Najlepsza FM-ka 2012

Wejdź tutaj, jeśli utknąłeś w którejś fanmisji, potrzebujesz pomocy, chcesz wyrazić swoją opinię, podzielić się przemyśleniami na temat własnych lub cudzych FMs.

Moderator: Mixthoor

Najlepsza FM-ka 2012

Czas głosowania minął 01 kwietnia 2013, 12:05

Better Off Dead
5
25%
The Black Frog
5
25%
Bad Hangover
1
5%
What Have You Found, Little Fly?
1
5%
Shadow Politics
2
10%
Darkstone Gem 1: The Conflict
0
Brak głosów
Cryptic Realms
0
Brak głosów
A Better Tomorrow
0
Brak głosów
Between These Dark Walls
1
5%
Prezent :)
5
25%
Bones episode 1: The Old Quarter
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 20

Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Najlepsza FM-ka 2012

Post autor: Flavia »

To był interesujący rok dla FM-ek. Nie sądzę, abyśmy jeszcze kiedykolwiek dobili do poziomu z 2008 (107 misji do samego T2), ale i tak mamy tendencję wzrostową (o dwie misję pod T2 :-D ). T1 i T3 trzymają poziom, za to TDM leci na łeb na szyję. Za to większość fanmisji trzyma raczej wysoki poziom, niemal obyło się bez definitywnych gniotów.

W tym roku pojawiło się 36 fanmisji.

2 do T1: Shadow Politics i Between These Dark Walls, obie autorstwa debiutanta skacky'ego, obie zaskakująco dobre. Rozległe, doskonale zagospodarowane mapy, gęsty, mroczny klimat, grywalność na najwyższym poziomie – przynajmniej dla takich maniaków łacherowania po miastach jak ja. Obie gorąco polecane.


28 do T2 w tym:
5 nowych wersji starszych misji (Finals at the Academy LarryG, Festung Valth 3mdrina, Shadows in Our Blood Haplo, Croocked Town i Mech Angelo Ricebuga)

2 prezenty świąteczne: Prezent Timona i Bones 1: The Old Quarter Zachariasa.

Kampanie:
Better Off Dead Sensuta (2 misje)
The Black Frog gaetane (5 misji)
Shadow Plans Ricebuga (2 misje)
Darkstone Gem Chapter One: The Conflict DarkMaxa (4 misje)
Strife Campaign Ricebuga
Reunion with Basso zappendustera (3 misje)
Reunification Campaign Beltzera (4 misje)

Mieliśmy też dwa konkursy:
Thief Reloaded Contest
Bad Hangover Brethrena
Pestis Cruenta Haplo
Overlord's Ending FireMage'a
A Dire Return intrudera
i spóźniony, ale definitywnie warty uwagi klejnot:
What Have You Found, Little Fly? Xoraka

Oraz:
Halloween Contest
A Better Tomorrow DrK
Tell Tale Heart darthsLaira
Evil Thievery FireMage'a
Unknown Danger CMD


4 misje do TDS: Veil of Deceit Savara, Thief's Rising Adsk1, Garden of the Wizards i Kings and Queens IronEagle'a


12 pod TDM
W tym:
3 nowe wersje starszych misji: Return to the City Melana, Lord Dufford's stumpy'ego, Living Expenses Sonosuke
I uczestników konkursu:
TDM Beginners Contest
Sneak and Destroy SeriousToni
Rightful Property jysk

Niestety, nie spełniło się większość zapowiedzi zawartych w tym temacie: http://www.ttlg.com/forums/showthread.php?t=138907
Nie dostaliśmy porządnych (tj. nie konkursowych) debiutów Xoraka i Brethrena, ani żadnych w ogóle Watchera i kamyka. Żadnych nowych misji od Sliptipa (Ashen Age 2? Thef 2: Episode Three?), LarryG (Prequel 2), nicked (Sturmdrang Peak), także Yandros z ekipą się obijają – z tym, że teraz przy dwóch projektach zamiast jednym... :evil: No, ale ponoć już w styczniu...
Potężnym rozczarowaniem było dla mnie także zaprzestanie prac Eternauty nad wspaniale się zapowiadającą kampanią Violet's Violin. Zważywszy na jego poprzednie dokonania, to mogło być coś wielkiego.

Z dobrych rzeczy na pewno ważne było wydanie patcha 1.19 do T2, który otworzył przed twórcami FM-ek zupełnie nowe możliwości. Ogromną przyjemność sprawiły nowe dzieła sław takich jak DrK, gaetane czy Sensut. Na uwagę zasługuje też powrót naszej chluby narodowej timona oraz Metalheada, twórcy Bloodsport i Dyer's Eve, starutkich FM-ek, co do których jeszcze niedawno ubolewałam, że nigdy nie doczekają się kontynuacji. Jak dobrze się czasem pomylić :-D Żeby tak jeszcze Willy, Morrgan i Ramirez's Old Fat Burrick... :roll:

Dobra, przechodzimy do misji.

Rok otworzyła wyczekiwana mini-kampania Sensuta Better Off Dead (wcześniej znana jako Necronomicon). Cudowny, klimatyczny horror, pełnymi garściami czerpiący z twórczości Lovecrafta, a jednocześnie bardzo umiejętnie wplatający je w świat Thiefa.

Wkrótce potem pojawiła się jeszcze bardziej wyczekiwana kampania The Black Frog gaetane, twórczyni znakomitej, moim zdaniem, serii L'Arsene. Pięć misji, każda jedna lepsza od poprzedniej – od zupełnej sielanki po najczarniejszy horror, od standardowej rozrywki po najgłębsze szaleństwo. Absolutny must-play, jeśli idzie o ubiegły rok.

Niedługo po tym rozegrał się konkurs Thief Reloaded Contest 2, którego laureatem było Bad Hangover Brethrena, ciekawa misja powstała na bazie miasta z TDS, łącząca najlepsze cechy Złodzieja z zombie-apokalipsą i solidną dawką zagadek.

O wiele ciekawsze było dla mnie jednak What Have You Found, Little Fly? Xoraka, spóźniony uczestnik konkursu, o wiele bardziej skoncentrowany na elementach przygodówkowych i w ciekawy sposób eksploatujący rzadko poruszany temat magów.

Jeszcze wcześniej mieliśmy szansę zagrać w mroczny klejnot do T1 – Shadow Politics skacky'ego. Cudowne, mroczne i surowe miasto z mnóstwem zakamarków do spenetrowania na pewno dostarczyło thiefomaniakom niejednego dreszczu rozkoszy.

Następnie moją uwagę przyciągnęła kampania Darkstone Gem 1: The Conflict DarkMaxa, cztery solidne misje, co prawda każda kolejna nieco gorsza od poprzedniej, ale a nuż ktoś uzna ją za najlepszą?

Lato w wielkim stylu zakończył Sensut (czy ten człowiek ma coś innego do roboty? :-D ) misją Cryptic Realms. W trzech wersjach, ale myślę, że jedno miejsce w ankiecie wystarczy ;)

Konkurs Halloweenowy przyniósł spełnienie wielu thiefowych snów wraz z nową misją DrK: A Better Tomorrow. Genialny horror od początku do końca trzymający a napięciu i choć może nie wprowadza na „rynek” fanmisji żadnej nowej jakości, na pewno jest wart uwagi.

Skacky uraczył nas w tym roku jeszcze jedną misją do T1: Between These Dark Walls, jeszcze lepszą od poprzedniej moim skromnym zdaniem i dzielącą z nią wszystkie swoje zalety.

Na koniec pozostały dwa znakomite prezenty gwiazdkowe: Prezent timona i Bones 1: The Old Quarter. Trudno stwierdzić, która lepsza a jedyne, czego się można przyczepić, to że obie są zaledwie początkami czegoś większego, na co szczerze liczę w tym roku.

Jeśli ktoś uważa, że są jeszcze jakieś FM-ki, które powinny znaleźć się na tej liście, pisać w komentarzach. Jestem otwarta na sugestie ;)
Heroes are so annoying.
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Najlepsza FM-ka 2012

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Ciężka sprawa. Z powodów technicznych w tym roku mam straszne zaległości w FMkach i grałem tylko w 3 z tego zestawu. Każda z nich zasługuje na punkt... i równocześnie posiada jakąś wadę. Better off Dead ma słabą drugą część. Black Frog posiadała kilka wkurzających niedoróbek. A Shadow Politics byłą bardzo mała. Dlatego w końcowym werdykcie posłużę się rzutem kostką ;)
Wyszło Better of Dead i Shadows :)
Obrazek
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Najlepsza FM-ka 2012

Post autor: eLPeeS »

Łożeszty. 2012 to nie było dobry rok na granie w FMki, przynajmniej dla mnie. Patrząc po logach z DarkLoadera pograłem raptem w cztery pierwsze z listy przy czym tylko pierwszą skończyłem. Heh. Już dawno takich zaległości nie miałem. Chyba w tym roku odpuszczę sobie moje notoryczne i periodyczne wymądrzanie się i głosowanie ;) Kiedyś człowiek miał czas na młócenie w FMki do upadłego i szukanie pojedynczych sztuk złota pokitranych przez autorów misji, a teraz... :roll: ;)
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: Najlepsza FM-ka 2012

Post autor: Flavia »

Śledząc wątki w aktualnościach właśnie zauważyłam, że kiepsko z frekwencją. Dlatego tak potwornie wydłużyłam czas głosowania - do 1 kwietnia. Znajcie moje chamskie serce :twisted:
Więc, eLPeeS i ktokolwiek inny, nie poddawać się, macie mnóstwo czasu aby przejść chociaż te najlepsze ;)
Heroes are so annoying.
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1011
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Najlepsza FM-ka 2012

Post autor: raven4444 »

Sesja kochana sesja :D

Tak w ogóle bo sobie zrobiłem szybkie rozeznanie w tych FMkach.

Jak dla mnie są słabe po prostu.

The Black Frog - wymiękłem w 3 misji, nie wiem czemu po prostu nie podoba mnie się bardzo.

Cryptic Realms - pierwsza reakcja na początek, WoW, a później coraz gorzej, wiedziałem że nie mogę się spodziewać fmki grozy klasy RC ale myślałem że dostanę coś na miarę cytadeli Necronomiconu a tu kicha bo ta misja nie jest w cale straszna, bardzo taka se misja.

Better Off Dead - tu jest mega rozjazd, cytadela jest znakomita, dorównuje zamkowi Draculi z kampanii Dracula tego samego autora. Ale Paszcza Chaosu v2 ssie :D. Nudne, nie ciekawe, drętwe.

Zostało mi kilka gorzej ocenianych fmek do przejścia ale tutaj nic już nie zmienią.

Głosuję na Better Off Dead za cytadelę udając że nie ma po niej Paszczy Chaosu ;) i na Prezent którego jeszcze nie ukończyłem ale dał mi już więcej radości niż suma kilku FMek które niedawno przeszedłem.
Awatar użytkownika
Zaratul
Młotodzierżca
Posty: 892
Rejestracja: 13 stycznia 2008, 21:42
Lokalizacja: Poznań

Re: Najlepsza FM-ka 2012

Post autor: Zaratul »

Mój głos został oddany na Better off Dead i kampanie The Black Frog.

Better of Dead dlatego że to...no to Sensut.Każda wypuszczona przez niego FMka dla mnie to dużo dobrej zabawy w mrocznych klimatach.Do tego tutaj ma się dwie misje które są w kompletnie różnych klimatach co jest dla mnie dużym plusem.

The Black Frog ponieważ ta kampania jest cholernie dobra a to dzięki ciekawym zróżnicowanym misjom,bardzo dobrej oprawie graficznej i ciekawej fabule.Dobrze się bawiłem przy niej.
Look at you, hacker. A pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine?
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Najlepsza FM-ka 2012

Post autor: Mixthoor »

Dzięki za długi czas ankiety. Do T2 zostały mi tylko 3 misje, do TG te 2. Wkrótce napiszę coś od siebie (gdy znajdę wolną chwilę, o co obecnie jest bardzo trudno...)
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Najlepsza FM-ka 2012

Post autor: Mixthoor »

Better Off Dead v2.0

Opis:
Wyjątkowy pakiet dwóch misji, w których natkniemy się na większość znanych nam ugrupowań uniwersum Złodzieja. Mroczna i niezwykle rozbudowana historia pochłonie nas na wiele godzin, nie dając oderwać się od monitora. Na zlecenie Opiekunów, Garrett będzie musiał po raz kolejny stanąć do walki z siłami zła, by uchronić świat przed złowrogą magią, jaką niegdyś władał sam Szachraj.

Recenzja:
http://www.thief-forum.pl/viewtopic.php ... 54#p131354

Oceny cząstkowe:
Fabuła - 5
Grywalność - 5
Oprawa - 5

Ocena główna: 5,0

-------------------------------------------------------------------

Black Frog

Opis:
Murowany kandydat na najlepszą misję/kampanię roku 2012! Oczywiście wszyscy czekają na Hallowen Contest, które klimatem mogą porwać niejedną duszę łachera. Niemniej jednak Black Frog zachwyca niemalże każdym swoim elementem. Kampania jest dopracowana pod względem audio-wizualnym i fabularnym. Etapy różnią się od siebie, każdy urzeka czymś innym. Wiele zaskakujących momentów, pewnych zwrotów w akcji i sporo niespodzianek czeka na każdego, kto odważy się ujawnić tajemnicę "Czarnej Żaby"...

Recenzja:
http://www.thief-forum.pl/viewtopic.php ... 86#p135186

Oceny cząstkowe:
Fabuła - 5
Grywalność - 5
Oprawa - 5

Ocena główna: 5,0

-------------------------------------------------------------------

Better Tomorrow v1.1

Opis:
Misja stworzona na bazie poprzedniego projektu autora, na potrzeby konkursu Halloween 2012. Monochromatyczne barwy, wszechobecny mrok, złowrogie szepty i przedziwne kreatury, to tylko nieliczne elementy, które pochłoną nas, niczym bagno.

Recenzja:
http://www.thief-forum.pl/viewtopic.php ... 54#p136554

Oceny cząstkowe:
Fabuła - 3
Grywalność - 5
Oprawa - 5

Ocena główna: 4,3

-------------------------------------------------------------------

Between These Dark Walls v1.2

Opis:
Kolejna misja Skacky'ego charakteryzuje się tym samym, co poprzednia. Klimat, styl, charakter rozgrywki i zadania do realizacji nawiązują do klasyki części pierwszej. Zemsta, kradzież wartościowego przedmiotu i pojawiający się w tle Opiekunowie...

Recenzja:
http://www.thief-forum.pl/viewtopic.php ... 44#p136944

Oceny cząstkowe:
Fabuła -4
Grywalność - 4
Oprawa - 4

Ocena główna: 4,0

-------------------------------------------------------------------

Cryptic Realms

Opis:
Najlepszymi misjami Sensuta nie są etapy rozgrywane w mieście, zamkach, czy posiadłościach zamieszkiwanych przez arystokrację z gromadą nierozgarniętych strażników. Pokazem kunsztu i umiejętności Węgra są misje w klimatach śmierci, grozy, cierpienia z wykorzystaniem magicznych mocy, nieczystych sił i demonów. "Cryptic Realms" klimatem powala na kolana, będąc godnym następcą poprzednich dzieł.

Recenzja:
http://www.thief-forum.pl/viewtopic.php ... 20#p135320

Oceny cząstkowe:
Fabuła - 3
Grywalność - 5
Oprawa - 5

Ocena główna: 4,3

-------------------------------------------------------------------

Shadow Politics v1.1

Opis:
Klasyka Thiefa - kradzież berła na zlecenie z silnie strzeżonego budynku ambasady. Przy możliwości wdrapania się do wielu niedostępnych miejsc oraz stawieniu czoła zdyscyplinowanym strażnikom, autor oferuje nam powrót do korzeni.

Recenzja:
http://thief-forum.pl/viewtopic.php?p=136903#p136903

Oceny cząstkowe:
Fabuła - 4
Grywalność - 5
Oprawa - 4

Ocena główna: 4,3

-------------------------------------------------------------------

What've You Found Little Fly v1.1

Opis:
Czy misja ta zasługuje na miano najlepszej misji roku 2012? Zdecydowanie nie. Czy zajęłaby pozycję lidera w konkursie na wykorzystanie oryginalnego projektu Thiefa? Myślę, że tak. Klimat i wykonanie "What've You Found Little Fly" są specyficzne i nie zauroczą każdego.

Recenzja:
http://www.thief-forum.pl/viewtopic.php ... 81#p135381

Oceny cząstkowe:
Fabuła - 4
Grywalność - 4
Oprawa - 3

Ocena główna: 3,6

-------------------------------------------------------------------

Tych misji nie przeszedłem do końca, by je rzetelnie ocenić. Parę słów napisałem na temat rozgrywki w odpowiednich tematach.

Bad Hangover
http://thief-forum.pl/viewtopic.php?p=136714#p136714

Bones Episode 1: The Old Quarter
http://thief-forum.pl/viewtopic.php?p=136716#p136716

Darkstone Gem 1: The Conflict
http://www.thief-forum.pl/viewtopic.php ... 40#p135440
Pełna recenzja z analizą zajęłaby mi więcej czasu, niż przejście tej paczki. Ocena byłaby z pewnością niska.

Prezent
Brałem udział w beta testach, obecnie czekam na korektę wersji finalnej. W zależności od analizy misja otrzyma ode mnie ocenę pomiędzy 4,0 a 4,6. Spoglądając jednak do góry, mam dwóch innych kandydatów do "misji roku 2012"...

-------------------------------------------------------------------

Miejsce 1 - Black Frog
Miejsce 2 - Better Off Dead v2.0
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Najlepsza FM-ka 2012

Post autor: Hadrian »

Czy mógłby ktoś usunąć mój głos? Czy jest to w ogóle możliwe? Przysługują mi dwa, a przez przypadek nacisnąłem tylko jeden. Może dałoby się zmienić ankietę na możliwość zmiany głosu?
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3834
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: Najlepsza FM-ka 2012

Post autor: Bruce »

Prosisz i masz. Można zmieniać oddany głos :P
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Najlepsza FM-ka 2012

Post autor: Hadrian »

Ok, dziękuję.

Mój wybór padł na misje Skacky'ego z powodu klimatu. Misje takie jak Bad Hangover, The Black Frog, czy nawet Prezent nie przypadły mi z powodu tego, że nie czułem, że to thief. Że nie jestem Garrettem, a to nie jest jego świat. Tego nie lubię w fmkach, braku jakichś nawiązań do gry czy fabuły, która raczej nie mogłaby mieć miejsca w świecie Garretta. Przykro mi, ale ja czegoś takiego nie trawię. Przepraszam Timon, przepraszam twórców wszystkich innych misji. Wybieram Skacky'ego za ten klimat TG i wymyślenie historii, która idealnie pasuje do świata Garretta.
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Najlepsza FM-ka 2012

Post autor: Keeper in Training »

raven4444 pisze:The Black Frog - wymiękłem w 3 misji, nie wiem czemu po prostu nie podoba mnie się bardzo.
Mam podobne odczucia, chociaż dotarłam do końca serii. Gaetane jest z pewnością utalentowana technicznie - plenerki były śliczne - natomiast coś niedobrego dzieje się z samą fabułą i potworami. Tej pierwszej trochę brak ciągu przyczynowo-skutkowego i logiki, sensownych wskazówek i wiarygodnych wytłumaczeń. Potwory - cóż, uciekanie przed Charaką dość szybko robi się nudne, a tłuczenie laleczki-modliszki wywołało we mnie mieszane uczucia. Spopielone zombie też irytujące. Szczególnie, gdy trzeba spędzić mnóstwo czasu, drażniąc jednego, który MUSI - by fabuła mogła się posuwać - spaść w przepaść (mnie zmuszenie go do wpadnięcia do dziury zajęło koło pół godziny; drań przeżył i rzęził na dole, zmuszając mnie do kilkakrotnego powtarzania operacji). Zmutowane plemię też nie przypadło mi do gustu. No i bugi, trochę nieprzetestowana kampania.Poza tym co to za sukces, że Emilie popełnia harakiri, a Garcio siedzi sobie zatrzaśnięty w jakiejś windzie? :?

Generalnie rzecz ujmując, trochę się dziwię, dlaczego wszyscy się "Black frog" zachwycają. Głównym atutem serii są plenery, które w Thief'ie trudno zrobić. Jednak konieczność liniowego posuwania akcji, idealnie po myśli autorki, było dużym minusem.

U mnie też trochę mało czasu pozostało dla FM-ek. Z tego względu wstrzymam się od głosu. Zmuszona byłam do pozbycia się T3, dlatego nowe misje IronEagle'a znam tylko z jego opowieści, screenów i filmików. Wydaje mi się, że jakkolwiek nie spojrzeć, w kwestii T3Eda pozostaje w pewnym sensie wizjonerem. Nie przyszłoby mi do głowy, że poczciwa trójka będzie miała takie możliwości.

Mixthoor: Dodałem spoiler.
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Najlepsza FM-ka 2012

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Nie kojarzę miejsca, gdzie zombiak musiał się poświęcić. Jesteś pewna, że była to konieczność? :roll:
Obrazek
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Najlepsza FM-ka 2012

Post autor: Hadrian »

Keeper in Training pisze: Generalnie rzecz ujmując, trochę się dziwię, dlaczego wszyscy się "Black frog" zachwycają.
Czyli jestem nikim ;) Ja wymiękłem w prologu. Nie wiedziałem co dalej, więc kod na przeskoczenie misji. Potem było trochę lepiej, ale znowu utknąłem. Potem znowu kod i OMG... Póki co nie wrócę do tej misji. Wolę ponownie przejść TG ;)
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: Najlepsza FM-ka 2012

Post autor: Flavia »

SPIDIvonMARDER pisze:Nie kojarzę miejsca, gdzie zombiak musiał się poświęcić. Jesteś pewna, że była to konieczność? :roll:
Chyba chodziło po prostu o to, żeby umarł :roll:
Nie rozumiem, dlaczego niektórzy tak bardzo lubią utrudniać sobie w zasadzie proste rzeczy. Czy wyciągnięcie miecza aż tak bardzo godzi w honor złodzieja? Tym bardziej, że jest on domyślną bronią już od początków gry? :roll:
Keeper in Training pisze:Poza tym co to za sukces, że Emilie popełnia harakiri, a Garcio siedzi sobie zatrzaśnięty w jakiejś windzie? :?
Winda otwiera się na końcu ;)
Heroes are so annoying.
Awatar użytkownika
Zaratul
Młotodzierżca
Posty: 892
Rejestracja: 13 stycznia 2008, 21:42
Lokalizacja: Poznań

Re: Najlepsza FM-ka 2012

Post autor: Zaratul »

Płonący zombie? Nie chodzi czasami o tą bestię na końcu co musi wpaść do lawy? No i to chyba było opcjonalne zadanie.
Look at you, hacker. A pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine?
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: Najlepsza FM-ka 2012

Post autor: Flavia »

Chodziło chyba raczej o tego w czwartej misji, w jakiejś świątyni bodajże, którego trzeba było zabić, aby drzwi się otworzyły.
Heroes are so annoying.
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: Najlepsza FM-ka 2012

Post autor: Flavia »

Cóż, dziękuję wszystkim za głosy :?

Jeśli idzie o mnie - jeden idzie dla What have you found, little fly?, bo uważam, że ta misja zasługuje na chociaż jeden głos. Bardzo podobał mi się przygodówkowy charakter misji, jak i wykorzystanie magów i demonów jako przeciwników. Nigdy ich za wiele.

Drugi idzie na Better Off Dead, za nawiązania do Lovecrafta ( :roll: ), genialny klimat pierwszej misji i zwariowane pomysły drugiej.

Iiiii mamy... gówno :(
Heroes are so annoying.
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Najlepsza FM-ka 2012

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Uzupełniłem częściowo braki i nie zmieniam zdania. Tylko Cryptic Realms zasługuje na trzeci punkt, ale Shadows niech już sobie zostanie...
Obrazek
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1011
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Najlepsza FM-ka 2012

Post autor: raven4444 »

W tym roku coś słabe misje były, nie było jakiegoś super mega wyskoku, ot przeciętny rok, przeciętne fmki :D
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: Najlepsza FM-ka 2012

Post autor: Flavia »

Fakt, że w tym roku nie było jednoznacznego faworyta, jakiejś super-hiper-mega-wypasionej fanmisji, która na zawsze zrewolucjonizowałaby gatunek. To raczej ogólny poziom był dość wysoki. Ja przynajmniej z większości zeszłorocznych misji miałam więcej frajdy, niż z niektórych typowanych rok wcześniej ;) A nawet, khem, khem, niektórych poprzednich zwycięzców :oops:
Heroes are so annoying.
Awatar użytkownika
Zaratul
Młotodzierżca
Posty: 892
Rejestracja: 13 stycznia 2008, 21:42
Lokalizacja: Poznań

Re: Najlepsza FM-ka 2012

Post autor: Zaratul »

A może by tak zrobić dogrywkę między tymi FMkami które mają najwięcej głosów?
Look at you, hacker. A pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine?
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: Najlepsza FM-ka 2012

Post autor: Flavia »

Nie wiem, czy jest sens, skoro pierwszą ankietą zainteresowało się raptem 10 osób :? Teraz pewnie byłoby podobnie, każda misja dostałaby po 3 głosy i skończyłoby się w tym samym punkcie.
Mix, jak myślisz?
Heroes are so annoying.
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Najlepsza FM-ka 2012

Post autor: Mixthoor »

Masz rację, mamy zatem remis ;)
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1011
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Najlepsza FM-ka 2012

Post autor: raven4444 »

3 najlepsze FMki czyli 3 w które dało się grać w tym roku, pierwsze miejsce wszystkim się należy.
ODPOWIEDZ