FAQ - Problemy Techniczne

Wkradnij się tutaj, jeśli chcesz porozmawiać o świecie Thiefa, rozważyć zawiłości fabuły i dowiedzieć się czegoś o mitologii stworzonej na potrzeby gry lub poruszyć podobne kwestie.

Moderator: Spidey

Kawador
Miastolud
Posty: 44
Rejestracja: 17 lutego 2006, 13:01
Lokalizacja: Poznań i okolice

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM

Post autor: Kawador »

Działa, ale tylko do odpalenia pierwszej misji. Potem pojawia się czarny ekran i jedyne, co moge zrobić, to nacisnąć ESC.
Na świecie są dwa rodzaje ludzi: ci, którzy mają nabitą broń, i ci, którzy kopią. Ty kopiesz.
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM

Post autor: Jacek »

Kawador pisze:Próbowałem tych wszystkich sztuczek w FAQ, ale nic.
Coś mi się zdaje że niczego nie próbowałeś... do T1 - pkt. 2 do T2 pkt. 3
patche - przecież jest napisane który do której wersji
Kawador pisze:Czy istnieje możliwość, że już nigdy nie odpalę T1/T2 pod Xp?
Jeśli będziesz czytał uważnie to co trzeba to NIE MA TAKIEJ MOŻLIWOŚCI.
Kawador
Miastolud
Posty: 44
Rejestracja: 17 lutego 2006, 13:01
Lokalizacja: Poznań i okolice

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM

Post autor: Kawador »

Do jasnej cisanej, próbowałem!

A może warto by było, żeby każdy z Was napisał, jak on uruchomił swoją grę, huh? Wtedy można by praktykować w oparciu o cudze (zakończone powodzeniem) doświadczenia. To wcale nie taki głupi pomysł. Później zebrałoby się te informacje i stworzyło osobny dział...

Wiem, że jestem nowy i nie powinienem się rządzić, ale... no sami wiecie... :)

[ Dodano: Pią 17 Lut, 2006 20:40 ]
Słuchajcie - oba Thiefy (1 & 2) poszły. W końcu! Ale nie ma filmowych introdukcji do pierwszych misji. Tzn INTRO jest, ale nie ma filmiku wprowadzającego. Zaraz pojawia się gra!

Próbowałem sztuczki z resvr32.exe i z plikiem o rozszerzeniu bat, ale nie pomogło. W przypadku "Dwójki" usunąłem średnik - nadal nic.

Kodeków nie będę zmieniał, bo System Shock 2 chodzi bez zarzutów! W przypadku tej gry filmiki uruchamiam za pomoca komendy: regsvr32 F:\sshock2\lgvid.ax Przy Thiefach to nie skutkuje.

Macie jakieś inne pomysły?
Na świecie są dwa rodzaje ludzi: ci, którzy mają nabitą broń, i ci, którzy kopią. Ty kopiesz.
Awatar użytkownika
Bootlicker
Ożywieniec
Posty: 108
Rejestracja: 17 lutego 2006, 18:29
Lokalizacja: Kraków

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM

Post autor: Bootlicker »

Ostatnio instalowałem Metal Age (wersja z gazety Click) i wszystko jest ok. Nie wywala żanych błędów. Co do Dark Project to odpaliłem sobie demko, i też nie ma problemów. To jest dziwne, że u niektórych chodzi ok, a u innych same problemy.
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM

Post autor: Bandit »

Kodeki, kodeki i jeszcze raz kodeki. Musisz je zainstalować a może nawet najpierw odinstalować te stare a dopiero potem zainstalować te, które znajdują się na płytce z Thiefem. Czy filmy nie działaj Ci wyłącznie w grze czy także nie możesz ich obejrzeć w programie odtwarzającym pliki wideo?
:chase: :shoot: :guard:
Kawador
Miastolud
Posty: 44
Rejestracja: 17 lutego 2006, 13:01
Lokalizacja: Poznań i okolice

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM

Post autor: Kawador »

Bandit, powiedz mi, proszę, bo jakoś nie mogę sobie przypomnieć, czy w pierwszym Thiefie przed pierwszą misją Lord Bafford's Manor był w ogóle jakiś filmik?

Tak, w normalnym playerze filmy się odtwarzają bez problemów.
Na świecie są dwa rodzaje ludzi: ci, którzy mają nabitą broń, i ci, którzy kopią. Ty kopiesz.
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM

Post autor: timon »

Tak, jest film przed pierwszą misją w T1.
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Kawador
Miastolud
Posty: 44
Rejestracja: 17 lutego 2006, 13:01
Lokalizacja: Poznań i okolice

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM

Post autor: Kawador »

Dziwne, przecież mam najnowsze kodeki Indeo (no może nie najnowsze, ale te z 2005 roku), System Shock 2 działa bez zgrzytów, filmiki wyświetlają się tam, gdzie być powinny. Słowem, gra i trąbi grupa Cobmi. A z Thiefem coś nie gra.

Mógłbym zmienić kodek Indeo, ale obawiam się, ze wówczas zacząłby szwankować System Shock :(
Na świecie są dwa rodzaje ludzi: ci, którzy mają nabitą broń, i ci, którzy kopią. Ty kopiesz.
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM

Post autor: timon »

Kawador pisze:Dziwne, przecież mam najnowsze kodeki Indeo (no może nie najnowsze, ale te z 2005 roku)
I oto loto ;-) Masz za NOWE kodeki. Thief lubi antyki.
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
Bootlicker
Ożywieniec
Posty: 108
Rejestracja: 17 lutego 2006, 18:29
Lokalizacja: Kraków

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM

Post autor: Bootlicker »

Ja mam te Indeo co były w Windowsie XP i wszystko gra...
Awatar użytkownika
Messiah
Akolita
Posty: 163
Rejestracja: 17 lutego 2006, 14:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM

Post autor: Messiah »

ja w T2 gralem spokojnie na xp ;)
Brak opisu...
Kawador
Miastolud
Posty: 44
Rejestracja: 17 lutego 2006, 13:01
Lokalizacja: Poznań i okolice

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM

Post autor: Kawador »

Dobra, zainstalowałem Indeo z krązka Dark Project i nada nic.

Ale musze mieć stuprocentową pewność: CZY TUŻ PRZED PIERWSZĄ MISJĄ W T1 JEST INTRODUKCJA Z GŁOSEM GARRETTA W TLE CZY NIE?

Od razu mówię, że Intro mam. Intro się wyświetla (gostek pochylony nad biurkiem, coś tam pisze, za nim regały z książkami) - to mam. Ale czy PRZED pierwszą misją, zaraz po wyborze ekwipunku jest film?
Na świecie są dwa rodzaje ludzi: ci, którzy mają nabitą broń, i ci, którzy kopią. Ty kopiesz.
Awatar użytkownika
Flack
Szaman
Posty: 1023
Rejestracja: 19 lutego 2003, 13:44
Lokalizacja: Zyc zostalo: 2

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM

Post autor: Flack »

Film jest PRZED wyborem ekwipunku i tak, jest taki przed kazda misja.
There are people who reshape the world by force or argument,
but the cat just lies there, dozing; and the world quietly reshapes
itself to suit his comfort and convenience.
- Allen and Ivy Dodd
Kawador
Miastolud
Posty: 44
Rejestracja: 17 lutego 2006, 13:01
Lokalizacja: Poznań i okolice

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM

Post autor: Kawador »

Kurwa, działa!!! Ja pierdziele!!! Oba Thiefy działają! Są filmiki, wszystko gra!!!!

Uff.....

Dobra, jak to zrobiłem, po kolei (dla potomnych):

Thief The Dark Project

- najpierw instalujemy grę na full;
- instalujemy patcha 1.33;
- usuwamy z katalogu z grą plik THIEF.EXE, a na jego miejsce wklejamy plik, który udostępniam poniżej;
- pod zadnym pozorem nie ustawiamy zgodności z Win 98 - to lipa!!!
- odpalamy grę i gramy :)

Thief The Metal Age:

- instalujemy na full;
- instalujemy patcha 1.18;
- usuwamy średnik przy linijce ;safe_texture_manager w pliku user.cfg
- odpalamy grę!
- nie ustawiamy zgodności z Win 98, bo to lipa jakich mało!

Mam nadzieję, że te wskazówki poprawią komuś nastrój :) - choć w zasadzie stanowią one w całości powtórzenie tego, o czym mowa w FAQ....
Na świecie są dwa rodzaje ludzi: ci, którzy mają nabitą broń, i ci, którzy kopią. Ty kopiesz.
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM

Post autor: Bandit »

Ale masz problem, jeśli chodzą Ci w playerze to przed każdą misją odpal filmik a potem graj można nawet na szybkiego 'alt + tab' tylko wcześniej zostaw otworzony folder z filmami.

[ Dodano: 18-02-2006, 17:59 ]
Wszystko, o czym piszesz już było na forum - wystarczyło poszukać. ;)
:chase: :shoot: :guard:
Kawador
Miastolud
Posty: 44
Rejestracja: 17 lutego 2006, 13:01
Lokalizacja: Poznań i okolice

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM

Post autor: Kawador »

Kurde, nie mogę tego pliku udostępnikć, bo limit wynosi 500 kilo, więc podaję link :)

http://www.thief-thecircle.com/download.asp?fid=726

Po zassaniu rozpakowujemy, wywalamy THIEF.EXE, kopiujemy ten do katalogu z grą i odpalamy bezpośrednio z folderu Thiefa (ja przynajmniej inaczej nie mogę)
Na świecie są dwa rodzaje ludzi: ci, którzy mają nabitą broń, i ci, którzy kopią. Ty kopiesz.
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM

Post autor: Jacek »

Kawador pisze:Mam nadzieję, że te wskazówki poprawią komuś nastrój - choć w zasadzie stanowią one w całości powtórzenie tego, o czym mowa w FAQ....
Taaa.... już mam świetny... żeby dokonać superskomplikowanej procedury jaką jest zainstalowanie i spatchowanie gry oraz skorzystać z jednej, jasno opisanej wskazówki trzeba oczywiście założyć nowy temat.

ps. dobrze że już opanowałem nową procedurę łączenia tematów :-D
5n1k3r5
Bełkotliwiec
Posty: 8
Rejestracja: 22 lutego 2006, 23:32

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM

Post autor: 5n1k3r5 »

Siema , jestem tu nowy i mam 2 problemy :

1.Nie widze wogle cieni w grze (tak samo w System Shock 2) , wszystko oprocz broni w reku Garetta i modeli innych postaci jest jednakowej jasnosci

2.Nie widze mgly i efektow pogodowych , moglby ktos podac konkretne miejsce gdzie sie znajduje ta opcja w sterownikach?

Moja konfiguracja kompa : Celeron 956mhz , 128 ram , geforce 4 mx 440 (cholerny zlom) i sterowniki w wersji 81.98

Baaardzo prosze o pomoc , pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM

Post autor: Bandit »

Właściwie wszystko jest w pierwszym poście tego tematu...

Jacku mam pomysła! :-)
Może przebuduj ten temat w taki oto sposób:
- wydziel pierwszy post tego tematu tak, aby powstał odrębny temat
- zamknij i przyklej nowo powstały temat i nazwij go tak jak obecny lub np. tak "Najczęściej zadawane pytanie na temat problemów z działaniem gier z serii Thief" lub "FAQ - Problemy techniczne dotyczące wszystkich części Thiefa"
- temat z pozostałą częścią postów z obecnego tematu nazwij np. tak "Dyskusje na temat problemów technicznych w grach z serii Thief."
- dopisz na samym dole wiadomości z wcześniej zamkniętego tematu link do nowego tematu przeznaczonego do dyskusji, który nie będzie przyklejony

1. Nie będziesz musiał martwić się bałaganem w dyskusjach
2. Znacznie zmniejszy się prawdopodobieństwo pominięcia obecnie pierwszej wiadomości
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM

Post autor: Jacek »

Bandit, świetny pomysł, tak zrobię.

5n1k3r5, wróć do starych sterów, te nowe źle działają z thiefami i nie ma na to rady; GF 4MX 440 to hmm... do nowych gier może i złom ale do T1 i T2 jedna z lepszych kart. Mgłę włączasz w opcjach gry -video - fogging. Przeczytaj ten temat.
5n1k3r5
Bełkotliwiec
Posty: 8
Rejestracja: 22 lutego 2006, 23:32

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM

Post autor: 5n1k3r5 »

Wszystko mam włączone ale nadal nie widze mgły a co do tych sterow starych to moglby ktos podac link bo nie moge nigdzie znalezc ?

EDIT: już nie ważne , znalazlem te stery ale nadal nie widze cieni , WTF?

EDIT2: Udało się! Wreszcie widze cienie! Zainstalowalem od nowa winxp i stery 52.16 i wszystko jest dobrze :D :D :D :D :D Dzięki :o
Awatar użytkownika
Koko
Miastolud
Posty: 61
Rejestracja: 22 lipca 2005, 14:40

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM

Post autor: Koko »

Mam duży problem. Kupiłem oryginalną wersję T:ZC, pograłem i postanowiłem pograć w fanmisje. Zainstalowałem GL i pograłem sobie. Potem chciałem wrócić do normalnego Thiefa ale wszystkie napisy po polsku w trakie wczytywania (nie licząc tipsów) zamieniły sie na angielskie! Poza tym gra wychodziła w trakcie próby wejścia na Skalny Rynek z Południowej dzielnicy. Próbowałem odinstalowac grę ale okazało się, że zniknął plik "uninstal" (lub jakoś inaczej, nie używałem go jeszcze w wersji polskiej)! Chciałem odinstalować więc za pomocą dodaj/usuń programy ale instalator stawał podczas "wyszukiwania aplikacji". Co robić?
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM

Post autor: Bandit »

Skasuj pliki ręcznie i być może także save'y alo przenieś katalog z nimi gdzieś indziej i zainstaluj grę jeszcze raz w dokładnie to samo miejsce. Instalator powinien wszystko nadpisać.
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
Koko
Miastolud
Posty: 61
Rejestracja: 22 lipca 2005, 14:40

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM

Post autor: Koko »

Tak, to pomogło :). Serdeczne dzięki :D. Znów się moge cieszyć wspaniałością Thiefa (i to cieszyć się od początku przechodząc grę :P).
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM

Post autor: marek »

mam takie pytanie:
przed instalacją T3Ed fanmisje mi działały (przynajmniej niektóre), po renstalacji T3 i instalacji edytora wg instrukcji komaga (kopiowanie całego thiefa itd) nie działa mi żadna (włącza się ładowanie, po chwili słyszę PIK ze zwyklego głośnika i mogę poruszać kursorem, ale nie mogę wyjść do windowsa, tylo reset)
co zrobić?
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
ODPOWIEDZ