Tomcats vs Mockers

Zatrzymaj się tutaj, jeśli w Sieci lubisz przemieniać się w Mistrza Złodziejskiego Fachu lub Strażnika Miejskich Kosztowności, a zatem jesteś zainteresowany rozgrywką wieloosobową, powiązaną na różne sposoby z Thiefem.

Moderatorzy: Bruce, Bandit

Awatar użytkownika
grim_reaper
Egzekutor
Posty: 1871
Rejestracja: 08 marca 2005, 22:31

Tomcats vs Mockers

Post autor: grim_reaper »

Temat taki, jak na BCG, ale bardziej na użytek naszej prywatnej dyskusji, tyle, że pamiętajcie, żeby tam też dawać info, które tu ustalimy. Każdy z Was, kto ma login na BCG forums, niech się ustosunkowuje do tego, co tam również się pisze.

Tu macie link do tematu:

http://forums.blackcatgames.com/showthr ... post199740

Przetłumaczę tym, którzy nie bardzo kumają, co zostało do tej pory napisane przez Mockerów:

TafferBoy pisze:This Weekend (Or the following)

Purist Game Rules

ToD Match Rules

3v3 and 4v4

Spectators Allowed

Any Time Preferences?
- I'm on GMT +11 atm

CTG Server?

Kod: Zaznacz cały

 Zasady Meczu Purystów - czyli tematu Shuga na BCG. 


W skrócie:

•Ustawienia servera tak jak w ToD

Dozwolone exploity:

•Przeskakiwanie pułapek
•Lewitujący whistler lub skrzynia
•Nie dające się sflarować miejsca do ukrycia się
•Bezgłośne bieganie po krawędziach
•Niepoprawne pokazywanie lokacji gracza na drabinie itp.
•Jakiekolwiek bugi odkryte przypadkowo, które niewiele wpływają na grę.

Niedozwolone:

•Jakiekolwiek inne oszustwa
•software mode
•Desynchronizacja klienta ( oczywiście celowa)
•Duplikacja skrzyni ( jest taka możliwość :P: )

Inne:

•Stacking przez wystrzelanie setek bełtów wokół objectiva ( nie loota ) jest niedozwolone. Inne formy stackowania są dozwolone, ale obie drużyny mogą się umówić na niestackowanie w ogóle.
•Każdy styl gry jest dozwolony, dm , ghosting itd.
•Double-jump - musi być zgoda obu drużyn

Dalej Gladius pisze:

3na3 lub 4na4

Obserwatorzy dozwoleni

server CTG 
Shug pisze: - double jumping allowed
- no stacking at all (if you guys so wish)

I'm good for most times except around the 13th - 16th (exams)

Kod: Zaznacz cały

- doublejump dozwolony
- żadnego stackowania ( jeśli tak bardzo chcecie )

Pasuje mu każdy czas, prócz w dniach 13-16 ( egzaminy )
:arrow: temat Shuga

Teraz kurde Wy :P: .

EDIT
TafferBoy pisze:Weekend of the 18th of november might be good then:
- I don't think Rodent is able to play this weekend
- it'll be after Shug's exams.

Kod: Zaznacz cały

 Proponuję weekend 18 listopada
-Rodent może nie mieć możliwości grania w ten weekend
- Będzie to po egzaminach Shuga
"And then there's THIS asshole..."
Zobacz, w co jeszcze gram:
•••Mój profil na Steamie!•••
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Tomcats vs Mockers

Post autor: Bandit »

Niektóre osoby z naszego otoczenia nie będą mogły grać w ten weekend, ale jeśli w ogóle mamy zagrać to musimy to zrobić jak najszybciej. Nasz mecz z Mockerami jest już odkładany od ponad miesiąca, więc jeśli nie zagramy teraz to pewnie w ogóle nie zagramy w tym roku, bo za dwa tygodnie im może znowu nie pasować i wcale nie mamy gwarancji, że komuś z nas coś nie wypadnie...

Jedynym terminem, kiedy mógłby odbyć się mecz jest niedziela 19 listopada w godzinach od 9 do 18. Musicie jak najszybciej określić czy będziecie mogli grać, bo muszę wiedzieć, na kogo mogę liczyć! Zwracam się tutaj do wszystkich osób należących do naszej gildii! PISZCIE!

Uwagi:
- Gimmy, zwiększ sobie głośność w TS, bo na filmach wyraźnie słychać, że pytasz się klika razy o to, co inny usłyszeli.
- Flack, włącz sobie opcję "Mic. boost", bo praktycznie cię nie słychać.
- Do wszystkich, musimy potrenować kradnięcie i bronienie ewidencji na Gerome.

Najbliższy trening dziś o 19:00! Obecność obowiązkowa! Włączyć TS nawet, jeśli nie macie mikrofonu i wejść na serwer: 213.251.164.36:8767
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
grim_reaper
Egzekutor
Posty: 1871
Rejestracja: 08 marca 2005, 22:31

Re: Tomcats vs Mockers

Post autor: grim_reaper »

No to piszę do wszystkich, bo Bandit już wie.

Ja praktycznie do ostatniej chwili nie będę wiedziała, czy mogę grać i ile czasu będę mogła poświęcić na granie, szczególnie jeśli bierzemy pod uwagę tak duzy przedział czasowy jak 9 - 18 :kwa.

Postaram się naturalnie, jak tylko mogę, żeby być, ale musicie sobie znaleźć jakieś ewentualne zastępstwo za mnie, gdybym nie mogła być cały czas/wcale.
"And then there's THIS asshole..."
Zobacz, w co jeszcze gram:
•••Mój profil na Steamie!•••
Awatar użytkownika
Black_Fox
Szaman
Posty: 1015
Rejestracja: 23 września 2006, 11:54
Lokalizacja: The City

Re: Tomcats vs Mockers

Post autor: Black_Fox »

Ja w to wchodze. Czyli gramy w ND, przydałaby się jakaś konkretniejsza godzina tylko... Od razu tu można omówic podział na druzyny, kto w jakiej i kiedy... i może jakaś taktyka... Ale to już na treningach.

P.S A wiadomo ile setów będzie? O ile jest coś takiego.
- And...
- Remember to pick pocket of the party guests?
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Tomcats vs Mockers

Post autor: Bandit »

Im wcześniej zaczniemy tym więcej rund będzie można rozegrać, ale za standard można uznać 5 map/rund. Czyli od 10 do 15 meczy w formie rozgrywek a' la ToD.

Jeśli ktoś koniecznie potrzebuje konkretnej godziny żeby móc określić czy będzie mógł zagrać to na razie możemy ustalić, że mecz rozpocznie się o 13, czyli trzeba będzie być gotowym o 12, bo potrzebna będzie przynajmniej godzina na "rozgrzewkę".
Ostatnio zmieniony 13 listopada 2006, 17:16 przez Bandit, łącznie zmieniany 1 raz.
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
aldaris
Miastolud
Posty: 79
Rejestracja: 09 kwietnia 2006, 21:17

Re: Tomcats vs Mockers

Post autor: aldaris »

Jeśli chodzi o mnie to w niedzielę od 13. To jest raczej pewna godzina, możliwe, że będę już o 11 i wtedy można zagrać trening. Tyle jeśli chodzi o mnie.
Awatar użytkownika
Flack
Szaman
Posty: 1023
Rejestracja: 19 lutego 2003, 13:44
Lokalizacja: Zyc zostalo: 2

Re: Tomcats vs Mockers

Post autor: Flack »

Nie wiem, czy bede mogl grac, bo nie wiem, czy bede w domu przez najblizsze 2 tygodnie. Odnosnie sposobu rozgrywania rund to napisalem swojego czasu cos takiego -> http://forums.blackcatgames.com/showthr ... post199847
There are people who reshape the world by force or argument,
but the cat just lies there, dozing; and the world quietly reshapes
itself to suit his comfort and convenience.
- Allen and Ivy Dodd
Awatar użytkownika
grim_reaper
Egzekutor
Posty: 1871
Rejestracja: 08 marca 2005, 22:31

Re: Tomcats vs Mockers

Post autor: grim_reaper »

Ok, poczyniłam pewne starania, żeby móc grać swobodnie w niedzielę, i jest to już na 90% pewne, z tym, że ja raczej będę na 13, nie wcześniej, bo mi nie wypada z rana w niedzielę nawiedzać chłopaka, po to tylko, żeby od razu z wejścia zasiąść do kompa :-D. No nie byłby zadowolony :P: . Ale i tak cieszę się, że mam taką fajną alternatywę 8-) .
"And then there's THIS asshole..."
Zobacz, w co jeszcze gram:
•••Mój profil na Steamie!•••
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Tomcats vs Mockers

Post autor: Bandit »

Twój pomysł Flaczku nie jest taki zły, ale jeśli przegramy na jednej mapie dwa razy to stracimy dwa punkty a nie jeden. Myślę, że jeśli dodamy do twojego pomysłu mój, czyli wybieranie mapy na zasadzie odrzucania niechcianych map to taka gra będzie miała sens.

Dzisiejszy trening podobnie jak wczorajszy odbędzie się na moim serwerze oraz będziemy używać tego samego serwera TS, ale zaczniemy o godzinę wcześniej, czyli o 18:00. Powodem takiej zmiany jest to, że niektórzy nie mogą grać po godzinie 20 a godzina gry to stanowczo za mało. Ważne jest to, aby wszyscy stawili się na serwerze o tej samej porze, dlatego proszę, aby wszyscy weszli na TS oraz mój serwer TUT o jednakowej godzinie. Oczywiście, jeśli ktoś się spóźni to wobec takiej osoby nie będą wyciągane żadne konsekwencje, ale to, co przegapi potem może zaważyć na naszej grze.

Dziś przećwiczymy współpracę dwóch złodziei na Gerome. Będzie to wyglądał tak, że:
- będzie wyłączony autobalans, więc wcześniej wybierzemy dwóch złodziei a cała reszta pójdzie do strażników, lecz bez mojego pozwolenia nikt nie będzie mógł zacząć gry.
- zadaniem jednego ze złodziei będzie jak najszybsze dostanie się do ewidencji natomiast drugi będzie musiał szybko znaleźć klucz, którym otworzy wszystkie okna w bibliotece oraz te prowadzące do korytarza oraz wejdzie przez komin, aby otworzyć kratki.
- to, który złodziej będzie raszował będzie uzależnione od miejsc, w którym wystartuje, czyli ewidencje będzie musiał ukraść ten, który będzie miał do niej krótszą drogę.
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
aldaris
Miastolud
Posty: 79
Rejestracja: 09 kwietnia 2006, 21:17

Re: Tomcats vs Mockers

Post autor: aldaris »

Ja mogę dziś dopiero od około 19.
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Tomcats vs Mockers

Post autor: Bandit »

Dziś treningi odbędzie się w godzinach miedzy 18:00 - 20:00

Żebym nie musiał się powtarzać zapamiętajcie sobie, że treningi mamy codziennie zawsze po 18 od poniedziałku do piątku!

[ Dodano: 16-11-2006, 10:03 ]

Widziałem dziś naszych przeciwników, którzy grali na takich mapach, jak: Darkened Enlightenment, Theatre, Grange, Bourgeois. Byli tylko sami we dwóch, dlatego podejrzewam, że mógł być to ich trening, więc powinniśmy wziąć pod uwagę możliwość gry podczas meczu na wymienionych mapach.

Poza tym miałem wczoraj niezły ubaw z FRH na Gerome w momencie, kiedy próbował wejść na skrzynkę, z której po podskoczeniu mógłby podciągnąć się na daszek. Uniemożliwiłem mu to po przez strzelenie z bełta w skrzynkę, która się rozsypała, więc był przez chwilę trochę zdezorientowany a to pomogło mi go dopaść. Dodatkowo dwa razy załatwiłem go przez jego głupie błędy. Po prostu sam się niepotrzebnie narażał zamiast uciekać. Bawił się chyba w supermena...

-:edit:-

Wypadałoby się zdeklarować na BCG, że chcemy grać w ten weekend. Tylko, kto to zrobi?

-:edit:-
Gladius pisze:I'm going to have to call this weekend off too - due to lack of player availability. :(
It's not so easy nowadays because Mockers has much fewer players than we used to.
I'll post any updates in this thread, we'll play eventually - you can count on that lol
No to LOL... :roll:
Ostatnio zmieniony 30 listopada 2006, 23:59 przez Bandit, łącznie zmieniany 1 raz.
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
grim_reaper
Egzekutor
Posty: 1871
Rejestracja: 08 marca 2005, 22:31

Re: Tomcats vs Mockers

Post autor: grim_reaper »

Bandit pisze:Gladius napisał/a:
I'm going to have to call this weekend off too - due to lack of player availability. Sad
It's not so easy nowadays because Mockers has much fewer players than we used to.
I'll post any updates in this thread, we'll play eventually - you can count on that lol

No to LOL... Rolling Eyes
Tia, lol, od razu mówię, że nie będę grała za tydzień w niedzielę o żadnej porze :x . Trudno musimy zagryźć zęby i czekać co nam Mockersi napiszą, rozumiem ich, bo sama nie zawsze mam czas, no ale jak już się od tak długiego czasu umawialiśmy to głupio, że nie starali się ( chyba ) załatwić sobie trochę wolnego czasu na ten dzień :kwa .
"And then there's THIS asshole..."
Zobacz, w co jeszcze gram:
•••Mój profil na Steamie!•••
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Tomcats vs Mockers

Post autor: Bandit »

Mój ISP podciął mi skrzydła ograniczając moje łącze do 4 KB/s, przez co straciło sens stawianie przeze mnie serwera. Dzisiejszy trening o 18:00 odbędzie się pod warunkiem, że znajdzie się osoba, która postawi serwer. W zasadzie mógłby to być każdy, trzeba tylko pamiętać o tym żeby ustawić hasło na serwer i na admina żebym mógł przystosować ustawienia serwera do treningu.

Na dziś zaplanowałem, że będziemy trenować raszowanie i bronienie Grange. Ostatnio Louiemu udało się zraszować zachodnie skrzydło mimo tego, że trafiłem go bełtem paraliżującym w momencie, kiedy wbiegał po schodach...

Zrobimy tak, że będzie jeden złodziej, który niezależnie od tego skąd wystartuje będzie musiał zraszować salę bilardową lub pokój ze skrzynką w zachodnim skrzydle. Jeśli to mu się uda to będzie musiał zdecydować czy ma lootować pokój obok czy od razu uciekać na zewnątrz. Zadaniem całej reszty graczy, którzy będą strażnikami będzie jak najszybsze zastawienie pułapek w zachodnim skrzydle oraz w sali bilardowej, ale od razu po zastawieniu pułapek będą musieli stamtąd wyjść. Chyba, że wcześniej wykryją złodzieja. Krótko mówiąc strażnicy nie mają prawa przebywać w sali bilardowej ani zachodnim skrzydle dopóki nie znajdą dowodów na to, że znajduje się tam złodziej. Nie mogą także stać w żadnym wejściu i go blokować własnym ciałem. Nie ma mowy także o jakimkolwiek stackingu przy pomocy skrzynki lub czegokolwiek innego.

[ Dodano: 22-11-2006, 18:25 ]

Chciałbym was powiadomić o tym, że treningi mogą odbywać się beze mnie - trochę samodzielności.

Film, do którego rozesłałem wczoraj link ma posłużyć wam za przykład jak najszybciej można ukraść ewidencję w zależności od tego skąd się startuje. Polecam, aby każdy to sobie przećwiczył - spróbujcie uzyskać identyczny czas.
Ostatnio zmieniony 01 grudnia 2006, 00:01 przez Bandit, łącznie zmieniany 1 raz.
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
Przemek557
Kurszok
Posty: 551
Rejestracja: 29 października 2005, 12:00
Lokalizacja: Tychy

Re: Tomcats vs Mockers

Post autor: Przemek557 »

Bandit pisze:spróbujcie uzyskać identyczny czas.
To może by trudne :? Jak na razie mój "rekord" to 42 sekundy...
Zagraj z nami w Thievery!
Thievery Server Browser
Awatar użytkownika
aldaris
Miastolud
Posty: 79
Rejestracja: 09 kwietnia 2006, 21:17

Re: Tomcats vs Mockers

Post autor: aldaris »

Możliwe, że mecz będzie się mógł odbyć tego weekendu. Proponuję niedzielę o godzinie 13:00. Wiem, że pare osób może nie być ale późniejsza godzina nie wchodzi w grę, ponieważ nasza 13:00 to i tak dla Mockersów może być nawet 23:00. Piszcie tutaj czy pasuje wam ten termin, jeśli będzie nas za mało to tym razem my przesuniemy datę spotkania. Oni robili to już parę razy:P Potrzebujemy co najmniej 4 osoby używające TeamSpeaka.

EDIT: Odpisujcie jak najszybciej bo muszę ich poinformować czy będziemy mogli zagrać.
Awatar użytkownika
Black_Fox
Szaman
Posty: 1015
Rejestracja: 23 września 2006, 11:54
Lokalizacja: The City

Re: Tomcats vs Mockers

Post autor: Black_Fox »

U mnie nie ma żadnych problemów, wchodzę w to. Jakby było coś konkretniejszego pisac na GG.
- And...
- Remember to pick pocket of the party guests?
Awatar użytkownika
aldaris
Miastolud
Posty: 79
Rejestracja: 09 kwietnia 2006, 21:17

Re: Tomcats vs Mockers

Post autor: aldaris »

Widzę, że raczej mecz się nie odbędzie. Mockersi mówią, że będą pewno mieli tylko 2 graczy, u nas jest podobnie. Chociaż Foxa odpowiedział na forum... Grim i PaV mi mówili czy będą. Reszta jakoś nie ma zamiaru odpowiadać albo też ich tu nie było. Jak dotąd jest 2 graczy i jeden niepewny.
Awatar użytkownika
grim_reaper
Egzekutor
Posty: 1871
Rejestracja: 08 marca 2005, 22:31

Re: Tomcats vs Mockers

Post autor: grim_reaper »

Sam widzisz, że z nimi ciężko się umawiać, ja jeżeli nawet bym mogła to nie o 13, tylko co najwyżej później i to nie za długo, no ale rozmawialiśmy o tym przecież. Jak bardzo chcecie grać to możecie na małych mapach grać 2na2, ale momentami to może być trudne. Weź np. taki Theatre...masakra, jeden złodziej na 3 guardów wystarczy, żeby wygrać...wiem, bo mi się ostatnio udało dwa razy ładnie wycyckać guardów :D.
"And then there's THIS asshole..."
Zobacz, w co jeszcze gram:
•••Mój profil na Steamie!•••
Awatar użytkownika
Black_Fox
Szaman
Posty: 1015
Rejestracja: 23 września 2006, 11:54
Lokalizacja: The City

Re: Tomcats vs Mockers

Post autor: Black_Fox »

Cholera, ten mecz się w końcu odbędzie... :roll: O grze "2na2" nie ma co mówic, nie ma wtedy takiej zabawy. ;) A co z okresem świątecznym? Może wtedy dało by się coś wykombinowac.

Albo nie mają czasu, albo wymyślają nowego hax'a na nas, bo nie dadzą rady. :twisted:
- And...
- Remember to pick pocket of the party guests?
Awatar użytkownika
aldaris
Miastolud
Posty: 79
Rejestracja: 09 kwietnia 2006, 21:17

Re: Tomcats vs Mockers

Post autor: aldaris »

Ja bym raczej grę 2/2 nie zaliczył do gier typu klan vs klan. Nie była by to gra, w której decydującym czynnikiem o zwycięstwie są zdolności drużyny. Taka gra, jak pisze Grim, zależałaby za bardzo od mapy i farta.

Najlepiej byłoby gdybyście napisali kiedy możecie zagrać. Mam na myśli najbliższe niedziele od godzin 12 czy 13. Jak już znajdziemy odpowiedni termin to przedstawimy go Mockersom.
Awatar użytkownika
Black_Fox
Szaman
Posty: 1015
Rejestracja: 23 września 2006, 11:54
Lokalizacja: The City

Re: Tomcats vs Mockers

Post autor: Black_Fox »

aldaris pisze:Jak już znajdziemy odpowiedni termin to przedstawimy go Mockersom.
Niech oni lepiej nam przedstawią swój. Bo ostatnio wolnego to chyba nie mają.

Jeśli chodzi o mnie to postaram się dostosowac, myślę, że zagram nic nie stoi na przeszkodzie. (oprócz Mockersów ;)) Mnie możecie nie liczyc. ;) Tylko podajcie czas i dzień.
- And...
- Remember to pick pocket of the party guests?
Awatar użytkownika
grim_reaper
Egzekutor
Posty: 1871
Rejestracja: 08 marca 2005, 22:31

Re: Tomcats vs Mockers

Post autor: grim_reaper »

Black_Fox pisze: Niech oni lepiej nam przedstawią swój. Bo ostatnio wolnego to chyba nie mają.
też jestem za tym :) a tak w ogóle to komp mi się spsuł :( jestem w kafejce ^^ xD ( pełna desperacja! :( ) czekam na koszyk do procka ( znaczy chłodzenia ) , bo sie...połamał :D lol :(
"And then there's THIS asshole..."
Zobacz, w co jeszcze gram:
•••Mój profil na Steamie!•••
ODPOWIEDZ