Wasze szczury

Zatrzymaj się tutaj, jeśli w Sieci lubisz przemieniać się w Mistrza Złodziejskiego Fachu lub Strażnika Miejskich Kosztowności, a zatem jesteś zainteresowany rozgrywką wieloosobową, powiązaną na różne sposoby z Thiefem.

Moderatorzy: Bruce, Bandit

Awatar użytkownika
willy_poodle
Kurszok
Posty: 530
Rejestracja: 08 marca 2005, 19:51
Lokalizacja: Łódź

Wasze szczury

Post autor: willy_poodle »

Ciekawi mnie jakimi szczurami gracie w Thievery
Czy macie super hiper mega wypasione gryzonie marki Logitech albo Microsoft za 3 stówy czy najtańsze dwuprzyciskowe bez kółka za 5zł?

Ja do dzisiaj używałem A4Tech 2 kółka 3 przyciski (jeden w kółku) i jest to spoko mycha, ale drugie kółko działa tylko w MS Office więc się nie przydaje. Gry widzą oba jako to samo.
Chciałem się przesiąść na bezprzewodową, ale praktycznie zaczynają się od 70 a lepsze od 120 i mnie nie stać.
Mogłem kupić bezprzewodową z kulką za 25zł ale miałaby 3 przyciski i kółko (ewentualnie drugie - nieprzydatne), a to do grania trochę mało.
Najlepsza byłaby:
-bezprzewodowa i bez pada ładującego
-optyczna
-800 dpi lub więcej
-z kółkiem (akurat teraz już wszystkie mają)
-z dodatkowymi przyciskami oprócz 3 standardowych lub poprzecznie przechylanym kółkiem
Niestety nie mam 300zł ani nawet 120 na myszkę i musiałem iść na kompromis więc zrezygnowałem z bezprzewodowości i kupiłem
Apollo 5D AM-35
-optyczna
-800 dpi
-kółko
-5 przycisków
-USB
A dałem za nią 19,99 !! :)
Myślę, że było to dość rozsądne rozwiązanie

A Wy czym gracie i co ustawiacie pod dodatkowe przyciski?
Chyba najlepiej pod 2 dodatkowe ustawić Next/Previous Item
Next/Previous Weapon mam pod kółkiem
Może sprawdzę jak będzie odwrotnie (kółko na rzeczy, a przyciski na broń)

Jeszcze dwa pytanka
Czy to jest laser czy zwykła dioda, którą można spokojnie świecić se po oczach?
Gdzie można kupić duże (i tanie) podkładki? Najlepiej 4 razy takie jak normalna.
Awatar użytkownika
van_HellSing
Egzekutor
Posty: 1864
Rejestracja: 23 października 2003, 18:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Wasze szczury

Post autor: van_HellSing »

willow_ufgood pisze:Czy to jest laser czy zwykła dioda, którą można spokojnie świecić se po oczach?
To laser, na tym przecież opiera się cała technologia myszy optycznych.
Überm Sternenzelt richtet Gott, wie wir gerichtet
Awatar użytkownika
willy_poodle
Kurszok
Posty: 530
Rejestracja: 08 marca 2005, 19:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Wasze szczury

Post autor: willy_poodle »

van_HellSing pisze: To laser
W takim razie dlaczego na opakowaniach myszy nie ma ostrzeżeń przed świeceniem po oczach?
Awatar użytkownika
van_HellSing
Egzekutor
Posty: 1864
Rejestracja: 23 października 2003, 18:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Wasze szczury

Post autor: van_HellSing »

Ups, mój błąd. To jednak dioda LED. :oops:

http://computer.howstuffworks.com/question631.htm
Überm Sternenzelt richtet Gott, wie wir gerichtet
Awatar użytkownika
grim_reaper
Egzekutor
Posty: 1871
Rejestracja: 08 marca 2005, 22:31

Re: Wasze szczury

Post autor: grim_reaper »

willow_ufgood pisze:Gdzie można kupić duże (i tanie) podkładki? Najlepiej 4 razy takie jak normalna.
Hehe aż taki masz rozrzut :lol: ? Ja jeżdżę po kartce, po cokolwiek grubszego by się nie nadało :( (czy może są tak cienkie podkładki ? :P: )

A to mój gryzoń :P: http://www.telefoncity.gr/ViewShopProduct.aspx?Id=35886 - poczytać będzie ciężko bo nigdzie nie mogłam znaleźć zdjęcia tylko tu ::D aha scroll się pali na niebiesko - ten bajer jest denerwujący, bo nie wyłącza się razem z kompem :evil: , i nie da się tego obejść. Ale na mychę nie narzekam, sprawuje się dobrze.
"And then there's THIS asshole..."
Zobacz, w co jeszcze gram:
•••Mój profil na Steamie!•••
Awatar użytkownika
willy_poodle
Kurszok
Posty: 530
Rejestracja: 08 marca 2005, 19:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Wasze szczury

Post autor: willy_poodle »

Zdaje się, że te z najwyższej półki mają laser jak Logitech MX1000
Intrak
Paser
Posty: 227
Rejestracja: 10 maja 2005, 16:28

Re: Wasze szczury

Post autor: Intrak »

http://www.megabajt.com.pl/produkt/A4TMYS04803

Popatrzcie jakiego gryzonia ja mam. Niewiem według mnie jest dobry.
A co do podkladki , moja podkładką jest blat biurka :-)

A własnie co do ceny teraz to wygląda tak
Awatar użytkownika
willy_poodle
Kurszok
Posty: 530
Rejestracja: 08 marca 2005, 19:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Wasze szczury

Post autor: willy_poodle »

grim_reaper pisze:Ja jeżdżę po kartce
A nie przesuwa Ci się razem z mychą?
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Wasze szczury

Post autor: marek »

A4TechOpto013: http://www.megabajt.com.pl/produkt/A4TMYS06402
jestem z niej zadowolony, tylko czasem się kabel haczy o płyty na biurku :wink: generalnie jest dobra, tylko na podkładce o niejednolitej barwie miewa przeskoki
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
grim_reaper
Egzekutor
Posty: 1871
Rejestracja: 08 marca 2005, 22:31

Re: Wasze szczury

Post autor: grim_reaper »

willow_ufgood pisze:
grim_reaper pisze:Ja jeżdżę po kartce
A nie przesuwa Ci się razem z mychą?
Nie, bo przytrzasnęłam ją klawiaturą :lol: :P:
"And then there's THIS asshole..."
Zobacz, w co jeszcze gram:
•••Mój profil na Steamie!•••
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Wasze szczury

Post autor: Bandit »

Pozwolicie, że się trochę pośmieję z tego wyżej :roll: buhahahaha :-) no dobra a teraz coś o moim szczurku. Ja mam A4-Tech'a Presto 321. W 2003 roku kosztowało to coś około 20 złotych i przez ten cały czas używania zdążyłem uszkodzić kabel, który musiałem przeciąć nożyczkami i polutować wszystkie (chyba było ich z 8) kabelki. Można powiedzieć, że jest to szczurek po przejściach. :wink: Jest wyposażony w aż 5 dodatkowych przycisków dwa z lewego boku pod kciukiem. Kiedyś, gdy miałem na dysku win98 używałem jednego z nich do podskoku. Niestety w xpeku już nie działają niezależnie od wersji sterowników i tego czy je w ogóle instaluje (w 98 nie instalowałem). Następne trzy "przyciski" to 2 rolki, z czego jedna bardziej oddalona jest przyciskowa i teraz właśnie jej używam do podskoku, co jest do bani, bo nie można przecież jednocześnie podskakiwać i strzelać - brakuje palców. Gryzoń za tyle złociszy jest oczywiście na ogonku jeździ na kulce i ma złącze ps/2. Także nie mam podkładki i też chciałbym mieć tak zajebiście wielką żeby nie trzeba było, co chwile jej poprawiać nawet czasem sobie myślę, że dla komfortu gry byłbym w stanie przykleić taką podkładkę na stałe. :)
Myszki kulkowe mają jeden poważny minus - trzeba je czyścić :? Ja nie bawię się w chirurga przez otwór na kulkę i za każdym razem rozkręcam gryzonia, gdy mam go czyścić. BTW mój blat biurka wygląda teraz fatalnie, ale jest za to idealnie gładki. :-)
No a teraz powiem, z czego tak się śmiałem. :wink: Po kolei:
- do grania nie kupuje się myszki bezprzewodowej, bo fale radiowe są zbyt wolne a reszty można się domyślić. :wink:
- najlepiej kupić myszkę na USB, bo ten port ma coś, co poprawia coś tam. Wiem, że jest lepszy od ps/2 :wink:
- no tak laser to laser a dioda to dioda nie trzeba być chyba specjalistą żeby wiedzieć jak wygląda skupione światło, czyli laser a jak zwykła dioda, którą każdy ma na obudowie PeCeta hehehe :-) - nieraz lepiej się nie odzywać, jeśli tylko wydaje się że coś się wie. Forum to nie wyścig. :wink:
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Wasze szczury

Post autor: marek »

Bandit pisze:- najlepiej kupić myszkę na USB, bo ten port ma coś, co poprawia coś tam. Wiem, że jest lepszy od ps/2
a klawiatura, drukarka, skaner, modem i jakieś urządzenie peryferyjne trzeba do czegoś podłączyć :wink:
Bandit pisze:podskakiwać i strzelać - brakuje palców.
proponuję drugą ręką :wink:
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Wasze szczury

Post autor: Bandit »

Marek pisze:a klawiatura, drukarka, skaner, modem i jakieś urządzenie peryferyjne trzeba do czegoś podłączyć.
Żartujesz sobie czy nie wiesz nic na temat specyfikacji portu USB? :wink: Ja mam pod USB tylko modem. :wink:
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Wasze szczury

Post autor: marek »

Bandit pisze:Żartujesz sobie czy nie wiesz nic na temat specyfikacji portu USB?
wiem o nim to, że teraz wszystko robią pod usb :roll: absolutnie wszystko, a ilości posrtów usb w kompach od paru lat nie powiększają :roll: a jakoś nie chcę odłączać czegoś bo chcę zgrać coś z pendrive albo czegoś takiego, bo albo odłączę modem(a coś się ściąga) albo mysz albo klawiaturę, a jeden port w kompie mam źle podłączony i mi nie działa a nie chce mi się tego poprawiać :wink:
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Wasze szczury

Post autor: Bandit »

No tak, ale jeden port nie równa się jednemu urządzeniu tzn. że jeśli urządzenie, które podłączysz pod USB może mieć port USB, do którego można podłączyć kolejne i tak w kółko a ja USB mam nawet w monitorze. :wink:
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
Azaqi
Skryba
Posty: 278
Rejestracja: 21 marca 2005, 00:05
Lokalizacja: mam to ukraść ?

Re: Wasze szczury

Post autor: Azaqi »

Ja swojego szczura mam od kilku lat i już mogłem mieć inne (np. całkiem fajną mysz optyczną, którą dostałem wraz z zakupem nowego kompa, a którą otrzymała w prezencie ode mnie moja siostra), ale moja łapka jest za bardzo do niego przyzwyczajona. Poza tym oprócz standardowej klikającej rolki ma dwa dodatkowe przyciski bardzo wygodnie umieszczone po jego bokach do których podbindowałem funkcje klawisza 'backspace' i minimalizowania okien. Bardzo przydatne funkcje w poruszaniu się po windzie :) .
Obrazek
Awatar użytkownika
Agnar
Szaman
Posty: 1003
Rejestracja: 02 maja 2005, 14:05
Lokalizacja: Piła

Re: Wasze szczury

Post autor: Agnar »

MX 500... oto moj szczur ktory wiernie sluzy u moim boku :-)
Brudna robota, ale czysty zysk!
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2564
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Wasze szczury

Post autor: Leming »

Ja mam "touchpada" <laptop>, ale cięzko się na tym grało w Totala, Unreala i oczywiście Thievery, więc chcąc niechcąc musiałem kupić myszkę. Mam jakiegoś "noname" (nic nie pisze na niej), optyczną i na USB.
P.S. ......Postala2 (na hardzie) oraz Painkilera przeszłem bez myszki (na touchpadzie właśnie). Grało się trudno, ale jakie emocje ;p
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Łucznik
Arcykapłan
Posty: 1305
Rejestracja: 21 października 2006, 19:15

Re: Wasze szczury

Post autor: Łucznik »

ja mam mysz usb ale podłączam do ps/2 przez przejściówke jest Made in China :rad (a jakże by inaczej) a służy mi dobrze

EDIT:aha żeb ktoś nie myślał że tylko przejściówka jest MADE IN CHINA myszka też
Łucznik
Arcykapłan
Posty: 1305
Rejestracja: 21 października 2006, 19:15

Re: Wasze szczury

Post autor: Łucznik »

marek pisze:a klawiatura, drukarka, skaner, modem i jakieś urządzenie peryferyjne trzeba do czegoś podłączyć
http://www.megabajt.com.pl/Catalogue.as ... roupID=107
proponuje do tego czwórnik usb :-D podłanczasz do portu i możesz do niego podłączyć np. mysz,klawiatóre,skaner,drukarkę a do drugiego portu przy komputerze bez czwórnika modem i już
musze sobie takie cudo sprawić
Ostatnio zmieniony 28 grudnia 2006, 16:21 przez Łucznik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Wasze szczury

Post autor: marek »

kiedy pisałem tamtego posta nie miałem HUBa, teraz mam - niestety ani mysz z kalwiaturą ani modem nie chcą działać poprawnie na nim (przerywa), ale ze skanerem, pendrivami i aparatem nie ma juz problemu.

I tak uważam, że nie ma sensu myszy na USB - chyba, że to jakaś super mycha skanująca powierznię 2000 razy na sekundę i przez to potrzebująca połączenia USB, ale dla myszy 800 to PS2 wystarczy w zupełności.
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
Azaqi
Skryba
Posty: 278
Rejestracja: 21 marca 2005, 00:05
Lokalizacja: mam to ukraść ?

Re: Wasze szczury

Post autor: Azaqi »

Od wakacji mam nowego gryzonia wiec sie nim pochwalę
http://www.benchmark.pl/r.php?file=http ... MX518.html
Różnica między standardowa myszą, taką przeznaczoną dla graczy jest bardzo duża. Wszystkim którzy lubią grac po sieci w gry w których liczy się szybkość i precyzja szczerze polecam.
Obrazek
Łucznik
Arcykapłan
Posty: 1305
Rejestracja: 21 października 2006, 19:15

Re: Wasze szczury

Post autor: Łucznik »

Mam takie pytanko(nawet kilka)odnośnie dodatkowych przycisków(tych 2 pod kciukiem):
-czy one nie działają w grach np.thievery(mi nie działają)
-czy można w windows jakieś funkcje na nie ustawić(bo w systemie mi działają)
Awatar użytkownika
willy_poodle
Kurszok
Posty: 530
Rejestracja: 08 marca 2005, 19:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Wasze szczury

Post autor: willy_poodle »

Łucznik pisze:Mam takie pytanko(nawet kilka)odnośnie dodatkowych przycisków(tych 2 pod kciukiem):
-czy one nie działają w grach np.thievery(mi nie działają)
-czy można w windows jakieś funkcje na nie ustawić(bo w systemie mi działają)
Niektóre sterowniki myszy pozwalają na przypisanie tym przyciskom jakichś przycisków z klawiatury i wtedy w grze ustawiasz te z klawiatury i działa.
Jeżeli sterowniki od twojej myszy nie mają takiej opcji, to zainstaluj sobie od innej o takiej samej liczbie przycisków, rolek itd. Ja tak zrobiłem i jest OK.
Łucznik
Arcykapłan
Posty: 1305
Rejestracja: 21 października 2006, 19:15

Re: Wasze szczury

Post autor: Łucznik »

Mi domyślnie było przypisane pod górny dod. przycisk wstecz (w przeglądarce internetu)
a pod dolnu dod. przycisk przejście do następnego nowszego tematu na forum(też w przeglądarce)
gdzie są te opje do przypisywania tych klawiszy z klawiatury?
ODPOWIEDZ