Thief 4 w produkcji...

Wkradnij się tutaj, jeśli chcesz porozmawiać o świecie Thiefa, rozważyć zawiłości fabuły i dowiedzieć się czegoś o mitologii stworzonej na potrzeby gry lub poruszyć podobne kwestie.

Moderator: Spidey

Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Flavia »

W pobliżu pułapek będą rozmieszczone magiczne pudełka, przy których będzie można wcisnąć magiczny przycisk, żeby zobaczyć, jak Garrett je rozbraja. Czyli interakcja z otoczeniem na poziomie T3. Skaczę z radości...
Podobno też przechodząc ostrożnie nad pułapkami będzie można uniknąć aktywowania ich. Czyli że co, jak Garrett wystarczająco lekko stanie na płytce to ta nie poczuje jego wagi? Jeśli wystarczająco delikatnie pociągnie linkę to ta nie uruchomi mechanizmu? Bez sensu...

A co do rąk, to niby trochę nimi przebiera, nie wiem, nie przyglądałam się za bardzo. Ponoć system ma być bardzo dynamiczny, więc może jeszcze wprowadzą takie ruchy, o których mówisz (a zresztą wolnego pałowania jeszcze nie widzieliśmy, więc możliwe, że już tam są ;>). Nie byłby to głupi pomysł. Swoją drogą, czy ktoś przyuważył, czy można wyciągać i chować pałę, czy w domyśle jest zawsze wyciągnięta albo wyciąga się sama po zainicjowaniu walki?

Ale bardzo mnie cieszy, że będzie można ogłuszać strażników rzucając im butelkami w te puste łby :3
Heroes are so annoying.
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Hadrian »

Flavia pisze: Ale bardzo mnie cieszy, że będzie można ogłuszać strażników rzucając im butelkami w te puste łby :3
Fajny motyw. To znaczy, że każde uderzenie w głowę strażnika czymkolwiek do rzucania będzie oznaczać KO? Już to widzę, jak rzucam taką pustą flaszką w takiego Benny'ego, on pada, a jego kompan sprawdza, czy wszystko w porządku... A Garrett sobie przemyka boczkiem :ser
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Mixthoor »

Heh, przypomina mi się film wprowadzający do FM "Upside Down"...
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Flavia »

Kolejna porcja odpowiedzi od EM:
http://community.eidosmontreal.com/blog ... heme=thief
Wierność oryginalnej wizji, zróżnicowane poziomy, elementy horroru. Me likes :ser
(Tylko od kiedy Basso jest paserem?)
Heroes are so annoying.
Awatar użytkownika
Ein
Miastolud
Posty: 52
Rejestracja: 22 czerwca 2012, 21:41

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Ein »

Mnie ciekawią te nodsy w stronę fanów, ciekawe co ujrzymy? Na pewno zachęci to do szperania gdzieniegdzie :-D.

Swoją drogą ciekawi mnie, w którym momencie twórcy zdecydowali się zrobić reboot, ponieważ w tym jednym wywiadzie, do którego dała link chyba właśnie Flavia, to zdradzają troszkę fabuły początkowej, że Garrett przyjął uczennicę (dziewczynka z końca DSa?), ale później ona zginęła. No i z tego co dalej jest mowa, no to poza polityczną papką coś mistycznego dzieje się w mieście czyżby coś klimatycznego miało się pojawić? Liczę na to. W ogóle wygląda na to jakby początkowo właśnie coś z tym motywem uczennicy kręcili, ale potem zmienili zdanie... Chociaż niekoniecznie musieli robić reboot, skoro i tak ją uśmiercili :)).

Edit: To trailer, który zdradza początkową część fabuły, podsumowuje to co wcześniej było w wywiadzie, do którego link dała Flavia oraz resztę rzeczy. Oczywiście jest też mowa o innych rzeczach, o których jeszcze do końca nie słyszeliśmy, a główny wątek fabularny zostaje oczywiście pominięty >> http://www.youtube.com/watch?v=k5WJmGtHeoU. Jak ktoś chce to niech obejrzy, spoilerów jest masa... Żeby nie było, że nie ostrzegałem :roll:.

A tu fajna twórczość fanowska >> http://www.youtube.com/watch?v=vIs0GknjUJg - tylko te buty, nie za bardzo pasują do kostiumu złodzieja... Z takim obcasem, to by go pół miasta usłyszało :)).
Awatar użytkownika
Pablo
Arcykapłan
Posty: 1398
Rejestracja: 13 sierpnia 2002, 11:06
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Pablo »

Pablo
Awatar użytkownika
TricksieThiefsie
Mechanista
Posty: 445
Rejestracja: 08 marca 2013, 23:14

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: TricksieThiefsie »

Fajnie przedstawione, podoba mi się ta narracja :D
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Mixthoor »

Wyłączyłem po dwóch minutach. Za dużo zdradzają...
Kim jest ta mała? Chodzi o dziewczynkę z ostatniej sekwencji TDSa?
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Awatar użytkownika
Ein
Miastolud
Posty: 52
Rejestracja: 22 czerwca 2012, 21:41

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Ein »

Mixthoor:
niby nie, wydaje mi się że zmienili trochę koncepcję jak zdecydowali się zrobić reboot. Ta "dziewczynka" wychowywała się na ulicy, potem wylądowała w burdelu (House of Blossoms), a potem znowu na ulicy. Także to nie ona, ale i tak wykorzystali motyw uczennicy, który mógł być z początku głównym motywem fabularnym i kontynuacją TDSa.
Awatar użytkownika
Caer
Szaman
Posty: 1054
Rejestracja: 05 stycznia 2003, 13:23
Lokalizacja: Karath-din
Kontakt:

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Caer »

Mixthoor pisze:Wyłączyłem po dwóch minutach. Za dużo zdradzają...
E, tam. W sumie nie zdradzają nic więcej, czego by wcześniej nie powiedzieli.

A narracja to niemalże jak Wołoszański... ;)
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Mixthoor »

Jedyne, co widziałem z nowego Thiefa to oficjalne trailery oraz gameplay. Na forum przeczytałem kilka postów, głównie narzekania. Usuwam się w cień i cierpliwie czekam na premierę.
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Awatar użytkownika
Ein
Miastolud
Posty: 52
Rejestracja: 22 czerwca 2012, 21:41

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Ein »

http://www.youtube.com/watch?v=FS-JPEvvOp8 zwiastun zawartości przedsprzedażowej.
Ogłoszona została właśnie zawartość oferty przedsprzedażowej Thief. Kupując grę przed premierą, otrzymamy dodatkową, ekskluzywną misję "Włamanie do banku", stanowiącą nie lada wyzwanie i swego rodzaju hołd dla misji Bank z Thief II: The Metal Age.

źródło: cdaction.pl
Na zwiastunie widać, że w banku znajdują się kamery oraz pod koniec zwiastuna widzimy datę premiery. Co sądzicie?
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Flavia »

Że wygląda jak siedziba Nadrewidenta xD

Mogliby dodać trochę kolorów, jak cała gra będzie tak wyglądać, to chyba mnie coś trafi w połowie. Choć wciąż trzymam się tej obietnicy, że lokacje będą zróżnicowane...

A te teksty to chyba skopiowane z poprzednich trailerów? :roll:
Heroes are so annoying.
Awatar użytkownika
McLusky
Skryba
Posty: 320
Rejestracja: 12 maja 2006, 20:31
Lokalizacja: North Ashfield
Kontakt:

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: McLusky »

Mam mieszane uczucia. Z jednej strony na nowo First City Bank a z drugiej całość psuje inny głos Garreta i beznadziejne onelinery.

No ale co zrobić, nostalgia po całości. Pewnie kupię w przedsprzedaży, zaś z DLC zaczekam pewnie do jakiegoś zbiorczego wydania na jednej ze steamowskich wyprzedaży. ;)

Tylko dlaczego jeszcze tyle czekania?! ;/
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Mixthoor »

Misja w przedsprzedaży - gówno prawda. I tak pojawi się w grze, czy kupimy przed premierą, czy po. Tak samo było z DeusExem. Grę kupiłem na Gwiazdkę, w odpowiednich momentach podczas rozgrywki pojawił się napis "dziękujemy ze zakup przedpremierowy, oto misja Tonga blablabla". Mam nadzieję, że nie będzie różnych misji, dodawanych w formie bonusa za zakup w sklepie A lub B, czy C.

Wydawcą jest Cenega, prawda? Kto jest z okolic Zgorzelca/Goerlitz? Pisać na PW.
McLusky pisze:Mam mieszane uczucia. Z jednej strony na nowo First City Bank a z drugiej całość psuje inny głos Garreta i beznadziejne onelinery.

No ale co zrobić, nostalgia po całości. Pewnie kupię w przedsprzedaży, zaś z DLC zaczekam pewnie do jakiegoś zbiorczego wydania na jednej ze steamowskich wyprzedaży. ;)

Tylko dlaczego jeszcze tyle czekania?! ;/
Dlatego, że w grudniu wychodzi TG HD i będzie czas na ogranie 3 pierwszych części.
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Awatar użytkownika
McLusky
Skryba
Posty: 320
Rejestracja: 12 maja 2006, 20:31
Lokalizacja: North Ashfield
Kontakt:

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: McLusky »

Mixthoor pisze:Wydawcą jest Cenega, prawda? Kto jest z okolic Zgorzelca/Goerlitz? Pisać na PW.
Ja jestem z Drezna, średnio raz w miesiącu jestem w Zgorzelcu/Goerlitz. ;)
Mixthoor pisze:Dlatego, że w grudniu wychodzi TG HD i będzie czas na ogranie 3 pierwszych części.
Serio?! To byłaby super wiadomość! Na jakim silniku to wyjdzie? Które studio to przygotowuje? Kto jest wydawcą? :>
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Dziarsky »

Mixthoor pisze:Dlatego, że w grudniu wychodzi TG HD
Cóż to będzie to TG HD? Twoja konkurencja z TTLG czy jak? 8-)
Obrazek
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: eLPeeS »

Tak sobie czytam nowe wydanie Bloomber Businesweek Polska i natknąłem się na ciekawy artykuł (to tak na smaczek - więcej na stronie projektu TU). Jak dla mnie - laika w kwestiach tego typu technologii wygląda to, powiem szczerze, zajebiście :) Zacząłem się zastanawiać czy w T4 znajdziemy choć w części zbliżone technologicznie rozwiązanie. W końcu kiedyś Thief przodował jeśli chodzi o "granie dźwiękiem" a swego czasu "tfurcy" nowego złodzieja coś tam przebąkiwali nad nowym systemem udźwiękowienia. Wie ktoś czego można się spodziewać w nowych przygodach Mr. G?
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Ein
Miastolud
Posty: 52
Rejestracja: 22 czerwca 2012, 21:41

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Ein »

McLusky pisze:
Mixthoor pisze:Dlatego, że w grudniu wychodzi TG HD i będzie czas na ogranie 3 pierwszych części.
Serio?! To byłaby super wiadomość! Na jakim silniku to wyjdzie? Które studio to przygotowuje? Kto jest wydawcą? :>
Prawdopodobnie Mixthoorowi chodziło o ten mod http://www.moddb.com/mods/thief-gold-hd-texture-mod. Na screenach jest to pokazane dokładnie jak to wyglądać będzie i na oficjalnych filmikach tych na moddb (a nie na yt) to można zobaczyć ten mod w ruchu.
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Mixthoor »

Zgadza się, zainteresowanych odsyłam do http://www.thief-forum.pl/viewtopic.php ... 91#p131791.
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Hadrian »

Trailer słaby, misja może być fajna. Przypomina mi to skrzyżowanie Banku z TMA, z Biurem Nadrewidenta oraz Muzeum Wieldstrom ;)

O to, jak kilka osób sobie żartuje z nowego Thiefa na jego wikii. Opis fabuły:
The Graven is a city revolt, almost in ruins then Garret the thief of the night pulls out his big cock and shoves it in Spidermans mouth. Cum spurts out of his bulging cock and dribbles down spidermans chin.
The Graven is a city revolt... dun DUN DUUUUUN
The Graven is a city revolt, almost in ruins then Garret the thief of the night pulls out his things and does some hanky panky.
;)
Awatar użytkownika
Ein
Miastolud
Posty: 52
Rejestracja: 22 czerwca 2012, 21:41

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Ein »

Nowe screeny:
http://www.gry-online.pl/galeria/galeri ... 760728.jpg
http://www.gry-online.pl/galeria/galeri ... 759824.jpg
eLPeeS pisze:W końcu kiedyś Thief przodował jeśli chodzi o "granie dźwiękiem" a swego czasu "tfurcy" nowego złodzieja coś tam przebąkiwali nad nowym systemem udźwiękowienia. Wie ktoś czego można się spodziewać w nowych przygodach Mr. G?
Jeśli nie wyrzucili całkowicie pracy Paula Weira do kosza, to możemy spodziewać się bardzo rozbudowanego silnika dźwięku, który za każdym razem potrafi stworzyć inną ścieżkę dźwiękową do danego poziomu w stylu soundtracków Erica Brosiusa, a jak będzie to zobaczymy, bo coś tam nagrzebali. Sam Paul Weir nie był pocieszony, bo postanowili nie użyć części jego pracy. Po więcej szczegółów odsyłam tutaj > http://thief-forum.pl/viewtopic.php?p=137734#p137734 (na następnej stronie jest dalsza dyskusja o tym systemie dźwięku). A jeśli chodzi raczej o dźwięki kroków, to jakiejś kosmicznej rewolucji bym się nie spodziewał.

Edit: Swoją drogą, bardzo dobrze że reboot też będzie miał straszny poziom :D. Tylko ciekawe czy pobije Shalebridge Cradle? xD
Ostatnio zmieniony 27 września 2013, 20:03 przez Ein, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Hadrian »

Awatar użytkownika
McLusky
Skryba
Posty: 320
Rejestracja: 12 maja 2006, 20:31
Lokalizacja: North Ashfield
Kontakt:

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: McLusky »

Widzieliście już nowego Thiefa 4 na Steamie? :)

http://store.steampowered.com/app/239160/
Awatar użytkownika
Shokey
Bełkotliwiec
Posty: 33
Rejestracja: 18 grudnia 2005, 17:29
Lokalizacja: Czeladź

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Shokey »

Bardzo mi się nie podoba ta "kamera" czy co to tam jest. Element wyprany całkowicie z klimatu moim skromnym zdaniem. Wolałem obracającą się głowę. W TME miało się jednak poczucie, że świat Garcia rządzi się innymi zasadami, których nasze niezrozumienie wywoływało swoiste uczucie lęku, niepewność. I jeszcze kształt głowy. A tutaj jakoś bezpłciowo to wyszło.

I w ogóle jakaś tak brzydka ta kamera... :/
It's only after we've lost everything that we're free to do anything.
Zablokowany