Thief 4 w produkcji...

Wkradnij się tutaj, jeśli chcesz porozmawiać o świecie Thiefa, rozważyć zawiłości fabuły i dowiedzieć się czegoś o mitologii stworzonej na potrzeby gry lub poruszyć podobne kwestie.

Moderator: Spidey

Awatar użytkownika
Gregorius
Egzekutor
Posty: 1716
Rejestracja: 28 maja 2003, 08:47
Lokalizacja: Civitas Kielcensis
Kontakt:

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Gregorius »

BodomChild pisze:...Ale trochę średniowiecznego klimatu w Mieście zostało, ja się bałem, że pójdą całkowicie w XIX wiek i nie będzie nic ze starej scenerii. Jak dla mnie, miasto w nowym Thiefie jest zgodne z duchem oryginału (szczególnie T2).
Zgadza się, oglądając filmiki też dochodzę do takiego wniosku. Napaliłem się tak że niedawno kupiłem sobie Thiefa w pre-orderze, dostanę go akurat kilka dni przed imieninami :)
Brothers in arms & beer...
Awatar użytkownika
TricksieThiefsie
Mechanista
Posty: 445
Rejestracja: 08 marca 2013, 23:14

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: TricksieThiefsie »

Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Hadrian »

Ta przewaga steampunku trochę mi przeszkadza, nie za bardzo, ale w mojej wizji widziałbym więcej średniowiecza. Szczególnie w strojach. Na miejscu twórców poeksperymentowałbym z różnymi epokami, próbował połączyć różne elementy strojów w coś nowego. Inaczej Thief będzie za bardzo porównywany do innej gry, a pod filmikami pojawiają się komentarze typu "To kontynuacja Dishonored?".
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Hattori »

N Harmonia pisze:
Stylistyka kojarzy się lekko z napisami końcowymi Sherlocków Guya Ritchiego. Ktoś tu jednak chce połechtać emocje fanów XIX-wiecznych klimatów :) .
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Hadrian »

A jeśli chodzi o poziom trudności, to wolę żeby twórcy/silnik gry narzucali mi trudniejszą i bardziej wymagającą rozgrywkę, niż ja sam mam to robić ;)
Awatar użytkownika
Caer
Szaman
Posty: 1054
Rejestracja: 05 stycznia 2003, 13:23
Lokalizacja: Karath-din
Kontakt:

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Caer »

N Harmonia pisze:
Nie lubię porównań przyszłego Thiefa z Dishonored, choć wiem, że są nieuniknione, ale tu twórcy zdecydowanie zerżnęli z The tales from Dunwall, włączając w to pomysł na tytuł. Ale tam przynajmniej pokazana została historia sprzed wydarzeń w grze, wyjaśniająca punkt wyjścia. Tu mi tego brakuje. Tak właściwie z filmiku niewiele się dowiadujemy, prócz, może, przyzwyczajeń i dawnych zajęć Basso (nazwijcie mnie starą zrzędą, ale chyba wolałam go jako chłopaka Ginewry). Żeby jednak nie było, że filmik w ogóle mi się nie podoba, muszę pochwalić stylistykę, przypominającą dawne cut-scenki. Mam nadzieję, że w kolejnych częściach dowiemy się czegoś więcej na temat fabuły.
Awatar użytkownika
Kurhhan
Kurszok
Posty: 541
Rejestracja: 20 czerwca 2012, 12:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Kurhhan »

Nawet Basso zrujnowali.

Zobaczycie, gra ani nie zagrzeje serc casuali ani fanatyków Thiefa. Wyjdzie jak z T3, że tak naprawdę nie wiadomo dla kogo ta gra i znowu wyniki sprzedaży będą marnawe. Zresztą i tak by były gdyby zrobiono grę jedynie dla zatwardziałych fanów. Tyle , że nie dają w ogóle jakichś typowych prezentów dla starych sympatyków. Lektora bohatera czy edytora.

Za to mamy stylistykę lipnego nowego Sherlocka Holmesa i pomysły z Dishonored. A dobra, nie wypowiadam się już, poczekam, obstawiam przeciętniaka o którym za 10 h (+ 5h DLC za pół roku od wydania) gry się zapomni
Forgotten Tomb
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Hadrian »

Kurhhan pisze:Zobaczycie, gra ani nie zagrzeje serc casuali ani fanatyków Thiefa. Wyjdzie jak z T3, że tak naprawdę nie wiadomo dla kogo ta gra i znowu wyniki sprzedaży będą marnawe.
W ogóle mało kto zna z mojego otoczenia Thiefa, a jak zna to go nie zachwycił. Zazwyczaj kojarzą T3 i mówią "fajna gierka nawet".
Awatar użytkownika
Kurhhan
Kurszok
Posty: 541
Rejestracja: 20 czerwca 2012, 12:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Kurhhan »

No dodali kiedyś do CD Action bodaj.
Forgotten Tomb
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: bob »

Kurhhan pisze:Wyjdzie jak z T3, że tak naprawdę nie wiadomo dla kogo ta gra i znowu wyniki sprzedaży będą marnawe.
Z fanmisjami może być tak samo jak w przypadku Thiefa 3, że ich po prostu nie będzie (T3 nie od razu miał możliwość ich tworzenia).
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Hadrian »

Kurhhan pisze:No dodali kiedyś do CD Action bodaj.
T1 i T2 też, kilka razy ;)
Paris
Miastolud
Posty: 59
Rejestracja: 14 czerwca 2003, 10:51
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Paris »

Mnie na razie wciąga ten klimat niestety to są tylko krótkie filmiki. Prawda jest taka że nigdy się nie dogodzi graczom. W sumie po postach niektórych z was wnioskuje że najlepiej jak to były by pierwsze dwie części Thiefa tylko z ulepszoną grafiką. Co to DLC to niestety taka jest przyszłość i trzeba się do tego przyzwyczajać w końcu chłopaki pracują nad tytułem kilka lat i tez chcą zarobić tym na chleb a większość zwierzaków ściągnie ten tytuł z torrentów bo przecież nie będzie Multiplayera.
Thief Paris
Awatar użytkownika
Kurhhan
Kurszok
Posty: 541
Rejestracja: 20 czerwca 2012, 12:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Kurhhan »

adriannn pisze:
Kurhhan pisze:No dodali kiedyś do CD Action bodaj.
T1 i T2 też, kilka razy ;)

No ale grafa brzydka więc potraktowane jako stare gry indie, zapychacz dvd-roma.

Ja bym T4 najlepiej to ograł na PS4. Ktoś się orientuje czy zapowiedzieli na tej konsoli wsparcie Złodzieja dla 1080p/60 klatek ? Jeśli nie, to duży fail. Przecież to stary engine.
Forgotten Tomb
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: bob »

Kurhhan pisze:Zobaczycie, gra ani nie zagrzeje serc casuali ani fanatyków Thiefa.
W konsekwencji kiepskiej czwartej części forum Thiefa mogłoby stać się nie tak jak teraz - zaspałe, a martwe.
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Hadrian »

Basso na filmiku wspomina, że "gdyby był kobietą, to znalazł by się w pobliskim klasztorze". I tu pytanie:

jakiej religii?!
Awatar użytkownika
Caer
Szaman
Posty: 1054
Rejestracja: 05 stycznia 2003, 13:23
Lokalizacja: Karath-din
Kontakt:

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Caer »

No, tych zakapturzonych mnichów z przekreślonym kołem (Graven? Czy to frakcja "polityczna" z Orionem na czele?) Na pewno nie Zakonu Młota :).
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Hadrian »

Grobowcy (Graveni, Pogrobowcy) wyglądają raczej jak jakaś sekta powstała wokół jednej osoby, Oriona, a potem przerodzona w religijny ruch oporu walczący ze Strażą Miejską. Nie było też widać kobiet wśród nich ;)
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Maveral »

Hej. Nie wiem czy ktoś to wrzucał, ale naprawdę nie śledzę tego wątku z wielką uwagą. W każdym razie z css'a oficjalnej strony T4 wygrzebałem kilka artów (jak stare to musicie z tym żyć ;) ):

1. Baron i straż miejska:
Pomnik Barona
Strażnik miejski

2. The Graven (nie wiem co to za jeden/jedni):
Klecha

3. Basso:
Świetny art!
Też świetny art!

4. Dom Kwiatów:
Burdel mama? ;)
Panienki
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Hadrian »

Maveral pisze:2. The Graven (nie wiem co to za jeden/jedni):
Klecha
To Orion, przywódca Grobowych.
Maveral pisze: 4. Dom Kwiatów:
Burdel mama? ;)
Panienki
A to Madame Xiao Xiao.

Wszystko to już widziałem, ale nie wiem czy było wcześniej.
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: bob »

Judith pisze:Oby nie :) Nie chcę się bawić w wróżkę, ale znając dzisiejsze trendy to pewnie zrobią z tego jakąś głupotę, która będzie ładnie wyglądać, a sama rozgrywka okaże się durna i prosta do bólu (vide Asasyn).
Właśnie to obserwuję. Gra faktycznie ma swój wygląd (choć na tą chwilę raczej nie pierwotnego Thiefa). Ta gra sprzedawana będzie zapewne właśnie jako "głupota".
Paris
Miastolud
Posty: 59
Rejestracja: 14 czerwca 2003, 10:51
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Paris »

Troszkę z innej beczki czy redakcja, kierownictwo lub my fani z forum planujemy jakieś grubsze zamówienie nowego Thiefa. Wiem że świetnie to się przyjmuje na innych fanowskich serwisach innych gier np. Total Wara szło kupić w niższej cenie dzięki zakupowi grupowemu na stronie serwisu Total War. Czy u nas na forum by taka akcja wypaliła byli by jacyś chętni???
Thief Paris
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: bob »

W sensie że hurtowo/dla fanów Thiefa miałoby być taniej :idea: :?: . Jeśli tak, to warte zastanowienia.
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Maveral »

Bardzo fajnie takie coś działa wśród fanów Civilization z tego forum. Pamiętam, że Civ V, jak i dodatki były ze zniżkami nawet -20% na muve.pl. Mogę się skontaktować z adminem tego forum i zapytać jak to załatwiał (bo muve jakieś kody zniżkowe im przekazywało), albo można uderzyć od razu do muve z zapytaniem. Tak czy owak wiem, że sklepy raczej chętnie współpracują przy takich akcjach, bo mają pewnych klientów :)

Żeby nie być gołosłownym, to podam cytat z newsa traktującego o ostatnio zorganizowanej takiej akcji:
11-07-2013 Krasny (admin civ.org.pl) pisze: Jeżeli jeszcze nie zakupiłeś dodatku "Brave New World" - masz okazję skorzystać ze zniżki -20%.

Zniżka działa w sklepie muve.pl i dotyczy wyłącznie wersji pudełkowej. Obecnie trwa promocja, zgodnie z którą nie trzeba płacić kosztów przesyłki.

Podczas składania zamówienia należy wpisać kod:
CIVORGPL-BNW-MUVE

Życzę upojnych chwil podczas zarwanej nocki przy robieniu "już ostatniej tury".
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Mixthoor »

Napisałem do kolegi z hitmanasylum.pl Zorganizował kiedyś zniżkę razem z muve.pl/cenegą. Odezwę się, gdy tylko czegoś się dowiem.
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Paris
Miastolud
Posty: 59
Rejestracja: 14 czerwca 2003, 10:51
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Paris »

i za to kocham to forum rzucasz pomysł lub hasło i za chwile pomoc i realizacja :-D Myślę że spokojnie powinniśmy wywalczyć jakąś zniżkę ze względu chociażby na to że jesteśmy w Polsce monopolistami jeśli chodzi o grę Thief tylko u nas jest potężne forum z cały czas aktywnymi członkami i to do nas kieruje wujek googel wszystkie zagubione owieczki z całego kraju.
Thief Paris
Zablokowany