Problemy z serwerem?

Zajrzyj tutaj, jeśli masz ochotę pogawędzić, poplotkować i wtrącić swoje trzy grosze do dyskusji na tematy niemające wiele wspólnego z Thiefem.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
PiotrS
Złodziej
Posty: 2069
Rejestracja: 11 sierpnia 2002, 22:57
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Problemy z serwerem?

Post autor: PiotrS »

Mieliśmy kilka dni problemów połączeniem z forum,

Nie wiem czy dobrze rozumiem problem ale tak naprawdę to kłopoty naszych przeglądarek i zabezpieczeń, strona główna forum ma elementy które są zaliczane do wysokiego ryzyka i współczesne przeglądarki chcą zabezpieczenia, tak naprawdę "kasy". Szyfrowanie ssl kosztuje ok 50 zł rocznie, i ma to sens np w sklepach internetowych, u nas nie wiem. Ktoś może ma lepsze pojęcie?


Pamiętajcie że forum ma stronę główną i podfora, adresy które trzeba zapamiętać:
http://www.thief-forum.pl/viewforum.php?f=14
http://www.thief-forum.pl/viewforum.php?f=13
Pozdrawiam
PiotrS
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Problemy z serwerem?

Post autor: Maveral »

"Łooo Matko Bosko... co to się stanęło?" :shock: :))

Już myślałem, że mamy po forum :roll:

Piotrze, nie wydaje mi się, aby tu chodziło o ssl. Udzielam się na forach bez tego szyfrowania, jedno z nich jedzie jeszcze na silniku phpbb v2, i nie ma tam takiego problemu.
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Problemy z serwerem?

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Inne strony o podobnych standardach u mnie chodziły dobrze, czyli to chyba jednak w samym forum coś pykło.


Od razu zapytam: czy istnieje rozsądny backup treści forum oraz plików graficznych, w tym galerii?
Obrazek
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2774
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: Problemy z serwerem?

Post autor: Juliusz »

To koniec końców jaki zabieg sprawił, że forum znowu wyświetla się prawidłowo?

Nie jestem ekspertem jeśli chodzi o strony internetowe, ale z reguły jak trafiam na stronę o niewystarczającym poziomie zabezpieczeń, to przeglądarka to sygnalizuje w jakiś sposób. Tutaj po prostu mieliśmy pustą stronę i zero komunikatów.
Awatar użytkownika
PiotrS
Złodziej
Posty: 2069
Rejestracja: 11 sierpnia 2002, 22:57
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Re: Problemy z serwerem?

Post autor: PiotrS »

Maveral pisze:Piotrze, nie wydaje mi się, aby tu chodziło o ssl. Udzielam się na forach bez tego szyfrowania
Mam nadzieje że masz racje. jeżeli nie przeglądarki to serwer a oni sie nie przyznają
SPIDIvonMARDER pisze:Od razu zapytam: czy istnieje rozsądny backup treści forum oraz plików graficznych, w tym galerii?
Serwer robi kopie codziennie ale tylko czasowe, ja robię raz na kilka mcy ale zostawiam na serwerze, nie sciągam, firma hoste isnieje już długo, mam nadzieje że to wystarczy.
Juliusz pisze:o koniec końców jaki zabieg sprawił, że forum znowu wyświetla się prawidłowo?
Szczerze? nie wiem i nie chce pisać o przypuszczeniach, mam nadzieje że to się nie powtórzy. Dopoki będzie zainteresowanie, forum będzie istniało.
Pozdrawiam
PiotrS
Awatar użytkownika
Marzec
Arcykapłan
Posty: 1494
Rejestracja: 22 listopada 2006, 11:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Problemy z serwerem?

Post autor: Marzec »

PiotrS pisze:
Maveral pisze:Piotrze, nie wydaje mi się, aby tu chodziło o ssl. Udzielam się na forach bez tego szyfrowania
Mam nadzieje że masz racje. jeżeli nie przeglądarki to serwer a oni sie nie przyznają
SSL nie jest luksusem, ale wymogiem obecnych standardów. Może ehost zakrył stronę główną, by uniemożliwić niebezpieczne logowanie?

Gdy logujecie się na stronach bez SSL (czerwona kłódka, przekreślona kłódka, "niebezpieczne" itp.) lub innymi słowy bez HTTPS, każde pośredniczące urządzenie w Internecie może zobaczyć wasze hasła.

Internet to sieć komputerów, w tym zwykłych routerów i podobnych urządzeń. Nieszyfrowane informacje może odczytać każde urządzenie pośredniczące, a te informacje mogą być zapisywane lub odczytywane przez kogokolwiek kto ma do nich dostęp. Nie wiem czy dalej trzeba tłumaczyć skalę problemu... :)
PiotrS pisze:Szyfrowanie ssl kosztuje ok 50 zł rocznie, i ma to sens np w sklepach internetowych, u nas nie wiem. Ktoś może ma lepsze pojęcie?
Od dobrych 10 lat nie kupuje się certyfikatów SSL. Polecam popatrzeć na https://certbot.eff.org/

Jak już postawisz SSL, polecam zrobić posta i powiadomić użytkowników by zmienili swoje hasła. Ja swoje mam bardzo śmieszne, nie jest wogóle bezpieczne, ale ustawione jest tylko wyjątkowo na to konkretne forum, do którego logując się, mój login i hasło lecą otwartym tekstem przez cały świat i z powrotem.
www.thiefguild.com - Gildia Złodzieja
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Problemy z serwerem?

Post autor: SPIDIvonMARDER »

W sumie mieliśmy raz akcję, że dokonano masowego włamu na konta userów z kiepskimi hasłami... i nagle ożyły zombie nieaktywne od 2004 roku :chase:
Obrazek
ODPOWIEDZ