Spolszczenie T2X

Wejdź tutaj, jeśli utknąłeś w którejś fanmisji, potrzebujesz pomocy, chcesz wyrazić swoją opinię, podzielić się przemyśleniami na temat własnych lub cudzych FMs.

Moderator: Mixthoor

Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Spolszczenie T2X

Post autor: Mixthoor »

A jaki dokladnie teraz pojawia sie blad?

Update:
Jesli chcesz, moge Ci pomoc zdalnie.
Awatar użytkownika
krystyn-a
Arcykapłan
Posty: 1331
Rejestracja: 11 listopada 2006, 08:41
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Spolszczenie T2X

Post autor: krystyn-a »

Mixthoor pisze:Jesli chcesz, moge Ci pomoc zdalnie.
Wielkie dzięki... :-D
Mixthoor pisze:A jaki dokladnie teraz pojawia sie blad?
Klikam i natychmiast pojawia się okienko z błędem...
Thiefa 2 też nie mogę odpalić z tej planszy...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów.
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1012
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Spolszczenie T2X

Post autor: raven4444 »

Nie wiem co poradzić, mogę jedynie powiedzieć że pada nie t2x pl.exe tylko Thief 2.exe, i jak na razie tylko u Ciebie to spotkałem... Coś namieszane w systemie czy coś...
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Spolszczenie T2X

Post autor: Mixthoor »

Jutro od 8:00 - 16:30 mogę się zdalnie połączyć. Daj znać na PM, gdy będziesz dostępna
Awatar użytkownika
krystyn-a
Arcykapłan
Posty: 1331
Rejestracja: 11 listopada 2006, 08:41
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Spolszczenie T2X

Post autor: krystyn-a »

Mixthoor pisze:Jutro od 8:00 - 16:30 mogę się zdalnie połączyć. Daj znać na PM, gdy będziesz dostępna
Dzięki, ale to już chyba nie będzie konieczne, trudno mi w to uwierzyć, ale udało mi się uruchomić spolszczenie, choć tak naprawdę sama nie wiem jak mi się to udało. Wiem tylko, że w pewnym momencie miałam w teczce TMA niezły bałagan, dwa foldery thief 2 i w każdym T2x. Jeden usunęłam, a wszędzie dodałam, na wszelki wypadek, thief2.exe, ponieważ wciąż były komunikaty na ten temat... Zainstalowałam jeszcze raz spolszczenie do TMA, chociaż w efekcie weszło do T2X i udało się uruchomić, ale bez filmów... trudno, najważniejsze, że wreszcie mogę sobie pograć. Zastanawiam się nad tymi filmami, ale skoro gra chodzi to może lepiej już nic nie ruszać?
:-D
Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów.
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Spolszczenie T2X

Post autor: Mixthoor »

Filmy są b.ważne i również zostały spolszczone. Oglądaj w przerwie między misjami (nie w grze)
Awatar użytkownika
krystyn-a
Arcykapłan
Posty: 1331
Rejestracja: 11 listopada 2006, 08:41
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Spolszczenie T2X

Post autor: krystyn-a »

Mixthoor pisze:Filmy są b.ważne i również zostały spolszczone. Oglądaj w przerwie między misjami (nie w grze)
Filmy są w teczce t2x/movies, ale u mnie nie są spolszczone. Może powinnam jeszcze coś zainstalować, ale boję się, że coś mi nie wyjdzie i sobie nie pogram.
:)
Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów.
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Spolszczenie T2X

Post autor: Mixthoor »

Po instalacji spolszczenia, w folderze t2x\movies pojawia sie pliki SRT. Sa to spolszczone teksty, ktore mozesz otworzyc nawet zwyklym odtwarzaczem plikow, typu Media Player Classic - Home Cinema.

Co do filmow:
1) Kodek VP3 potrzebny jest, aby podczas gry T2X byly wyswietlane filmy. Niestety na moim sprzecie nie dzialal prawidlowo. Albo filmy nie byly wyswietlane podczas gry (czarny ekran, czekalem nawet 5 minut), albo wyswietlane byly z opoznieniem, albo wyswietlane byly z katastroficzna jakoscia (kropki i kreski, rozmyte obrazy bez ladu i skladu)

2) Kodek DirectVobSub potrzebny jest, aby filmy wyswietlane w grze mogly czytac napisy z plikow SRT. Nie integrowalismy napisow z plikami video.

3) Jesli podczas gry w T2X masz problem z filmami to najprosciej bedzie:
- Zmienic nazwe folderu T2X\movies na T2X\Backup_movies
- Ogladac filmy w przerwie miedzy misjami w lokalnym odtwarzaczu typu Media Player Classic - Home Cinema
- Jesli pliki AVI + SRT nie dzialaja Ci w lokalnym odtwarzaczu, musisz zainstalowac np. K-Lite Codec Pack (@Raven, mozesz mnie tutaj sprecyzowac?)
uther
Akolita
Posty: 146
Rejestracja: 14 stycznia 2008, 22:49

Re: Spolszczenie T2X

Post autor: uther »

Filmiki odtwarzały mi się, ale bez napisów. Poza grą mogę je sobie otworzyć w VLC i widzę napisy. Zainstalowałem DirectVobSub i pac! - ciemność widzę (dźwięki jest) a nie film - no bez sensu :)
Kodeka VP3 nie instalowałem, no ale chyba nie muszę, skoro początkowo filmy działały?
Awatar użytkownika
nika-lilacorn
Bełkotliwiec
Posty: 10
Rejestracja: 11 lutego 2012, 13:30
Lokalizacja: Na krańcu świata

Re: Spolszczenie T2X

Post autor: nika-lilacorn »

Witam.Mam pytanie a mianowicie:
Czy wspomniany w instrukcji T2X program DarkLoader jest również wymagany w Windows XP czy nie?, bo rozumiem, że resztę instalacji wykonuje się tak samo nie zależnie od systemu.

Z góry dziękuje.
uther
Akolita
Posty: 146
Rejestracja: 14 stycznia 2008, 22:49

Re: Spolszczenie T2X

Post autor: uther »

W tym przypadku go nie potrzebujesz.
Awatar użytkownika
nika-lilacorn
Bełkotliwiec
Posty: 10
Rejestracja: 11 lutego 2012, 13:30
Lokalizacja: Na krańcu świata

Re: Spolszczenie T2X

Post autor: nika-lilacorn »

Aha, czyli rozumiem, że instaluje wszystkie pliki prócz T2X Codecs.7z i TMA DDFix v1.5.11.7z, gdyż tyczą się Win 7.
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Spolszczenie T2X

Post autor: Mixthoor »

@nika
Tak. Jednak osobiscie polecam uzywac DarkLoadera.
A jesli chcesz widziec napisy PL w filmach, z instalatora spolszczenia instaluj VobSub'a.

@uther
Kodeka VP3 nie instalowałem, no ale chyba nie muszę, skoro początkowo filmy działały?
Tworcy T2X zalecaja instalacje tego kodeka. Ale sprawdze dzialanie filmow i bez niego. Dam Ci znac.
Awatar użytkownika
krystyn-a
Arcykapłan
Posty: 1331
Rejestracja: 11 listopada 2006, 08:41
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Spolszczenie T2X

Post autor: krystyn-a »

@Mixthoor, dzięki za radę, zainstalowałam Kodeka DirectVobSub i spolszczenie w filmach działa... muszę teraz nadrobić zaległości do 4 misji i będę na bieżąco...
:-D
Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów.
uther
Akolita
Posty: 146
Rejestracja: 14 stycznia 2008, 22:49

Re: Spolszczenie T2X

Post autor: uther »

Odinstalowałem DirectVobSub i znowu filmiki działają w grze, tyle że w wersji oryginalnej.
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Spolszczenie T2X

Post autor: Mixthoor »

A u mnie dupa. Odinstalowałem wszystko, łącznie z DarkLoaderem. Zainstalowałem jedynie TMA i DDFIxa - filmy nie działają. Noż kurwa mać!

Jutro przeszukam forum ttlg.
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Spolszczenie T2X

Post autor: Mixthoor »

Prosze o zamkniecie tego tematu. FAQ dla spolszczenia T2X zostalo utworzone. Instrukcja modyfikacji TMA z T2X rowniez. Dzieki!

DarioSS: Jak sobie kolega życzy :)
Zablokowany