Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Hattori »

W Gimpie jest od tego proste narzędzie na przyborniku, ale istnieje też coś takiego jak Sumopaint: http://www.sumopaint.com/app/ . Niespecjalnie z tego korzystałem, więc nie znam jego możliwości, w każdym razie jest to edytor przeglądarkowy, więc w sam raz na tę okazję. Teoretycznie. Wgraj ten obraz i spróbuj poszukać odpowiedniego narzędzia.
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2565
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Leming »

Hattori pisze:...istnieje też coś takiego jak Sumopaint: http://www.sumopaint.com/app/
Dzięki. :ok
Program w zupełności wystarczył mi do moich potrzeb. Bez problemu udało mi się "wyprostować" obraz.
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Ponownie mam problem z odpalaniem filmików na dailymotion. Kiedyś mi nie działały na Operze, a działały na IE. Teraz już nigdzie nie chcą.
Miniaturka filmu działa, dźwięk tez, a na pasku przewiania prawidłowo pokazuje się kadr, do którego chcę przewinąć. Jednak zamiast obrazu jest ciemność.
Youtube i inne działają prawidłowo pod tym względem.
Obrazek
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2565
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Leming »

SPIDIvonMARDER pisze:Ponownie mam problem z odpalaniem filmików na dailymotion. Kiedyś mi nie działały na Operze, a działały na IE. Teraz już nigdzie nie chcą.
Miniaturka filmu działa, dźwięk tez, a na pasku przewiania prawidłowo pokazuje się kadr, do którego chcę przewinąć. Jednak zamiast obrazu jest ciemność.
Youtube i inne działają prawidłowo pod tym względem.
Miałem kiedyś podobny problem, z tym że mi przestały się wyświetlać wszystkie filmy w trybie pełnoekranowym (było je słychać, więc działały). Rozwiązaniem okazało się przeinstalowanie/aktualizacja Adobe Flash Player.
Dla twojego problemu może to i głupi pomysł, ale może warto spróbować.
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
willy_poodle
Kurszok
Posty: 530
Rejestracja: 08 marca 2005, 19:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: willy_poodle »

Ostatnio w Operze nie chciała mi działać część filmików na Youtube.
Zainstalowałem najnowszego Flasha i przestały działać wszystkie.
Okazało się, że winowajcą było rozszerzenie "Extend Tube" do Opery i po jego wyłączeniu wszystkie śmigają.

Szkoda, bo w tym rozszerzeniu była przydatna opcja pauzowania wszystkich filmików na starcie, więc nie trzeba było po otwarciu kilku czekać na każdy po kolei aż zacznie się trochę ładować i klikać pauzy zanim się przytnie.
Awatar użytkownika
Michal
Poganin
Posty: 729
Rejestracja: 02 listopada 2006, 13:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Michal »

Kupował ktoś może w ostatnim czasie monitor? Chciałbym tu na forum uzyskać głównie informacje na temat czerni, bo nie we wszystkich testach i recenzjach jest ona brana pod uwagę.. Zakładam że, fani Thiefa zwracają na ten element większą uwagę. Przykładowo monitor Dell U2312HM zwyciężył w październikowym teście w PC Formacie, bardzo dobre wyniki w testach, jedynym minusem niby brak polskiego menu :], cena przystępna (obecnie ponad 700zł). Zainteresowałem się, zacząłem szukać opinii na forach i sporo było zastrzeżeń właśnie do czerni - że jasne narożniki, że beznadziejnie ogląda się filmy z dużą ilością mrocznych scen. Jak dla mnie to spory minus. Szukam czegoś, co sprawdzi się w grach, o rozmiarze 23-24 cale, z matrycą IPS.
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Nivellen »

Zapomnij o dobrym monitorze do 1000 złotych. Albo cena niska, albo jakość. Zauważ, że monitor jest jedyną częścią zestawu PC, którego nie zmienia się tak często jak wnętrza samego kompa, no i oczu szkoda. Osobiście polecam zakup np. takiego monitora Eizo. Już nie raz zachęcałem na forum do tej konkretnej firmy, sam mam taki i zaczynam coraz poważniej myśleć o drugim (niezbędny do pracy z CG). Zauważ, że parametry podawane w opisie, to nie szczytowe, tylko rzeczywiste dane przy pracy, można to sprawdzić na niemal każdym forum traktującym o monitorach. Ważną sprawą jest też 60 miesięczna gwarancja.
Co do czerni, to zapewniam Cię, że odkąd mam swojego Eizo, nie wróciłbym do CRT-ka za żadne pieniądze. Nie dość, że geometria jest idealna i nie grzeje się jak kaloryfer, to kolory ma niesamowite a czerń jest taka jak powinna - czarna - a nie szara, jak w wielu LCD-kach. I jeszcze jedna, bardzo przydatna funkcja - automatyczne dostosowywanie się poziomu "świecenia" do warunków oświetleniowych i włączonych programów. Bardzo ułatwia życie i oszczędza nasze oczy.
Jeśli lubisz mroczne tajemnice i zamki...
Zapraszam do obejrzenia zrzutów z powstającej Fanmisji
Awatar użytkownika
Michal
Poganin
Posty: 729
Rejestracja: 02 listopada 2006, 13:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Michal »

No fajny ten Eizo, dobre parametry, zbiera też pochlebne opinie, z tym że niestety ale cena jest dla mnie zaporowa.Jestem świadomy, że do 1000zł cudów nie będzie ale 2200zł za monitor to jak na moje potrzeby zdecydowanie za dużo. Na komputerze domowym nie pracuję, do przeglądania internetu to wystarcza mi dotychczasowy stary samsung 17 cali z 2006 roku ale do gier to już przydałoby się coś nieco większego i lepszego. A że aż tak dużo znowu nie grywam, to szkoda byłoby mi wydać tyle pieniędzy. Powiedzmy, że za 23-24 cale to max 900zł byłbym w stanie wyłożyć. Ewentualnie chodzi mi po głowie ten nieco większy model http://www.tftcentral.co.uk/reviews/aoc_i2757fm.htm który jeśli będzie znowu dostępny to za jakieś 1000-1200zł
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Nivellen »

Jakaś rewelacja w porównaniu do Eizo to w sumie nie jest, ale za takie pieniądze, wyposażenie i parametry całkiem niezłe. Jeśli ma być jedynie do sporadycznego grania i głównie oglądania filmów/zdjęć, to jak najbardziej może być. Jednak spróbuj może jeszcze coś takiego oblookać :)
Cena niewiele większa, a jakość wykonania i parametry na pewno dużo lepsze.

Edit: znalazłem jeszcze jeden, tym razem z matrycą IPS - linkownia
Jeśli lubisz mroczne tajemnice i zamki...
Zapraszam do obejrzenia zrzutów z powstającej Fanmisji
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2565
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Leming »

Pojawiło się nowe narzędzie do testowania wydajności kart graficznych.
Jego nazwa to Valley Benchmark.
W skrócie, w trybie testu wydajności, poprzez przełączanie scen podziwiamy ładnie prezentujące się lasy, łąki, kwiaty, góry i głazy polodowcowe i oglądamy licznik klatek oraz punkty wydajności. ;) Filmik prezentacyjny w linku.
Co najciekawsze to to, iż w dowolnym momencie możemy się przełączyć do "trybu gracza" i z perspektywy człowieka własnoręcznie (a raczej własnonożnie) pozwiedzać prezentowane tereny (a są całkiem spore). Możemy także poustawiać sobie czynniki środowiskowe i zrobić sobie przechadzkę np. przy zachodzie słońca, z lekkim zachmurzeniem, ulewnym deszczem przy małym wiaterku. :)
Polecam serdecznie każdemu, kto chciałby sprawdzić, czy jego komputer nadąży za najnowszymi produkcjami growymi, oraz tym, którzy z utęsknieniem wyczekują lata i spacerów pośród drzew z akompaniamentem ptaków. ;)
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Nivellen »

Niesamowite możliwości silnika. Unigine zapowiada się jako bardzo poważna konkurencja dla wszystkich silników sandboxowych. Jest też drugi benchmark - Heaven Benchmark, a tu macie linka do drugiego filmiku, moim zdaniem jest jeszcze ciekawszy dla obeznanych z tematem, dopiero na nim widać tak naprawdę co potrafi - teselacja czyni cuda :shock:
Jeśli lubisz mroczne tajemnice i zamki...
Zapraszam do obejrzenia zrzutów z powstającej Fanmisji
Awatar użytkownika
Michal
Poganin
Posty: 729
Rejestracja: 02 listopada 2006, 13:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Michal »

W końcu może coś poeksperymentuję z ustawieniami karty graficznej na tych benchmarkach, bo póki wszystko (czyt. Wiedźmin 2 i FIFA 13) płynnie chodzi to mi się jakoś nie chce, a możliwe że marnują mi się jakieś drzemiące w niej niewykorzystane moce. Przy okazji będę cieszył oko, ale dopiero jak mi monitor przywiozą. Zdecydowałem się ostatecznie na tego AOC 27 cali. Przedwczoraj w końcu rzucili partię ponad 30 sztuk na morele.net i po chwili wahania wczoraj popołudniu wziąłem go za 1030zł. Dzisiaj patrzę, a tu pozostało 21 sztuk a cena 1229zł :o , czyli dwie stówki w kieszeni na dzień dobry. Żeby tylko nie okazał się jakiś awaryjny to myślę, że zakup będzie można uznać za udany.
http://www.morele.net/monitor-led-aoc-i2757fm-537500/
Awatar użytkownika
Dex
Paser
Posty: 257
Rejestracja: 28 września 2008, 14:40
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Dex »

Proszę o pomoc znających się na temacie Łacherów :)

Otóż: muszę zakupić komputer. Stacjonarny, ponieważ laptopa już mam. Będzie mi on potrzebny przede wszystkim do pracy (projektowanie stron internetowych, wizytówek, etc. ogólny webdesign). Pracuję na: Photoshopie Cs6, Adobe Illustrator, Corel Draw - dodatkowo zaznaczam, że prawie w ogóle w nic nie gram (jak już, to jest to oczywiście Thief I,II,III) no i.. tutaj pada pytanie - gdy wyjdzie T4, zapewne będę chciał w niego zagrać.

Pytanie1: wersja komputera bez T4
Jaki kupić komputer? Nie znam się na bebechach, ewentualnie wiem, że musi mieć dobre chłodzenie i szybki czas reakcji no i dość sporo pamięci. Jak włączę PSa i np. Illustratora, aby nie trwało to kilka minut.

Pytanie2: wersja komputera z T4
To samo pytanie, ale z zaznaczeniem, że dobrze byłoby już mieć gotowy komp na T4 (chociaż pewnie nikt jeszcze wymagań nie zna?).

Zaznaczam, że komputer muszę kupić najdalej w kwietniu. Proszę dobrych i znających się na temacie ludzi, o poradę, co kupić? I czy opłaca się bardziej kupić gdzieś w Saturnie/MM/Media Expert, czy składać go? Ja osobiście byłbym za drugą opcją.

A, budżet: 3000tysie. Ewentualnie 3,500 ale to już maksymalna kasa.

Help, plz.
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1012
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: raven4444 »

Już potrzebny bo no wiesz nowe konsole są za rogiem a ich wydanie da kopa technologicznego. Niedługo GTX 7xx wychodzą i kolejna generacja CPU Intela.
Awatar użytkownika
Michal
Poganin
Posty: 729
Rejestracja: 02 listopada 2006, 13:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Michal »

Dex pisze:I czy opłaca się bardziej kupić gdzieś w Saturnie/MM/Media Expert, czy składać go? Ja osobiście byłbym za drugą opcją.
Zdecydowanie lepiej samemu poskładać.
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Nivellen »

Jeśli mówimy o konfigu z monitorem, to 3,5 tyś. to bardzo mało na kompa do pracy z PS. Zakładając, że nawet nie będziesz grać w T4, kupowanie karty graficznej z mniej niż 1 GB pamięci na pokładzie mija się z celem - PS będzie korzystać z pamięci RAM, lub nawet dysku, co bardzo spowolni jego działanie (spróbuj działać na pliku z 30 warstwami mając kartę graficzną z np. 512 MB VRAM - masakra)
Pierwsza rzecz, to minimum 8 GB szybkiej pamięci, komfortowo będzie, jeśli kupisz 16 GB, do tego 4 rdzeniowy Intel i koniecznie grafika z co najmniej 2 GB pamięci (pracuję na GF 9800 GT z 1 GB VRAM + 4 GB RAMu systemowego i bardzo przydałoby mi się dodatkowe GB, ale to wymaga wymiany płyty)
Podsumowując:
Płyta główna (bez opcji overclockingu) - 350
Procek (Intel i5) - 750
Pamięć (16 GB DDR 3 ) - 450
Grafika (z 2 GB VRAM, szyna danych od 256 bit) - od 800 do 1200
Zasilacz dobrego producenta min. 600 W - 300

Razem 3050
Jeśli nie masz monitora, a musisz mieć dobry, bo na zwykłym płaszczaku z matrycą TN nie będziesz w stanie sparować koloru czy dobrać odpowiedniego gradientu, dolicz do końcowej sumy jeszcze co najmniej 1800 złotych - niestety.
Jeśli lubisz mroczne tajemnice i zamki...
Zapraszam do obejrzenia zrzutów z powstającej Fanmisji
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Czy Wam też tak grzeją się laptopy? Mam 2,5 letniego Asusa K52D i komputer od pewnego czasu tak się rozgrzewa, że aż się wyłącza. Nie robił tego kiedyś, choć zawsze podwyższał znacząco temperaturę w pokoju :) jednak martwi mnie to szczególnie z tego powodu, że Asus osiąga tak wysokie temperatury nie tylko wtedy, jak gram w jakieś hardcorowe i sprzętożerne gierki, ale nawet kiedy mam po prostu odpalonego np. YT i Worda.

Czy to jest normalne?
Czy kupno porządnej podkładki chłodzącej (teraz mam taką małą) naprawi ten problem i komputer przestanie się wyłączać?
Obrazek
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1012
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: raven4444 »

Przeczyść go, podkładki są no nie ten teges mam ze względu na i7 w lapku taką za 220zł i mam rożnicę 5 stopni. Trzeba wywalić dolną cześć obudowy wtedu podkładka jest spoko.
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Mixthoor »

Wszysko rob delikatnie.



Odkurz, uzyj sprezonego powietrza, a na koniec wiatrak mozesz nasmarowac. Jesli grzeje Ci sie procek, kup paste termoprzewodzaca. Podkladki rowniez nieco pomagaja, jednak dopiero po wyczysczeniu. Sprawdzone.
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2565
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Leming »

Już wiele razy "naprawiałem" zbyt grzejące się komputery znajomym, przy użyciu zwykłej butli ze sprężonym powietrzem za 10 zł.
Najważniejsze, to dobrze przedmuchać pustą przestrzeń radiatora, wydmuchać stamtąd cały kurz, żeby powietrze chłodzące mogło bez przeszkód cyrkulować po całym układzie.
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Wielkie dzięki chłopaki! Teraz to jest zupełnie inna maszyna :D Nie wierzyłem w ten syf, który ujrzałem w środku :)
Obrazek
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Wie ktoś gdzie w Wordzie 2000 jest lista autokorekty i słownika? Do jednego i drugiego dodałem jakieś głupoty i chciałbym to naprawić.
Obrazek
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Flavia »

Ktoś może orientuje się, co na Macki Pana, dzieje się z Youtube? Od kilku dni prawie nie da się nic obejrzeć, filmy ściągają się w żenująco wolnym tempie, a połowę z nich ucina pod kilku minutach. Próbowałam na Firefoxie i Chrome, wszędzie to samo dziadostwo...
Heroes are so annoying.
Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: Daweon »

To musi być związane z twoim komputerem, bo u mnie działa normalnie. Spróbuj przeczyścić komp ccleanerem i adwcleanerem. Jak to nie zadziała to chyba zostaje reinstalacja przeglądarki, albo obciążenie winą dostawcy internetu.
Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Jaki komp oraz wszystko co z nim związane.

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Błagam o pomoc!

Problem: przestała działać karta pamięci mikro SD z cyfrówki. Rozmiar: 4GB.

Historia choroby:

Dziś rano wszystko działało ok, przeglądałem zdjęcia na aparacie normalnie, robiłem nowe.
Potem wsadziełm ją do komputera. Komputer ją odpalił, wyświetliły się foldery. Zaznaczyłem je i kazałem mu skopiować do pliku na dysku.
Następnie komputer zawiesił się na amen. Nie reagował na nic, więc zrobiłem twardy restart.
Komputer odpalił się, ale zawiesił kilka minut po uruchomieniu. Kolejny twardy restart, gdyż nic innego nie pomogło.
Uruchomił się tryb odzyskiwania systemu, udało się. Windows się naprawił, teraz działa w porządku.

Karta przestała działać. Aparat widzi, że "coś jest" w slocie, ale wyświetla się komunikat, aby włożyć ja ponownie.

Komputer jej albo nie widzi, a jak widzi, to zgubił jej nazwę (wyświetla się "dysk wymienny) i po próbie uruchomieniu, pojawia komunikat, że trzeba ją sformatować. Oczywiście nie chcę tego zrobić, bo mam na niej zdjęcia, których nie mogę utracić. Stąd moje pytanie, czy da się je stamtąd wyciągnąć?
Komputer twierdzi, że dysk jest pusty.
Obrazek
ODPOWIEDZ