Nowa T2FM: Into The Odd

Wpadnij tutaj, jeśli chcesz zapoznać się z istotnymi wiadomościami, podyskutować o najnowszych doniesieniach ze świata Thiefa oraz opatrzyć zjadliwym lub miłym komentarzem poszczególne informacje.
ODPOWIEDZ

Jak oceniasz misję?

6/6 Przełomowa misja, kamień milowy pod każdym względem.
0
Brak głosów
5/6 Czołówka swojej kategorii. Bardzo dobra!
2
67%
4/6 Misja dosyć dobra, posiadająca ciekawe elementy ale również znaczące wady.
1
33%
3/6 Misja przyzwoita, spełniająca minimalne wymogi. Przeciętniak.
0
Brak głosów
2/6 Słaba misja, posiadająca poważne wady i powielony pomysł.
0
Brak głosów
1/6 Szkoda czasu na ściąganie takich śmieci. Trzymajcie się od tej misji z daleka!
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 3

Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Nowa T2FM: Into The Odd

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Tytuł: Into The Odd
Typ: T2
Autor: Croissantine & Die Fugger
Data wydania: 24.03.2020
Język: angielski

Opis: Misja konkursowa z okazji 20-lecia Thiefa 2. Pełna zatrważających przygód :)

Do pobrania z:
http://www.southquarter.com/tma20ac/
https://drive.google.com/drive/folders/ ... QwMV2p73XP

Wątek na forum TTLG
Link do tematu konkursowego na TTLG
Strona misji na Thief Guild
Obrazek
darkonia
Mechanista
Posty: 406
Rejestracja: 04 lipca 2011, 20:57

Re: Nowa T2FM: Into The Odd

Post autor: darkonia »

5/6
Połączenie labiryntów, niczym w posiadłości Konstantyna, dreszczu niepokoju i zagubienia jak w 'Nawiedzonej Katedrze', a wszystko to w szponach nowoczesnej maszynerii.
Zirytował mnie początek, który nie zdradzał, co mnie czeka później, no może pod względem dość wysokiego poziomu trudności. Czy te zbiry latają na jakichś sterydach?
Małe dzieło sztuki pod wieloma względami.
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Nowa T2FM: Into The Odd

Post autor: Hadrian »

SPIDIvonMARDER pisze:Okradanie miasta.
Oj, SPIDI. Wiem, że napisane po obejrzeniu screenów (sam się dokładnie tego spodziewałem), ale trudno o bardziej nietrafiony opis FMki :-D

Mam za sobą ok. 50 minut z tą FMką i kolokwialnie mówiąc: urwało mi dupę. Zaczyna się niepozornie, gdy wchodzimy do kanałów zaczyna się niezła przygodówka - przypomniało mi się, że Thief to nie tylko wybitna skradanka, ale też doskonała gra przygodowa :) Ale to co jest dalej... To już pozostawiam ciekawości złodziei ;) Pierwszy raz od dawna poczułem przy tej grze prawdziwy strach, niepokój i ciarki na plecach. Kreatywność twórców FMek chyba nigdy nie przestanie mnie zaskakiwać!
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Nowa T2FM: Into The Odd

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Ok, poprawiłem na coś innego. Niestety, mi ta FMka za nic nie chce odpalić :( Kiedy jestem już po odprawie i zegar przekręci się do końca, grę wywala do pulpitu.
Obrazek
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Nowa T2FM: Into The Odd

Post autor: Hadrian »

SPIDIvonMARDER pisze:Okradanie miasta.
Ukończyłem misję. Jednak było trochę tego miasta, ale zaledwie mały i dość klaustrofobiczny kawałek.

Misja ciągnie gracza liniową i starannie obmyśloną trasą, ale nie znaczy to, że jest nudno. Wręcz przeciwnie - twórcy w bardzo przemyślany sposób połączyli ze sobą różne lokacje, tworząc przekonującą iluzję tego, że nasz złodziej trafia do kolejnych lokacji zupełnie przypadkowo, a naszym celem jest znalezienie odpowiedniej i bezpiecznej drogi przez nieprzyjazne terytorium.

Jak się okazuje, później pojawia się możliwość powrotu do niektórych miejsc i tylko od nas zależy, czy rzeczywiście wrócimy się, by zdobyć parę łupów więcej z pomieszczeń, które nie były jeszcze dostępne. Twórcy przygotowali również skrypty, dzięki którym w ponownie odwiedzanych miejscach pojawiają się nowi przeciwnicy/cywile, co skutecznie również buduje iluzję, tym razem żyjącego świata.

Atmosfera jest odjechana i pogłębia ją podkręcone cienie oraz światło dzienne na powierzchni. Dawno nie grałem w tak mroczną misję. Problem z tą FMką jest taki, że jest to klimat bardziej pasujący do TG niż T2 - co wyraźnie mija się z ideą konkursu. Ponadto rozwiązania fabularne i architektoniczne bardzo odróżniają się od tego, co zaprezentowali nam twórcy oryginalnej kampanii. Grając w The Builder's Paradise nie miałem tego uczucia, czułem jakby ta FMka mogła zastąpić oryginalny finał gry. Zaś Into the Odd to zupełnie coś innego, choć środkowy epizod misji jest mocno inspirowany misją "Miecz" z pierwszej odsłony serii.

Podsumowując: Into the Odd to wspaniałe doświadczenie przygodowo-eksploracyjne z ogromną dawką klimatu i poczucia niepokoju, w którym twórcy nie zapomnieli o skradaniu. Misja jest bardzo grywalna, przemyślano ułożenie świateł, posadzek i groźnych przeciwników oraz posiada całkiem ciekawą fabułę. W moim odczuciu prześwietna misja, ale nie na ten konkurs.

9/10
ODPOWIEDZ