Czy nie ma szans juz na Thiefa 4!?

Wkradnij się tutaj, jeśli chcesz porozmawiać o świecie Thiefa, rozważyć zawiłości fabuły i dowiedzieć się czegoś o mitologii stworzonej na potrzeby gry lub poruszyć podobne kwestie.

Moderator: Spidey

Awatar użytkownika
BarTeS
Kurszok
Posty: 515
Rejestracja: 30 sierpnia 2004, 19:38

Czy nie ma szans juz na Thiefa 4!?

Post autor: BarTeS »

Parę dni temu przestała istniec firma ION Storm, ktora zrobiła między innymi Thief Deadly Shadows i oba Deux Ex'y. Wiec może to przekreślic nadzieje na stworzenie Thiefa 4.Pracownicy może przejdą do Crystal Dynamics, twórcy serii Legacy of Kain, ktory tworzy teraz Snowblind(w świecie Deux Ex, przynajmniej podobnym) razem z Warrenem Spectorem oraz Tomb Raidera 7 z twórcą serii TB. Moze ta firma własnie skusi się na zrobienie dalszych czesci Garetta, bo tak małe są nadzieje, że wogole powstanie Thief 4 :(
Pozdr.4 ALL :)
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Czy nie ma szans juz na Thiefa 4!?

Post autor: Maveral »

Na razie nie ma raczej szans... T3 nie odniósł jakiegoś spektakularnego sukcesu i nie zarobił tyle ile by chcieli panowie z Eidosu, a tylko to się liczy w biznesie :wink:
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Lato
Paser
Posty: 247
Rejestracja: 31 lipca 2004, 19:15
Lokalizacja: znikad
Kontakt:

Re: Czy nie ma szans juz na Thiefa 4!?

Post autor: Lato »

T3 tez mialo nie byc a jednak jest a wiec T4 tesh powinno byc.
Slackware Linux ROX
Awatar użytkownika
BarTeS
Kurszok
Posty: 515
Rejestracja: 30 sierpnia 2004, 19:38

Re: Czy nie ma szans juz na Thiefa 4!?

Post autor: BarTeS »

Napewno gry nie będzie robił juz " niezywy" ION STORM, tylko Crystal Dynamics, ktorzy możliwe, że skuszą się na zrobienie Thiefa 4(lepiej sie sprzedawał niz Deux Ex 2), no jakby zrobili gierke to moze miec mniejsze wymagania, no bo trojeczka ma dosyc duże, no a gry CD mają w sam raz np. taki Defiance :-D :wink:
Awatar użytkownika
BarTeS
Kurszok
Posty: 515
Rejestracja: 30 sierpnia 2004, 19:38

Re: Czy nie ma szans juz na Thiefa 4!?

Post autor: BarTeS »

Lato pisze:T3 tez mialo nie byc a jednak jest a wiec T4 tesh powinno byc.
Tylko, ze Thiefa3 robili dosyc długo, były nawet duzo wczesniej screeny, no a czwóreczka narazie tylko była krótka nowinka, że miałaby by sie akcja toczyć we wspólczesnosci :P :wink:
Lato
Paser
Posty: 247
Rejestracja: 31 lipca 2004, 19:15
Lokalizacja: znikad
Kontakt:

Re: Czy nie ma szans juz na Thiefa 4!?

Post autor: Lato »

BarTeS pisze:Napewno gry nie będzie robił juz " niezywy" ION STORM, tylko Crystal Dynamics, ktorzy możliwe, że skuszą się na zrobienie Thiefa 4(lepiej sie sprzedawał niz Deux Ex 2), no jakby zrobili gierke to moze miec mniejsze wymagania, no bo trojeczka ma dosyc duże, no a gry CD mają w sam raz np. taki Defiance :-D :wink:
No moze dlatego ze gra miala za duze wymagania i przez to sie tak dobrze nie sprzedawala.

PS:BarTeS edytuj posty a nie pisz nowych.
Slackware Linux ROX
Awatar użytkownika
BarTeS
Kurszok
Posty: 515
Rejestracja: 30 sierpnia 2004, 19:38

Re: Czy nie ma szans juz na Thiefa 4!?

Post autor: BarTeS »

Lato pisze:
BarTeS pisze:Napewno gry nie będzie robił juz " niezywy" ION STORM, tylko Crystal Dynamics, ktorzy możliwe, że skuszą się na zrobienie Thiefa 4(lepiej sie sprzedawał niz Deux Ex 2), no jakby zrobili gierke to moze miec mniejsze wymagania, no bo trojeczka ma dosyc duże, no a gry CD mają w sam raz np. taki Defiance :-D :wink:
No moze dlatego ze gra miala za duze wymagania i przez to sie tak dobrze nie sprzedawala.

PS:BarTeS edytuj posty a nie pisz nowych.
Nie musisz mi mówic co mam robic, a pierwszy post napisałem w tym samym czasie co ty, a dopiero później napisałem drugi :P Słaba sprzedaz mogła potwierdzic wysokoa cena i DVD, a przeciez nie kazdy w domu ma DVD-rom

PS Ja akurat mam DVD-rom :P :wink:
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Czy nie ma szans juz na Thiefa 4!?

Post autor: Maveral »

A ja, jako wierny fan Quake'a, czekam na jego czwartą odsłone :wink:
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Czy nie ma szans juz na Thiefa 4!?

Post autor: marek »

Myślę, że będziemt dłuuugo czekać na czwartą odsłonę. Jako przykład mamy wiele nienajnowszych :wink: gierek - po np 5, 6 latach powstaje następna część :|
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
Kruk
Skryba
Posty: 310
Rejestracja: 31 stycznia 2005, 19:25
Lokalizacja: Środek nieskończoności

Re: Czy nie ma szans juz na Thiefa 4!?

Post autor: Kruk »

Jeśłi jest jakas nadzieja to warto czekać, byle 4 była równie dobra jak pozostałe części. Bo tego właśnie się boję, że w pogoni za pieniędzmi firmy odpowiedzialne za tworzenie gry zupełnią ją zepsują, a jeśli tak ma się to skończyć to lepiej żeby nie było czwartej części.
"Don't be afraid of the dark. Be afraid of what is hides"
Lato
Paser
Posty: 247
Rejestracja: 31 lipca 2004, 19:15
Lokalizacja: znikad
Kontakt:

Re: Czy nie ma szans juz na Thiefa 4!?

Post autor: Lato »

poczekamy zobaczymy. Moze zostanie wydane.
Slackware Linux ROX
Awatar użytkownika
BarTeS
Kurszok
Posty: 515
Rejestracja: 30 sierpnia 2004, 19:38

Re: Czy nie ma szans juz na Thiefa 4!?

Post autor: BarTeS »

Ja myślę, że szybko zobaczymy Thiefa 4, no w tym roku to raczej nie, no bo jesli CD zajmie sie robieniem nowego thiefa, to musi wpierw skończyć TB7 oraz Project Snowblind, wiec najwczesniej w przyszłym roku moze wyjsc Thief4 :-D :-)
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Czy nie ma szans juz na Thiefa 4!?

Post autor: marek »

nie chciejmy jej aż tak szybko :wink: po T2 na T3 trzeba było długo czekać
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
Master Garret
Akolita
Posty: 169
Rejestracja: 12 grudnia 2004, 21:47
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy nie ma szans juz na Thiefa 4!?

Post autor: Master Garret »

Jak nikt nie zechce to sami zrobimy:) ale miejmy nadzieję że jednak będzie:) tylko tak jak pisałem w osobnym poście, chciałbym żeby to był prequel:)
Crov
Bełkotliwiec
Posty: 3
Rejestracja: 09 lutego 2006, 09:56

Re: Czy nie ma szans juz na Thiefa 4!?

Post autor: Crov »

BarTeS pisze:Napewno gry nie będzie robił juz " niezywy" ION STORM, tylko Crystal Dynamics, ktorzy możliwe, że skuszą się na zrobienie Thiefa 4(lepiej sie sprzedawał niz Deux Ex 2), no jakby zrobili gierke to moze miec mniejsze wymagania, no bo trojeczka ma dosyc duże, no a gry CD mają w sam raz np. taki Defiance :-D :wink:
Mysle, ze jezeli DX2 gorzej się sprzedał, a przed upadkiem ION Storm zapowiedział trzecią część to Thief 4 jest pewny. Pewnie nie w 2006, może nie w 2007 ale moze w 2008-2009? Mysle, ze moze z troche innym składem ale mysle, ze sa duze szanse by powstal. Choc w gruncie rzeczy male szanse by Garrett byl głównym bohaterem, w koncu wiadomo co sie z nim stalo. (swoja droga outro jest znakomite) Nie mowiac juz o tym, ze DX2 wyszedł dużo gorzej niż T3 pod względem wykonania - słaba fabuła i tak dalej, jedynie pare patentów dobrych ale gra słaba. No chyba, ze Warren i spolka chcieli zrobic trylogie obu tych legendarnych gier i zamknac w nich cala historie.
Osobiscie bardzo byłbym rad z czwartej części, choc martwie sie, ze pewnie bohaterem nie byłby już Garrett, a to byłaby straszna strata...

Co do tego by powstala gra we wspolczesnosci (nie wiem czy to tu bylo poruszane) to watpie by tak sie stalo. Mamy juz duzo skradanek umieszczonych w dzisiejszych czasach, choc bardzo roznych od siebie tematyka (Hitman, Splinter Cell, Metal Gear Solid) to Thief nie sprawdzilby sie w czasach wspolczesnych, zwlaszcza, ze to swiat fantasy. Takze mysle, ze swiat dookoła Garretta poczyni postep ale wciaz bedzie to sredniowiecze fantasy.

PS Wybaczcie jezeli odswiezylem stary temat ale bardzo interesuje mnie czy powstanie T4. No i Witam - moj pierwszy post. :)
Awatar użytkownika
Sah
Skryba
Posty: 290
Rejestracja: 14 września 2003, 18:45
Lokalizacja: Szczecin

Re: Czy nie ma szans juz na Thiefa 4!?

Post autor: Sah »

Ha, właśnie dziś znalazłem coś bardzo ciekawego na ten temat:

http://www.ttlg.com/forums/showthread.p ... ost1398201

Krypt to były developer TDS, więc info jest pewne. Tak jak opowiada o tym projekcie, tak brzmi on całkiem znośnie. :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: Czy nie ma szans juz na Thiefa 4!?

Post autor: Nivellen »

Nie ma się co podniecać, przynajmniej w tej chwili. Krypt napisał wyraźnie, że cała sprawa była w fazie projektów i to na dwa miesiące przed rozwiązaniem IS. Przy takiej rzeszy fanów, jaką ma Thief na całym świecie, nie ma wątpliwości, że prędzej czy później powstanie nowa gra pod tym szyldem. Czy będzie to "Thief IV", czy zupełnie inny tytuł odwołujący się do spuścizny tego świata - moim zdaniem za wcześnie jeszcze mówić. Pewne jest natomiast powstanie takiej gry, ku naszej uciesze :-D Tak jak w tamtym temacie, osobiście nie widzę czwartej odsłony Garretta w świecie współczesnym. Za bardzo Bondowski by był...
Jeśli lubisz mroczne tajemnice i zamki...
Zapraszam do obejrzenia zrzutów z powstającej Fanmisji
Awatar użytkownika
bobik
Mechanista
Posty: 465
Rejestracja: 10 czerwca 2005, 20:00

Re: Czy nie ma szans juz na Thiefa 4!?

Post autor: bobik »

BarTeS pisze:Moze ta firma własnie skusi się na zrobienie dalszych czesci Garetta, bo tak małe są nadzieje, że wogole powstanie Thief 4 Sad
Z tego co wiem to Thief mial byc trylogia , pozatym musieli by go zrobic ludzie co robili poprzednie 2 czesci , inaczej to bedzie sie tylko nazywal Thief , tak jak settlersi 5 i Herosi 5 :| totalna pomylka jak dlamnie :|.
Narazie czekamy na Bioshocka :D:D i Obliviona w ktorym zdaje sie pracuje gosc od pomyslu ukrywania sie w thiefie ;).
Wiec moze jakas namiastka Theifa bedzie 8-)
Glory of the MANY
Awatar użytkownika
yooguruto
Skryba
Posty: 336
Rejestracja: 27 lipca 2003, 20:59
Lokalizacja: gliwice

Re: Czy nie ma szans juz na Thiefa 4!?

Post autor: yooguruto »

Crov pisze:
BarTeS pisze:Napewno gry nie będzie robił juz " niezywy" ION STORM, tylko Crystal Dynamics, ktorzy możliwe, że skuszą się na zrobienie Thiefa 4(lepiej sie sprzedawał niz Deux Ex 2), no jakby zrobili gierke to moze miec mniejsze wymagania, no bo trojeczka ma dosyc duże, no a gry CD mają w sam raz np. taki Defiance :-D :wink:
Mysle, ze jezeli DX2 gorzej się sprzedał, a przed upadkiem ION Storm zapowiedział trzecią część to Thief 4 jest pewny. Pewnie nie w 2006, może nie w 2007 ale moze w 2008-2009? Mysle, ze moze z troche innym składem ale mysle, ze sa duze szanse by powstal. Choc w gruncie rzeczy male szanse by Garrett byl głównym bohaterem, w koncu wiadomo co sie z nim stalo. (swoja droga outro jest znakomite) Nie mowiac juz o tym, ze DX2 wyszedł dużo gorzej niż T3 pod względem wykonania - słaba fabuła i tak dalej, jedynie pare patentów dobrych ale gra słaba. No chyba, ze Warren i spolka chcieli zrobic trylogie obu tych legendarnych gier i zamknac w nich cala historie.
Osobiscie bardzo byłbym rad z czwartej części, choc martwie sie, ze pewnie bohaterem nie byłby już Garrett, a to byłaby straszna strata...

Co do tego by powstala gra we wspolczesnosci (nie wiem czy to tu bylo poruszane) to watpie by tak sie stalo. Mamy juz duzo skradanek umieszczonych w dzisiejszych czasach, choc bardzo roznych od siebie tematyka (Hitman, Splinter Cell, Metal Gear Solid) to Thief nie sprawdzilby sie w czasach wspolczesnych, zwlaszcza, ze to swiat fantasy. Takze mysle, ze swiat dookoła Garretta poczyni postep ale wciaz bedzie to sredniowiecze fantasy.

PS Wybaczcie jezeli odswiezylem stary temat ale bardzo interesuje mnie czy powstanie T4. No i Witam - moj pierwszy post. :)
az sie balem czytac 3 wiersza wypowiedzi ... nie cce patrze cna tego posta ani chwili dluzej! Spoilerow kurwa nie znacie? n/c pa? ;/
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: Czy nie ma szans juz na Thiefa 4!?

Post autor: Nivellen »

??? :?
Jeśli lubisz mroczne tajemnice i zamki...
Zapraszam do obejrzenia zrzutów z powstającej Fanmisji
Awatar użytkownika
Skiper
Bełkotliwiec
Posty: 38
Rejestracja: 08 stycznia 2005, 19:47
Lokalizacja: Wadowice

Re: Czy nie ma szans juz na Thiefa 4!?

Post autor: Skiper »

Fajnie jakby wyszedł Thief 4. Tylko nie w współczesności. Wtedy to bym tę grę olał.
Skiper
Awatar użytkownika
Flack
Szaman
Posty: 1023
Rejestracja: 19 lutego 2003, 13:44
Lokalizacja: Zyc zostalo: 2

Re: Czy nie ma szans juz na Thiefa 4!?

Post autor: Flack »

Skiper pisze:Fajnie jakby wyszedł Thief 4. Moze byc i we współczesności. Zagram w nia tak czy inaczej.
No, ja tez.
There are people who reshape the world by force or argument,
but the cat just lies there, dozing; and the world quietly reshapes
itself to suit his comfort and convenience.
- Allen and Ivy Dodd
Awatar użytkownika
Pablito
Kurszok
Posty: 509
Rejestracja: 15 lutego 2004, 20:40
Lokalizacja: Z tamtąd

Re: Czy nie ma szans juz na Thiefa 4!?

Post autor: Pablito »

No ale pomyślmy logicznie: jeżeli T4 bedzie sie działo nadal w tym samym świecie co poprzednie części, to tak czy siak raczej nie będzie to nasza współczesność tylko Thiefowa ;)
maeglin
Strażnik Glifów
Posty: 743
Rejestracja: 22 stycznia 2006, 15:13

Re: Czy nie ma szans juz na Thiefa 4!?

Post autor: maeglin »

Ewentualna kolejna część Thiefa we współczesności? Huh, niespecjalnie mi się to podoba.

Grałem kiedyś w Vampire: The Masquerade - Redemption i powiem szczerze, że średniowiecze było o wiele lepsze od współczesności. (zakrywam, gdyż może ktoś w to jeszcze nie grał)
Awatar użytkownika
Orka
Paser
Posty: 198
Rejestracja: 23 stycznia 2006, 21:46
Lokalizacja: Władysławów

Re: Czy nie ma szans juz na Thiefa 4!?

Post autor: Orka »

Ja wolałbym żeby seria Thief zakończyła się na Deadly Shadows. Nie chcę żeby z Garrettem stało się to co z Larą Croft. :( Thief we wspóczesności? Niezbyt mi się ten pomysł podoba. Nawet jeśli taka gierka wyjdzie nie powinna nazywac się Thief.
ODPOWIEDZ