FAQ - Problemy Techniczne

Wkradnij się tutaj, jeśli chcesz porozmawiać o świecie Thiefa, rozważyć zawiłości fabuły i dowiedzieć się czegoś o mitologii stworzonej na potrzeby gry lub poruszyć podobne kwestie.

Moderator: Spidey

Awatar użytkownika
Regis
Skryba
Posty: 262
Rejestracja: 22 maja 2004, 19:17
Lokalizacja: Białystok / Warszawa

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj początek!

Post autor: Regis »

Masz Windows 7? Domyślnie w tym systemie są już zainstalowane biblioteki DirectX (do wersji 11 włącznie), ale jak pisałem podlegają one aktualizacji czy zmianom, stąd zalecenie skorzystania z http://www.microsoft.com/downloads/pl-p ... 6652cd92a3 - jeżeli aplikacja wykryje brak którychś z bibliotek którejś z wersji DirectX najzwyczajniej w świecie zostaną one dociągnięte i "zainstalowane". Jeżeli narzędzie to mówi, "że jest już zainstalowana nowsza lub równorzędna wersja programu DirectX", to znaczy że nic nie trzeba dodatkowo robić.

Może ktoś się zastanawia po co biblioteki DirectX z wersji 11, skoro przykładowo nasza karta graficzna nie wspiera sprzętowo tej wersji? Otóż część (pewnie większość) rozwiązań wprowadzonych w tej wersji faktycznie nie będzie działała (nie będzie się dało włączyć np. teselacji), ale przykładowo z rozbudowanej obsługi wielowątkowości skorzystają nawet osoby, które nie będą miały karty graficznej zgodnej z DirectX 11, wystarczy, że gra obsługuję tę funkcję DirectX 11.

vikose, ale gra już działa poprawnie? Tzn menu dalej będzie w standardowej rozdzielczości (maksymalnie chyba 800x600), ale sama rozgrywka (tam gdzie scenę renderuje DarkEngine, który to właśnie jest spatchowany przez DDFix i WidescreenPatch) jest w rozdzielczości którą ustawiłeś w cam.cfg? Filmiki też działają?
"The essence of balance is detachment."
-- Mayar
vikose
Miastolud
Posty: 73
Rejestracja: 23 maja 2011, 19:59

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj początek!

Post autor: vikose »

Tak tak wszystko działa poprawnie filmiki też (które też są w standardowej rozdzielczości, ale wiem że nie da się z tym nic zrobić). Odpowiadając na pytanie o system operacyjny- posiadam Vistę. Szkoda że nie ma tutaj systemu reputacji postawiłbym Tobie piwo albo coś...
Awatar użytkownika
Regis
Skryba
Posty: 262
Rejestracja: 22 maja 2004, 19:17
Lokalizacja: Białystok / Warszawa

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj początek!

Post autor: Regis »

Spoko, będziesz w Wa-wie lub w B-stoku to będziesz miał okazję postawić piwo. :)
"The essence of balance is detachment."
-- Mayar
StayInLight
Bełkotliwiec
Posty: 3
Rejestracja: 05 czerwca 2011, 17:52

T:DS PL - kilka problemów

Post autor: StayInLight »

witam wszystkich, jestem nowy na forum.

mam kilka problemów z polska wersja 'deadly shadows'.
po 1. thiefbot (http://www.team5150.com/~andrew/project.thiefbot/) nie wykrywa mojego thiefa - caly czas wyswietla komunikat 'Waiting for Thief 3 (v1.1 and below)...'. probowalem odpalac gre z roznych plikow .exe, thiefbota tez odpalalem z roznych lokacji (w tym z folderu 'system' w folderze gry) i nic to nie daje.
po 2. nie mam dostepnych opcji dzwiekowych takich jak 'sprzetowe wspomaganie dzwiekowe, 'eax advanced hd' i 'zlozone srodowisko eax'. mam creative sound blaster audigy i nie mialem z nia do tej pory zadnych problemow. stery sa zainstalowane prawidlowo, ustawienia dzwieku sa skonfigurowane prawidlowo. czasem uzywam glosnikow 5.1 a czasem sluchawek.
po. 3. ten programik (http://darkfate.ru/?show=files/misc_stu ... screen.zip) naprawia bledy w dzialaniu gry wynikajace ze stosowania tej metody (http://mugon.org/widescreen/thief.html) w celu uzyskania rozdzielczosci nie wystepujacych oryginalnie w grze. niestety u mnie nie dziala - wyswietla komunikat "Error reading T3main.exe! Is this the right file". odpalam go z folderu system w katalogu gry, tak jak nalezy.

z gory dzieki za pomoc.
pozdro.
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1011
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj początek!

Post autor: raven4444 »

3. Plik exe Polskiej wersji Thiefa jest trochę inny przez co ten program nie działa w Polskim wydaniu T3. U mnie przy problemach z Widescreen patchem pomaga zmiana proporcji z 16:9 na 16:10.

1. Pewnie to samo co z punktem 3. Ręcznie podkręcić możesz trudność edytując plik DEFAULT.ini (sekcja [Difficulty]).
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj początek!

Post autor: Jacek »

Widzieliście takie błędy Darkloadera? Nie mogę uruchomić a w googlach wyskakuje sam francuski.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj początek!

Post autor: Dziarsky »

System: Windows 7 64
Gra: Tg +ddfix +dark_widescreen

Po ciężkich bataliach jakoś odpaliłem grę z tymi dodatkami na 7-ce.
(najpierw wrzucałem ddfix i patchowałem a później darkwidescreen i zmieniałem rozdziałkę - wtedy gra przy uruchamianiu wywalała komunikat w stylu: nie masz dx6.0 więc się nie uruchomię. Jakoś to ominąłem i działa cacy)
ale...

Od tego momentu mam zablokowane ustawienia dźwięku w grze. Mogę zrobić jedynie test głośników ale słyszę obydwa kanały na środku (mam zestaw 5.1 z SB Live). W grze też sprawdzałem mam wszystko jakby mono.
Jak naprawić dźwięk?

ps. Wracając do ddfix i reszty. Możecie zaktualizować linki albo podać mi tu solucję w jakiej kolejności zainstalować bezproblemowo najnowsze dodatki by gry z antologii działały cacy?

Dziękuję za pomoc.
Obrazek
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj początek!

Post autor: Hadrian »

Thief i FMki działają mi normalnie, ale gdy misja się kończy, to gra się wiesza i pojawia się komunikat:
"ERROR: buf len of 80 exceeded by 83:
succes.avi
F:\Program files (x86)\GRY\Kolekcja klasyki\Thief II - The metal age\MOVIES\"

Myślałem, że chodzi o kodek Indeo, ale go już zainstalowałem. Sprawdzałem czy coś z tym filmem jest źle, ale nie - działa dobrze. Co to może być? :zdz
Awatar użytkownika
Elendir
Ożywieniec
Posty: 89
Rejestracja: 20 lipca 2010, 22:58
Kontakt:

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj początek!

Post autor: Elendir »

adriannn pisze:Thief i FMki działają mi normalnie, ale gdy misja się kończy, to gra się wiesza i pojawia się komunikat:
"ERROR: buf len of 80 exceeded by 83:
succes.avi
F:\Program files (x86)\GRY\Kolekcja klasyki\Thief II - The metal age\MOVIES\"

Myślałem, że chodzi o kodek Indeo, ale go już zainstalowałem. Sprawdzałem czy coś z tym filmem jest źle, ale nie - działa dobrze. Co to może być? :zdz
Po nazwie błędu wnioskuję, że chodzi o zbyt długą ścieżkę dostępu do katalogu z filmami. Ścieżka może mieć max. 80 znaków łącznie z nazwą filmu.
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj początek!

Post autor: Hadrian »

Dzięki, ten problem zniknął po przeinstalowaniu, ale od razu pojawił się następny... Otóż zarówno w FMkach jak i oryginalnym T2 po krótkim czasie gry Thief zacina się na dobre, pomaga tylko ctrl + alt + del. Jak temu zaradzić?
Awatar użytkownika
Zaratul
Młotodzierżca
Posty: 892
Rejestracja: 13 stycznia 2008, 21:42
Lokalizacja: Poznań

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj początek!

Post autor: Zaratul »

IMO ja bym spróbował różnych wersji DDfixa.Ja używam 1.3.11 i działa wszystko dobrze.
Look at you, hacker. A pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine?
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj początek!

Post autor: Hadrian »

Pomogło, dopiero po chwili się zorientowałem, że trzeba włączyć DDfixGUI ;)
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj początek!

Post autor: Dziarsky »

Jak już piszecie o ddfixie to zapytam. Najnowsza wersja jest podzielona na dwa pliki systemowe gry i exe do konkretnego wydania.
Przykładowo w Tg podmienię plik exe to gra pyta o płytę.
Testowaliście te najnowsze ddfixy?

ps. SS2 ma świetne narzędzie 3w1, które patchuje bugi, dodaje obsługę grafiki i ustawia rozdzielczość. Czemu Thiefy się tego nie dorobią ;(.
Obrazek
Awatar użytkownika
Zaratul
Młotodzierżca
Posty: 892
Rejestracja: 13 stycznia 2008, 21:42
Lokalizacja: Poznań

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj początek!

Post autor: Zaratul »

adriannn pisze:Pomogło, dopiero po chwili się zorientowałem, że trzeba włączyć DDfixGUI ;)
Racja,sorry że o tym nie wspomniałem,zapomniałem że nowe DDfixy nie mają exe tylko w pliku ini się je konfiguruje.
Dziarsky pisze:Testowaliście te najnowsze ddfixy?
Testowałem i zawsze coś było nie tak.A to gra mi się zawiesza a to pokaszaniła się rozdziałka i źle aspect ratio mi wyświetla.O problemach z lagami w sterowaniu już nie wspomnę.Dlatego też zawsze używam jak już napisałem wcześniej DDfixa 1.3.11 plus widescreen mod i wszystko ładnie działa na W7.
Dziarsky pisze:Przykładowo w Tg podmienię plik exe to gra pyta o płytę.
Otwórz plik install.cfg i wykasuj linie "cd-path".Po edycji pliku z tego co pamiętam trzeba zrobić restart kompa.
Dziarsky pisze:ps. SS2 ma świetne narzędzie 3w1, które patchuje bugi, dodaje obsługę grafiki i ustawia rozdzielczość. Czemu Thiefy się tego nie dorobią ;(.
Hmm o które narzędzie Ci chodzi? Mógłbyś podać linka?
Ostatnio zmieniony 26 czerwca 2011, 22:10 przez Zaratul, łącznie zmieniany 1 raz.
Look at you, hacker. A pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine?
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj początek!

Post autor: Dziarsky »

Dzięki za pomoc a tu link do patcha http://www.systemshock.org/index.php?topic=392.0
Obrazek
Awatar użytkownika
Zaratul
Młotodzierżca
Posty: 892
Rejestracja: 13 stycznia 2008, 21:42
Lokalizacja: Poznań

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj początek!

Post autor: Zaratul »

@Dziarsky
http://www.ttlg.com/forums/showthread.php?t=131106
Przecież odpowiednik SS2Toola już jest. :)
Look at you, hacker. A pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine?
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj początek!

Post autor: Dziarsky »

Zaratul pisze:@Dziarsky
http://www.ttlg.com/forums/showthread.php?t=131106
Przecież odpowiednik SS2Toola już jest. :)
Dla Tg?
ps. kompatybilny z wersją PL (ma fixa jakiś tłumaczeń)?
Obrazek
Awatar użytkownika
Zaratul
Młotodzierżca
Posty: 892
Rejestracja: 13 stycznia 2008, 21:42
Lokalizacja: Poznań

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj początek!

Post autor: Zaratul »

Niestety tylko dla T2 i z tego co widzę to tylko dla angielskiej wersji gry.
Look at you, hacker. A pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine?
Awatar użytkownika
Regis
Skryba
Posty: 262
Rejestracja: 22 maja 2004, 19:17
Lokalizacja: Białystok / Warszawa

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj początek!

Post autor: Regis »

Co do najnowszego DDFixa to już o nim pisałem http://thief-forum.pl/viewtopic.p ... 11#p125111
U mnie gra działa bez żadnych problemów, a dodatkowo razem z DDFixem dostajemy widescreen. Ogólnie polecam, instrukcja w linku powyżej.
"The essence of balance is detachment."
-- Mayar
Awatar użytkownika
Regis
Skryba
Posty: 262
Rejestracja: 22 maja 2004, 19:17
Lokalizacja: Białystok / Warszawa

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj początek!

Post autor: Regis »

Może świeża instalacja i najnowszy DDFix? Czym ładujesz fanmisje?
"The essence of balance is detachment."
-- Mayar
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj początek!

Post autor: Hadrian »

Weź DDfix 1.3.11,kak zainstalujesz włącz DDfixGui, który jest w głównym folderze gry i zaznacz "Video fix". Mi pomogło, gdy miałem ten sam problem (patrz strona wcześniej)
Awatar użytkownika
racaz
Paser
Posty: 221
Rejestracja: 02 maja 2009, 20:08

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj początek!

Post autor: racaz »

Mam problem.Gdy próbuję zainstalować T3 z antologii wyskakuję mi okienko zn apisem błąd.Nie wiem co zrobić z tym fantem.Mój sprzęt:

Procesor-Intel Core 2 Duo CPU E4500 @ 2.20 GHz 2.20 GHz
RAM-3 GB
System-Vista Home Premium z service Pack 2
Typ systemu-32 bitowy
Jeśli ktoś chętny do gry w T2 multi pisać!
Moje GG:25888157
Awatar użytkownika
Regis
Skryba
Posty: 262
Rejestracja: 22 maja 2004, 19:17
Lokalizacja: Białystok / Warszawa

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj początek!

Post autor: Regis »

Streamer, a o jakim systemie operacyjnym mówimy?
Na czystej instalacji wgraj najnowszego DDFixa (wg instrukcji http://thief-forum.pl/viewtopic.p ... 11#p125111) i zobacz czy pomogło.

racaz, jak dokładnie wygląda to okienko (screenshot, co dokładnie jest napisane, w którym dokładnie momencie wyskakuje)? Płyta instalacyjna niezniszczona, bez rys (to wersja ze sklepu z Kolekcji Klasyki)?
"The essence of balance is detachment."
-- Mayar
Awatar użytkownika
racaz
Paser
Posty: 221
Rejestracja: 02 maja 2009, 20:08

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj początek!

Post autor: racaz »

Po kliknięciu deadly shadows

Z kolekcji klasyki, lekko zarysowana.
Jeśli ktoś chętny do gry w T2 multi pisać!
Moje GG:25888157
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1011
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: FAQ - PROBLEMY TECHNICZNE Z T1 T2 T3 FM - czytaj początek!

Post autor: raven4444 »

Uruchom bezpośrednio z płyty instalator.
ODPOWIEDZ