mnie każda nowa wersja po 1.4.5 po prostu nie działa.
Regis pisze:Bo ddfix nie siedzi w pliku exe który "zapodał" raven tam jest tylko plik exe który dodatkowo trzeba nadpisać.

Radzę sprawdzić co jest w tej paczce.
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj począte

Post autor: Keeper in Training »

racaz pisze:Mam problem.Gdy próbuję zainstalować T3 z antologii wyskakuję mi okienko zn apisem błąd.Nie wiem co zrobić z tym fantem.Mój sprzęt:

Procesor-Intel Core 2 Duo CPU E4500 @ 2.20 GHz 2.20 GHz
RAM-3 GB
System-Vista Home Premium z service Pack 2
Typ systemu-32 bitowy
Racaz, spróbuj trybów zgodności z XP i Service Packami. Może to pomoże. Ach, pamiętaj też, by uruchamiać instalację w trybie administracyjnym, Vista to wredne bydlę :such: . Sprzęt masz w porządku, karta graficzna chyba też jest OK. Możesz podać nam treść błędu?
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Shadow
Paser
Posty: 204
Rejestracja: 19 grudnia 2003, 21:30

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj począte

Post autor: Shadow »

Regis pisze:Psioczą, bo były już założone dwa osobne wątki, gdzie wspomniany link był dokładnie podany.

[Chciałbym się upewnić:
na świeżej instalacji (bez uruchomienia)
1. kopiujesz do głównego katalogu gry zawartość archiwum ddfix_1.5.11.zip
2. nadpisujesz plik exe gry
3. w pliku cam.cfg wpisujesz co trzeba
4. i dopiero pierwszy raz uruchamiasz grę jako administrator
i dalej masz problemy? Bo ddfix nie siedzi w pliku exe który "zapodał" raven tam jest tylko plik exe który dodatkowo trzeba nadpisać. Może spróbuj zamiast nadpisywać ten plik (punkt 2.), spróbuj samemu edytować własnego exeka, którego masz po czystej instalacji wg instrukcji http://thief-forum.pl/viewtopic.p ... 11#p125111 ?
Dokładnie tak robię. Skasowałem to od ravena odinstalowałem i ponownie zainstalowałem grę. Nadpisuję plik exe, zmieniam rozdzielczość i uruchamiam jako administrator bo mam Viste 64 bitową. Zrobiłem to z wersją 1.5.11 jak i tą starszą 1.4... Efekt końcowy jest taki że słyszę muzykę i to jak poruszam myszą po menu gry ale mam czarny ekran. Grę mam w wersji tej z Antologii. Co ciekawe kiedy zmienię rozdziałkę na 1280x1024 w cam.cfg to gra się odpala prawidłowo. Wogóle czy ktoś uruchomił tą grę z rozdzielczością 1650x1080 ?
Awatar użytkownika
Regis
Skryba
Posty: 262
Rejestracja: 22 maja 2004, 19:17
Lokalizacja: Białystok / Warszawa

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj począte

Post autor: Regis »

No to jeszcze podaj jaki masz monitor (jakie rozdzielczości obsługuje i jaka jest rozdzielczość natywna). Może tutaj jest problem?
A drugi pomysł to próba użycia dodatkowo Dark Engine Resolution Patch (oficjalna strona, bezpośredni link1, link2, link3), który może pomódz na niestandardowe rozdzielczości. Wypakowujesz zawartość archiwum do głównego folderu gry, uruchamiasz DarkWidescreen.bat, postępujesz zgodnie z instrukcjami i wpisujesz swoją rozdzielczość, a przy FOV ustawiasz 100.
Działa?
"The essence of balance is detachment."
-- Mayar
Shadow
Paser
Posty: 204
Rejestracja: 19 grudnia 2003, 21:30

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj począte

Post autor: Shadow »

Natywna rozdzielczość monitora to właśnie owe 1650x1080. Dark Engine też odpalałem. Nic to nie dało. Chyba Thief powoli niewytrzymuje próby czasu :( Szkoda bo chciałem trochę sobie FM pograć. Pozostaje mi tylko ten Dark Mod z którym raczej problemów technicznych nie ma.
Awatar użytkownika
Regis
Skryba
Posty: 262
Rejestracja: 22 maja 2004, 19:17
Lokalizacja: Białystok / Warszawa

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj począte

Post autor: Regis »

No to już więcej nie poradzę, co najwyżej spróbuj jeszcze odpalić grę na rozdzielczościach obsługiwanych przez Twój monitor z zakresu od 1280x1024 (która Cię nie satysfakcjonuje) do 1650x1080 (która niestety u Ciebie nie chodzi), może akurat jakieś ustawienie zadziała i Cię zadowoli.
No i jakbyś w przyszłości rozwiązał problem, to daj znać tutaj co pomogło.
"The essence of balance is detachment."
-- Mayar
Shadow
Paser
Posty: 204
Rejestracja: 19 grudnia 2003, 21:30

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj począte

Post autor: Shadow »

Dzięki za pomoc, no trudno. Na upartego mogę grać w niższej ale trochę za duża pikseloza się robi. Zamówiłem Dooma 3. Spróbuję tego Dark Moda. Na stronie widziałem z jakieś 40 fm to jest co grać :)
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj począte

Post autor: Nivellen »

Moim zdaniem problemem jest Vista, to cholernie wredny system, szczególnie dla gier. Upgrade z XP i Visty do 7 kosztuje teraz 250 zł, sam się chyba skuszę.
Jeśli lubisz mroczne tajemnice i zamki...
Zapraszam do obejrzenia zrzutów z powstającej Fanmisji
Awatar użytkownika
McLusky
Skryba
Posty: 320
Rejestracja: 12 maja 2006, 20:31
Lokalizacja: North Ashfield
Kontakt:

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj począte

Post autor: McLusky »

Thief Deadly Shadows PL (z Antologii) + Win 7 64x + 16:9 + EAX

Ponieważ jakieś dwie godziny męczyłem się z ustawieniami, postanowiłem podzielić się tym z Wami, którzy macie problemy z Thief Deadly Shadows na nowych sprzętach z Win7 64x.

1) Najpierw zainstalowałem TDS z płyty z Antologii. Po zainstalowaniu, uruchomiłem grę na chwilę i ją wyłączyłem.

2) Kolejnym krokiem, było odnalezienie pliku "Options.ini", ja swój plik odnalazłem pod ścieżką "C:\ProgramData\Documents\SaveGames\Ustawienia gracza". We wspomnianym pliku należy odnaleźć wpis "Resolution=4" i zmienić na "Resolution=-1".

3) Następnie potrzebny jest programik FOV fix. Należy go ściągnąć i rozpakować (najwygodniej do głównego katalogu z grą). Po odpaleniu należy wybrać żądane przez nas proporcje ekranu, np. 16:9 albo 16:10 i zapisać.

4) W Regedit (taki program, uruchamia się wpisując "regedit" w oknie "Uruchom", jest w menu start) należy odnaleźć taką oto ścieżkę:

Kod: Zaznacz cały

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Ion Storm\Thief - Deadly Shadows
Jest tam wpis "SaveGamePath", który wskazuje inną ścieżkę, niż powinien. Wpisz tę ścieżkę, która jest właściwa (inaczej FOV fix może nie zadziałać!). W moim przypadku to było "C:\Users\All Users\Documents".

6) Osoby, które jeszcze mają kartę dźwiękową Creativa z obsługą EAX (np. Audigy, X-Fi, etc.), zapewne mają już aplikację "Creative ALchemy". Należy ją uruchomić, po lewej stronie powinien pojawić się świeży wpis z Thief Deadly Shadows, który przerzucamy na prawą stronę. Jeśli jakimś cudem "ALchemy" Thiefa nie wykryło, należy własnoręcznie dodać profil z takimi oto ustawieniami: "Buffers 4, Duration 25, Max Voice Count 128". Osoby, które nie mają tej aplikacji zainstalowanej, niech najszybciej ją ściągną ze strony Creative.

7) Uruchom grę, najlepiej bezpośrednio plikiem "T3Main.exe". W menu start instalator robi skrót do "start.exe", a że jest to tylko głupia reklama Kolekcji Klasyki z Fronczewskim, lepiej sobie zedytować ten skrót.

Trochę trzeba się namęczyć, no ale w życiu nie ma nic za darmo. ;) Gra u mnie chodzi na następującej konfiguracji: Monitor 24" LG Flatron E2441 @ 1920x1060, procesor Intel i5 650 @ 3,2 GHz, 6 Gb RAM, grafa Ati Radeon 5750 HD, na niemieckim Windows 7 x64.

Obrazek

edit: no to się nagrałem :( Za każdym razem gdy wczytuję save'a, zawiesza mi się gra. Miał już może ktoś coś takiego?
Awatar użytkownika
McLusky
Skryba
Posty: 320
Rejestracja: 12 maja 2006, 20:31
Lokalizacja: North Ashfield
Kontakt:

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj począte

Post autor: McLusky »

Wielkie dzięki Raven4444! :) Wszystko działa jak powinno, i przyłączam się, o przyklejenie linka w pierwszym poście w tamtym wątku.

Znalazłem jeszcze info, że jak komuś przeszkadza pojawiający się pulpit w trakcie ładowania poziomu, to trzeba wyłączyć kompozycję aero. :)
ODPOWIEDZ