Muzyka z gier :)

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
grim_reaper
Egzekutor
Posty: 1871
Rejestracja: 08 marca 2005, 22:31

Muzyka z gier :)

Post autor: grim_reaper »

No dobraaa od razu wiem, jakie odpowiedzi będą dominować ...(Thief! Thief! Thi...CiCho! :P: ) Nie powiecie mi chyba, że nie macie jakiś innych ulubionych motywów muzycznych z gier? Choćby to była gra z czasów Atari itp. "sprzętów" :-D . Piszcie z jakich gier "piosenek i innych fajnych dźwięków" lubicie słuchać :wink: .

Ja wymienie kilka swoich (thiefową pomijam, bo to wiadomo 8-) ):

:arrow: muzyka z Dooma 1 i 2 :P: ( udawana gitara i syntezatory w midi :-D )
:arrow: - '' - z The Neverhood ( kojarzy ktos tą grę?) - świetna muzyczka! Tzw. Dixieland, o ile się nie mylę, taka lekko dziecinna ale przyjemna muzyczka
:arrow: System Shock 2 - choć grałam tylko w demko ale na The Circle
:arrow: jest jukebox i naprawdę warto posłuchać
:arrow: Unreal Tournament ( muzyka tzw. elektroniczna :P: )
:arrow: kiedyś miałam Amstrada ( :lol: ) i tam była taka gra Jack The Nipper - tam też była fajna muzyka (midi chyba a jakże :lol: )
:arrow: Indiana Jones And The Infernal Machine :wink:
:arrow: Need For Speed różne części i NFSU :) - różni wykonawcy, różne gatunki muzyki - dla każdego coś miłego :)

Tyle na razie :)
Ostatnio zmieniony 29 października 2005, 12:11 przez grim_reaper, łącznie zmieniany 1 raz.
"And then there's THIS asshole..."
Zobacz, w co jeszcze gram:
•••Mój profil na Steamie!•••
Awatar użytkownika
Flack
Szaman
Posty: 1023
Rejestracja: 19 lutego 2003, 13:44
Lokalizacja: Zyc zostalo: 2

Re: Muzyka z gier :)

Post autor: Flack »

Najlepsza muzyka jaka wspominam to piosenka z Cannon Foddera (War! Never been so much fun! War! .... ) oraz utwor koncowy z Another World. Zawsze mi sie lezka w oku krecila, gdy konczylem ta gre :') .
There are people who reshape the world by force or argument,
but the cat just lies there, dozing; and the world quietly reshapes
itself to suit his comfort and convenience.
- Allen and Ivy Dodd
tokaj
Skryba
Posty: 311
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 23:24
Lokalizacja: Czaniec

Re: Muzyka z gier :)

Post autor: tokaj »

Pamiętam dwie doskonałe gry z Amigi: Dune i Perihelion. Szczególnie w Diunie była piękna, nastrojowa muzyka.
Awatar użytkownika
grim_reaper
Egzekutor
Posty: 1871
Rejestracja: 08 marca 2005, 22:31

Re: Muzyka z gier :)

Post autor: grim_reaper »

A jaki to rodzaj muzyki? Można gdzieś tego posłuchać? Jak macie jakieś fajne linki to poproszę :) .
"And then there's THIS asshole..."
Zobacz, w co jeszcze gram:
•••Mój profil na Steamie!•••
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Muzyka z gier :)

Post autor: marek »

muza z:
Warcraft2
Diablo (pierwsza część oczywiście)
Starcraft (szczególnie u ludzi)
Unreal Tournament
i....jeszcze jak grałem w Civilizację2 to była świetna muza, bo sobie z winampa puszczałem, ale to się chyba nie liczy
:wink:
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
yooguruto
Skryba
Posty: 336
Rejestracja: 27 lipca 2003, 20:59
Lokalizacja: gliwice

Re: Muzyka z gier :)

Post autor: yooguruto »

Nie jestem wstanie przypomniec sobie do razu wiekszosci dobrych, jak nie najlepszych utworkow ktore od czasu do czasu wydobywaly sie z glosnikow podczas giercowania, dlatego bede pisal na raty ^^

Wlasnie, "najlepsze" hmm nie chce tu nic strasznie zachwalac bo sa gusta gusciki, po prostu mi sie takie kawalki podobaja ^^ wiec zeby nie byc goloslownym, po prostu wrzuce przykladowe 2 kawalki z OUTCASTa (adventure TPP z elementami zrecznosciowymi) Swoja droga wspaniala gierka o odleglym nieznanym swiecie. Gdyby nie TA muza explorowanie obcej planetu byloby o wiele mniej przyjemne. Czek dis ałt:

http://games.bmj.pl/uploads/download/zr ... CAST14.wma

http://games.bmj.pl/uploads/download/zr ... CAST12.wma

A do tego prosze sie psychicznie przygotowac, mnie za 1 razem wykrecilo na lewa strone z wrazenia i sluchalem tego non stop przez 3.5h :]
http://games.bmj.pl/uploads/download/zr ... isters.mp3
Ostatnio zmieniony 02 listopada 2005, 00:45 przez yooguruto, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Muzyka z gier :)

Post autor: Maveral »

Aż się zdziwiłem, że nie padł jeszcze tytuł "Heroes of Might and Magic III". Muza w tej grze jest kapitalna :wink:
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Intrak
Paser
Posty: 227
Rejestracja: 10 maja 2005, 16:28

Re: Muzyka z gier :)

Post autor: Intrak »

Hmm Thievery :-)
Neverhood(taki plastelinowy ludzik )
Lineage 2 ( uwielbiam tamta muzyczke)
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Muzyka z gier :)

Post autor: peter_spy »

Quake 2 - porządne, mocne gitarowe granie. (mój ulubiony temat: Quad machine)

Silent Hill 3 - mnóstwo przygnębiających, instrumentalnych kawałków, plus kilka piosenek (ulubiony temat: Letter - from the Lost Days)

Metal Gear Solid 2 i 3 - porządna dawka akcji i temat, którego niesposób nie zapamietać ("Main theme" z części 2, wariacja na temat i Rewelacyjny "Old Metal Gear" w cz. 3 )
Ostatnio zmieniony 29 października 2005, 20:30 przez peter_spy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
BarTeS
Kurszok
Posty: 515
Rejestracja: 30 sierpnia 2004, 19:38

Re: Muzyka z gier :)

Post autor: BarTeS »

Prince of Persia - te arabsko - perskie klimaty miodzio!
Chronicles of Riddick - mocne, swietne klimatyczne kawałki
Pirates of the Caribbean - podobnie jak w przypadku riddicka
Star Wars(wszystkie) - tu nie trzeba nic pisać :-D
NFSU - to uwielbiam, rap zwłaszcza:D
Awatar użytkownika
marecki
Kurszok
Posty: 635
Rejestracja: 13 września 2005, 15:59
Lokalizacja: Wólka Kozodawska

Re: Muzyka z gier :)

Post autor: marecki »

Zdecydowanie soundtrack z Vampire: Bloodlines (szczególnie Darling Violetta - Smaller God, Genitorturers - Lecher Bitch, oraz Chiasm - Isolated, no i kawałki z Asp Hole, Hollywood...)
Nothing is exactly as it seems, nor is it otherwise
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Muzyka z gier :)

Post autor: Dziarsky »

Przygotowałem kiedyś sobie własnoręcznie soundtrack z Quake3Arena. W wolnym czasie udostępnie wam całą cd formie mp3. Muzyka między techno a metalem czyli konkretny Industrial :)
Obrazek
Awatar użytkownika
grim_reaper
Egzekutor
Posty: 1871
Rejestracja: 08 marca 2005, 22:31

Re: Muzyka z gier :)

Post autor: grim_reaper »

Do yooguruto:

muzyczka z Outkasta całkiem przyjemna - bardzo mi przypomina klimaty z Władcy Pierścieni

a Gianna Sisters hehe - grałam w to :P: - przypomniało mi Mario Brothers - i tamtejszą muzyczkę :-D :ok . Utworek, który zapodałeś też mi przypadł do gustu - niezła solóweczka na gitarce ::D i ciekawe połączenie z dźwiękami z gry :ok . I need more :!: :diab9: :aniol:

jeszcze a propos tego kawałka : bardzo mi się podobają połączenia elektroniki i metalu, rocka - wiem, dla niektórych to profanacja, ale to kwestia gustu :P
"And then there's THIS asshole..."
Zobacz, w co jeszcze gram:
•••Mój profil na Steamie!•••
Awatar użytkownika
willy_poodle
Kurszok
Posty: 530
Rejestracja: 08 marca 2005, 19:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Muzyka z gier :)

Post autor: willy_poodle »

grim_reaper pisze: a Gianna Sisters hehe - grałam w to :P: - przypomniało mi Mario Brothers - i tamtejszą muzyczkę :-D :ok
Hehe właśnie, zajefajna muzyczka jest w GS
I najlepsza gra na C64 chociaż to plagiat

Poza tym muzyka z Unreala 1 i UT
Chyba fajna też była muzyczka w Wheel Of Time (fajna gierka na silniku Unreala na podstawie książek Roberta Jordana - taki unreal fantasy z magią zamiast spluwy:) )
Awatar użytkownika
van_HellSing
Egzekutor
Posty: 1864
Rejestracja: 23 października 2003, 18:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Muzyka z gier :)

Post autor: van_HellSing »

Kilka moich ulubionych soundtracków:

1. Pierwszy Command & Conquer (autor: Frank Klepacki). Pulsujące, industrialne bity utworów takich jak Mechanical Man czy No Mercy mają w sobie niesamowitą moc.

2. Quake (autor: Trent Reznor & Nine Inch Nails). Też industrial, ale zupełnie inny - ambientowy i mroczny. Kto grał w Quake'a 1 bez muzyki stracił jakieś 50% klimatu gry.

3. Warhammer 40.000: Chaos Gate (autor: Jim Crew). Na potrzeby gry napisano 10 podniosłych hymnów po łacinie(!). Nobilitis Ultramarini! Spróbuję to gdzieś udostępnić, bo rzadkie jest.

4. Divine Divinity (autor: Kirył Pokrowski). Boska Boskość i tyle. Soundtrack do pobrania ze strony autora: http://www.kirillpokrovsky.com/

5. Myth: The Fallen Lords oraz Myth II: Soulblighter (autorzy: Martin O'Donnell i Michael Salvatori). Jeśli ktokolwiek jest w stanie namierzyć gdzieś soundtracki z tych gier to chyba go ozłocę... Sam mam tylko utwór "Siege of Madrigal" który znalazł się jako bonus na soundtracku z Halo 2.
Ostatnio zmieniony 31 października 2005, 00:12 przez van_HellSing, łącznie zmieniany 1 raz.
Überm Sternenzelt richtet Gott, wie wir gerichtet
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Muzyka z gier :)

Post autor: Dziarsky »

grim_reaper pisze:jeszcze a propos tego kawałka : bardzo mi się podobają połączenia elektroniki i metalu, rocka - wiem, dla niektórych to profanacja, ale to kwestia gustu Razz
Zaproponuje więc FronLine Assembly czy Nine inch Nails :) (pierwszy współtworzył muzę do Q3 ten drugi zrobił muze do Q1 i prawie do Dooom3 :) )
Obrazek
Awatar użytkownika
van_HellSing
Egzekutor
Posty: 1864
Rejestracja: 23 października 2003, 18:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Muzyka z gier :)

Post autor: van_HellSing »

Muzykę do Q3A stworzyli po części FLA, a po części Sonic Mayhem (którzy odpowiedzialni byli też za ścieżkę z Q2).

Tytułowy utwór do Doom 3 jest autorstwa byłego członka NIN, Chrisa Vrenny, znanego też pod pseudonimem Tweaker. Chris zrobił też muzykę do American mcGee's Alice - raczej w klimatach muzyki z Q1, ale bardziej zakręcone (to zresztą kolejny z moich ulubionych soundtracków z gier).
Überm Sternenzelt richtet Gott, wie wir gerichtet
Awatar użytkownika
van_HellSing
Egzekutor
Posty: 1864
Rejestracja: 23 października 2003, 18:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Muzyka z gier :)

Post autor: van_HellSing »

Überm Sternenzelt richtet Gott, wie wir gerichtet
Awatar użytkownika
yooguruto
Skryba
Posty: 336
Rejestracja: 27 lipca 2003, 20:59
Lokalizacja: gliwice

Re: Muzyka z gier :)

Post autor: yooguruto »

OT : Nie wiem czy to dobrze zaszufladkuje ale jezeli chodzi o metal + elementy tekno (badz na odwot w niektorych kawalkach) to zernijcie na to (Celldweller):

http://games.bmj.pl/uploads/download/zr ... chback.mp3
http://games.bmj.pl/uploads/download/zr ... Frozen.mp3

@ grim_reaper, aporpo reszty kawałków które przypadły Ci do gustu, to wróce tu do tego topicu i ew. wrzuce cos jeszcze po powrocie od rodziny w srode bo teraz nie jestem wstanie nic znalezc ... wszystko plywa i jest takie małutkie ;]

~edit

Nie darowałbym sobie gdybym nie wspomniał o motywie/kawałku ktory przejawial sie juz w filmach i np. grze homeworld, czek dis ałt:
http://games.bmj.pl/uploads/download/zr ... nstein.mp3
http://games.bmj.pl/uploads/download/zr ... Barber.mp3

i mały gratis, który rownie mocno polecam:
http://games.bmj.pl/uploads/download/zr ... ection.mp3
Ostatnio zmieniony 02 listopada 2005, 00:46 przez yooguruto, łącznie zmieniany 1 raz.
Intrak
Paser
Posty: 227
Rejestracja: 10 maja 2005, 16:28

Re: Muzyka z gier :)

Post autor: Intrak »

van_HellSing pisze:3. Warhammer 40.000: Chaos Gate (autor: Jim Crew). Na potrzeby gry napisano 10 podniosłych hymnów po łacinie(!). Nobilitis Ultramarini! Spróbuję to gdzieś udostępnić, bo rzadkie jest.


DOKLADNIE zapomnialem o tym jest jeszcze "Chaos machine" i kilka innych moj brat ma je na kompie wszystkie jessli mi sie uda dam linki do nich.

%EDIT%

Ta co podal van_HellSing to jest to co ma moj brat myslslaem ze podales tylko JEDEN utwor a tu jest wszystko wielkie dzieks za to (bardzo to lubie) ale tez sorka bo niewiedizalem co sciagam :p
Awatar użytkownika
grim_reaper
Egzekutor
Posty: 1871
Rejestracja: 08 marca 2005, 22:31

Re: Muzyka z gier :)

Post autor: grim_reaper »

Hehe właśnie ostatnio cały czas słucham Celldweller - Switchback (Frozen jeszcze nie słuchałam 8-) ), a to z tego względu, że utworek ten występuje w trailerze do filmu "Doom" :-D Kolesie mają fajnie zrobioną stronkę: www.celldweller.com

A z czego jest "injection" ?

Jak mi ktoś poleci jakiś dobry serwis do uploadowania plików, to chętnie zapodam muzyczkę z Neverhooda i co tam się jeszcze nawinie :roll: :wink:
"And then there's THIS asshole..."
Zobacz, w co jeszcze gram:
•••Mój profil na Steamie!•••
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Muzyka z gier :)

Post autor: Dziarsky »

van_HellSing pisze:Tytułowy utwór do Doom 3 jest autorstwa byłego członka NIN, Chrisa Vrenny, znanego też pod pseudonimem Tweaker.
Początkowo to frontman NINa Trent Reznor zajmował sie muzą i dzwiękiem do Doom3 (nawet alpha gry miała folder nin a reznor pojawiał się w wywiadach i trailerach gry) ale na pewnym etapie Id albo Trent zrezygnowali z współpracy. Śzkoda bo ten gosć potrafi tworzyć wielkie rzeczy a Tweker na motyw przewodni gry wybrał bardziej rokowy kawałek, wg mnie nie pasujący do gry. Ogólnie ten układ były członek NINa wskakuje na miejsce Reznora - jakby Id chciało utrzymać kontakt z tego płodnego źródła :)


yooguruto pisze:Nie darowałbym sobie gdybym nie wspomniał o motywie/kawałku ktory przejawial sie juz w filmach i np. grze homeworld
Oh to jest cudowne! Zapomniałem o tym całkiem. Poczatek Homeworld1, rozruch statu matki i ten cudowny chór :) Czy może ktoś załatwić dostęp do plików dźwiękowych z tej gry, które tworzą ambient w grze ?
Obrazek
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Muzyka z gier :)

Post autor: peter_spy »

Dziarsky pisze:Czy może ktoś załatwić dostęp do plików dźwiękowych z tej gry, które tworzą ambient w grze ?
Ja mam całą ściezkę dziwiękową z Homeworld Cataclysm - abmient w tle, muzyka podczas bitew etc.
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Muzyka z gier :)

Post autor: Dziarsky »

Judith pisze:Ja mam całą ściezkę dziwiękową z Homeworld Cataclysm - abmient w tle, muzyka podczas bitew etc.
Słodko. Odezwe się na priv 8-)
Obrazek
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3834
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: Muzyka z gier :)

Post autor: Bruce »

Bardzo fajna jest muzyka z Mafii, a najlepszy jest kawałek z głównego menu. Miodzio :roll:
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
ODPOWIEDZ