Thief 4 w produkcji...

Wkradnij się tutaj, jeśli chcesz porozmawiać o świecie Thiefa, rozważyć zawiłości fabuły i dowiedzieć się czegoś o mitologii stworzonej na potrzeby gry lub poruszyć podobne kwestie.

Moderator: Spidey

Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Flavia »

Strażnicy mają być częścią świata. I mają mieć jakąś rolę do odegrania.
A skoro mamy Garretta i mamy Strażników nie widzę dlaczego te rzeczy miałyby być oddzielone.

Co do tych objawień, mam wrażenie, że twórcy trochę źle do tego podchodzą. Mówią nam to, co nas nie obchodzi (dzieciństwo Garretta), a o rzeczach ważnych napomykają, a potem milczą (co się stało z ludzką Jenivere? Jak wyglądają relacje Garretta ze Strażnikami? Co z Młotami, Poganami?). Może chcą zrobić niespodziankę tym, którzy w pierwsze Thiefy nie grali, ale to nie zmienia faktu, że starych wyjadaczy tylko wkurzają :?
Heroes are so annoying.
Awatar użytkownika
TricksieThiefsie
Mechanista
Posty: 445
Rejestracja: 08 marca 2013, 23:14

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: TricksieThiefsie »

Jak już zostało powiedziane, jest to alternatywna historia, więc nie jest możliwe odgadnięcie historii, jako że może być to wszystko.

Ktoś tam jeszcze wspominał o problemie, z którym Garrett nigdy się nie konfrontował, czyżby wątek miłosny? Oby nie.
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: BodomChild »

Flavia pisze:Em, no wiesz, tajemnicza organizacja, strzegąca Równowagi i chroniąca świat przed zepsuciem? :roll:
Wiem. Była w TG, T2 i TDS :jez .
Daweon pisze:Co do wizerunku to jest ok,
Jak dla mnie jest strasznie mejnstrimowy.
Flavia pisze:A skoro mamy Garretta i mamy Strażników nie widzę dlaczego te rzeczy miałyby być oddzielone.
Bo twórcom się tak podoba :) . Garretta i Strażników mieliśmy w TG, T2 i TDS, tu będzie tylko Garrett... inny Garrett.
Flavia pisze:Może chcą zrobić niespodziankę tym, którzy w pierwsze Thiefy nie grali, ale to nie zmienia faktu, że starych wyjadaczy tylko wkurzają :?
Teraz jestem już pewien, że to jest gra głównie dla tych, którzy w pierwsze Thiefy nie grali. Starzy wyjadacze ich mało obchodzą, pewnie będą jakieś nawiązania do oryginałów w postaci easter eggów :prz .
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Flavia »

BodomChild pisze:Bo twórcom się tak podoba :) . Garretta i Strażników mieliśmy w TG, T2 i TDS, tu będzie tylko Garrett... inny Garrett.
Pisałam już, że Strażnicy będą częścią nowego Thiefa :suc I nie jest to pobożne życzenie, tylko informacja, który twórcy przekazali swoim wybrańcom z oficjalnego forum. I każdemu, kto fatyguje się, żeby cokolwiek o nowym Thiefie czytać, zamiast dyrdymały prawić.
Heroes are so annoying.
Awatar użytkownika
TricksieThiefsie
Mechanista
Posty: 445
Rejestracja: 08 marca 2013, 23:14

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: TricksieThiefsie »

Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Hadrian »

Cały efekt psuje to dymiące oczko.
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Flavia »

Wygląda trochę, jakby miał zeza :twisted:
Heroes are so annoying.
Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Daweon »

BodomChild pisze:
Daweon pisze:Co do wizerunku to jest ok,
Jak dla mnie jest strasznie mejnstrimowy.
Cóż w nim jest takiego mainstreamowgo? Wiadomo, że musi mieć czarny obcisły strój i kaptur. Bez żadnych tam zbędnych ozdób i różnych pierdół. Twórcy nie mieli wielkiego pola do popisu.W takim kryterium IMO wygląd Garretta wyszedł nieźle.
Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Kanon fantasy się zmienia. Kiedyś łotrzyk/złodziej to był facet w czarnym płaszczu i kapturze, teraz bardziej przypomina ninję. Tak jak czarodziej miał kiedyś szpiczasty kapelusz z wyszytymi gwiazdkami i gadał z wiewiórkami, teraz będzie raczej przypominał Lenina nawalającego fireballami.
Obrazek
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Flavia »

Daweon pisze:W takim kryterium IMO wygląd Garretta wyszedł nieźle.
No nieźle, nieźle... Ale ten gorset mogli sobie darować :P
Heroes are so annoying.
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: BodomChild »

Daweon pisze:Cóż w nim jest takiego mainstreamowgo?
Wygląda jak trochę mroczniejszy bohater Assassin's Creed.
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Mixthoor »

Daweon pisze:Cóż w nim jest takiego mainstreamowgo?
Łudu, coż oznacza ten: "mainstreamowy"?!
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Daweon »

BodomChild pisze:
Daweon pisze:Cóż w nim jest takiego mainstreamowgo?
Wygląda jak trochę mroczniejszy bohater Assassin's Creed.
Charakterystyczne w bohaterach Assassins's Creed jest kształt kaptura (którego awet nie potrafię określić), wysuwane ostrza, biała barwa stroju, spódniczki. Tego wszystkiego nie ma w "Garretcie".
Mixthoor pisze:
Daweon pisze:Cóż w nim jest takiego mainstreamowgo?
Łudu, coż oznacza ten: "mainstreamowy"?!
Według mojej wiedzy mainstreamowy to przymiotnik który nadaje się rzeczom, które idą za trendami. Coś co korzysta ze sprawdzonych, popularnych rozwiązań jest właśnie mainstreamowe.
Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Flavia »

Daweon pisze:Coś co korzysta ze sprawdzonych, popularnych rozwiązań jest właśnie mainstreamowe.
Jak ciemny płaszcz i kaptur u złodzieja? :cwa
Heroes are so annoying.
Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Daweon »

Flavia pisze:
Daweon pisze:Coś co korzysta ze sprawdzonych, popularnych rozwiązań jest właśnie mainstreamowe.
Jak ciemny płaszcz i kaptur u złodzieja? :cwa
Jak siekiera dla drwala i kilof dla górnika :roll:
Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: BodomChild »

Daweon pisze:Charakterystyczne w bohaterach Assassins's Creed jest kształt kaptura (którego awet nie potrafię określić), wysuwane ostrza, biała barwa stroju, spódniczki. Tego wszystkiego nie ma w "Garretcie".
Chodzi o wizerunek szczupłej zakapturzonej postaci stworzonej do akrobacji i skakania po dachach.

Wolałem go takiego:

Obrazek

Meinstream to "główny nurt", czyli też to co jest modne i "się podoba". Teraz modnym bohaterem gry jest szczupły akrobata w stylu skrytobójcy z Asasyna, więc nowego Garretta też zrobili na taką modłę.
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Daweon »

Cóż u Garretta którego powyżej w sumie... niewiele widać. Główną różnicą jest płaszcz z kapturem, który jest właśnie taki wzorcowy, równiutki (niczym u Assassina ;) ) o czym wcześniej wspomniałem i tutaj faktycznie starsza wersja jest lepsza. Poza tym można zwrócić uwagę na kolor. Tam czarny, tutaj niebieski. Jedno bardziej zlewa się z niebem, drugie z nieoświetlonymi zakamarkami miasta, czy posiadłości - kwestia praktyczności.
BodomChild pisze:Chodzi o wizerunek szczupłej zakapturzonej postaci stworzonej do akrobacji i skakania po dachach.
Raczej ciężko, żeby ktoś w takiej branży był mistrzem i jednocześnie cierpiał na nadwagę. Kaptur był również w poprzednich częściach i jest to raczej potrzebny element, gdyż zasłania większość powierzchni głowy, co nadaje anonimowości.

Ale poczęści muszę ci przyznać rację, ta pochylona sylwetka i skakanie na dachach faktycznie przypomina Assassina. Ponieważ tytuł ten zdobył tak dużą popularność (jak na grę akcji nie będącą strzelanką), pewnie wzorowali się w dużej mierze na tych, którym udało się sprzedać jak najwięcej egzemparzy.
Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Flavia »

Tak, jak pisał Daweon - trudno, aby Mistrz Złodziejski był pulchny. Zwłaszcza, że nie stać go nawet na opłacenie czynszu w terminie, co dopiero na objadanie się. Nie zapominajmy, że przez większość historii obfite kształty kojarzono no, z obfitością. Właściwą raczej klasie wyższej. Do której Garrett z pewnością nie należał ;)

A akrobacje wyczyniał, zanim Asasyn wygrał wyścig z milionem niedoszłych braci, so your argument is invalid :P

Kaptur też nosił od zawsze...

Ale chyba rozumiem, o co Ci chodzi - nowy Garrett nie jest szczupły, tylko anorektycznie chudy, w dodatku na większości zrzutów pokazują go w karykaturalnych wręcz pozach. W sumie cała jego sylwetka jest jakaś taka pokraczna. No i ten cholerny strój...
Ech, dobrze, że przez większość gry nie będziemy musieli na niego patrzeć x)
Heroes are so annoying.
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: BodomChild »

Co się uczepiliście tego kaptura? Kaptur mi nigdy nie przeszkadzał. Co do budowy ciała, to stary Garrett był pod tym względem zupełnie zwyczajny.

Obcisłe wdzianko mi nie pasuje. Stary imydż był lepszy i nie obchodzi mnie czy był bardziej czy mniej praktyczny :) .
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Flavia »

BodomChild pisze:Co do budowy ciała, to stary Garrett był pod tym względem zupełnie zwyczajny.
Raczej nosił wdzianko, które skrzętnie to ukrywało. Ten obcisły kostiumik, który wciąga na siebie nowy Garrett więcej uwydatnia, niekoniecznie na dobre.
Heroes are so annoying.
Awatar użytkownika
TricksieThiefsie
Mechanista
Posty: 445
Rejestracja: 08 marca 2013, 23:14

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: TricksieThiefsie »

THIEF na gamescom:

http://www.dsogaming.com/news/square-en ... 3-line-up/
THIEF – Steal a glimpse of the Master Thief in action in a dedicated THIEF theatre. This in-game presentation will see Garrett infiltrate the Baron’s manor to steal his most prized possession. THIEF is a reinvention of a classic franchise from Eidos-Montreal; the studio behind DEUS EX: HUMAN REVOLUTION.
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Hattori »

Zdaje się, iż opracowano oficjalny box art. A na nim - po raz kolejny zmieniona facjata Garretta

http://ht.ly/nYfv5
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: peter_spy »

Przede wszystkim jest nowy zwiastun i data wydania:

Szczerze mówiąc to nic z tego mi nie przypomina Thiefa. Miasto wygląda przepięknie, kojarzy mi się trochę ze stylistyką filmową pomiędzy Pachnidłem Tykwera a Sherlockiem Holmesem Richiego. Starcie okultystów z władzami i ruchem oporu nie brzmi jakoś wybitnie, ciekawe jakie opcje przewidzieli twórcy dla naszego złodzieja, tak żeby nie wypadło to zbyt banalnie. Póki co nie widzę się po żadnej ze stron tego konfliktu ;)

W takim razie byle do końca lutego. Swoją drogą taka data tłumaczy brak reakcji twórców na jakiekolwiek postulaty fanów — na tym etapie gra jest już skończona i pewnie powoli wchodzi w fazę betatestów. Dlatego petycja o udział SR nic by nie dała, nawet gdyby podpisało się kilkaset tysięcy osób: przypuszczam filmiki o Romano i sesjach motion capture oglądaliśmy długo po ich zakończeniu. Poza tym później musi być odpowiednia ilość czasu na wypuszczanie kolejnych materiałów prasowych i całą kampanię marketingową. Samą grę domkną pewnie jeszcze przed gwiazdką.
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: timon »

Jak dla mnie graficznie kalka Dishonored, nawet pomysły dotyczące lokalizacji i sposobu przechodzenia po nich (belki nad ulicami, szerokie gzymsy itp.) są identyczne. Najgorsze w Dishonored dla mnie było to, że nie mogę/chcę jej przechodzić po raz drugi, oby z thiefem było inaczej.
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
Pablo
Arcykapłan
Posty: 1398
Rejestracja: 13 sierpnia 2002, 11:06
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Pablo »

Nie pogrywam teraz w nic, więc nie wiem z czym mi się ten nowy trailer może kojarzyć, ale od połowy chyba z trailerem DXHR. Mają ze sobą dużo wspólnego, zwłaszcza muzycznie i w budowie napięcia. Ładnie to zrobione, ale klimatu starego Thiefa mało, to będzie na prawdę inna gra, wszystko się zmieni ;). Tak czy siak, nie mam sprzęta, który uciągnie grę i nie wiem kiedy miał będę :(. Data wydania oczywiście mnie zaskoczyła, myślałem że będzie później... Oj strasznie jestem ciekaw czy po premierze gry światek thiefowy odetchnie z ulgą czy jęknie z jeszcze większym grymasem na twarzy :).
Pablo
Zablokowany