Mody / Patche / Dodatki

Wpadnij tutaj, jeśli chcesz zapoznać się z istotnymi wiadomościami, podyskutować o najnowszych doniesieniach ze świata Thiefa oraz opatrzyć zjadliwym lub miłym komentarzem poszczególne informacje.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: Nowe oblicze Thief-a

Post autor: Jacek »

Brzmi zachęcająco ale link "Co i jak" nie działa, poprawisz? Na szczęście jest plik "readme".

Wszystko działa - archiwum wypakowujemy do katalogu Thiefa, odpalamy plik InstallEP.bat i... gotowe :)
Odpaliłem tak na chwilę Running Interference, zmiany nie są duże, na razie zauważyłem głównie bardziej szczegółowy loot.
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: Nowe oblicze Thief-a

Post autor: Nivellen »

Zerknąłem sobie w obrazki i muszę powiedzieć, że robi wrażenie. Większość obiektów została stworzona od nowa z bardziej szczegółowymi szkieletami i teksturami, przedmioty wyglądają teraz bardzo realnie. Ciekawe jak to się ma do wydajności?

Edit: najszybciej pobierać z "South Quarter", załapuje od razu bez czekania na kolejki czy podawanie haseł.
Ostatnio zmieniony 03 stycznia 2008, 18:58 przez Nivellen, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeśli lubisz mroczne tajemnice i zamki...
Zapraszam do obejrzenia zrzutów z powstającej Fanmisji
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Nowe oblicze Thief-a

Post autor: timon »

Poprawione, na dodatek zauważyłem jeszcze jeden swój błąd : paczka poprawia obiekty a nie teksturki. Już zmieniłem pierwszy post.
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2564
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Nowe oblicze Thief-a

Post autor: Leming »

Nie rozumiem. To paczka obiektów dla Dromedowców, stworzona pod kątem nowych misji, czy mogę ją jakoś zainstalować, żeby poprawić wygląd misji oryginalnych?
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Nowe oblicze Thief-a

Post autor: timon »

Paczka przeznaczona dla każdego, poprawia wygląd obiektów już istniejących w T1/T2/TG.
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
jendreck
Bełkotliwiec
Posty: 11
Rejestracja: 19 grudnia 2007, 19:52
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Re: Nowe oblicze Thief-a

Post autor: jendreck »

Świetny pomysł! Część przedmiotów wygląda naprawdę dużo lepiej. Szkoda, że nie poprawiono wyglądu postaci tak jak to było zrobione w łacie do System Shocka 2. No chyba, że się mylę (a chciałbym :? ). Polecam notkę na thief-thecircle. Tam jest zestaw screenów przed i po użyciu łaty.
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Nowe oblicze Thief-a

Post autor: eLPeeS »

Na screenach te nowe modele wyglądają po prostu świetnie. Zwłaszcza w porównaniu ze starymi. Ciekawi mnie tylko jak będą sie komponować z pozostałymi - nieupgradeowanymi - obiektami i teksturami z gry? Tak czy inaczej kawał dobrej roboty! :)
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Garrett z Piły
Ożywieniec
Posty: 87
Rejestracja: 24 września 2007, 17:22
Lokalizacja: Piła

Re: Nowe oblicze Thief-a

Post autor: Garrett z Piły »

zainstalowałem i... rewelacja!! :) Niesamowici są Ci ludzie..
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Nowe oblicze Thief-a

Post autor: eLPeeS »

UWAGA!!
Zaratul pisze:EDIT:Odkryłem że "The Thief Enhancement Pack"powoduje brak polskich fontów.
Ja niestety muszę potwierdzić :( W menu jest jeszcze OK, ale już w samej grze nie ma polskich literek. Trzeba będzie wybierać - delektować oczy pięknymi widokami czy umysł pysznym tłumaczeniem ;) No chyba, że ktoś coś z tym zrobi. O ile coś się da zrobić.
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
krystyn-a
Arcykapłan
Posty: 1331
Rejestracja: 11 listopada 2006, 08:41
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Nowe oblicze Thief-a

Post autor: krystyn-a »

Czcionek polskich brak, potwierdzam, ale żadnych innych efektów, nie uważacie, że to bez sensu? Po co instalowałam? Mam T2 z Antologii.
Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów.
Garrett z Piły
Ożywieniec
Posty: 87
Rejestracja: 24 września 2007, 17:22
Lokalizacja: Piła

Re: Nowe oblicze Thief-a

Post autor: Garrett z Piły »

a zainstalowałaś, tak jak napisano? bo nie wiem, czy chodzi Ci o to, że zainstalowałas, i nie dość, że nie masz polskich liter, to jeszcze nie widzisz żadnych zmian. Bo jeśli nie widzisz innych zmian to musiałaś coś przypadkiem pokręcić... Ja też mam Thiefa z antologii (choć nie tylko:) ), ale po instalacji przedmioty z "podmienionym" wyglądem mam już :) i wygląda to świetnie :) osobiście przedkładam ten ciekawy "upgrade" nad problem z brakiem polskich liter, ale to tylko moja własna opinia :) zresztą przyznam szczerze, że nawet nie zwróciłem specjalnie uwagi na jakieś rażące problemy z czytaniem, więc chyba nie jest tak źle ;) co najwyżej zamiast "gęś" będzie "ges" :) zauważyłem tylko, że w niektórych wyrazach z polskimi literkami, zjada te polskie i to już jest większy problem. Ale może ktoś sie z tym upora :)

[ Dodano: Wto 15 Sty, 2008 14:57 ]
jednak sprawdziłem teraz wszystko ładnie i .... mam polskie litery, wszystko działa w 100% :) nie wiem od czego to zależy... w każdym razie mam polskie litery, i podmienione tekstury ulepszonych wizualnie przedmiotów. Ale pamiętam, że sporadycznie zdarza się, że jakaś literka polska jest zjedzona.

Edit: jednak nie wszystko do końca jest dobrze :]. Faktycznie w niektórych zapiskach, polskie litery są pozamieniane na różne inne dziwne, ewentualnie część liter jest zjedzona. No niestety... taka cena za ciut lepszy wygląd ;) PS: mówię o Thief gold w tym momencie. Nie wiem dokładnie, jak to wygląda na T2, sprawdzę dopiero, jak będę przechodził kampanię dla drugiej części.
Łucznik
Arcykapłan
Posty: 1305
Rejestracja: 21 października 2006, 19:15

Re: Nowe oblicze Thief-a

Post autor: Łucznik »

Piękne obiekty...piękne!
Awatar użytkownika
krystyn-a
Arcykapłan
Posty: 1331
Rejestracja: 11 listopada 2006, 08:41
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Nowe oblicze Thief-a

Post autor: krystyn-a »

Sprawdziłam, nie we wszystkich misjach brak polskich liter, ale jednak, a zmian nie ma. Zainstalowałam jeszcze raz, tak, jak wyczytałam u Jacka w jednym z pierwszych postów na ten temat. Wyskoczył mi error. Dlaczego? Co robię źle?
Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów.
Garrett z Piły
Ożywieniec
Posty: 87
Rejestracja: 24 września 2007, 17:22
Lokalizacja: Piła

Re: Nowe oblicze Thief-a

Post autor: Garrett z Piły »

nie mam pojęcia... może powiem w dwóch zdaniach jak ja to zrobiłem:

1. ściągnałem plik z jednego z podanych linków, następnie rozpakowałem jego zawartość RARem.
2. przekleiłem rozpakowane pliki do folderu z grą (tam gdzie plik exe), w trakcie operacji zadało mi chyba pytanie, czy chcę podmienić plik, potwierdziłem.
3. kliknąłem na setup expansion packa. zainstalowało sie w ułamku sekundy. wszedłem do gry, uruchomiłem, pomyszkowałem chwilkę, i od razu widziałem efekty.

sprawdź np jak wyglądają u Ciebie kupki z monet. jeśli wyglądają tak jak w pierwowzorze gry nadal to nie mam pojęcia o co chodzi... jaką masz wersje windowsa?
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Nowe oblicze Thief-a

Post autor: timon »

Dodatek zawiera czcionki dla dwóch najczęściej używanych rodzajów papieru. Jeśli chcecie mieć i nowe obiekty i teksty po polsku to proponuje otworzyć plik ep.crf ( winrar-em, winzip-em czy innym dziadostwem) i zmienić nazwę katalogu Books na inną.
krystyn-a pisze:Sprawdziłam, nie we wszystkich misjach brak polskich liter, ale jednak, a zmian nie ma. Zainstalowałam jeszcze raz, tak, jak wyczytałam u Jacka w jednym z pierwszych postów na ten temat. Wyskoczył mi error. Dlaczego? Co robię źle?
Wklej tutaj zawartość pliku Darkinst.cfg ( otworzysz go notatnikiem, wordpadem lub ... )
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
uther
Akolita
Posty: 146
Rejestracja: 14 stycznia 2008, 22:49

Re: Nowe oblicze Thief-a

Post autor: uther »

Rozumiem, że jeśli widzę okrągłe a nie ośmiokątne talerze czy misy, to dodatek zainstalował mi się poprawnie?
Awatar użytkownika
krystyn-a
Arcykapłan
Posty: 1331
Rejestracja: 11 listopada 2006, 08:41
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Nowe oblicze Thief-a

Post autor: krystyn-a »

Garrett z Piły pisze:... jaką masz wersje windowsa?
Jeszcze Milenium.
timon pisze:Wklej tutaj zawartość pliku Darkinst.cfg ( otworzysz go notatnikiem, wordpadem lub ... )
A dokładniej?
Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów.
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Nowe oblicze Thief-a

Post autor: timon »

Otwórz katalog gdzie masz thiefa odszukaj ten plik i zaznacz go. Teraz przytrzymaj shift +klik prawym przyciskiem ; wybierz "otwórz z" i z listy wybierz notatnik. Po otwarciu zaznacz wszystko ( ctrl+a ) i skopiuj ( ctrl+c ) Potem wklej to do postu. Inne rozwiązanie to załącz plik jako załącznik do postu :)
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
Zaratul
Młotodzierżca
Posty: 892
Rejestracja: 13 stycznia 2008, 21:42
Lokalizacja: Poznań

Re: Nowe oblicze Thief-a

Post autor: Zaratul »

Ale lol :-D Zainstalowałem ponownie Enhancement Packa,nie działał mi.
Więc wszedłem do menu wyboru rozdzielczości,wyszedłem z niego bez zmieniania czegokolwiek,ekran mrugnął,załadowałem mojego sejwa i nie dosyć że enhancement pack mi działa to jeszcze mam polskie fonty. :-D
Jaja jak granaty. :-D

@krystyn-a

http://www.ttlg.com/forums/showthread.p ... t1596545:w tym topicu masz pokazane co zmienia enhancement pack.
Spróbuj też "zoptymalizować" grę przy pomocy dark loadera.
W readme enhancement packa jest napisane że trzeba to zrobić.
Look at you, hacker. A pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine?
Awatar użytkownika
krystyn-a
Arcykapłan
Posty: 1331
Rejestracja: 11 listopada 2006, 08:41
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Nowe oblicze Thief-a

Post autor: krystyn-a »

Dzięki za rady, ale nic z tego. Ciągle mam error.
timon pisze: Potem wklej to do postu
???
Jak zainstaluję na nowym kompie może nie będzie problemu.
Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów.
Awatar użytkownika
Zaratul
Młotodzierżca
Posty: 892
Rejestracja: 13 stycznia 2008, 21:42
Lokalizacja: Poznań

Re: Nowe oblicze Thief-a

Post autor: Zaratul »

krystyn-a pisze:Dzięki za rady, ale nic z tego. Ciągle mam error.
timon pisze: Potem wklej to do postu
???
Jak zainstaluję na nowym kompie może nie będzie problemu.
Timonowi chodziło o to że wklejasz(ctrl+v) te wszystkie ścieżki które są wypisane w pliku.
Chodzi o to:
install_path G:\Program Files\Kolekcja klasyki\Thief II - The Metal Age\
language english
resname_base .\EP+.\EP+.\EP+.\EP+.\EP+G:\Program Files\Kolekcja klasyki\Thief II - The Metal Age\res+E:\install\t2\
load_path G:\Program Files\Kolekcja klasyki\Thief II - The Metal Age\+E:\install\t2\
script_module_path G:\Program Files\Kolekcja klasyki\Thief II - The Metal Age\+E:\install\t2\
movie_path G:\Program Files\Kolekcja klasyki\Thief II - The Metal Age\movies+E:\install\t2\movies

I czy wyskakuje ci error przy włączaniu gry czy przy loadzie sejwa?
Look at you, hacker. A pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine?
Awatar użytkownika
krystyn-a
Arcykapłan
Posty: 1331
Rejestracja: 11 listopada 2006, 08:41
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Nowe oblicze Thief-a

Post autor: krystyn-a »

Zaratul pisze: I czy wyskakuje ci error przy włączaniu gry czy przy loadzie sejwa?
Przy próbie zainstalowania pliku.
Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów.
Awatar użytkownika
Zaratul
Młotodzierżca
Posty: 892
Rejestracja: 13 stycznia 2008, 21:42
Lokalizacja: Poznań

Re: Nowe oblicze Thief-a

Post autor: Zaratul »

krystyn-a pisze:
Zaratul pisze: I czy wyskakuje ci error przy włączaniu gry czy przy loadzie sejwa?
Przy próbie zainstalowania pliku.
Może przy instalacji nie ma pliku EP.crf w katalogu Thiefa?
Bo mi czasami ten plik...znika.Nie mam pojęcia dlaczego.
Look at you, hacker. A pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine?
Awatar użytkownika
krystyn-a
Arcykapłan
Posty: 1331
Rejestracja: 11 listopada 2006, 08:41
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Nowe oblicze Thief-a

Post autor: krystyn-a »

U mnie jest ten plik.
Kupuję nowy komp i zobaczę co jest.
Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów.
ODPOWIEDZ