Zaloguj | Zarejestruj

Autor Wiadomość
PostNapisane: 22 maja 2018 11:26 
Arcykapłan

Cześć,

po dwóch latach sporadycznej pracy po godzinach, w okolicach dwudziestej rocznicy Thief: The Dark Project, oraz kilka dni przed zlotem Polskiego Forum ;) z dumą pragnę zaprezentować mój własny portal poświęcony fanmisjom:

https://www.thiefguild.com/

Ufam, że umieszczenie tu informacji o nowej stronie jest zgodne z regulaminem i nie spowoduje, że zaliczę bana :) Chciałbym zachęcić osoby, które podzielają mój wieloletni entuzjazm do fanmisji i dysponują czasem, jaki mogłyby przeznaczyć na przyczynienie się do jeszcze lepszego przechowywania informacji o fanmisjach. Polskie Forum jest pierwszym miejscem, na którym pojawia się informacja o stronie (pomijając mojego martwego bloga o fanmisjach ;) - tak, nowa strona jest oczywistą kontynuacją tego co było wcześniej). Mam nadzieję, że moderatorzy będą przychylni i podzelą moje spojrzenie na sprawę - to właśnie tu mogę znaleźć osoby, z którymi będzie można wspólnie wycisnąć maksimum potencjału. Można przenieść wątek do innego działu, jeśli uznacie to za stosowne.

Rejestracja jest obecnie zamknięta i prawdopodobnie otworzę ją po odbyciu się zlotu Forum. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu przez przycisk e-mail lub PW, jak również zapraszam do spotkania się osobiście niebawem :)

Poniżej wklejam dla wygody tekst powitalny, dostępny również na stronie aktualności w dwóch językach: polskim, angielskim.

Aktualności: https://www.thiefguild.com/news/

Strona ThiefGuild.com jest dwujęzyczna i będzie celować w globalną społeczność fanowską Thiefa.

Linki do umarłego bloga "Thieved" proszę podmienić na nowy portal.

Cytuj:
Chcemy sprawić, aby informacja o fanmisjach była bardziej dostępna i przejrzysta. Pragniemy to zrobić w taki sposób, żeby zarówno surowe dane jak i wrażenia graczy mogły być przechowywane i udostępniane w bazie danych, tworzonej przez społeczność fanowską.

Mija już 20 lat istnienia silnej i aktywnej społeczności graczy tytułów z serii Thief. W tym czasie, pokazaliśmy że chcemy więcej i więcej kultowej, ikonicznej rozgrywki znanej z gry o pozostawaniu w cieniu. Oprócz tego, pokazaliśmy, że potrafimy poruszać się w znanym nam uniwersum i poszerzać je o niezbadane dotąd horyzonty. Nieważne czy mówimy o fanmisjach do oryginalnej serii Thief, czy o utworzonej całkowicie przez fanów, niezależnej grze inspirowanej Thiefem: The Dark Mod - społeczność moderska stworzyła ogromną ilość wysokiej jakości grywalnego materiału ... i wcale nie zapowiada się na żadne zmiany w tej kwestii.

Patrząc na to, co już mamy oraz myśląc o tym, co może nadejść, dajemy wam ThiefGuild.com i dokładamy wszelkich starań, aby zorganizować istniejące zasoby oraz pomóc przyszłym zasobom stać się jeszcze bardziej zorganizowanym. Naszą społecznościową misją jest pomoc innym w dotarciu do informacji o fanmisjach w przystępny i wygodny sposób. A misja nasza ma kilka celów.

Pierwszym z nich jest zapewnienie podstawowego katalogu wszystkich dotychczas wydanych fanmisji. Ufamy, że możemy osiągnąć to z waszą pomocą, udostępniając wam system przypominający strony typu wiki, gdzie możemy wspólnie budować naszą bazę danych i razem dbać o jakość jej treści. Mając na uwadze zróżnicowane gusta graczy, organizujemy fanmisje w gatunki oraz dajemy wam możliwość oceny i recenzji fanmisji, tak aby inni gracze mogli jeszcze szybciej znaleźć najbardziej interesujące ich pozycje.

Lecz to tylko początek bardzo długiej edu... Cóż, mamy wiele pomysłów i nie możemy się doczekać, aby wcielić je w życie najszybciej jak to tylko możliwe! Jednakże, do wszystkiego będziemy dochodzić krok po kroku, mając gdzieś z tyłu głowy odległe cele oraz pamiętając o tym, że zwrot akcji też czasem jest możliwy. Wiemy, że to jest tak jak na obrazku załączonym do tego artykułu - jest to początek nowej, zwykłej misji, lecz kto wie jak rozwinie się dalsza część fabuły po ukończeniu pierwszych celów? Ufamy jednak, że razem jesteśmy w stanie zdobyć pokaźną sumkę łupów.

Zwracamy uwagę na to, żeby nie doszukiwać się większych związków między Thief Guild a jedną z oryginalnych misji Thieves Guild, którą możecie znaleźć w dodatku do pierwszej części gry: Thief Gold. Nasza gildia skupia się tylko na jednym złodzieju - na tym, w którego każdy z nas zmienia się, kiedy tylko rozpoczynamy nową misję.

Konrad

Ostatnio edytowano 23 maja 2018 12:03 przez Marzec, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 22 maja 2018 20:05 
Złodziej

O! Widzę projekt życia! :)

Strona wygląda dobrze - przyjemnie, bym rzekł. Choć wiadomo - trzeba wypełnić treścią, żeby ludzie sięgali do niej zamiast do innych podobnych portali.

Podoba mi się wyszukiwanie po tagach. I możliwość prowadzenia dyskusji.

Ile masz w sumie FM'ek już w bazie?
(o, widzę, że jest nawet moja, choć bez opisu jeszcze.)

Jeśli miałbym wskazać na coś, czego mi brakuje, to screenshoty. Wygląda, jakbyś zaprojektował to z myślą tylko o 1 zrzucie na misję.

Ogólnie dobra robota!

Tekstury i obiekty dla dromedowców.

PostNapisane: 23 maja 2018 08:23 
Arcykapłan

Dzięki za miłe słowa, Juliusz.

Czy ja wiem czy to projekt życia :) jeśli tak, to miejmy nadzieję, że jeden z kilku :)

Odpowiadając na Twoje pytanie, nie chce się wierzyć, ale wszystkich fanmisji jest niemal 1,5 tys. Pozostaje kwestia fanmisji, które są częścią kampanii i trzeba by je połączyć w jedną całość.

Tak, na razie jest jeden zrzut na misję. Pierwotnie miało to spełniać rolę czegoś w rodzaju "okładki". O galerii zrzutów per misja będziemy myśleć.

PostNapisane: 23 maja 2018 13:00 
Złodziej

Gratuluję :) Stronka wygląda bardzo stylowo, a jednocześnie ma wygodny, nowoczesny layout, który pomaga w wyszukaniu potrzebnych informacji/fanmisji. Dobra robota :oki

PostNapisane: 23 maja 2018 14:15 
Arcykapłan

Dzięki Niv :) "Gratulacje" mogą się należeć, ale za powrót z kosmosu na Ziemię... Mianowicie, gdybym nie podjął pewnych drastycznych decyzji, to pewnie jeszcze tak kilka lat poczekalibyśmy z otworzeniem stronki :shock: No ale nie ukrywam, że pewne okoliczności zewnętrzne też pomogły w realizacji sprawy :)

Z innej beczki, może kiedyś również i Twoja FMka zagości na łamach strony? ;) (Pytanie było oczywiste, musiałem :) )

PostNapisane: 02 cze 2018 20:52 
Arcykapłan

Dla wygody dodałem wczoraj możliwość subskrybcji newsów i najnowszych wydań fanmisji (osobno) za pomocą ATOM i RSS :) W dzisiejszej notce krótko o naszym skromnym spotkaniu w W-wie :)

PostNapisane: 24 wrz 2018 19:05 
Arcykapłan

Zapraszam na stronę do zapoznania się z nowym ficzerem - robotami. W miarę upływu czasu, problemy z brakiem linków pobierania fanmisji powinny się rozwiązać :)

PostNapisane: 12 paź 2018 19:12 
Garrett

Jak coś od teraz do każdego wątku o nowej fanmisji dodaję link do Thief Guild ;)

PostNapisane: 15 paź 2018 11:17 
Arcykapłan

Dzięki wielkie :) Myślę, że część wizyt na polskim forum ogranicza się do aktualności z fanmisji. Dzięki podlinkowaniom, więcej osób będzie mogło dowiedzieć się o stronie :)

PostNapisane: 17 lis 2018 15:44 
Arcykapłan

W dniu wczorajszym rejestracja na portalu została oficjalnie otwarta.

Zainteresowanych zapraszam do dołączenia do grona członków gildii - zarówno te osoby, które chciałyby pomóc w prowadzeniu bazy danych, jak i zwykłych userów, których interesuje ocenienie kilku misji.

Zapraszam do zapoznania się z notką:
https://www.thiefguild.com/news/1/7252/ ... uz-otwarta

Rejestracja konta:
https://www.thiefguild.com/register/

Za współpracę w utworzeniu galerii avatarów pragnę podziękować wszystkim artystom. Brawa za ich rewelacyjne fanarty. Specjalne owacje dla jednego z forumowiczów - DoctorGurgul, bardzo dobra, pogańska robota!

Mam nadzieję, że galeria odzwierciedla wysoki poziom artystycznej społeczności Thiefa, jak również będzie zalążkiem czegoś większego w przyszłości. Co to będzie? To wy macie prawo zadecydować, w którą stronę uda się portal, stając się jego użytkownikami.

Strona jest dostępna w języku angielskim i polskim, choć w kwestii tego drugiego brakuje jeszcze kilku tekstów.

Ostatnio edytowano 18 lis 2018 15:16 przez Marzec, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 18 lis 2018 13:22 
Garrett

Urra! Urra! Urra! :sword:

PostNapisane: 23 lis 2018 23:22 
Złodziej

Gratuluję progresu w Twoim projekcie!
Mam nadzieję, że z czasem strona nabierze rozpędu i wypełni się dodatkową treścią. (komentarze/recenzje i galeria screen'ów). Ew. linki do takowych na TTLG, a screeny to na darkfatu.org.

Pytanko - czy zamierzasz połączyć jakoś zarejestrowanych użytkowników z autorami misji? I jeśli tak, to czy trzeba mieć tego samego username'a?

PostNapisane: 24 lis 2018 00:12 
Arcykapłan

Dziur w treści jest stanowczo za dużo, ale części nie da się inaczej uzupełnić niż ręcznie:
- zrzuty
- kategorie (gatunki)
- zespół twórców i briefing z readme

To co automatycznie można uzupełnić, mechaniczne roboty chodzą i skanują dzięki zaawansowanej technologii ojca Karrasa ;)

Średnio co kilka dni robot uzupełnia download linki dla misji z jednego roku. Jak dobrze pójdzie, w miesiąc lub dwa uda się uzupełnić wszystkie odnośniki.

Komentarze są już funkcjonalne, jednak przyznaję że wystawianie recek to nie mniej istotna funkcja, która powinna być w pewnym sensie oddzielona lub częściowo oddzielona od komentarzy.

Co do screenów z darkfate'u... Na razie wrzucam po jednym screenie na nowo wydaną misję. W przyszłości będę musiał rozpracować koncepcję galerii zarządzanych zarówno przez autorów jak i samych graczy.

I tu zmierzam do odpowiedzi na Twoje ostatnie pytanie ;) Otóż właśnie pracuję nad pilotażową funkcją, gdzie twórcy będą mogli zarządzać własnymi stronami swoich fanmisji. Z tego też powodu pojawiło się już coś takiego jak "oficjalne konto twórcy" - szukaj glifów na dole strony głównej gdzie są userzy ;)

Twoje konto można potwierdzić w dowolny sposób:
- najprostszy: założyć konto z adresem e-mail takim jak readme twoich fanmisji
- napisać PM do mnie na TTLG lub PL forum z prośbą o powiązanie konta

Na tą chwilę, kiedy nie ma jeszcze zrobionego zarządzania fanmisjami, jedyne czym możesz się cieszyć z oficjalnego konta to ładny glif obok username ;) oraz swego rodzaju reklama fanmisji poprzez klikadło do twoich fanmisji na twoim profilu.

Zapraszam do zakładania takiego czy innego konta - każde konto motywuje mnie do pisania nowych linijek kodu :D

Edit: Do konta twórcy nie trzeba mieć tego samego username. Warto pomyśleć o użyciu tego samego pseudo co w readme wydanych fanmisji, bo przecież tak gracze będą rozpoznawać twórcę.

PostNapisane: 24 lis 2018 17:22 
Złodziej

Juliusz napisał(a):
To co automatycznie można uzupełnić, mechaniczne roboty chodzą i skanują dzięki zaawansowanej technologii ojca Karrasa ;)

No, nieźle! Czy to ma coś wspólnego z włamywaniem się, czy tak się dzisiaj praktykuje pozyskiwanie danych? :)

Juliusz napisał(a):
Edit: Do konta twórcy nie trzeba mieć tego samego username. Warto pomyśleć o użyciu tego samego pseudo co w readme wydanych fanmisji, bo przecież tak gracze będą rozpoznawać twórcę.

Dzięki za odpowiedź. Założyłem konto pod swoim starym nickiem (aktualnym na TTLG) - PinkDot.

PostNapisane: 24 lis 2018 18:48 
Arcykapłan

Juliusz napisał(a):
Marzec napisał(a):

No, nieźle! Czy to ma coś wspólnego z włamywaniem się, czy tak się dzisiaj praktykuje pozyskiwanie danych? :)

Co prawda na stronie robota widnieje opis o wchodzeniu do cudzej posiadłości, ale to tylko luźne nawiązanie do charakteru gry komputerowej ;)

To jest normalny robot pełzający, który pobiera i przetwarza dane ze strony internetowej. Oświadczenie o zgodzie na pobieranie danych z rosyjskiej strony jest tutaj.

Juliusz napisał(a):
Dzięki za odpowiedź. Założyłem konto pod swoim starym nickiem (aktualnym na TTLG) - PinkDot.

Witam kolejnego twórcę :zdr Dzięki tobie narzędzia do zarządzania fanmisjami pojawią się jeszcze szybciej!

PostNapisane: 24 lis 2018 22:30 
Złodziej

Aha, ciekawe - nie wiedziałem, że panuje taka kultura wśród internetowych robotów... ;)

Marzec napisał(a):
Witam kolejnego twórcę :zdr Dzięki tobie narzędzia do zarządzania fanmisjami pojawią się jeszcze szybciej!

Spoko, bez przesady z tym twórcą - raptem jedną misyjkę konkursową kiedyś skubnąłem. No, do tego 2 niedkończone misje zaadaptowane przez kogoś innego, ale to już inna kategoria.
Tym niemniej dobrze wiedzieć, że masz parę do dalszej pracy nad stroną! :)

PostNapisane: 24 lis 2018 22:52 
Arcykapłan

Juliusz napisał(a):
Aha, ciekawe - nie wiedziałem, że panuje taka kultura wśród internetowych robotów... ;)

Hehe, istnieje nawet ustandaryzowany format "regulaminu" dla robotów, który wrzucasz na swoją stronę (niewidoczny dla użyszkodników). Jakąkolwiek stronę nie postawisz w Internecie - i tak narażony jesteś na wizytę botów.

Juliusz napisał(a):
Spoko, bez przesady z tym twórcą - raptem jedną misyjkę konkursową kiedyś skubnąłem. No, do tego 2 niedkończone misje zaadaptowane przez kogoś innego, ale to już inna kategoria.
Tym niemniej dobrze wiedzieć, że masz parę do dalszej pracy nad stroną! :)

Jeśli chodzi o tą "misyjkę" to mi się bardzo podobała. Wybija się z tłumu. Pozatym jako autor sam dobrze wiem ile czasu kosztuje taka praca.

Natomiast co do tych dwóch niedokończonych - mógłbyś proszę odświeżyć mi pamięć które to były? Powinieneś znaleźć się również pod tymi FMkami w mojej bazie jako "original author", zakładając że podobnie jest w ich plikach readme.

PostNapisane: 24 lis 2018 23:31 
Złodziej

Marzec napisał(a):
Natomiast co do tych dwóch niedokończonych - mógłbyś proszę odświeżyć mi pamięć które to były? Powinieneś znaleźć się również pod tymi FMkami w mojej bazie jako "original author", zakładając że podobnie jest w ich plikach readme.

Misje Haplo: "Sorrowful Farewell" i "Library of Babel".
Nie ma jeszcze do tych misji dodanych opisów na Thief Guild ( "Roboty - do roboty!!!" ;) )

PostNapisane: 26 lis 2018 19:33 
Arcykapłan

Liczba użytkowników nie jest duża, ale i tak przerosła nasze oczekiwania.

Z tej okazji news specjalny:

https://www.thiefguild.com/news/1/7413/gildia/pl

PostNapisane: 28 lis 2018 22:23 
Paser

Mam dwa pytania odnośnie języka:
1. Wprowadzenia/opisy misji wyświetlonych na głównej stronie są Twoje czy autorów?
2. Czy sam tłumaczysz wpisy/aktualności?

Ni stąd, ni zowąd, tak tu sobie narzekam na błędy, jak to mam w zwyczaju, a zapomniałam o najważniejszym. Gratuluję udanego projektu! :-D

PostNapisane: 30 lis 2018 20:51 
Arcykapłan

Wprowadzenia to kopiuj-wklej z readme fanmisji. Jak do tej pory, dostałem też od dwóch użytkowników opisy z poprawkami językowymi.

Aktualności sam tłumaczę na angielski.

darkonia napisał(a):
Ni stąd, ni zowąd, tak tu sobie narzekam na błędy, jak to mam w zwyczaju, a zapomniałam o najważniejszym. Gratuluję udanego projektu! :-D

Wielkie dzięki :) i zapraszam do dołączenia. Piszesz, że narzekasz, a ja żadnych narzekań nie widzę, tylko konkretne pytania :) Może byłabyś zainteresowana edycją newsów?

PostNapisane: 30 lis 2018 21:35 
Złodziej

@Konrad - strona stroną, ale zaskoczyłeś nas wszystkich swoim udziałem w konkursie! Dobrze, że będziemy mieli polską reprezentację. :)
Skąd bierzesz na to wszystko czas? W świecie Thiefa jesteś bardzo zapracowany - w realu zatem chyba musisz być bezrobotny, co? ;)

PostNapisane: 30 lis 2018 21:51 
Arcykapłan

Ostatnio narzekam na brak zajęć ;)

Portal tworzę w ramach tego czym zajmuję się profesjonalnie, czyli programowaniem i stronami/serwerami www. Skoro już ta kwestia została poruszona, odpowiem i nie będę ukrywał, że Thief Guild jest moją własną inwestycją czasu i pieniędzy. Na zajmowanie się stroną nie poświęcam zbyt wiele czasu. O tym pisałem zarówno w pierwszym poście w wątku (strona powstawała dwa lata, a nie była w tamtej fazie zbyt skomplikowana), jak i na samej stronie Gildii w newsie o robotach. Konkurs rocznicowy trwał również 1 rok, sporo czasu aby zmotywować się i spożytkować godziny eksperymentów w dromedzie :)

Dla mnie to bardzo ważny event w historii społeczności fanów Thiefa i to był duży motywator :)

PostNapisane: 02 gru 2018 14:43 
Paser

Marzec napisał(a):
Może byłabyś zainteresowana edycją newsów?

To bardzo ciekawa propozycja, aczkolwiek nie jestem pewna, czy się do tego nadaję. Choć staram się pisać poprawnie, to jednak mój język bywa ciężki w odbiorze. Oprócz tego, brak porządnego komputera uniemożliwia mi poznawanie wielu fanmisji (jedynie te starsze), a w najbliższym czasie nie przewiduję możliwości zakupu nowego.
I nadal nie zdecydowałam, jaki username wybrać. :-D

PostNapisane: 02 gru 2018 15:05 
Arcykapłan

Username zawsze można zmienić jak się poprosi admina ;)

Teraz jest 14 gru 2018 18:41