Mixthoor Mod Packs

Wpadnij tutaj, jeśli chcesz zapoznać się z istotnymi wiadomościami, podyskutować o najnowszych doniesieniach ze świata Thiefa oraz opatrzyć zjadliwym lub miłym komentarzem poszczególne informacje.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: Mixthoor »

Czołem łachery!

Do TMA mogę wrzucić TMA New Dark v1.21 oraz Thief Enhancement Pack v2.0 Alpha. Jest sens? Potrzebowałby kto?
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Geralt231
Bełkotliwiec
Posty: 18
Rejestracja: 12 września 2013, 22:15

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: Geralt231 »

Na pewno się przyda. Zaktualizuj paczkę to Thief 2. Ja się na tym nie znam. Próbowałem sam osobno pościągać i połączyć to jakoś ale nie wychodziło coś
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: Mixthoor »

Dobra, w niedzielę posiedzę nad tym.
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: Flavia »

Mixthoor pisze:Porównanie grafiki z paczki w wersji 1.1 z paczki w wersji 1.2. Linki do paczek w pierwszym poście.
Wszystko ładnie, pięknie, a jak z wnętrzami? Bo z tego, co pamiętam, to one mi się najbardziej nie podobały w poprzedniej wersji :?
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: Mixthoor »

Cholerka nie wiem. Dla mnie obie paczki wyglądają lepiej niż tekstury oryginalne. Aczkolwiek czekam na TG HD. Nigdzie nie znalazłem porównania TG Texture Pack by Tin v3 z TG Texture Pack by Tin v1.

BTW.
Osobiście używam TG MMP v1.1
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: Flavia »

Ja już sama nie wiem, czego używam :)) Pamiętam, że jak grałam po raz pierwszy, posiadłość Ramireza strasznie mi się podobała. Potem, jak grałam z którąś paczką, wydała mi się okropna, więc odinstalowałam cholerstwo i zainstalowałam "coś"? Wygląda nieźle, ale też czekam na wersję TG HD (szkoda tylko, że koleś nie pokazuje porównania oryginalnych tekstur z HD. Nie lubię, jak "ulepszenia" za bardzo odchodzą od kanonu).
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: Mixthoor »

Spis moich paczek do Thiefa Gold:
1) TG Graphic (nazwijmy to nieoficjalnie TG MMP v1.0) - do ściągnięcia (lol, jeszcze jest) tutaj. Linki do źródla paczek są już nieaktywne, znalazłem je tutaj. A ich zawartość opisałem tutaj. Jako, że paczkę tworzyłem na przełomie 2009-2010, nie była ona przygotowana w taki sposób, jak kolejne.

2) TG MMP v1.1

3) TG MMP v1.2

@Flavia - Jeśli korzystałaś z plików zebranych przeze mnie, to tylko z tych wyżej wymienionych.
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: Flavia »

No właśnie miałam coś od Ciebie, ale na pewno tekstury i postacie wywaliłam, bo mi się nie podobały (niebieskie płaszcze w T1 WTF?), EP też, bo kolidował z niektórymi FMkami. Potem jakieś tekstury instalowałam sama, ale już nie pamiętam jakie i skąd.

W sumie mam taki bajzel w tych plikach, że wypadałoby to odinstalować i zainstalować jeszcze raz...
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: Mixthoor »

Dobry pomysł.

Może wrzucę również na publiczne serwery stare paczki i zrobię kilka screenshootów, jako porównanie wszystkich możliwych wersji z oryginałem? Nie jestem jednak pewien, czy grę bez dodatków i pierwsze wersje paczek zadziałają mi na Win7. WinXP nie mam. A W8 w ogóle się nie interesuję. Na Linuxa nie wrzucałem, ponieważ nie mieszam go z WINE.
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Geralt231
Bełkotliwiec
Posty: 18
Rejestracja: 12 września 2013, 22:15

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: Geralt231 »

Wgrałem TG Mixthoor Mod Pack v1.2 . Problem jest z autozebraniem rzeczy z ciała jeśli je podnoszę, wgl nie działa mimo włączonej opcji w menu. Muszę ręcznie zebrać klucz czy coś. :)
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: Mixthoor »

Też tak mam. A jak było wcześniej? Działało?
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: Flavia »

Mixthoor pisze:Do TMA mogę wrzucić TMA New Dark v1.21 oraz Thief Enhancement Pack v2.0 Alpha. Jest sens? Potrzebowałby kto?
Nie wiem, czy ktoś konkretnie by potrzebował, ale dobrze by było dostosować EP2 do polskiej wersji gry (na razie sprawia, że polskie znaki znikają ze zwojów).
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: Mixthoor »

Flavia pisze:dobrze by było dostosować EP2 do polskiej wersji gry (na razie sprawia, że polskie znaki znikają ze zwojów).
1. Rozpakuj EP2
2. Usuń katalog Books
3. Spakuj resztę z powrotem do EP2.zip
4. Zmień rozszerzenie ZIP na CRF
5. Podmień stary EP2.crf z nowym

**************************

Czas na poważne aktualizacje. Na początek TG i TMA...


Thief Gold
Usunąłem TG MMP v1.2.

Powód:
- Za 1,5 miesiąca wychodzi TG HD, który wraz ze skryptami Nameless Voice (v1.2.3) oraz prawdopodobnie TFixem v1.16e spakuję do nowej paczki
- EP2 jest w fazie alpha i nie zanosi się, aby autor wydawał wersje beta lub ostateczne
- EP2 ma ponad 170 MB, podczas gdy EP ok. 20 MB. Różnicy między obiektami obu wersji nie zauważyłem gołym okiem.
- Różnica graficzna między TG MMP v1.1 a TG MMP v1.2 była niewielka
- Skrypty DP2 i HamDM odpowiadają FMkom: Deceptive Perception - P2 Phantasmagoria oraz Hammerite Deathmatch pod TMA. Na co one komu w TG?
- Z TG MMP v1.2 byłem ogólnie niezadowolony.

Dla zainteresowanych, zawartość TG MMP v1.2:
- (TFix v1.17b2) - TMA New Dark v1.21
- (TFix v1.17b2) - t2skies - Enhanced skies for Thief 2: The Metal Age
- (TFix v1.17b2) - Thief 1 & Gold AI Mesh & Skin
- TG Cenega Patch
- TG GayleSaver's Custom Scripts
- TG Sound Effects Enhancement Pack v1.5
- TG Texture Pack by Tin v1
- TG Texture Pack by Tin v3
- Thief Enhancement Pack v2.0 Alpha
- Skrypty - DP2
- Skrypty - HamDM




Thief Metal Age
Na Ubuntu One i Skydrive ląduje właśnie najnowsza odsłona TMA MMP v1.5. Warto sprawdzić, zwłaszcza ze względu na AM16's Thief2 Fixed v1.1e
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Awatar użytkownika
Kurhhan
Kurszok
Posty: 541
Rejestracja: 20 czerwca 2012, 12:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: Kurhhan »

Zainstalowałbym sobie TMA Mixthoor Mod Pack v1.5, ale linki na pierwszej stronie nieaktywne. Coś źle przeczytałem ? Wrzucisz za jakiś czas , tak ?
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: Mixthoor »

Upload w nocy się zakończył. TG MMP v1.1 oraz TMA MMP v1.5 są już do ściągnięcia z dwóch różnych źródeł. Koniec zabawy z pokrojonymi plikami 001-00x.

W chwili obecnej wrzucam na zasoby publiczne T2X MMP v1.3. Trochę to potrwa, ze względu na strasznie wolny Upload (do 1 Mbit/s). Lista zmian:

T2X Blackjack
http://www.ttlg.com/forums/showthread.p ... ost1266962
Komentarz - Zamiast tego pieprzonego młotka. Próbowałem dodać nowy BJ, jaki mamy w TMA po instalacji AM16's Thief2 Fixed v1.1e. Model pasował, jednak skórki nie ładowało i BJ był cały biały. Zostawiłem więc standard, jako że była już 1 w nocy i spać się chciało.

T2X Fix v1a
http://www.ttlg.com/forums/showthread.php?t=134733
Komentarz - nie wersja 1c tylko 1a. Niby mówili, że wrzucili tam EP2, jednak jest to EP. Dodatkowo jest on zbędny, wystarczy w Darkinst.cfg wskazać lokalizację paczki z folderu TMA. W wersji 1c są poprawione pliki STR (teksty). My korzystamy ze spolszczenia, dla nas wersja 1c jest zatem zbędna.

T2X PL v1.6
http://www.thief-forum.pl/viewtopic.php?f=4&t=5792

Vurt's Realistic Water & Lava v1.0.4
http://www.ttlg.com/forums/showthread.php?t=140160
Komentarz - Nie podobała mi się woda i lawa w T2X. Dlatego też wrzuciłem paczkę Vurta. Od razu lepiej.
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Awatar użytkownika
Kurhhan
Kurszok
Posty: 541
Rejestracja: 20 czerwca 2012, 12:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: Kurhhan »

Jak wkleić pliki do folderu z grą ? Robi mi kopie zamiast nadpisywać.


EDIT : Już zaskoczył ; d
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: Mixthoor »

FYI: W cam_ext.cfg zmieniłem jedynie ustawienia blooma (te standardowe są delikatne i najbardziej mi odpowiadają), net mantle (ktoś kiedyś wspominał o tym na forum) oraz gamma w video i podczas przeglądania map.

T2X MMP v1.3 wylądował, teraz ładuję TDS MMP v1.1. Update I postu!
Na dziś koniec. Do następnego. W razie problemów, piszcie.
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Awatar użytkownika
Kurhhan
Kurszok
Posty: 541
Rejestracja: 20 czerwca 2012, 12:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: Kurhhan »

Wszystko działa, dziękuję za pack.

Już zapomniałem które tekstury były ze zbioru. Teraz znowu podczas FM-ek będę przypisywał autorom stworzenie/ wykorzystanie pięknych tekstur/obiektów, a tak naprawdę pochodzą z packa ; d Będę musiał się przestawić i zapamiętać, które są podstawowe ze zbioru.


Mixthoor a powiedz mi. Są różne rodzaje wody ? Dzielą się na ściekowe, czystsze itd ? Ta chyba "podstawowa" woda z packa wydaje mi się zbyt klarowna i "basenowa" ; d
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: Mixthoor »

Tak, dzielą się. Wodę możesz łatwo zastąpić jakąś inną. Vurt stworzył ich kilka. Nadpisz pliki w:
1) TMA >> .\FAM\waterhw
2) TG >> .\RES\ddfix\t2water
3) T2X >> .\t2x\fam\WATERHW

Tylko sprawdź dokładnie, czasem nowe tekstury wody mieszają się ze starymi i dziwnie to wygląda.
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Awatar użytkownika
Kurhhan
Kurszok
Posty: 541
Rejestracja: 20 czerwca 2012, 12:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: Kurhhan »

Uruchomiłem misję "Life of the Party" i jakby w dzień się działa. Sięgając do wspomnień i na yt to jednak jest w nocy.

Coś u mnie namieszane czy jednak podmianka tekstur upodobniła misję do dnia ? ; d


EDIT : Ok, to włączona mgła zrobiła niebo białe, dziwne to wygląda.
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: Mixthoor »

U siebie mgłę mam zawsze wyłączoną.
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
bc30se
Miastolud
Posty: 50
Rejestracja: 02 listopada 2013, 22:16

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: bc30se »

Witam


dlaczego w paczce do TG są tekstury V1 skoro na angielskim forum dostęne są już V3?

Czy coś nie tak z teksturami v3?
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: Mixthoor »

A jaka jest różnica między v1, v2 a v3? Niestety nigdzie nie ma screenshootów z porównaniem. Wydałem do TG nowszą wersję, gdzie sam sprawdziłem wygląd tekstur z wersji v3. Nawet ją udostępniłem. Różnice nie były zbyt znaczące, dlatego też postanowiłem wypieprzyć nowsze archiwum. Do TG lada moment pojawi się nowa paczka, gdy tylko wyjdzie to coś. Przepraszam, to coś.
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
bc30se
Miastolud
Posty: 50
Rejestracja: 02 listopada 2013, 22:16

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: bc30se »

Tego HD nie mam akurat zamiaru instalować bo gość poleciał z kolorystyką gry. Może i ma racje że w niektórych momentach kolory są zbyt bajkowe do atmosfery misji.. ale jak oryginał to oryginał.

Rozumiem można poprawiać rozdzielczość, jakość, detale... ale nie lubie jak ktoś zmienia wizje pierwowzoru.



Np na 3:16 widać jak tekstura z czaszkami została wymieniona na jakieś drewnopodobne cudo, niejednokrotnie, co jest moim subiektywnym odczuciem, przeostrzenie tych tekstur w jakiś sposób powoduje ogólną utratę ostrości gry. Witać to np na 3:06 ale i nie tylko, gdzie przez wyostrzeniu tekstur ścian gubią się wejścia do jam. Podobnie wygląda to w wąskich tunelach, tak jakby nie wiadomo było gdzie iść...

następna zmiana w bonehoard 3:20.... kamienno szare wnętrze oświetlone moim zdaniem naturalnie pochodnią (jeśli nawet uznać za jasno), zostało zmienione na całkowity mrok w jakiejś przesadzonej żółci. Ta sama według mnie żółć opanowuje miasto na 3:36 oraz pozbawienie kolorów w 3:52. O ile mógłbym zrozumieć, że na czyjś gust krypta powinna być bardziej ponura, to w ogóle nie przyjmuje argumentów dla których trzeba byłoby pozbawiać kolorów miasta.... tzn się... hipotetycznie gdybyśmy mieli w thiefe stragan z warzywami (a szkoda że nie ma), to według tego co sugeruje tu autor owoce mialy by być szaro bure???

to co jest zrobioe w 5:23 to już jest profanacja... od kiedy to pomarańczowa cegła robi się szara, skoro pomarańczowa cegła jest pomarańczowa,ale ten argument autorowi moda nie wystarczył, on poszedł dalej.. wymienił cegiełki na kamyczki..... dla mnie porażka.

Grunt w katedrze wydaje się być brązowy... tak jakby miało to oznaczać jesień? niepozamiatane liście? i dlaczego miałby nie pozostać brązowy?

Wszystko jest bure, szare, ciemne, i za ostre.....
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Mixthoor Mod Packs

Post autor: Mixthoor »

Łacher! Ja czekam, oryginalny T. już mi się przejadł :P

Przy okazji - w I poście masz linki do poszczególnych patchy, modów, dodatków i innych dupereli, które wrzuciłem do MMP. W Readme poszczególnych autorów znajdziesz instrukcje instalacji. Temat poświęcony tym osobnym plikom jest tutaj - http://www.thief-forum.pl/viewtopic.php?f=6&t=4468 . MMP jest jedynie zbiorem wybranych w jednej paczce, możliwie jak najprostszej i najszybszej do instalacji.
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
ODPOWIEDZ