Prison Break

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Co sądzisz o serialu?

1. Jest najlepszy ze wszystkich, jakie dotąd widziałem/-am!
17
35%
2. Jest średni, są lepsze...
12
25%
3. Jest do bani :P
7
15%
4. Nie widziałem/-am - nie dotyczy.
12
25%
 
Liczba głosów: 48

Awatar użytkownika
grim_reaper
Egzekutor
Posty: 1871
Rejestracja: 08 marca 2005, 22:31

Prison Break

Post autor: grim_reaper »

Słowo się rzekło - jest temat, zapraszam wszystkich zainteresowanych, tych co oglądali, lub chcą obejrzeć ( tylko nie psujcie sobie zabawy, nie czytajcie spojlerów :P: ) do dyskusji o tym świetnym serialu ( ahh! :)) ).

Od razu zapraszam też tutaj: http://www.imdb.com/title/tt0455275/ , trochę ciekawostek związanych z serialem

i tutaj http://pl.wikipedia.org/wiki/Prison_Break - mamy tu listę odcinków, które już powstały i które dopiero zobaczymy ( mam nadzieję :) ).

Zachęcam też do podawania innych ciekawych linków, jeśli takie znajdziecie :).

EDIT:

Coś na rozpoczęcie: czy macie w głowach jakieś przypuszczalne zakończenia serialu?

Ja myślę, że ktoś na pewno jeszcze zginie, zauważcie, jak dużo bohaterów, których śmierci można się było nie spodziewać, zginęło...

Poza tym bardzo intryguje mnie postać Haywire'a - jeszcze się okaże, że gościu dotrze do tej Holandii i będzie jedynym, którego nie złapano, ale który sam się nie ujawnił xD
"And then there's THIS asshole..."
Zobacz, w co jeszcze gram:
•••Mój profil na Steamie!•••
pejo
Paser
Posty: 224
Rejestracja: 16 czerwca 2006, 13:17

Re: Prison Break

Post autor: pejo »

Grim, skoro jesteś w temacie, to czy orientujesz się, czy będzie emisja w Polsacie w najbiższej przyszłości? Przysiągłbym, że mignęło mi ostatnio coś, co wyglądało na zapowiedź (m.in. cały wytatuowany gość i urywki akcji w więzieniu).
Miałem okazję obejrzeć pierwszy odcinek, ale z okazji nie skorzystałem - zasnąłem :) Nie to, że serial nudny, tylko ja byłem zmęczony :)
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Prison Break

Post autor: eLPeeS »

Dobry temat. Szkodaz że sam na to nie wpadłem coby go założyć :-)
Lynku żadnego nie podam bo te dwa w zupełności wystarczą. Na większości innych storn są informacje pochodzące z tamtych źródeł. Ewentualnie jak ktoś chce może przejrzeć co ma do powiedzenia na temat PB Wikipedia ale ta w wersji angielskiej. Tam też dokładna lista odcinków wraz z ich opisami. Tak że jak ktoś nie oglądał to niech nie grzebie zbyt głęboko bo zbyt szybko dowie się zbyt wiele.
Kontynuując zaczęty temat to przyznam się, że nie mam żadnego pojęcia jak to wszystko może się potoczyć ani kiedy się skończy. Zwłaszcza że gdzieś czytałem ostatnio jakoby rozmyślali już nad 3 sezonem :| Mnie to nie cieszy z tego powody gdyż tak jak uważałem, że pierwszy sezon był genialny bo pisany od początku do końca z rozmysłem i pomysłem, tak drugi sezon był już trochę pisany na kolanie (i tak jest świetny ale...) i to IMHO widać. Zaczyna się robić trochę jak LOST :P: Trzeci więc albo będzie, o ile będzie, taki jak 2 lub gorszy.
Trupów na bank będzie jeszcze parę. I jeśli oto chodzi to w najbliższym czasie obstawiałbym chyba LJ'a. Nie wiem czemu ale jakoś tak mi pasuję do worka na zwłoki. No i przy okazji sam Lincoln by się nieźle wkurzył co mogłoby mieć daleko idące konsekwencje. A może sam Paul Kellerman kopnie w kalendarz gdy dopadnie go ręka sprawiedliwości jego przełożonych.
A Haywire myślę może jeszcze odegrać rolę w odszyfrowywaniu tatuaży Michaela. Nie mam tylko pojęcia dla kogo ;)

Na koniec chciałem tylko powiedzieć, bo wiem że nie wszyscy są tego świadomi, że są już dwa odcinki specjalne. Pierwszym był "Behind The Walls" (11 X 2005) czyli odcinek w którym aktorzy opowiadają o swoich postaciach itp. Ogólnie dość nudny ;) Dwa dni temu zaś wyszedł kolejny specjal. Przed chwila dopiero się skumałem i zaraz zaczynam szukać :)

EDIT
pejo - pisałem już o tym w TYM wątku ;) I tak będzie - od 28 stycznia.
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
pejo
Paser
Posty: 224
Rejestracja: 16 czerwca 2006, 13:17

Re: Prison Break

Post autor: pejo »

Dzięki, LPS! Czyli dobrze mi mignęło:)
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Prison Break

Post autor: eLPeeS »

Właśnie obejrzałem specjala. Poza czcza gadaniną było kilka ujęć z nowych odcinków i powiedzieli kilka słów za dużo. Choć oczywiście nic poza to czego można by się było domyślić samemu ;) W sam na odświeżenie pamięci po długiej przerwie i na zaostrzenie apetytu. Byle do 22 :)
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
grim_reaper
Egzekutor
Posty: 1871
Rejestracja: 08 marca 2005, 22:31

Re: Prison Break

Post autor: grim_reaper »

eLPeeS pisze:Właśnie obejrzałem specjala


Tego drugiego? Dużo za dużo mówią? Napisz ogólnikami, co się rozjaśnia :P ( w spojlerach of kors :P )

22 to dopiero pójdzie w USA, a u nas taka lepsze wersja LOL albo XOR to będzie gdzieś po tygodniu, czyli, aby do końca stycznia :-D

Mam pytanko, tylko nie podpowiadaj za dużo, jak wiesz więcej :P : Czy szef Billa, przełożonego Kellermana, był już wcześniej widoczny w serialu, bo zapewne to jakaś gruba ryba - może szef CIA albo coś, jakiś wysoki polityk - szara eminencja ( to ten łysy, który tylko karteczki Billowi pokazuje ) ? :))

Prison Break w Polsacie? Ciekawe ile reklam można dać w czasie 40 minutowego serialu xD? O zgrozo! xD
"And then there's THIS asshole..."
Zobacz, w co jeszcze gram:
•••Mój profil na Steamie!•••
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Prison Break

Post autor: eLPeeS »

W drugim specjalu pokazują tylko w sumie kilka scen zaraz po tym jak Kellerman wyprowadza ich z tych kanałów. Krótka rozmowa, mała scysja. No i co robi Teddy ze swoja była ;) Ogólnie jak pisałem nic czego nie można by się było domyślić.

Po tygodniu? Ja ostatnie dwa odcinki, kiedy byłem już na bieżąco, zaczynałem ściągać już po 24-48h. Nawet sprawdziłem ostatni. Wyszedł 27 XI a ja 28 o 13:18 dodałem go do listy Torrentów ;) No i są to dobre wersje LOL albo XOR. Co prawda bez dźwięku 5.1 ale HDTV rip.

Co do grubej ryby to nic ni nie wiadomo. W każdym razie nic sobie nie przypominam. Myślę że będzie z tym kimś tak jak zrobili z aktualna prezydent Reynolds, którą też na początku pokazywali tylko fragmentami. Za kilka odcinków zobaczymy twarz :)

EDIT
Heh, na szczęście nie mam Polsatu więc się nie będę musiał męczyć z tym całym ich badziewiem. Jednak pewnie wcisną ze dwa bolki po 10minut jak nie więcej :)
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
grim_reaper
Egzekutor
Posty: 1871
Rejestracja: 08 marca 2005, 22:31

Re: Prison Break

Post autor: grim_reaper »

eLPeeS, wygląda na to, że sami ze sobą będziemy dyskutować o tym serialu xD :(.

Mnie jeszcze nurtuje na przykład to, co LJ zrobił ze zdjęciem ze swojej komórki, które zrobił Kellermanowi, po tym jak ten zastrzelił jego matkę i ojczyma, dlaczego pominięto ( przynajmniej na razie ) ten fakt?

Co do Haywire'a : Czemu miałby jeszcze się przydać do tych tatuaży? Przecież lepiej od niego zrobił to Mahone ( strasznie mnie wkurzał ten gościu :P wszędzie był i wszystko już wiedział, taki wrzód na pupie :P .Zanim było wiadomo, że Shales jest pochowany w jego ogródku, to jak tak siedział przed tym źródełkiem, to myślałam, że on tam przyszłość czyta xD lol.
"And then there's THIS asshole..."
Zobacz, w co jeszcze gram:
•••Mój profil na Steamie!•••
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Prison Break

Post autor: eLPeeS »

No niestety, chyba zostaliśmy póki co sami na placu Prison Breakowego boju. Jak Polsat zacznie nadawanie to się okaże ilu jest fanów tego zacnego serialu ;) Na razie można powoli kontynuować to cośmy zaczęli :)

A LJ przypadkiem tej komórki nie zgubił? Nie mogę teraz sprawdzić bo pożyczyłem swoja kolekcję PB (3płyty DVD) znajomemu a sam nie pamiętam. Wydaje mi się jednak że coś było na rzeczy z tym jego phonem, no i że chyba został stracony. Nie zostawił go jako przynęty w jakimś PKSie? :)

W kwestii Haywire'a to jeśli miałby odgrywać jakąś rolę w odcyfrowywaniu tych tatuaży to mógłby to zrobić np. dla Billa ;) Może trochę naciągana teoria ale weź pod uwagę to, że Mahone dostał kawałkiem ołowiu 9mm para i leży na betonie. Czy miał kamizelkę? Poza tym, gdyby przeżył, zanim wyjdzie ze szpitala ktoś musi dalej kminić o co chodzi z tymi bazgrołami na ciele Michaela. No chyba że twórcy traktują postać Haywire'a jako taki przerywnik.
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Prison Break

Post autor: marek »

eLPeeS pisze:A LJ przypadkiem tej komórki nie zgubił?
on ją chyba zostawił w autobusie bo go po sygnale lokalizowali, a chciał uciec
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
grim_reaper
Egzekutor
Posty: 1871
Rejestracja: 08 marca 2005, 22:31

Re: Prison Break

Post autor: grim_reaper »

Tak teraz już kojarzę :). Fajne w tym serialu jest to, że mimo, że dopiero skończyłam go oglądać ( to, co było do obejrzenia ), to mam ochotę obejrzeć go od nowa już zaraz :), może dlatego, że tyle w nim różnych szczegółów i nieoczekiwanych zwrotów akcji :-D?

Sądząc po tym pod czyją opieką został LJ można wnioskować, że eLPeeS może mieć rację :-D i rzeczywiście juniorek trafi do worka, bo przecież tak naprawdę nie wiadomo, co ta kobieta postanowi zrobić. Skoro taki Kellerman może udawać przyjaciela ( a cholera go wie, co on tam kombinuje :P ), to czemu nie ona? Teorie spiskowe roją mi się w głowie, hyhy xD
"And then there's THIS asshole..."
Zobacz, w co jeszcze gram:
•••Mój profil na Steamie!•••
Awatar użytkownika
Michal
Poganin
Posty: 729
Rejestracja: 02 listopada 2006, 13:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Prison Break

Post autor: Michal »

Postanowiłem wczoraj sprawdzić czy PB rzeczywiście jest taki dobry jak wszyscy wkoło mówią. Kumple jak zaczynali oglądać to godzinami i strasznie sie podniecali Prisonem. A więc zasiadłem wczoraj wieczorem celem obejrzenia 2-3 pierwszych odcinków i... zarwałem noc i opuściłem dzisiaj cały dzień ćwiczeń. Wciąga jak mało co. "A no to jeszcze jeden odcinek", "No, ostatni i spać", "Naprawdę ale już naprawdę ostatni".
Wie ktoś może co to za kawałek, który leci podczas bójki Burrowsa z ekipą T-Baga w czasie buntu. Chyba 7 odcinek 1 serii to był.?? Ciągle mi łazi po głowie.
Awatar użytkownika
grim_reaper
Egzekutor
Posty: 1871
Rejestracja: 08 marca 2005, 22:31

Re: Prison Break

Post autor: grim_reaper »

Michal pisze:Wciąga jak mało co
hehe, witaj w klubie :-D

Michal pisze:Wie ktoś może co to za kawałek
brzmi jak Celldweller, ale głowy nie dam, jest dużo podobnie grających kapel :?
"And then there's THIS asshole..."
Zobacz, w co jeszcze gram:
•••Mój profil na Steamie!•••
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Prison Break

Post autor: eLPeeS »

grim_reaper pisze:co ta kobieta
Hmmm... jaka kobieta? Bo przyznam się, że mam ostatnio sklerozę daleko posuniętą i ostatnich losów LJa nie pamiętam :?
Michal pisze:"Naprawdę ale już naprawdę ostatni"
Skąd ja to znam. Pierwsze 6 odcinków jakie wziąłem od znajomego też obejrzałem jednym tchem i skończyłem bodaj o 4 rano ;) Życie.
Michal pisze:Wie ktoś może co to za kawałek
Zobacz te linki - Soundtrack z PB. Może będzie.
http://rapidshare.com/files/2154844/Pri ... .part1.rar
http://rapidshare.com/files/2158364/Pri ... .part2.rar
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2564
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Prison Break

Post autor: Leming »

Ja obejrzałem 18 odcinków pod rząd (z małymi przerwami na jedzenie i kibelek) :P.
Aczkolwiek im dalej drugiej serii, tym bardziej kolejne odcinki są bardziej naciągane. Za dużo tych wszelakich zbiegów okoliczności. Takie nagłe i niespodziewane zwroty akcji z początku były ciekawe, teraz jest ich tak dużo, że to wszystko wydaje się być powoli śmieszne.
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
Michal
Poganin
Posty: 729
Rejestracja: 02 listopada 2006, 13:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Prison Break

Post autor: Michal »

Mam!
Styles of Beyound - Nine Thou (Superstars Remix)
Można go w całości usłyszeć tu --> http://www.youtube.com/watch?v=EeGGUmOkmMU
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Prison Break

Post autor: eLPeeS »

Michal pisze:Styles of Beyound - Nine Thou (Superstars Remix)
Jest na tym soundtracku (w jakości 256kbps) do którego podałem linka. Tak, że jak ktoś nie chce się bawić w ripowanie youtuba to polecam, bo reszta też jest niezła ;)
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Michal
Poganin
Posty: 729
Rejestracja: 02 listopada 2006, 13:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Prison Break

Post autor: Michal »

Właśnie go zdobyłem :)
Awatar użytkownika
grim_reaper
Egzekutor
Posty: 1871
Rejestracja: 08 marca 2005, 22:31

Re: Prison Break

Post autor: grim_reaper »

eLPeeS pisze:Hmmm... jaka kobieta? Bo przyznam się, że mam ostatnio sklerozę daleko posuniętą i ostatnich losów LJa nie pamiętam Confused
Ta, która ma blond włosy i dostała w twarz od Linca :D, która uratowała LJ'owi i Lincowi dupska, jak wpadli na stacji kolejowej i policja już ich wiozła do więzienia.
"And then there's THIS asshole..."
Zobacz, w co jeszcze gram:
•••Mój profil na Steamie!•••
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Prison Break

Post autor: eLPeeS »

Aaaaa. Było mówić, że chodzi o tą blondynę która współpracuje z ojcem (R.I.P) Michaela i Linca. No pamiętam już :)) Rodzi mi się tylko kolejne pytanie - jak ja kurde zdam sesję z taką pamięcią ;)
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Paweuek
Gniew-Amon
Posty: 1879
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 12:25
Lokalizacja: Cytadela

Re: Prison Break

Post autor: Paweuek »

Wracając do tematu zdjęcia Kellermana - czy LJ przypadkiem nie wysłał go komuś na e-mail? Coś jakoś takoś mi świta :)

Mnie z kolei zakręcił kawałek bardzo często pojawiający się w serii pierwszej, gdzie dokładnie, tego nie pamiętam, ale w drugiej można go usłyszeć w momencie, gdy Sucre jadąc na motorku spotyka C-Note'a idącego poboczem. Prawdopodobnie po rozdzieleniu się bohaterów na początku serii. Ściągam soundtrack, jeśli znajdę, powiem który to kawałek ^^
Obrazek
Awatar użytkownika
grim_reaper
Egzekutor
Posty: 1871
Rejestracja: 08 marca 2005, 22:31

Re: Prison Break

Post autor: grim_reaper »

Paweuek pisze:Wracając do tematu zdjęcia Kellermana - czy LJ przypadkiem nie wysłał go komuś na e-mail? Coś jakoś takoś mi świta Smile
oj chyba nie, jedyny moment kiedy miał swobodny dostęp do kompa to wtedy, gdy Veronica i Nick Savrin pojechali coś tam załatwiać, a on szukał adresu Kellermana, jak go tylko znalazł to poleciał go sprzątnąć, co mu zresztą średnio wyszło na dobre xD
"And then there's THIS asshole..."
Zobacz, w co jeszcze gram:
•••Mój profil na Steamie!•••
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Prison Break

Post autor: eLPeeS »

grim_reaper pisze:jedyny moment kiedy miał swobodny dostęp do kompa
Hehe. Przecież teraz można wysyłać stuff z telefonu na maila bez konieczności dostępu do komputera ;) Tylko że mi nic takiego nie świta w tej kwestii. No ale to nie jest wyznacznik - vide moja skleroza :-)
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Paweuek
Gniew-Amon
Posty: 1879
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 12:25
Lokalizacja: Cytadela

Re: Prison Break

Post autor: Paweuek »

Dałbym jednak głowę, że udało mu sięgdzieś wysłać to zdjęcie z telefonu ;)

eLPeeS -> ekhm... a jakie jest hasło do archiwum z OST?
Obrazek
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Prison Break

Post autor: eLPeeS »

Wiedziałem, że o czymś zapomniałem ;)
PASS: corleone
Enjoy!
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
ODPOWIEDZ