Thief 4 w produkcji...

Wkradnij się tutaj, jeśli chcesz porozmawiać o świecie Thiefa, rozważyć zawiłości fabuły i dowiedzieć się czegoś o mitologii stworzonej na potrzeby gry lub poruszyć podobne kwestie.

Moderator: Spidey

Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: BodomChild »

Szczerze to mnie ten nowy Thief trochę przeraża, szczególnie te "nowoczesne czasy", ale zobaczymy jak to będzie.
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Jakie nowoczesne czasy?
Obrazek
Awatar użytkownika
taffer
Młotodzierżca
Posty: 876
Rejestracja: 09 kwietnia 2007, 13:43

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: taffer »

Ludzie z Looking Glass już wieki temu wypowiadali się, że znudził im się steam-punk, ale wątpię by w kolejnym Thiefie jakiś potomek Garretta biegał po dachach Nowego Jorku ;)
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Broń Boże!
Obrazek
Awatar użytkownika
Orest Reinn
Paser
Posty: 181
Rejestracja: 23 lipca 2007, 17:10

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Orest Reinn »

Mi by to nawet odpowiadało. Jakieś ponure dzielnice współczesnej metropolii mogłyby być bardzo klimatyczne :)
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Ja jestem stanowczo przeciw! Gdzie by było moje kochane średniowieczne miasto? Gdzie łuk ze strzałami? Miecze, loot średniowieczny (Garrett kradnący Palmtopy? NIE!), gdzie zombiaki, gdzie tajemnicze lasy???
Obrazek
Awatar użytkownika
Kurak
Mechanista
Posty: 359
Rejestracja: 10 marca 2007, 22:14
Lokalizacja: z Przyszłości
Kontakt:

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Kurak »

nie, bez realiów steampunkowych to już dla mnie nie byłby Thief :/
zaletą Złodzieja było to, że pokazywał żywy i wciągający świat, który tak naprawdę nie istnieje. Garrett w jakimś Nowym Jorku czy czymkolwiek innym na pewno szybko by mnie znudził. lubię sf&f i tego szukam w grach, książkach, filmach i serialach. dlatego też nie rozumiem ludzi, którzy oglądają np. Na dobre i na złe czy Złotopolskich, skoro to samo mają w normalnym życiu xd
Wymyśliłem sobie na to sposób: będę udawał głuchoniemego.
J. D. Salinger, "Buszujący w zbożu"
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: BodomChild »

SPIDIvonMARDER pisze:Jakie nowoczesne czasy?
Rzeczywiście trochę źle to ująłem, nie nowoczesne czasy, tylko Thief rozgrywający się w świecie przypominającym nasze czasy współczesne. Niestety takie pomysły się pojawiły, gdzieś na forum eidosu, krążył nawet szkic koncepcyjny "nowoczesnego" Garretta w jakiejś bluzie z kapturem, z dużą torbą w ręce i pistoletem. Na szczęście z tego co wiem zrezygnowali z tego pomysłu.

Dla mnie w Thiefie zawsze ważniejszy był ten mistyczny, mroczny i właśnie lekko steam-punkowy klimat oraz świat gry niż sama skradankowa rozgrywka. Thief bez tego stałby się zwyczajną skradanką, jak chce sobie zagrać w zwyczajną skradankę to gram w Splinter Cella, Thief jest niezwykły.
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Zgadzam się. Zresztą w oryginalnym Thiefie jest i tak bardzo dużo nawiązań do teraźniejszości... ale jak ujętej! Nie wiem, czy dałoby się stworzyć drugi taki świat... chyba za duże ryzyko.
Obrazek
Awatar użytkownika
Artass
Egzekutor
Posty: 1539
Rejestracja: 07 października 2006, 11:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Artass »

Thief w teraźniejszości ?! Jakoś sobie tego nie wyobrażam ... :?
Obrazek
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Bandit »

Ale w thiefowej "teraźniejszości", czyli wyszedłby pewnie z tego taki batman. ;)
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: marek »

Prędzej skończyłoby się cofnięciem w rozwoju, bo okazało by się, że geniusz i wizjoner byl szaleńcem chcącym zniszczyć świat jak Karras. Co nie zmienia faktu, że fajnie by było, gdyby broń palna wróciła.
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
Artass
Egzekutor
Posty: 1539
Rejestracja: 07 października 2006, 11:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Artass »

Ciekawe na jakim silniku toto będzie. Szczerze mówiąc to chętnie pograłbym sobie w Thiefa w realiach starożytnych (Egipt,Grecja lub Rzym) ... :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Kurak
Mechanista
Posty: 359
Rejestracja: 10 marca 2007, 22:14
Lokalizacja: z Przyszłości
Kontakt:

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Kurak »

pewnie biegałbyś po mieście Prekursorów pod Miastem ;]
Wymyśliłem sobie na to sposób: będę udawał głuchoniemego.
J. D. Salinger, "Buszujący w zbożu"
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Pomysły ciekawe, aczkolwiek pod innym szyldem. THIEF TO THIEF!
PS; zresztą... mamy takiego Assasina, który trochę czerpie z Thiefa.
Obrazek
Awatar użytkownika
Abru
Młotodzierżca
Posty: 896
Rejestracja: 22 września 2002, 13:00

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Abru »

taffer pisze:Ludzie z Looking Glass już wieki temu wypowiadali się, że znudził im się steam-punk
Nie masz przypadkiem na myśli wypowiedzi Roba Dyera z Eidosu? Jeszcze nie widziałem by ktoś z LGS wypowiadał się o serii Thief w podobny sposób. :)
Artass pisze:Ciekawe na jakim silniku toto będzie.
Będzie na mocno podrasowanym silniku Crystal Dynamics, czyli na tym, na którym śmiga najnowszy Tomb Raider. Premiera dema przewidziana jest na jutro.
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2774
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Juliusz »

A ja tam byłbym ciekawy realizacji Thiefa w naszych czasach. Są równe szanse na spieprzenie tego, jak i na zrobienie czegoś ciekawego, ale ryzyko się opłaca. Styl fantasy i średniowiecze naprawdę jest oblatane i niczym już nie zaskakuje. Natomiast poszukać podobnej metafizyki w czasach współczesnych to by dopiero było to. I proszę mi nie mówić "ja sobie tego nie wyobrażam". Liczę, że wzięli by się za to ludzie z wyobraźnią, wizjonerzy, którzy potrafią sobie wyobrazić i innych ludzi zaskoczyć. Nasza rzeczywistość jest tak naprawdę bogatsza i ciekawsza od tej średniowiecznej. Kwestia tylko, w którym kierunku się patrzy.

Swoją drogą - nie wiem czemu, ale grupa fanów thiefa jest najbardziej konserwatywną, żeby nie powiedzieć skostniałą grupą fanów, jaką znam. Weterani Thiefa 1 mówią, że Thief 2 to już nie to samo bo maszyny itp... Fani T1 i T2 psioczą na T:DS zabraniając dodawania 3 do litery T. A teraz wszyscy bronią się tylko jak mogą przed wizją złodzieja w innych realiach niż te wymyślone 10 lat temu...
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: eLPeeS »

Thief we współczesnych realiach byłby takim miksem Thiefa (element kradzieży - no ale to oczywiste ;)), DeusExa (myślę że stamtąd można zapożyczyć frakcje), Splinter Cell (współczesna skradanka). To się może udać, tyle, że byłaby już zupełnie inna gra połączona z serią co najwyżej postacią samego Garretta i nazwą a to trochę tak jakby nowy Fallout miał wyjść w klimatach fantasy ;)
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: BodomChild »

Nie uważam siebie za konserwatystę, lubię T:DS mimo, że jest troszkę inny (ale braku szkicowanych filmików pomiędzy misjami nie daruję :evil: ). Takiego "współczesnego" Thiefa też bym nawet chętnie zobaczył, boję się po prostu, że wyjdzie z tego taka zwyczajna złodziejska skradanka, no chyba, że jakoś tam wstawią nowoczesnych młotodzierżców i pogan, i w ogóle gdyby to był świat thiefa w przyszłości, bo bez tego to już nie będzie ta sama gra.

Obawiam się też, że tym razem zdecydowanie postawili by na widok TPP.
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
Dex
Paser
Posty: 257
Rejestracja: 28 września 2008, 14:40
Lokalizacja: Wrocław

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Dex »

Ja staram się nie zamykać na nic, względem Thiefa (inaczej nie grałbym w większość FM-ek). Dla mnie każdy Thief wniósł coś innowacyjnego, świeżego a przede wszystkim ciekawego. Przy Metal Age udowodnili, że REWELACYJNIE można połączyć te "dwa światy" i ja uważam, że TMA przebił TDP. To do niego najczęściej wracam. Szczerze się przyznam, że Deadly Shadow najmniej mi się spodobało, co nie oznacza, że jest to dla mnie totalną porażką - przyzwyczaiłem się i cieszyłem przede wszystkim, że Thief nadal żyje.

Dlatego czekam cierpliwie na nowe pomysły. Przyznam, że wielbie średniowiecze i nie chciałbym za bardzo widzieć Garretta a'la GTA, no ale z drugiej strony.. dlaczego wszyscy tak sobie to wyobrażamy? Może nas zaskoczą i w to wierzę najbardziej :D

Abru- o jakim demie pisałeś? Czy to już potwierdzone, że chodzi o T4?
Awatar użytkownika
Abru
Młotodzierżca
Posty: 896
Rejestracja: 22 września 2002, 13:00

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Abru »

Dex1986 pisze:Abru- o jakim demie pisałeś? Czy to już potwierdzone, że chodzi o T4?
Pisałem o tym demie. :)

http://www.gry-online.pl/s030.asp?ID=21585

http://forums.eidosgames.com/showthread.php?t=81768


Fragment artykułu o DX3 z francuskiego czasopisma Joystick. Całość (zdjęcia i tłumaczenie) pod tym adresem.
...which demonstrate the

graphic style of the game. I can promise you that it's so impressing for your

eyes, as much for the style as for technicity. This unique graphic identity is

explained by many factors, firstly by the choice of the used 3D engine. Believe

me if you want, but it's the engine used in... Tomb Raider, in fact an iteration

of the tool developed by Crystal Dynamics. Shared by every studio of the Eidos

group, this engine is not common to the fashionnable others : contrary to the

Source and Unreal engines, it prefers polygons and light sources than texture

mapping, a little as the Doom 3 engine, but very more optimised
.
T4 nie został jeszcze oficjalnie potwierdzony, ale spokojnie - wszystko w swoim czasie. ;)
Awatar użytkownika
Moira
Skryba
Posty: 319
Rejestracja: 04 listopada 2008, 21:15
Lokalizacja: Białystok

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Moira »

moim zdaniem dobra gra w naszych czasach jest jak 1\10. Wiecie - producenci gier kierują się ilością kasy, a nie jakością gry... jeśli to Thief 4 módlmy się, aby nie spiep***li! :-D przecież nie liczy się idealna grafika! Liczy się fabuła!
Obrazek
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: BodomChild »

Moira pisze:przecież nie liczy się idealna grafika! Liczy się fabuła!
Święte słowa, niestety twórcy gier chyba o tym zapomnieli, albo nie chcą pamiętać.

Dzisiaj gry robi się dla dzieci neostrady i pokemonów. Jak w piosence "Fear Of A Blank Planet" zespołu Porcupine Tree - "Xbox is a god to me". Gry robi się pod użytkowników XBoxów, wśród których za dużo jest odmóżdżonych dzieciaków co to od gry wymagają tylko GRAFY i dużej rozwałki.
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
Moira
Skryba
Posty: 319
Rejestracja: 04 listopada 2008, 21:15
Lokalizacja: Białystok

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: Moira »

taa... żeby było co rozjebać, żeby tylko lała się krew, i o to kto ma wyższy lvl. czy więcej expa... :x :(
nienawidzę takich gierek... wrr...
nie... lepszej gry niż Thief, to chyba nikt nie wymyśli...
Obrazek
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Thief 4 w produkcji...

Post autor: SPIDIvonMARDER »

W swojej klasie myślę że tak. Aczkolwiek ciężko mi porównywać Thiefa do Wolfensteina...
Obrazek
Zablokowany