Nowy gracz

Zatrzymaj się tutaj, jeśli w Sieci lubisz przemieniać się w Mistrza Złodziejskiego Fachu lub Strażnika Miejskich Kosztowności, a zatem jesteś zainteresowany rozgrywką wieloosobową, powiązaną na różne sposoby z Thiefem.

Moderatorzy: Bruce, Bandit

Awatar użytkownika
Arkadikuss
Bełkotliwiec
Posty: 23
Rejestracja: 29 października 2006, 11:45
Lokalizacja: Malbork

Nowy gracz

Post autor: Arkadikuss »

Witam wszystkich tafferów, mam na imię Arek i jestem nowym graczem ;).

W sumie kiedyś [ale dawno temu] grałem w thievery, lecz bez dobrych wyników, ponieważ nie wiem nigdy gdzie co znaleźć na mapie :P.

Moje pytanko jest proste - czy jeszcze gracie w Thievery, czy już sobie odpuszczacie?
Ja gram na tych standardowych serwerach które sa w wyszukiwarce, choć słyszałem że jest dużo ,,niewyświetlanych" serwerów. Wiecie jak je ,,odnaleźć", oraz czy macie swój własny serwer?

To tyle, pozdrawiam :)

Arkadikuss
Niech ciemność będzie mą diecezją...
Noc mym ministerstwem...
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Nowy gracz

Post autor: Bandit »

Witamy!
Odpowiedzi na pytania dotyczące naszej aktywności znajdziesz w najnowszych wiadomościach w tym dziale. Aktualną listę serwerów wraz z przeglądarką znajdziesz na mojej stronie - link jest pod spodem.

Jeśli twoja przygoda z Thievery potrwa nieco dłużej niż ostatnio to zapraszamy do naszej gildii. ;)
Ostatnio zmieniony 30 października 2006, 01:46 przez Bandit, łącznie zmieniany 1 raz.
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
Arkadikuss
Bełkotliwiec
Posty: 23
Rejestracja: 29 października 2006, 11:45
Lokalizacja: Malbork

Re: Nowy gracz

Post autor: Arkadikuss »

Nom dzisiaj mieliśmy okazję już zagrać - i jak dla mnie było milo ;)
I zamierzam zostać na dłużej, wtedy przerwałem bo było maluśko graczy... w południe i w wieczór jak była JEDNA osoba - to max... ludzie sie zbierali dopiero o 3 w nocy, a tak sobie moge pozwolić tylko w weekend ;)


Aha, i jeśli zobaczycie na liście serwerów serw. o nazwie ,,Arkadikuss", lub Polish TUT Club - to będą moje serwy - zapraszam ;)
Niech ciemność będzie mą diecezją...
Noc mym ministerstwem...
Awatar użytkownika
Black_Fox
Szaman
Posty: 1015
Rejestracja: 23 września 2006, 11:54
Lokalizacja: The City

Re: Nowy gracz

Post autor: Black_Fox »

Welcome!!!

Mnie też było miło z tobą grać, zgadzam się z Banditem, jak pograsz dłużej to zapraszamy do gildi. Tzn. ja tu nie mam nic do gadania, decyduje leader. ;)
Zapraszaj i namawiaj kolegów do grania w TUT.

Cheers.
- And...
- Remember to pick pocket of the party guests?
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Nowy gracz

Post autor: Bandit »

Jak szerokie jest twoje łącze w obydwu kierunkach? Jestem ciekaw ilu graczy udźwignąłby twój serwer?
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
Arkadikuss
Bełkotliwiec
Posty: 23
Rejestracja: 29 października 2006, 11:45
Lokalizacja: Malbork

Re: Nowy gracz

Post autor: Arkadikuss »

Neo 69,5 kb/s downloadu
28,5 Kb Uploadu

Nie za duzo, 2/2 lub 3/3 =]
Niech ciemność będzie mą diecezją...
Noc mym ministerstwem...
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Nowy gracz

Post autor: Bandit »

Czyli jaką masz opcję Neo? Gdy ja stawiam serwer na Neo 256 to mogę pomieścić około 6 graczy - to zależy od tego ile na mapie jest AI...
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
Arkadikuss
Bełkotliwiec
Posty: 23
Rejestracja: 29 października 2006, 11:45
Lokalizacja: Malbork

Re: Nowy gracz

Post autor: Arkadikuss »

ja strzeliłem na oko, neo była 512 ale zawsze podnoszą i wychodzi neo 655... skoro tak to może być nieźle, powiedz mi tylko czemu jak założę grę multi to nie widać jej na liście serwerów - coś mam ściągnąć lub coś przestawić? myślę że dodatkowy serwik by się przydał ;)
Niech ciemność będzie mą diecezją...
Noc mym ministerstwem...
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Nowy gracz

Post autor: Bandit »

Jeśli masz Neo 512 to raczej nie pomieścisz na swoim serwerze więcej graczy niż ja, ponieważ z tego, co się orientuję obydwie opcje mają taki sam upload a w przypadku serwera to właśnie od uploadu zależy ilu graczy będzie mogło grać na serwerze.
Arkadikuss pisze:powiedz mi tylko czemu jak założę grę multi to nie widać jej na liście serwerów - coś mam ściągnąć lub coś przestawić? myślę że dodatkowy serwik by się przydał
Jeśli masz zaznaczoną opcję "Adverise Serwer" na zakładce "Server" i nie widzisz serwera na liście wraz z pozostałymi to problem jest dużo bardziej złożony... Jeśli masz Neo to pewnie masz LiveBoxa - zgadłem? Jeśli jest inaczej to napisz, jaki masz modem ADSL i czy ma funkcję routera? A może w ogóle nie masz modemu ADSL tylko jesteś w sieci, czyli nie masz zewnętrznego IP? Jeśli masz neta z karty sieciowej to na routerze będziesz musiał przekierować na swój sieciowy adres IP kilka portów... Neo ma zmienny IP, więc polecam skorzystać z darmowej usługi www.no-ip.pl - wtedy łatwiej będzie dotrzeć na twój serwer a ja będę mógł dodać go na stronę.
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
Arkadikuss
Bełkotliwiec
Posty: 23
Rejestracja: 29 października 2006, 11:45
Lokalizacja: Malbork

Re: Nowy gracz

Post autor: Arkadikuss »

Czy mam zaznaczoną opcję Adverise Server - tego nie sprawdzałem, mam nadzieję że nie mam ;P

Nie mam Sieci, mam zewnętrzny IP.
Więcej odpowiem jak będę w domu [narazie buda] ;]
Niech ciemność będzie mą diecezją...
Noc mym ministerstwem...
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Nowy gracz

Post autor: Bandit »

OK, więc skoro masz modem Sagem Fast 800 podłączony przez port USB, który jest podobny do tego na obrazku poniżej to znaczy, że najprawdopodobniej masz jakiś soft, który blokuje połączenia z serwerem. Napisz, jakich używasz programów: antywirusa, firewalla itp. Czy używasz PeerGuardiana lub podobnego?
Obrazek
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
Arkadikuss
Bełkotliwiec
Posty: 23
Rejestracja: 29 października 2006, 11:45
Lokalizacja: Malbork

Re: Nowy gracz

Post autor: Arkadikuss »

tak, mam identyczny modem, jedyny antywir jaki mam to norton [ale stary juz] w dodatku wylaczony, firewalla - zadnego, z tego co wiem, no jeszcze ad-aware ale ten sie chyba nie liczy ;]
Niech ciemność będzie mą diecezją...
Noc mym ministerstwem...
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Nowy gracz

Post autor: Bandit »

Jeśli masz zainstalowany Service Pack 2 to masz wbudowanego firewalla w Windowsa i właśnie tam musisz sobie ustawić regułę żeby nie blokowało połączeń przychodzących i wychodzących dla Thievery.
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
Arkadikuss
Bełkotliwiec
Posty: 23
Rejestracja: 29 października 2006, 11:45
Lokalizacja: Malbork

Re: Nowy gracz

Post autor: Arkadikuss »

Okay to był problem jednak z firewallem, teraz już wszystko działa, Serwer stoi, pingi przy 8 graczach (aktywnych - tzn. grających) 90-140, na początku nie działał map vote, ale teraz dzięki pomocy Bandita wszystko działa pięknie, tak więc jeśli nie macie gdzie grać, bordys padnie, albo po prostu nie ma graczy - wbijajcie na Polish TUT Club - tam zawsze ktoś jest (chodźby sam ja :P ). Pozdro i zapraszam ;)
Niech ciemność będzie mą diecezją...
Noc mym ministerstwem...
Awatar użytkownika
Michal
Poganin
Posty: 729
Rejestracja: 02 listopada 2006, 13:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Nowy gracz

Post autor: Michal »

A ja też jestem nowym graczem! Nawet już 2 razy Bandita zabiłem :-D Jak poznam lepiej mapy to może nie bede tak odstawał od czołówki. Ale niestety w akademiku nie mam kompa i zostają mi tylko weekendy na ciupanie :cry: Aaaaa... i jest to mój pierwszy post na Thief Forum :P
Awatar użytkownika
Arkadikuss
Bełkotliwiec
Posty: 23
Rejestracja: 29 października 2006, 11:45
Lokalizacja: Malbork

Re: Nowy gracz

Post autor: Arkadikuss »

co do serwera - maap vote dziala [lecz potrzebuje testera] - serwer jest rejestrowany na stronie, najnowszy map pack wg, rany, tak więc tylko zapraszam do gry na serwerze TUT POLISH CLUB :) Enjoy :)



Pozdrawiam :)
Niech ciemność będzie mą diecezją...
Noc mym ministerstwem...
Odien
Bełkotliwiec
Posty: 7
Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 21:11
Lokalizacja: Katowice

Re: Nowy gracz

Post autor: Odien »

hmmm...jakiś czas temu sobie zainstalowałem to zaczołem grać i ew jak by się dało chciałbym się dołączyć do jakieś gdy gdzie będzie wiecej niż 1 gracz...narazie jako totalny NOB oczywiście ;)
Awatar użytkownika
Tabal
Akolita
Posty: 171
Rejestracja: 14 grudnia 2006, 14:24

Re: Nowy gracz

Post autor: Tabal »

Bandit, dopiero sciagam uteka i dopiero bede plaskał bo na tym kompie nie mam a jak cie znajde he?? :shock:
Hand of Glory Forever
Awatar użytkownika
Tabal
Akolita
Posty: 171
Rejestracja: 14 grudnia 2006, 14:24

Re: Nowy gracz

Post autor: Tabal »

Michal, spoooko nie ma co sie lamac single dalo nam kopa to w multi tez komus dojebiem
:evil:
Hand of Glory Forever
Awatar użytkownika
Arfal
Bełkotliwiec
Posty: 3
Rejestracja: 17 marca 2007, 08:15

Re: Nowy gracz

Post autor: Arfal »

Mam pytanie.
Mam wszystki czenści thiefa (kupiłem wczoraj) i od której można grać w neće.(Jeszcze nie sprawdzałem a narazie przechodze pierszą część)
Nie ważny jest cel, ważne jest wykonańe.
Awatar użytkownika
Vrael
Mechanista
Posty: 351
Rejestracja: 31 stycznia 2006, 15:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowy gracz

Post autor: Vrael »

Od żadnej. Trzeba sobie sprawić Unreal Tournament, potem Thievery(mod do UT "thiefujący" rozgrywkę) i dopiero możesz grać. Oczywiście mile widziane połączenie z internetem i patche. :)
- And...
- Remember to pickpocket the party guests?
Awatar użytkownika
Kurak
Mechanista
Posty: 359
Rejestracja: 10 marca 2007, 22:14
Lokalizacja: z Przyszłości
Kontakt:

Re: Nowy gracz

Post autor: Kurak »

witam wszystkich grających w TUT!
jako, że lubię Thiefa, a wczoraj ok. godziny 23 okazało się, że nie mam w co grać, postanowiłem wypróbować wreszcie TUT :) mam, oczywiście, nadzieję, że mnie wciągnie i na kilku partyjkach się nie skończy ;]
pytania mam dwa... gracie jeszcze w ogóle? ;] chciałbym dołączyć do jakiejś gry i poobserwować z pozycji spectator graczy już obeznanych z TUT, żeby potem samemu to wykorzystać. jeśli tak, to kiedy będzie jakaś partyjka?
Wymyśliłem sobie na to sposób: będę udawał głuchoniemego.
J. D. Salinger, "Buszujący w zbożu"
Awatar użytkownika
grim_reaper
Egzekutor
Posty: 1871
Rejestracja: 08 marca 2005, 22:31

Re: Nowy gracz

Post autor: grim_reaper »

http://bcgc.ovh.org/tutserverbrowser/index.html

Tu sprawdzaj czy ktoś gra i czy serwery stoją :) ( choć nie zawsze widać kto gra - wtedy odpal TUT i tam sprawdź serwery a najlepiej dodaj je do ulubionych :), wtedy nawet gdy znikną, to bez problemu je zobaczysz ) - najpierw zrób wszystko tak jak instruuje Bandit :).

Ludzie grają ostatnio praktycznie codziennie, naturalnie, że więcej w weekendy :).

Zapraszamy do gry i pamiętaj o zasadach zachowania się na serwerach ;).
"And then there's THIS asshole..."
Zobacz, w co jeszcze gram:
•••Mój profil na Steamie!•••
Awatar użytkownika
Kurak
Mechanista
Posty: 359
Rejestracja: 10 marca 2007, 22:14
Lokalizacja: z Przyszłości
Kontakt:

Re: Nowy gracz

Post autor: Kurak »

ech, już mam problemy :/
1. grim_reaper - na tej stronie FF pokazuje mi białe okienka i nie może znaleźć do nich wtyczek. da się coś z tym zrobić? :/
2. na stronie TUT napisane jest, że wymagany jest patch tylko do wersji 4.36, a Bandit podawał jeszcze link do 4.51B. czy jednak ten drugi też jest potrzebny?
3. pierwszy z plików z UT, podany przez Bandita, wymaga hasła. a przynajmniej taki komunikat mi wyświetla ZipGenius :/
Wymyśliłem sobie na to sposób: będę udawał głuchoniemego.
J. D. Salinger, "Buszujący w zbożu"
Awatar użytkownika
Przemek557
Kurszok
Posty: 551
Rejestracja: 29 października 2005, 12:00
Lokalizacja: Tychy

Re: Nowy gracz

Post autor: Przemek557 »

ad1
Kliknij w ten link i postępuj zgodnie z instrukcją zawartą w pliku.

ad2

Chyba tak

ad3

Wysyłam ci je na PW
Zagraj z nami w Thievery!
Thievery Server Browser
ODPOWIEDZ