Nie koniecznie gra...

Wkradnij się tutaj, jeśli chcesz porozmawiać o świecie Thiefa, rozważyć zawiłości fabuły i dowiedzieć się czegoś o mitologii stworzonej na potrzeby gry lub poruszyć podobne kwestie.

Moderator: Spidey

darkonia
Mechanista
Posty: 406
Rejestracja: 04 lipca 2011, 20:57

Nie koniecznie gra...

Post autor: darkonia »

Chcielibyście poznać Thiefa nie koniecznie w grze, czyli tłumacząc na nasze - czy bylibyście zainteresowani filmem, książką lub czymś takim na podstawie tej "świetnej" (cytując ulubione wyrażenie Garretta z TDS) gry?
- You think us fools?
- Yes... that is irrelevant.
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Nie koniecznie gra...

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Kliknij na moją sygnaturę, a zobaczysz już sporo Garretta poza grą :) Książki, wiersze, opowiadania... trochę muzyki i filmów też się znajdzie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Nie koniecznie gra...

Post autor: Hadrian »

Eee... Opowiadań pełno jest na tym forum (zarówno tych wyśmienitych jak i amatorów, sam napisałem kilka :rad ), to samo wierszy. Kepeer Gurgul rysuje dużo świetnych obrazów w stylu Thiefa. Kilka filmików "Cosplay" znajdziesz na tym kanale: http://www.youtube.com/user/JillyMacVideos - znalezione przez mojego przedmówce, który zresztą napisał książkę na podstawie pierwszej części gry :) . Było też opowiadanie pisane przez kilku użytkowników, projekt gry MMORPG... ;)

Zresztą nie wiem po co ten temat, skoro wystarczyło tylko przeszukać dział "Twórczość fanowska" ;) i po części też "Świat Złodzieja".
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Nie koniecznie gra...

Post autor: Keeper in Training »

adriannn pisze:Eee... Opowiadań pełno jest na tym forum (zarówno tych wyśmienitych jak i amatorów, sam napisałem kilka :rad ), to samo wierszy. Kepeer Gurgul rysuje dużo świetnych obrazów w stylu Thiefa. Kilka filmików "Cosplay" znajdziesz na tym kanale: http://www.youtube.com/user/JillyMacVideos - znalezione przez mojego przedmówce, który zresztą napisał książkę na podstawie pierwszej części gry :) . Było też opowiadanie pisane przez kilku użytkowników, projekt gry MMORPG... ;)

Zresztą nie wiem po co ten temat, skoro wystarczyło tylko przeszukać dział "Twórczość fanowska" ;) i po części też "Świat Złodzieja".
Hej, tylko nie MMORPG! Adrian, to coś zupełnie innego. Ale tak, Darkonia, to dobry pomysł. Generalnie Uniwersum się rozwija - spójrz choćby na TheCircle (http://www.thief-thecircle.com). Mnóstwo młodych, zdolnych autorów. Kyle Mallinson, Aaron Graham, Greypatch3, Mrlin to tylko kilka nazwisk. Bogate jest też DarkFate, ale tam konieczna jest znajomość rosyjskiego.

Na mojej stronie internetowej możesz pobrać sobie za darmo oficjalne kompendium twórczości z Thief'a, czyli zbierane m. in. tutaj na forum "Kroniki Strażników". Wiersze i proza, mogę Ci podać linka. A Ty coś tworzysz w tym kierunku? Chętnie zobaczymy ;) . Pozdrawiam!
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Nie koniecznie gra...

Post autor: Hadrian »

Keeper in Training pisze:
adriannn pisze: projekt gry MMORPG... ;)
Hej, tylko nie MMORPG! Adrian, to coś zupełnie innego.
Wiem co to MMORPG, był projekt takiej gry tworzony przez Marca...

http://thief-forum.pl/viewtopic.php?f=4&t=4362
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Nie koniecznie gra...

Post autor: Keeper in Training »

adriannn pisze:
Keeper in Training pisze:
adriannn pisze: projekt gry MMORPG... ;)
Hej, tylko nie MMORPG! Adrian, to coś zupełnie innego.
Wiem co to MMORPG, był projekt takiej gry tworzony przez Marca...

http://thief-forum.pl/viewtopic.php?f=4&t=4362
Aaa, już rozumiem, nie dogadaliśmy się. W pierwszej chwili myślałam, że chodzi Ci o wcześniej wymienione opowiadanie :) .
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Nie koniecznie gra...

Post autor: SPIDIvonMARDER »

za darmo oficjalne kompendium twórczości z Thief'a
Oficjalne? Nie pamiętam by to było oficjalne kompendium Twórczości Fanowskiej Thiefa z całego świata ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Nie koniecznie gra...

Post autor: Keeper in Training »

SPIDIvonMARDER pisze:
za darmo oficjalne kompendium twórczości z Thief'a
Oficjalne? Nie pamiętam by to było oficjalne kompendium Twórczości Fanowskiej Thiefa z całego świata ;)
Owszem, nawet niektóre Twoje prace się załapały :P . I były ścisłe kryteria, a m. in. prace anglojęzyczne tam trafiły.
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
darkonia
Mechanista
Posty: 406
Rejestracja: 04 lipca 2011, 20:57

Re: Nie koniecznie gra...

Post autor: darkonia »

Ciekawa jest twórczość fanów, ale czasem dobrze byłoby poczytać coś oficjalnego, żeby ludzie to rozpoznawali. Byłabym zainteresowana ciekawymi linkami do stron z twórczością. :-D
- You think us fools?
- Yes... that is irrelevant.
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Nie koniecznie gra...

Post autor: Hadrian »

Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Nie koniecznie gra...

Post autor: Keeper in Training »

darkonia pisze:Ciekawa jest twórczość fanów, ale czasem dobrze byłoby poczytać coś oficjalnego, żeby ludzie to rozpoznawali. Byłabym zainteresowana ciekawymi linkami do stron z twórczością. :-D
Chętnie służę:
O) anglojęzyczne, więc bardzo bogate (piszą głównie Anglicy, Irlnadczycy, paru Amerykanów i Niemców - właściwie to Niemek :), przynajmniej jeden Włoch i Rosjanie, ale to już są ich strony, DarkFate.ru):
- www.thief-thecircle.com/fanworks
- www.thief.wikia.com - Thiefna wiki
- www.keeper-anakara.deviantart.com - kilka "short stories" się znajdzie
O) rosyjskie, bardzo obszerne, ale konieczna jest nie tylko biegła znajomość języka, ale także Thiefowy slang:
- www.darkfate.ru
O) niemieckie, j. w. w rosyjskich:
- www.nehemaplz.deviantart.com
- www.csupernova.deviantart.com
O) polskie:
- www.thief-forum.pl
- www.gildiaoswieconych.pl - stronka naszej czołowej kryminalistki, pardon :)) , pisarki kryminałów, Caer O'Laine i Mareckiego
- www.wyszczekani.hpu.pl - moja strona w budowie

Jeśli szukasz "Kronik...", podaję link do mojej strony: http://wyszczekani.hpu.pl/viewpage.php?page_id=27 - tu nasi użytkownicy mogą je sobie pobrać. Jeśli szukasz nowości, zapraszam tutaj: http://wyszczekani.hpu.pl/viewpage.php?page_id=26 - tu opierając się na zasadzie non profit, nasi użytkownicy mogą za naszym pośrednictwem opublikować swoje dzieła. Pozdrawiam!
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Nie koniecznie gra...

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Na tych wyszczekanych coś się w ogóle rusza? Wchodzę tam co tydzień i od 2-3 miesięcy nie ma żadnych zmian.
Obrazek
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Nie koniecznie gra...

Post autor: Keeper in Training »

SPIDIvonMARDER pisze:Na tych wyszczekanych coś się w ogóle rusza? Wchodzę tam co tydzień i od 2-3 miesięcy nie ma żadnych zmian.
Nie wiem, czy to nie off-topic... Owszem, zmiany są i to poważne, przede wszystkim szykujemy się do zmiany systemu, żeby ułatwić korzystanie. Mam też gotowy specjalny layout i tłumaczę "Never anger the shadows" Mrlin. Najwięcej czasu zabiera jednak mój projekt, bo nie zamierzamy publikować półproduktów. Dodatkowo nie wiem, czy zwróciłeś uwagę, ale w ramach "Kącika krytyka" Eliza wrzuciła swoją recenzję. Ale nie chcę już tu robić takiej reklamy :)) .

Przede wszystkim, chodzi o "Kroniki...", bo z dostępnych informacji wynika, że są największym tego typu projektem. Nabór jest stały, koncentrujemy się na wyszukiwaniu nowych, obiecujących autorów (kryteria dołączenia dzieła są dosyć surowe), ale między innymi z tego względu, że na forum, przecież głównym współpracowniku projektu, prawie nic nowego w zakresie twórczości się nie dzieje, to trudno dołączać coś poniżej poziomu reprezentowanego przez poprzednie prace.
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
ODPOWIEDZ