Nowa T2 FM: Shadows of Eidolon

Wpadnij tutaj, jeśli chcesz zapoznać się z istotnymi wiadomościami, podyskutować o najnowszych doniesieniach ze świata Thiefa oraz opatrzyć zjadliwym lub miłym komentarzem poszczególne informacje.
ODPOWIEDZ

Jak oceniasz misję ?

Granie w tę misję jest bliskie doświadczeniu mistycznemu! Coś niesamowitego !
0
Brak głosów
Misja dorównująca oryginalnym poziomom. Bardzo dobra!
5
29%
Misja dosyć dobra, ale nie wszystkim może przypaść do gustu.
4
24%
Misja przyzwoita, ale niczym nie zaskakuje. Przeciętniak.
0
Brak głosów
Na bezrybiu ryba rak. Możecie w to zagrać, jeśli się naprawdę bardzo nudzicie.
3
18%
Szkoda czasu na ściąganie takich śmieci. Trzymajcie się od tej misji z daleka!
5
29%
 
Liczba głosów: 17

Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Nowa T2 FM: Shadows of Eidolon

Post autor: Jacek »

Tytuł: Shadows of Eidolon
Autor: James West (MasterThief3)
Typ: T2
Rozmiar: 9,96 MB
Data wydania: 06.06.2007
Język: angielski
Do pobrania: http://www.southquarter.com/fms/data/SoEV1.zip
http://rapidshare.com/files/35582418/SoEV1.zip.html

Dopiero zacząłem ale już mogę polecić! Wciąga od początku!
Awatar użytkownika
Kapitan Smith
Poganin
Posty: 750
Rejestracja: 21 października 2006, 12:31
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Nowa T2 FM: Shadows of Eidolon

Post autor: Kapitan Smith »

Świetna misja. Dosyć krótka, ale nadrabia klimatem. Polecam!
Awatar użytkownika
Michal
Poganin
Posty: 729
Rejestracja: 02 listopada 2006, 13:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Nowa T2 FM: Shadows of Eidolon

Post autor: Michal »

W skali szkolnej dałbym 4. Podobał mi się motyw z tym hauntem, któremu trzeba było ukraść klucz do skrzynki z holy waterami. Stresik był jak mnie gonił i sapał za plecami.
Awatar użytkownika
Spidey
Poganin
Posty: 727
Rejestracja: 18 marca 2009, 14:17

Re: Nowa T2 FM: Shadows of Eidolon

Post autor: Spidey »

Świetna misja z dość nowatorskimi rozwiązaniami i nawiązaniem do Penumbry. Nareszcie flara stała się potrzebna. Niestety wystarczy 45 minut żeby ukończyć misję (w dość wolnym tempie i badając pobieżnie każde pomieszczenie).

Grafika: 6/10
Dźwięk: 8/10
Klimat: 10/10
Fabuła: 8/10
Ostatnio zmieniony 05 kwietnia 2010, 19:24 przez Spidey, łącznie zmieniany 1 raz.
PROMETEUSZ
Skryba
Posty: 317
Rejestracja: 02 grudnia 2004, 22:40
Lokalizacja: WROCLAW

Re: Nowa T2 FM: Shadows of Eidolon

Post autor: PROMETEUSZ »

Żaden stych linkó do tej misjii nie działa moglibyscie cos z tym zrobic
Awatar użytkownika
Zaratul
Młotodzierżca
Posty: 892
Rejestracja: 13 stycznia 2008, 21:42
Lokalizacja: Poznań

Re: Nowa T2 FM: Shadows of Eidolon

Post autor: Zaratul »

PROMETEUSZ pisze:Żaden stych linkó do tej misjii nie działa moglibyscie cos z tym zrobic
http://thiefmissions.com/info.cgi?m=ShadowsOfEidolon#m

Google nie gryzie.Pamiętaj. :)
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2565
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Nowa T2 FM: Shadows of Eidolon

Post autor: Leming »

Zaratul pisze:Google nie gryzie.Pamiętaj.
Nie wiem jak Ty, ale ja gdy mam "złodziejski" problem, to zawsze wolę się zapytać ludzi z zaprzyjaźnionego forum (którzy zazwyczaj wiedzą lepiej, bo są na bieżąco) niż szukać przez wyszukiwarkę. Bo wcale bym się nie zdziwił, gdyby Google w wynikach wyszukiwania podało... dokładnie ten temat tego forum, w którym to temacie linki do fanmisji by oczywiście nie działały. ;)
Awatar użytkownika
Zaratul
Młotodzierżca
Posty: 892
Rejestracja: 13 stycznia 2008, 21:42
Lokalizacja: Poznań

Re: Nowa T2 FM: Shadows of Eidolon

Post autor: Zaratul »

Leming pisze:
Zaratul pisze:Google nie gryzie.Pamiętaj.
Nie wiem jak Ty, ale ja gdy mam "złodziejski" problem, to zawsze wolę się zapytać ludzi z zaprzyjaźnionego forum (którzy zazwyczaj wiedzą lepiej, bo są na bieżąco) niż szukać przez wyszukiwarkę. Bo wcale bym się nie zdziwił, gdyby Google w wynikach wyszukiwania podało... dokładnie ten temat tego forum, w którym to temacie linki do fanmisji by oczywiście nie działały. ;)
Nie no spoko.Tylko ja tak mam że po prostu pierwsze co robię jak czegoś nie wiem to najpierw szukam w google a dopiero potem pytam się ludzi. :)
Awatar użytkownika
Spidey
Poganin
Posty: 727
Rejestracja: 18 marca 2009, 14:17

Re: Nowa T2 FM: Shadows of Eidolon

Post autor: Spidey »

A co do FMki - nie dałem rady otworzyć tych dwóch par drzwi znajdujących się obok ciemnego pokoju z mnóstwem kości na podłodze (tam, gdzie pojawia się haunt zaraz po przeczytaniu pamiętnika ofiary). Komuś się udało?

Sorry, że w tym temacie, ale nie opłaca się stwarzać nowego - misja jest malutka. :zdz
Awatar użytkownika
Zaratul
Młotodzierżca
Posty: 892
Rejestracja: 13 stycznia 2008, 21:42
Lokalizacja: Poznań

Re: Nowa T2 FM: Shadows of Eidolon

Post autor: Zaratul »

Spidey pisze:Komuś się udało?
Nikomu się nie udało....i nie uda ponieważ tych drzwi nie da się otworzyć.To po prostu taki bajer. :)

Btw Spidey,mówisz że Cię przestraszył Haunt przy wyjściu z pomiaszczenia a jak tam było ze statuą która znikła? Według mnie to był najmocniejszy punkt tej FMki. :)
Awatar użytkownika
dario
Arcykapłan
Posty: 1412
Rejestracja: 08 lutego 2007, 09:15
Lokalizacja: Tychy

Re: Nowa T2 FM: Shadows of Eidolon

Post autor: dario »

Zobaczmy co tam pan Zaratul nam poleca ;) Oceny są dość wysokie, zaraz sprawdzimy czy adekwatne do samej misji :P
Awatar użytkownika
Pablito
Kurszok
Posty: 509
Rejestracja: 15 lutego 2004, 20:40
Lokalizacja: Z tamtąd

Re: Nowa T2 FM: Shadows of Eidolon

Post autor: Pablito »

należy też nadmienić że ta FMka była przygotowywana na horror contest - i niechybnie wygrała by gdyby autor nie spóźnił się z jej ukończeniem o bodaj parę dni ;) - a znikająca statuato naprawdę mocny moment aż człowiek odczuwał że coś złego gdzieś się tam czai w pobliżu.
Awatar użytkownika
dario
Arcykapłan
Posty: 1412
Rejestracja: 08 lutego 2007, 09:15
Lokalizacja: Tychy

Re: Nowa T2 FM: Shadows of Eidolon

Post autor: dario »

Ukończyłem. Nie ma się czym zachwycać, bynajmniej taka jest moja ocena. Czy klimat straszny? W pewnym stopniu tak, ale można było lepiej wykorzystać nie które motywy, dodać efekt dźwiękowy w momencie np. zniknięcia statuły czy pojawienia się haunta.
Awatar użytkownika
Zaratul
Młotodzierżca
Posty: 892
Rejestracja: 13 stycznia 2008, 21:42
Lokalizacja: Poznań

Re: Nowa T2 FM: Shadows of Eidolon

Post autor: Zaratul »

darioSS pisze:dodać efekt dźwiękowy
Hmmm....no właśnie IMHO te sceny są lepsze bez efektów dźwiękowych.Gdyby były jakieś dźwięki byłoby bardzo sztampowo.No i wiesz....czasami cisza jest najlepszym dźwiękiem jak to mówił pan Akira Yamaoka. :)
Awatar użytkownika
Spidey
Poganin
Posty: 727
Rejestracja: 18 marca 2009, 14:17

Re: Nowa T2 FM: Shadows of Eidolon

Post autor: Spidey »

Zaratul pisze:Btw Spidey,mówisz że Cię przestraszył Haunt przy wyjściu z pomiaszczenia a jak tam było ze statuą która znikła? Według mnie to był najmocniejszy punkt tej FMki. :)
Od momentu kiedy Garcio skomentował, że nie lubi posągów, byłem przygotowany na jakieś wydarzenie (myślałem, że będzie stała obrócona o kąt albo coś w tym stylu). Zwolniłem potem na chwilę kroku :prz zastanawiając się, gdzie się pojawi, a tu nic. :zdg

Kurde, to jest materiał na świetną misję. Czemu to jest takie krótkie i liniowe? :suc
Awatar użytkownika
dario
Arcykapłan
Posty: 1412
Rejestracja: 08 lutego 2007, 09:15
Lokalizacja: Tychy

Re: Nowa T2 FM: Shadows of Eidolon

Post autor: dario »

Zaratul pisze:Hmmm....no właśnie IMHO te sceny są (...)..czasami cisza jest najlepszym dźwiękiem jak to mówił pan Akira Yamaoka. :)
Sztampowo czy nie misja nawet mnie nie ruszyła. A co do Akiry to nie znam gościa :kwd .
Spidey pisze:Czemu to jest takie krótkie i liniowe? :suc
Dlatego, że zostało stworzone na potrzeby Masters of Horror Contest i z reguły misje są robione na szybko bo termin oddania prac goni. Ta misja faktycznie nie wypaliła chociaż pomysł był nie zły, a skoro autor wiedział, że nie zdąży mógł konkurs olać i dopracować ją lepiej. Tak czy siak skoro już jesteśmy przy tym temacie proponuje abyśmy zobaczyli jak wypadły oficjalne 4 misje z Masters of Horror Contest
Awatar użytkownika
Kurhhan
Kurszok
Posty: 541
Rejestracja: 20 czerwca 2012, 12:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowa T2 FM: Shadows of Eidolon

Post autor: Kurhhan »

Plusy :

- "Pałka" przekształcona we flarę.
- Mrok, niepewność, dwa ciekawe "straszaki"

Minusy :

- Oprawa
- Liniowość
- Budowa planszy ( proste korytarze )
- Wystrój wnętrz
- Bardzo krótka
- Niewykorzystany potencjał

2/6

Tak czy siak polecam zagrać, ponieważ grało się nawet przyjemnie. Nie da rady jednak wyżej ocenić na dziś, na tle wspaniałych innych "miniaturek".
ODPOWIEDZ